Jump to content
PirateClub.hu

Memória gondok,kérdések,vásárlás!


Recommended Posts

  • 3 months later...
  • Replies 382
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

 

Az a felállás az, hogy van egy MSI K8N-f Neo lapom, és 1*512 és 3*256 os ramom! a felállás hasonló, mint az előző kollégának, az egyik 256-os 333Mhz-s, de 400on használom már évek óta!

Kérdésem az lenne, hogy van-e valakinek tapasztalata, hogy ezen a lapon mennyire lehet húzni a memóriát, vagy mennyire érdemes húzni a memókat??

Most 2,6V-ot kapnak, a 2,5V helyett,ami a gyári!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

az lenne a kérdésem, a windowsban hol lehet azt megnézni, h a memóriám ddr1es vagy 2es? Vezérlőpultban az eszközkezelőben seholsem tláltam. és a memórián is csak annyi van, h 512 MB, 400 Mhz, és h Samsung. Már van nekem 2 db 512 Mb, 400 Mhzes, és egyik haverom el akarja adni az övét, ami szintén 512 Mb, és 400 Mhz, DDR1es, csak éppen azt nem tudom h az enyém is az e, de valószínűleg az.

 

Ja, és még lenne egy olyan kérdésem, h a gépemben már van 2 párban, akkor be lehet rakni még egy harmadikat is ugye? Működnek együtt ugye?

 

Köszi a válaszokat.

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Azt, hogy milyen memóriád van, azt az alaplapod határozza meg, tehát, ha megírod az alaplapod típusát, akkor meg tudjuk mondani. A DDR1 és DDR2 memória modulok kialakítása nem egyforma, azaz nem tudod az egyiket a másik fajtáju aljzatba /slot/ belerakni, tehát, ha a haverod modulját bele tudod tolni a slotba, akkor az megfelelő. Működni fognak, csak az a kérdés, hogy az alaplapod tudja-e a dupla csatornás memória hozzáférést, vagy nem. Ha tudja, akkor 3db modul esetén csak egycsatornás módban fog működni, ami max. 5%-al fogja csökkenteni a géped teljesítményét elméletileg, de a töblet memória lehet, hogy visszahozza ezt az elméleti csökkenést.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Az alaplapod tudja a dupla csatornás memória hozzáférést. Ennek a lehetőségnek a kihasználásához 2 db vagy 4db , lehetőleg azonos tulajdonságokkal rendelkező, memória modult kell alkalmaznod. Például 2 db modul esetén az történik, hogy az adatok írása /olvasása/ egyszerre két modulban történik, azaz az adatok egyik fele az egyik, a másik fele a másik memória modulban fog elhelyezésre kerülni.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Ok, köszi, és ha megveszem azt a memóriát harmadiknak? Ha 3 van benne akkor mi lesz, lesz vmi gond vele? Mert most még egyet nem akarok venni hozzá, ezt is csak azért veszem, mert haverom eladja és kérdezte h nem kell e, eddig nem gondoltam memróia bővítésen, csak gondoltam megveszem mert több a memória azzal nem lehet gond. :)

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Az alábbi adatok a gyártó honlapjáról valók, és szerintem nem szorul magyarázatra, de ha mégis, akkor vessd össze a külömböző frekvenciák időzítési és feszültség adatait. Nagyvonalakban az igaz, hogy egy kisebb frekvenciájú illetve időzítésű modul hasonlóan teljesít, mint egy nagyobb frekvenciájú illetve időzítésű modul, főleg ha a feszültség értéket azonosnak vesszük az összehasonlítás során, és nem nagy a távolság a frekvenciák között. Az a legjobb modul, amelyik a legkisebb időzítésűek közül a legmagasabb frekvencián jár, és lehetőleg a legkisebb feszültség érték mellett. Természetesen ilyen modult nem fogsz találni, ami mind a három kitétel szerint az első helyezett lenne, tehát legalább egy feltételben megalkuvást kell tenni.

 

DDR2 (PC2-6400)

Kingston

Part Number Description †Latency

Timings Voltage

KHX6400D2/256 256MB DDR2 800MHz Non-ECC CL5 5-5-5-15 1.95V (Datasheet)

KHX6400D2/512 512MB DDR2 800MHz Non-ECC CL5 5-5-5-15 1.95V (Datasheet) BUY

KHX6400D2LL/512 512MB 800MHz DDR2 Non-ECC

Low-Latency CL4 4-4-4-12 2.0V (Datasheet) BUY

KHX6400D2/1G 1GB DDR2 800MHz Non-ECC CL5 5-5-5-15 2.0V (Datasheet) BUY

KHX6400D2LL/1G 1GB 800MHz DDR2 Non-ECC

Low-Latency CL4 4-4-4-12 2.0V (Datasheet) BUY

KHX6400D2LL/2G 2GB 800MHz DDR2 Non-ECC

Low-Latency CL4 4-4-4-12 1.9V (Datasheet) BUY

KHX6400D2UL/512 512MB DDR2 800MHz Non-ECC

Ultra Low Latency CL3 3-3-3-10 2.0V (Datasheet)

KHX6400D2UL/1G 1GB DDR2 800MHz Non-ECC

Ultra Low Latency CL3 3-3-3-10 1.9V (Datasheet) BUY

 

DDR2 (PC2-7200)

Kingston

Part Number Description †Latency

Timings Voltage

KHX7200D2/256 256MB DDR2 900MHz Non-ECC CL5 5-5-5-15 2.0V (Datasheet)

KHX7200D2/512 512MB DDR2 900MHz Non-ECC CL5 5-5-5-15 2.0V (Datasheet)

KHX7200D2/1G 1GB DDR2 900MHz Non-ECC CL5 5-5-5-15 2.1V (Datasheet) BUY

 

DDR2 (PC2-8000)

Kingston

Part Number Description †Latency

Timings Voltage

KHX8000D2/512 512MB DDR2 1000MHz Non-ECC CL5 5-5-5-15 2.2V (Datasheet)

KHX8000D2/1G 1GB DDR2 1000MHz Non-ECC CL5 5-5-5-15 2.2V (Datasheet)

 

DDR2 (PC2-8500)

Kingston

Part Number Description †Latency

Timings Voltage

KHX8500D2/512 512MB DDR2 1066MHz Non-ECC CL5 5-5-5-15 2.2V (Datasheet) BUY

KHX8500D2/1G 1GB DDR2 1066MHz Non-ECC CL5 5-5-5-15 2.2V (Datasheet) BUY

 

Üdv.: Dadus

 

Link to comment
Share on other sites

Az a nagy helyzet, hogy volt egy kis gondom a rammal és gondoltam beírom ide, hogy másoknál is ha előfordul, akkor segítsen.Tehát mostanában sokszor fogta magát a gépem, kék halál és restart, nem tudtam mi a gondja...tényleg mindent kipróbáltam, de nem segített, kiszedtem a ramot, másik slotba tettem, 3féle vírusírtó, spyware doctor, új XP, meg minden, akkor 2-3napig semmi, de egy idő után megint előjött a hiba! Végül kiszedtem az egyik ramot és most csak egy 256os van benn, azóta semmi gondom és ha nagyon beterhelem a gépet, akkor sem indul újra, pedig régen ez is jellemző volt! Ha biztos vagy abban, hogy nem vírusos a géped, mégis csinálja ezt a hibát és mindig más kékhalál jön be, akkor tuti, hogy az egyik slot romlott el, mert azt is kipróbáltam, hogy a 128ast tettem bele és azzal is lazán ment, gond nélkül! Jah és már 3éve ezek a ramok voltak a gépben, szóval nem ütköztek egymással!!!Ennyi!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! Lenne egy kérdésem. Érdemes lenne rakni a gépembe még egy giga ramot, vagy már tényleg nem érdemes beláldozni egy garast sem. Konfig:

Intel Pentium 4 650 (3,4Ghz 2mb l2)

Asus p5p800

Ati Radeon x1950Gt

1 giga ram

Nem. DDR ramokat venni már bűncselekmény :)

Link to comment
Share on other sites

Egy kicsit más!!!

 

Sikerült (?) összehoznom egy P3 (?)-as gépet "2 gépből" (lomolni az interneten), amelybe belett téve egy 128mb SD Ram, de csak 64mb-ot ismer fel. Már mindent elkövettem vele , de csak nem akarja az igazságot!

A gépre az XP SP1-es verziót tettem föl, amely elég szépen megy rajta, semmi akadás!

 

Lehet-e hogy a gép csak ennyit tud felismerni, vagy a RAM-mal lehet valami gond?

 

A gépről hirtelen csak annyit, hogy a proci benne egy Intel Celeron, amely 567 MHZ-en fut.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...