Jump to content
PirateClub.hu

Memória gondok,kérdések,vásárlás!


Recommended Posts

  • Replies 382
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sziasztok!

 

Asus P5B Se alaplapom van, (4x2gb ddr2 ram lehetőséggel max) és most Kingston 2gb/800mhz ram van bent 1db.

Most kapok bele még egy ugyanolyan 2gb/800mhz ramot, és az kérdezném, azt hova kell beletennem?

 

2-2 hely(fogalat) van egymás mellett, de sárga-fekete , sárga-fekete, és hova tegyem, a mellette lévő feketébe, vagy a másik sárgába.

 

És még csak xp 32bit es verzióm van, akinek ugyanígy van mint nekem, és 4gb ból ca 3gb lát a gépe, nem lesz így tőle semmi baja? (lassulás, adatvesztés, fagyás)

 

És olvastam hogy xp-n van 3gb kapcsoló, azt hol lehet beállítani? És mi az pontosan?

 

Előre is köszi.

 

/AsusP5B Se, Dual Core 2,5Ghz, 2Gb /800Mhz ram, Nvidia Gts 8800 640mb vid kártya/

Link to comment
Share on other sites

És olvastam hogy xp-n van 3gb kapcsoló, azt hol lehet beállítani? És mi az pontosan?

 

Úgytudom, hogy alapból az xp maximálisan 2gb ramot oszt ki egy felhasználói alkalmazásnak (32bit esetén) és a maradék ramot meg a rendszernek. Ezzel a /3gb kapcsolóval lehet állítani hogy 3gb jusson a alkalmazásoknak, a maradék a rendszernek. Ezt a Boot.ini fáljba kell beleírni. Neten írták egy teszbe:

 

boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional - magyar" /fastdetect /3GB

 

És még hozzáfűzték hogy "Csak saját felelősségünkre szerkesszük a boot.ini tartalmát! Szerencsétlen esetben elérhetjük, hogy ne induljon el a rendszer, tehát csak óvatosan!"

 

Javítsatok ki, ha valahol tévedtem

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

 

Köszönöm, megy dualba a 2x2gb, xp32-esen, lát 3,3gb-ot, és az lenne a kérdésem még, hogy aki így bővített memóriát, állított e a lapozófájlon? (virtuális memórián), alapból 2047mb volt beállítva (amikor 2gb volt benne) ezen változtassak e, és mennyit?

 

Előre is köszi!!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

A segítségeteket és tanácsotokat szeretném kérni!

 

A problémám a következő:

Adott egy Abit KD7 alaplap és 2 db Kingmax 512Mb-os DDR 400-as memória.

Ha a két memóriát együtt teszem az alaplapba, nem akar elindulni a gép, vagy elindul, ha a legtávolabb, a két szélső slotban, vagy a legközelebb a két középsőben vannak, de lefagy amint a Windows betöltésnél a kukac a logó alatt megjelenik.

Próbáltam állítani a BIOS-t is, alapból 400MHz-en kezeli a memóriát, ha beállítom "optimális beállításokra", nem találja a gép a Windows kernelt sem...

Az alaplap használati útmutatójában, pedig semmi használhatót nem találtam, csak hogyan kell berakni a slotba a memóriát.

 

Várom válaszotokat.

 

Előre is köszönöm a segítségetek!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! Everestel néztem meg a gépem illetve egy másik haverom gépét, és neki rendesen be voltak írva az FSB és a Memória sebességek és sávszélességek, de az én gépemen nagyon gyenge mind2, pedig újabb gép mint az övé? Valaki tudna segíteni, miért ilyen kevés és hogy lehetne rendesre beállítani? Előre is köszi!!

 

Támogatott FSB sebességek FSB533, FSB800, FSB1066

Támogatott memóriatípusok DDR2-533 SDRAM, DDR2-667 SDRAM, DDR2-800 SDRAM

 

 

Asus P5B SE alaplap

Intel Dual Core E5200 2,5Ghz processzor

2db 2GB DDR2/800 ram

500Gb Samsung Winch. Sata Hdd

Nvidia 8800GTS 640Mb DDR3 vid.kártya

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Ezekhez a sebesség annyira nem vágom, de mindenképpen rakjad fel a legújabb Everest-verziót (legalább a 4.5-öst) Mert ez a verzió (4.00.976) még az alaplapodat sem ismeri.

Az újabb gépekben már van autó-szabályozás. (terhelés mellett)

A beállítások változtatását meg általában bios-ban tudod.

Link to comment
Share on other sites

AMD Sempron processzorom van, és az 512-es RAM-om mellé szeretnék tenni még egy 512-est, de az egyik ismerősömtől olyasmit hallottam, hogy a Sempron nem kezel egyszerre két RAM-ot. Azt szeretném megtudni, hogy ez igaz-e, tehát működik-e a Sempron + 2x 512MB RAM kombináció.

 

A processzorom pontos típusa: AMD Sempron 2800+ 2000Mhz

RAM típusa: DDR

 

A segítséget előre is köszönöm. Ha valakinek szüksége van további adatokra ahhoz, hogy segíteni tudjon, küldjön PM-et.

Link to comment
Share on other sites

Unokatesómtól szerzem a RAM-ot (a régi Sony Ericsson K300i-met adom érte, plusz még kérek mellé valami(ke)t :D ) végülis túl nagy gond nincs akkor, ha esetleg nem működne a dolog, pénzveszteségem nem lesz. De azért jó lenne ha működne, mert úgy akarom, hogy Fifa 08-al jáccok, és közben megy a Firefox, az MSN, és a Dataget-es letöltés. Most úgy vagyok hogy ha Fifázok akkor mellette még FF nyitva van, de ehhez be kell zárnom az explorer.exe-t. A 2x 512MB RAM megoldaná a problémámat.

 

A másik megoldás még az lehetne (ha netán a 2x 512-es megoldás nem működne), hogy veszek egy 1GB-s sima DDR RAM-ot. Meg tudná valaki mondani, hogy ez nagyjából mennyibe kerülhet?

Link to comment
Share on other sites

Az rendben, hogy egyesével tesztelem a RAM-okat, nekem nem azzal van a gondom, hogy az egyik esetleg nem működik. Nekem az kell, hogy a kettő egyszerre bent van, és így működik, tehát kétszer 512MB. Én azt mondtam, hogy a Sempron processzor lehet hogy nem kezeli egyszerre mindkét memóriát = "csak az egyiket olvassa". Így pedig hiába van bent két 512-es RAM, csak az egyiket használja, ami azt jelenti, hogy csak 1-szer 512MB a RAM-om = ugyanott vagyok, mint most = nem ér semmit a másik 512-es RAM.

 

Talán kicsit túl is bonyolítottam ezt az elmagyarázást, szerintem mindenki megértette volna egyszerűbben is, de így legalább tutibiztos, hogy mindenkinek tiszta a dolog.

 

Szóval lényegében az érdekelne, hogy a Sempron processzor kezel-e egyszerre két 512-es, sima DDR "típusú" RAM-ot?

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a segítséget és a válaszokat mindenkinek, azt hiszem meggyőztetek arról, hogy érdemes beszereznem egy másik 512-es RAM-ot is. :);)

 

Egyébként az unokatesóm is megköszönheti ezt, mivel így ő is jól jár, hiszen tőle szerzem a RAM-ot, amiért cserébe kap majd valamit természetesen. :D Egyébként ő is regisztrálva van itt, régebben Van Persie, most sxsblade néven van fent. Úgyhogy bombázhatjátok a köszönetkérő levelekkel. ;):D

Link to comment
Share on other sites

sziasztok, az érdekelne, hogy nem tudja e vki véletlenül, h miért nem lehet már kapni 2 Gb-os (1 modulos, tehát nem 2*1 gigás) 1333 mhzes ocz ddr3as memóriát? úgy kb más fél hete még volt, azóta viszont nem találok. Pedig az nagyon jó lenne, így viszont asszem ddr2es meóriát veszek (asus p5qc támogatja mind2-t) abból pedig egy GEIL Black Dragon 4GB(2*2) DDR2 800MHZ KIT -t néztem ki. Erről esetleg ha mondanátok véleményt, a pcx-en 12500 ft körül van. menyire jó, megéri e az árát, esetleg ha tudtok olyan oldalt ahol tesztelték stb. Vagy ha ez nem annyira jó, akkor más márkában is jó lenne, árban mondjuk vmi ilyesmi körül legyen. de a legjobb a ddr3as ocz lenne... kicsit sürgős lenne, mert ma este 5ig le kell adnom a rendelést, h a jézuska meg tudja hozni karácsonyra:) (vagy inkább a futárszolgálat? ) :D köszi

Link to comment
Share on other sites

Hali!!!

 

Ram vásárlás előtt vagyok és van 2 db ram már a gépembe ebből ->Kingmax KLED48F-A8KI5 1gb os 1066mhz esek.

és azt kérdezném hogy mit vegyek mellé 1gb osokra gondoltam!

várom a válaszokat!!

 

 

üdv: Tomy

 

 

ui: De ha lehet mellé nagyobbat is ami megérné akkor az jó lenne max 10e ig gondoltam!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...