Jump to content
PirateClub.hu

Memória gondok,kérdések,vásárlás!


Recommended Posts

Szia Dadus!

 

A ventillátor tisztességesen dolgozik, plussz egy laptophűtő is segít neki. A memóriatesztet megpróbálom bár hallotam már vkitől h. egy ilyen tesztelőprogram 3 óránál előbb nem végez és ha kerek 2 óránként kikapcsol a gépem nem tudom, hogyan kivitelezhető a dolog. Viszont sikerült beállítanom, hogy hiba esetén ne induljon újra a gép és elolvastam a "blue screen error"-t és beírtam google- ba a hibakódot: "STOP 0x00000098". Mindenhol azt írták róla hogy ez a béta verziós win7-ek gondja és a probléma megoldható egy végleges windows7 telepítésével. Úgy gondolom, h. érdemes ezt is megpróbálnom, mert ~novemberben töltöttem le - elég gyanús, h akkor ez egy béta verziós win. Ha jutok valamire vagy akár sikerült megoldanom a problémát mindenképp megírom. Sok köszönet a tanácsokért!

 

Üdv: zoldyandras

 

u.i: ezt írja ki:

353100.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • Replies 382
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sajnos el kell hogy keserítselek, de nem. Még a memória órajele csak hagyján, mert bírja az 1333 Mhz-t, de a DDR3-as memóriát nem támogatja.(Mire nem jó a Gugli...)

 

Itt max. azt teheted, hogy új alaplap, vagy DDR2-es memóriákból veszel az adott órajeleset(1333 Mhz-set), bár nem tudom, ilyen létezik-e.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Üdv mindenkinek!

Egy haveromnak a gépében van 2x1 gb ram (800mhz-sek). Az alaplapja támogatja a 4x1 gb-ot (négy 1gb-os foglalat van rajta), vett pár napja 2x1 gb-os plussz gyorsítást, aminek az adatai megeggyeznek az eddigiekkel. Csak az a probléma, hogy ha beteszi az összes ramot meg se nyikkan a gép, ha kivesz egyet egyből elindul 3 gb-al. Már kicserélte minden kombinációval, azaz kizárásos alapon működik mindegyik ram, és foglalat. A rendszere 32bites Win7, ami elvileg bírná kezelni a 4 gb-ot.

Tehát a kérdés: Mit lehet vele kezdeni, hogy elinduljon 4 gb-al is?

Előre is köszönöm a válaszokat..

Link to comment
Share on other sites

Üdv Mindenkinek!

 

Most vettem egy E4600-as procit. (Bár nem igazán a témához tartozik, de szerintetek jobb, mint az előző Pentium D925?) A computing.net-en azt olvastam, hogy ilyen proci pont ugyazzal az alaplappal, mint ami nekem van (Asrock P45 Turbo Twins 2000), 4GB DDR3 1333-as OCZ memória társaságában teszi a dolgát. Lehetséges ez? Csak mert most 8! GB DDR3-as Kigstont akarnának rámsózni 14 ezerért :D . Úgy vélem az ár abszolut korrekt, de vajon tényleg menne-e?

 

Köszi előre is.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Hello,

azt szeretnem kérdezni, hogy megfelelő Mhz-n -e működik a memóriám. Ha nem, milyen értékre kell állítanom a Biosban (és hol)?! Köszi

 

Alaplap: Asus M3A78 Pro

Ram: A-Data Extreme DDR2 1066+ Mhz

 

Probléma megoldva:

 

Bioszban megkerestem a memoriak manualis frekvenciajanak at allitasi lehetoseget, es beallitottam 1067Mhz-re (eddig alapbol 800Mhz-n volt)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok a mai napon vettem egy 1gb ddr2 1066MHz memóriát.

Pontosabban ezt:

http://www.pcdiszkont.hu/659/kingmax-1gb-ddr2-ram-1066mhz

Eddig 2gb ddr2 667MHz memória volt a gépemben.Most ezzel ügyet 3gb nak kellene lennie.

 

Alaplapom:Gigabyte GA-P31-DS3L

 

problémám:4 slot van az alaplapon és támogassa a ddr2 1066 Mhz memóriákat.Egy slot-ba max. 1gb mehet.

És már minden féle variációban próbáltam de sehogy se sikerül.A biosban 2gb memóriát ír ki. A Windows 7em 3gb-ot észleli de azt írja hogy csak 2gb használható.Am a memória tökéletesen működik kipróbáltam egy magába és úgy megy ,úgyis kipróbáltam hogyha 2x 1gb van bent akkor is müködik de ha 3x1gb akkor már az a helyzet amint fentebb írtam hogy a BIOS-ba csak 2gb Windows meg 3gb-ot észlel.

Itt egy kép róla:

post-1258473-1293724054_thumb.png

 

Nem tudom mi lehet a probléma.Remélem ti tudtok segíteni.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

magyar.rohatka:

feleslegesen vettel most 1066Mhz memoriat, ha mar a gepedben 2db 667Mhz -s memoriak vannak, mert mindig a legkisebb orajelu memoriahoz fog alkalmazkodni a leggyorsabb ram, jelen esetben a 1066 Mhz -s memoria csak ertelemszeruen 667Mht -n fog menni. Vagy csereld le a 2db 667Mhz memoriat 1066Mhz -re!

Masik dolog meg azert szoktak mondani, hogy vegyel azonos markaja es orajelu memoriat, hogy az ilyen esetek elkerulhetoek legyenek!!

Probald a bioszban meg keresni a memoria frekvenciajat es manualisan 667Mhz -re tenni!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

 

A kérdésem kicsit kapcsolódik a fenti válaszhoz...

Van egy ddr 2-es 2 gigás 800 mhz-ü Ram-om, ezt bővíteni szeretném még 2 gigával. A fentiek alapján tehát mindenképpen 800 mhz-üt kellene vennem, mivel ha 1066-osat vennék akkor az úgyis csak 800 mhz-el menne.

Vagy érdemes inkább 1066 mhz-eset vennem?

 

Köszönöm előre is!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sziasztok. Van egy ToshibaSatelliteL30-as laptopom, kb. 2005-ben gyártották Japánban.

 

Technikai adatok a memóriamodulra vonatkozóan:

 

DIMM3:

Nanya M2N 1G64TUH8D5F-AC

1 GB (2ranks, 8banks)

SO-DIMM

DDR2-800 (400 MHz)

64 bit

SSTL 1.8

 

 

DIMM4:X

256 MB (1rank, 4banks)

so-dimm

ddr2 sdram

ddr2-533 (266 MHz)

64 bit

SSTL 1.8

 

Ez az architektúra 32 bites (x86), Intel Celeron processzorral szerelt, Ati Radeon 300 Mobile (M) külön videókártyával szerelt, Vista-t is támogatja valamennyire (én XP-t és Ubuntu 10.10-et használok rajta), szóval még ma is egészen használható, például programozni meg e-mail-eket olvasni meg digitális áramköröket tervezni tök jó.

 

A gondom az, hogy kevesellem benne a memória mennyiségét, és feltételezem, hogy memória szektor hibás. Sosem szedtem még szét egy notebook-ot sem, és nem is értek a notik hardveréhez. Azt szeretném kérdezni, hogy van-e lehetőség rá, hogy vegyek bele másik memóriát? A fentiek alapján akkor van külön videómemória benne, és külön rendszermemória? Arra lenne mód, hogy a rendszermemória helyett, ami most 1 GB-os, vegyek mondjuk egy ugyanilyen szabványú, mondjuk Kingstone notebook memóriát, ami mondjuk 2 GB-os? Elképzelhető, hogy ha ugyanolyan frekvenciájú, és ugyanúgy DDR2 noti ram, akkor működne vele? Valaki tud ajánlani olyat, ami jó bele, és nagyobb?

 

Lehet hogy jobban járnék, ha bevinném egy ExtremeDigital-ba, és megmondanám, hogy tegyenek bele nagyobbat. Gondolom a videómemória nem cserélhető. Ja és gondolom merevlemezt, ami ugyanúgy ATA / PATA típusú, azt nyugodtan tehetek bele nagyobb kapacitásút, igaz?

 

Nagyon szépen köszi a válaszokat,

egy bme-vik-es infós, aki nem ért a notik hardveréhez...

bye

Link to comment
Share on other sites

Szia fgshp !

 

Miért kevesled a memóriát, megnézted a feladatkezelőben, hogy valóban kevés ?

A VGA chip a RAM-ból fog elvenni. Az elvett memória mennyiségét a BIOS-ban tudod beállítani, véleményem szerint max 128MB-ot.

Maximum 2GB memóriát tud lekezelni a géped, azt is úgy, hogy 2x1GB, azaz egy darab 2GB-os modult nem fog tudni használni.

A tapasztalatom alapján azt javaslom, hogy ne bővítsd a géped memóriáját, ui. nem fogsz javulást tapasztalni, legalábbis XP alatt.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Szia,

 

köszönöm a választ. Ezek szerint 2 memória SLOT van a gépben, és most csak az egyikben van egy 1 gigás kártya, amiből elvesz a videóvezérlő, tehát, a másik üres és lehetne mondjuk egy 2x1 gigás kitet tenni bele? tökjó.

 

Igazából azért gondolkozok ezen, mert egyrészt vannak sejtéseim, miszerint memória-szektor hibás a mostani memóriamodul, másrészt meg kevesellem ezt a mennyiséget. Mindig nézegetnem kell feladatkezelőben, hogy melyik programot zárjam be, hogy a másikat elindíthassam. Ubuntu 10.10 alatt pedig mindegyik játék lefagy, és újraindul a gép, pedig azok tök jó játékok (például a Quake III. Arena koppintása is tök zsír). Lesz új noti is, csak gondoltam ő is kapjon valami újítást.

Link to comment
Share on other sites

Szia fgshp !

 

Nekem L20-as Toshiba-m van, abból, meg egy rövid L30-as technikai leírásból indultam ki a válaszadás során. A kérdéseidre a választ keresheted a gépkönyvedben, meg az interneten.

Gyakorlatilag ha kikapcsolod a géped, akkor fordítsd meg, hogy az alja legyen felfelé. Keress egy felnyitható részt, nálam rácsos a szellőzés miatt, és két csavar rögzíti, ezt nyisd fel, és ott van(vannak) a memória modul(ok) . Itt megnézheted, hogy mennyi és milyen modul van benne, mennyi slot áll rendelkezésre. Amennyiben nem akarod fizikálisan megtekinteni, akkor tölts le egy erre a célra megfelelő progit / több ilyen is létezik , pl. CPU-Z / , és azzal megtudod, hogy mennyi és milyen memória modulod van, valamint más infót is /CPU, VGA, alaplap.../ .

Az, hogy Ubuntu alatt fagynak a játékok, nem merném kijelenteni, hogy memória hiba miatt van.

A memória modulokat teszteld erre alkalmas szoftverekkel (pl. Goldmemory, Memtest86) , ezekkel kiderítheted, hogy van-e hibás modulod.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...