Jump to content
PirateClub.hu
replica

Memória gondok,kérdések,vásárlás!

Recommended Posts

biztos hogy kompatibilis a memoria az alaplapodhoz? meg ugye megkéne nézni a memoria foglalatot, mert azt hiszem annak szimetrikusnak kell lennie, vagyis ha nem páros, mert ha nem akkor lehet hogy nem fogja bizonyos részét látni a bios

Havernak még az XP 64 bit, és a Vista 64 bit se ismerte fel mind a 4-et.

Most felrakta a Vista 32bit SP1-et, és ezzel ismerte fel a gépe először a 4gb-ot.(gondolom az sp 1 miatt)

Szia Attis8 !

Azért nézd meg az alaplapod leírását, ui. elképzelhető olyan, hogy pl. nem támogat 4 db kétoldalas modult dualban.

Üdv.: Dadus

Sziasztok!

Szerintetek, ha a gépembe 4GB (2x2GB) memória van /amik egy gyártótól vannak/ és a Windows csak ebből 3008MB-ot lát, akkor lehet valami gond a memóriával vagyis meghibásodhat?

Mert a multkor az egyik kihalt és most kapom vissza a cserét mivel garis volt, de ha beteszem újra, lehet,hogy megint kimegy?

Mi a véleményetek?

Köszi!

mivel 32 bites windowsod van //xp vagy vista// ezért összesen tud 4 gb-ot kezelni a RAM //rendszer memoria// és a videokártya memoriáját, ha kell a 4 gb ram akkor válts 64-es windows-ra de ahhoz 64 bites proci is kell, meg a driverekről is gondoskodni kell

Semmi baja nem lesz.

igen az lessz és fut ugyanúgy daul channelbe

Sziasztok!

Nekem olyan problémám volna, h van a gépemben 2*1GB Kingston kit 800Mhz RAM, és nemrég vettem hozzá még egy ugyanilyen kit et de nem működik sehogyse a kettő együtt..mindig sipol a gép ha beinditom, pedig mind a kettőt ugyanabba szinbe rakom..és még se..nem tudom mi a baj..?

Teljesen ugyanaz mind a két kit kingston 800Mhz ddr2..és még se..talán annyi h méretre alacsonyabb, nem tudom h ez számít..??

Vki segítsen ha tud..

Szia !

Memória bővítés előtt mindíg meg kell nézni az alaplap kézikönyvét, hogy mit ír erről. Valószínűleg olyan gondod lehet, hogy 4db kétoldalas, vagy felemás /2db kétoldalas + 2db egyoldalas/ kialakítású modult nem tud kezelni az alaplapod.

köszi a segítséget..én is vmi iylesmire gondoltam, miután jobban megnéztem..

Bocs ha rossz helyre írok, abban segítsetek már, hogy szerintetek mit vegyek, hogy jobban fusson a Crysis új processzort ezt a AMD X4 Phenom-ba(szerintetek melyik Phenom?) gondolkodtam 35k-ig elmegyek vagy pedig még + 2GB RAM?

Jelenlegi gépem:ASUS M2N-E AM2,AMD X2 4400+,ATI Radeon HD3870,GEiL Ultra 2GB DDR2 800MHz

Előre is kössz a választ!

Szia !

Ha nem akarod kompletten lecserélni a gépedet, akkor inkább egy AMD Athlon 64 X2 6400+ procit vegyél.

nekem van egy 256+egy 512 ram a gépemben....na most a 256 teljesen meghalt.....az 512-t meg csak ritkán ismeri fel a gép :S...

Asus P4P800-E Deluxe alaplapom van. Van benne 2x512Mb DDR SDRAM Samsung PC3200 (200 MHz) 2.5-3-3-8 (CL-RCD-RP-RAS).

Első kérdésem, hogy Pc3200 -ban csak 400MHz -est találok. Az enyémeket az Everest 200 MHz -esnek jelzi, eddig azt hittem, hogy nekem is 400 MHz van, akkor ez hogyan is van?

Második kérdésem, hogy dualban mennek ezek és vennék még 2x512Mb-ot akkor ezeknek is Samsungnak kell lenniük vagy lehet más márka is? 1,3 as slotban vannak a Samsungok, a 2,4 slotban lennének az újak.

Megnyugodhatsz. Az a 200Mhz az 400 Mhz. Késő van, hogy belemenjek a technikai részletekbe, de azt elárulhatom, hogy a RAM-ok megfelelően mennek.

Második kérdésedre a válasz: Igen menni fog a DC. Az a fő, hogy az 1,3 illetve a 2,4 slotpárokba helyezett modulok legyenek ugyanolyanok.

Köszönöm a gyors választ. Lenne még egy kérdés, sok helyen látok Kingmax memóriát, de szinte ez a legolcsóbb. Miért, nem jó?

Azok is jók, csak kevés rájuk a garancia. 1000-1500 Ft hozzáadásával már 10 év garanciás, hűtőbordával ellátott memóriákat lehet venni. Egyébként sokan szeretik a kingmaxokat, mert olcsón beszerezhető, nagyon jól tuningolható memóriák.

Helló mindenkinek!!!!!!

Szeretnék venni egy 1db 1 Gb os PC-333(PC2700) -os ramot..azt szeretném megkérdezni hogy: az alaplapom hoz adoot könyvben ugy van írva hogy PC2100 as memóriát használjak. Tehát milyen gondok adothatnak abbol ha nem 2100-as hanem 2700-as memória leszz benne. köszi elöre is!!!!!!!

Nem lesz semmi gond. Az új memóriát PC2100-ként fogja kezelni.

ok köszi Tehát mondjuk akko vehetek bele PC3200-asat is..azt is PC 2100-ként fogja kezelni?

Vehetsz elvileg annak is mennie kell.

De nézzed meg azt, hogy az alaplapod mekkora memóriát képes kezelni slotonként, mert előfordulhat, hogy 256 MB a plafon neki és ha veszel egy 512-es memóriát, akkor tuti nem fogja látni a gép.

megnéztem es slotonként 1 GB

Sziasztok!

Asus P4S800-as alaplapomhoz szeretnék venni processzort csak nemtudom milyet. Tudnátok ajánlani vmi jót? bőven elég vmi olyan amin a mostani játékok, közép vagy akár min grafon szépen futnak, árban ne legyen több 20ezernél...

Előre is köszi

Jah és a többi felszerelés a gépemben: 2 Gb RAM, és GeForce 7300 GS videókari

Egyébént most legelső célom h a Spiderman Web of Shadows, szépen fusson, akár min grafon...

Sziasztok! az egyik kérésem lenne , hogy több helyen is olvastam, hogy a Vista 64bit nem is olyan jó, de az Xp 32bites verzió,, hivatalosan csak 4gb mem.olvas be, de ebből még lejön a 640mb vid. kártya és még 100mb, marad 3,2gb memóriát irnak, hogy beolvas a rendszer. Hasonló gépeknél.

Az alaplapi leírást, végigolvastam és ott a 32bit es Xp-re 3gb ot ir, annyi az az ajánlott max.

A fórumokban, olyanoknak, akinek hasonló gépe van, azt irták, hogy a 4gból olyan 3,2gb olvas be, de gondolom az nem egészséges a gépnek, vagy nem gond ez neki?

Inkább egy 2gb+1gb ra gondolnák, azonos gyártó és Mhz-el, ha igy nem túl jó a gépnek, de ha ettől semmi baja se lesz,akkor 2+2gb-ra? Nem okoz adatvesztés, ha a 4Gb csak 3,2Gb lát? (Vistát 64 még nem akarok)

Ha jobb neki csak 2+1gb, akkor minden gond nélkül be lehet tenni egy 1gb-os modult a 2gb modul mellé? ez nem lassítja le a memória sebességét picit?

KÖszi: előre is

Asus P5B SE alaplap (4db max 2Gb DDR2 mem foglalat)

Intel Dual Core 2 x 2,5Ghz processzor

1db 2GB DDR2/800 ram

500Gb Samsung Winch. Sata Hdd

Nvidia 8800GTS 640Mb DDR3 vid.kártya

Semmi gondja nem lesz vele a Vistának és mindenképp érezhető a gyorsulás sok helyen a 2 gigához képest. Nekem is 4 giga van, de valóban csak 3328at tud megcímezni belőle. De ez annyira nem gond, mivel egy program úgyis maximum 2 giga memóriát kaphat, így marad bőven elég a Vistának és a többi futó alkalmazásnak. Sőt szerintem a 32-bites Vista gyorsabb 3.3-al a jelenlegi programok nagy többségében, mint a 64-bites 4 gigával. A 2+1 giga ram meg szerintem nem annyira jó ötlet, az kicsit lutri, hogy rendesen fog-e menni.

Van egy Gigabyte 7NF-RZ tipusu alaplapom s a memoriatipusa :DDR333/ 266- 184pin

A kerdes DDR 400 -ast rakhatoke bele ?

Hát józan ésszel gondolkozol:

Ha maximum 333 Mhz-s memóriát tud kezelni, akkor nem tudja a 400Mhz-t kezelni!

Tehát berakhatod, de csak 333Mhz-n fog menni!

1 Giga 400 UL ez van a RAM- omra írva.Azt szeretném tudni ,hogy akkor ez 400MHZes ugye?

Kösz előre is.

Nemfeltétlenül!

Lehet hogy csak valami kódjelzés! Pontosan megnézni BIOS-ban vagy Everest-tel tudod!

Sziasztok lenne egy olyan kérdésem hogy én néztem a memóriakártyám a pc-ben az EVEREST programmal,és ugye van a gépemben 2db 512 ddr ram, és azt viszont nem tudom sehonnan megtekinteni hogy hány MHz-es ?? és most azt sem tudom eldönteni hogy milyet vegyek most még hozzá, mert ha én vennék most bele egy 2 gb-os DDR2-est azt meg lehetne oldani valahogy ????? ha nem akkor szerintetek milyen ddr1-est ajánlotok, a MHz is számít ilyenkor ???tettem fel egy képet hátha ti többet megtudtok a mem kártyámról mert nekem most fogalmam sincs hogy mivan most

légyszi segítsetek KÖSZIKE előre is

http://kepfeltoltes.hu/081118/mem_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Válaszokat előre is köszike !