Jump to content
PirateClub.hu

Számítógép Abit IS7E2,Intel Celeron D 320


Recommended Posts

naszóval olyan problémám lenne hogy alig tudok pár dolgot a gépemről és erről kéne tanács hogy hol és mit lehet megnézni.

és hogy miből mire lehet következtetni

(ha valamiről tudnátok nekem valami lényeges és több infót adni akkor léccives írjátok be ide)

alaplap Abit IS7E2 (socket 478

processzor Intel Celeron D 320               (erről még valami ilyet is tok hogy :CPU 2.40GHz)

memória DDR 512 PC3200 400MHz

videokártya Club3d ATI Radeon 9250

 

na hát amiről semmit se tudok azok itt vannak (kivéve a ram mert arról tudok egys mást)

processzornál:

például játékoknál ki szokták írni hogy mien proci kell hozzá

de azok áltlában ezer feletti számok úgyhogy azt nem tom hogy hogy van

ha tudjátok erre a megoldást kérlek titeket írjátok be

 

videókártyát viszont azt akarok venni de nem tom hogy miet tudnátok valamit mondani ajánlani?

rammal ugyan ez a helyzet azt is akarok még bele venni

(lehetőleg úgy hogy minnél erősebb legyen a gép és minnél kevesebbe kerüljön nekem)

 

válaszaitokat előre is köszönöm

Módosította Silverr
Adj kifejezőbb cimet a témáknak!
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A játékoknál általában a konkurens cég (AMD) processzora is ki van írva. Tehát pl. 3000+. Ez NAGYJÁBÓL egy 3GHz-es Intelnek felel meg (nem így van a nagykönyvben leírva, de nem akarom túlbonyolítani).

 

Nem akarlak elkeseríteni, de ezt a gépet bűn lenne már bővíteni (esetleg videokártya).

Egy ilyet tudnék ajánlani: Inno3D GeForce 7300GT 256MB DDR3 AGP

Csak találgattam, nem tudom mennyi pénzed van rá, de szerintem ennél jobb AGP-s videokártyát nem szabad venni (az ára 16 ezer Ft körül)

Link to comment
Share on other sites

hát én ramot akarok bele mindenféleképpen venni minimum 1 gb-t

egyébként miért lenne bűn bővíteni? légy őszint nyugodtan közöttünk van a monitor XD

egyébként ajálhacc mást is nem csak videókártya nekem csak a felének a felét kell állni(másik felét nővérem és így ez az eggyik fél) a másik felét pedig anyum

Link to comment
Share on other sites

Mázlista :D De megijedtem az előbb :D

Itt CSAK alaplap kéne. Csak az a gond hogy minden az alaplaphoz csatlakozik, ezért minden más is kéne.

Most néztem hogy ez a videokártyát nem is hajtaná ki a processzorod.

Úgyhogy ez: Inno3D GeForce 6600GT 128MB DDR3 AGP jobb lenne (ára 13k).

 

De én még mindig nem költenék rá semmit, itt már úgyis csak az új gép segíthet. A processzor miatt van megkötve a kezed, mert ahhoz hogy bármiből is gyorsabbat vegyél, a procinak is hasonlóan gyorsnak kéne lenni (és ebbe az alaplapba procit nem nagyon kapsz).

Link to comment
Share on other sites

Próbálj a fórumban keresni egy picit elég sok variációt leírtunk már, de ha valami hozzávetőleges összeget írnál, hogy mennyit szántok a gépre akkor könnyebben lehetne segíteni. tkrissz007 -nek igaza van abban hogyha játékra szeretnéd használni a gépet akkor ebbe vétek pénzt ölni, persze ha csak netre és szövegszerkesztésre használjátok akkor már más a helyzet.

Link to comment
Share on other sites

50... Nah összehozunk valamit :)

 

alaplap: ASUS M2N 14.100 Ft

processzor: AMD Athlon 64 X2 4400+ 16.590 Ft

ram: Kingmax 1 GB DDR2 800 MHz 4.600 Ft

videókártya: Inno3D Geforce 7600GST ddr3!!256mb 15.900 Ft

 

 

de nagyon nem érdemes!!! a mostani játékokat ha legalább mediumon vinné csoda lenne! min 90-100 ezerrel tudsz kezdeni valamit! de jó lenne a 150 :unsure:

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

hát ha veszek bele cuccokat akkor valószínű eladom azokat amiket kiveszek belőle (vagypedig összerakok 1 másik gépet is nővéremnek XD)

ramra lehet hogy találnák is vevőt

egyébként tkrisz007 eltaláltad 300-as a tápom

ajálhattok is valamit (mármint tápot )

 

jah és ez csak az első gépem nem volt még másik előtte (hacsak a tv játék vagy nintendo nem számít annak XD)

Link to comment
Share on other sites

300-as FSP bőven elég, mintahogy 1 giga ram is. Persze, hogy nem megy rajta minden max-on, de ennyiért (50k) ne is várja. Szerintem ez egy teljesen jó config, kétmagos procival, ami, ha figyel a steppingre 3000 felett is elmegy. NFS Pro street Crysis is menni fog.

Link to comment
Share on other sites

ien táp jó?

Tápegység Chieftec 400W 12cm ven, APFC

vagy estleg ez?

Tápegység Chieftec 500W 12cm ven, APFC

vagy van még ien is

Tápegység Coolink 500W /PFC,12cm ven.,SATA/

 

egyébként bluefishen nézegetek ien cuccokat mer az közel van hozzám XD

 

ha ráérnétek itt is kereshetnétek valami jó cuccot

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Én a chieftecek közül választanák. Természtetesen az 500 wattos táp jobb de neked a 400as is bőven elég!!! De ha gondolsz a jövőre akkor az 500ast vedd, de így pénz hiányban a 400as chieftec tökéletes neked!

 

Ja és megkérdezhetem hogy milyen vinyód van?

Link to comment
Share on other sites

hát igen azért írtam be ide az 500-as tápot is mer még majd a későbbiekbe majd valószínű kell fejlesztgetni

(ezt úgy értem hogy a játékoknak már eggyre nagyobbak az igényeik)

egyébkén azt hogy mien a vinyóm arról 1 árva kukkot se tok

ienek terén nem vaok nagyon felvilágosítva

 

de hogyha el tod magyarázni hogy mi az akko talán utána tok nézni

Link to comment
Share on other sites

A vinyodnak a méretet legecerüben ugy hogy sajátgáp, ott van hogy C vagy ha particiokra van bontva akkor D stb. és ott jobbklik és tulajdonság és ott van hogy kapacitás. és amilyen szám van mögötte akkora.

Vagy 1* rákantintasz a vinyo ikonjára és baloldalt alul kiirja hogy teljes méret.

Link to comment
Share on other sites

500-as táp akkor is feleslegesnek értem ha később bővítesz mert egy Core v. X2 + egy jó vga 2gb ram + winyó+optikai meghajtó ennek elég egy 400W-os táp csak minőségi legyen Chieftec,FSP...Az 500-as csak akkor kell ha ilyen 8800-as esetleg Atiban hasonló kártyát veszel mert az fogyaszt rendesen.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...