Jump to content
PirateClub.hu

Memória gondok,kérdések,vásárlás!


Recommended Posts

hello

 

Van egy cossacks nevű játékom (1.része-European wars) és amikor crackelek mindig hibát észlel vagy mi és leáll.A régi gépemen működött.Most jelenleg 2x512mb samsung ramom van.Mindig a memória gondra panaszkodik.Mi lehet a baj??Létszi segítsetek.Előre is kösz.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 382
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Szia fabot !

 

Amennyiben a közeljövőben nem cseréled le a gépedet kompletten, továbbá olyan játékokat játszol, ahol a betöltött rész sok objektumot tartalmazhat (pl. lehet Sims, SimCity) , vagy eszi a memóriát (pl. Singlies) , esetleg memória igényes alkalmazásokat használsz, akkor bátran vedd meg a plusz 1GB memóriát.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Uff!

 

Egy kis segítségre lenne szükségem, ha valaki tudna segíteni az jó lenne.Adott a mostani gépemben egy 1Gb KINGMAX RAM 667Mhz, és lenne még egy amit ha beteszek a gépbe(ugyanaz a márka meg minden), akkor (nem egyből, hanem egy idő után) kidob egy kék üzenetet (vmi 0x0151540 nemtudommi fejből meg, h a rendszer a rendszermemóriára hivatkozva leáll vagy vmi ilyesmi) és a gép újraindul....Nem tudja valaki mi ilyenkor a teendő vagy esetleg a RAM hibás vagy Memtest86(és ha ez akkor azt hogy is kell ha lehet )-ot kell elvégezni....?

 

Előre is köszönöm a választ!

 

Üdv, Feca77!

Link to comment
Share on other sites

Szia !

 

Vedd ki a régi 1GB RAM-odat, majd tedd a helyére az új modult. Teszteld ! Amennyiben OK, akkor tedd vissza a régi modult az eredeti helyére, az új modult pedig a megfelelő helyre úgy, hogy többször ki-be rakod, hátha kontakt hibás a slot. A megfelelő helyen a dual chanel működést értem.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Szia Dadus!

 

Kivettem a régi 1Gb RAM-omat , betettem a helyére az újat , leteszteltem.Okés volt minden, visszatettem a régit az eredeti helyére, és most elvileg az következne, hogy:"az új modult pedig a megfelelő helyre úgy, hogy többször ki-be rakod, hátha kontakt hibás a slot. A megfelelő helyen a dual chanel működést értem." Ezt nem teljesen értem, tehát csak vegyem ki majd rakjam vissza a RAM-om többször egymás után és rakjam mindig ugyanabba a slot-ba?És miután beraktam egyből vegyem ki majd vissza és ezt hányszor tegyem meg?

 

Előre is Köszi!

 

Üdv, Feca77!

Link to comment
Share on other sites

hello

 

Van egy cossacks nevű játékom (1.része-European wars) és amikor crackelek mindig hibát észlel vagy mi és leáll.A régi gépemen működött.Most jelenleg 2x512mb samsung ramom van.Mindig a memória gondra panaszkodik.Mi lehet a baj??Létszi segítsetek.Előre is kösz.

 

 

Helo!

 

Ha jól tudom akkor menny be a telepítási hejre és a video mappában lévő asszem 3 videót töröld ki! Utánna elvileg indulni fog!

 

 

 

FECA77!

 

Asus lapoknál úgy van a dual chenel hogy az azonos színű slotokba tedd be az az nálad a sárgákba! Ha a sárgákban nem megy tedd át őket a feketébe! Ha jól tom Asusnál így van MSI nél meg fordítva :angry:

 

Amúgy ha ugyan azok a ramok (sebesség és időzítés méret a fontos) akkor mennie kéne legalábbis nekem a régi gépemben ddr1 ben volt 2 fajta márkájú és ment dual ban csak az időzítések legyen azonosak a frekik meg a megfelelő slotokba tedd be!

Link to comment
Share on other sites

Szia FECA77 !

 

Kb. 3-4-szer. Egyébként fizikálisan egyformák a modulok, azaz egyoldalas vagy kétoldalas mindkettő ? Ha nem egyformák fizikálisan, akkor Single módban próbáld meg használni, azaz az első kettő, vagy az utolsó kettő slotba helyezd a modulokat. Amennyiben nem egyforma az időzítésük, akkor is a Single módot javaslom.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Helósztok!

 

Gigabyte Ep35-Ds3 lapom van egy C2D-val és DDR2 1066Mhz-es Kingston Hiper-X rammal ( 2x 1gb)

 

És az lenne a gond hogy a Commander Rate 2T-van és a biosban nem látom sehol hogy átlehetne e állítani 1 re

 

Kérdés hogy akkor most mi van mert az előző AMD-s gépemnél ott lehetett állítani biosban.

 

Előre is thx!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok.6 hónapja vettem :DDR 1,Samsung 400Mhz 512-es ramot.És először bekapcsoltam a gépet és ezt irta ki:Windows/System/config a fájl sérült vagy vmi ilyesmit ezután még este újraraktam a Windows-t.És működött,de már másnap nem megint ezt irta ki aztán próbáltam újraindítani aztán már be se jött a képernyő meg a bootolásnál megakadt. :o

Ezután furcsa hangokat adott ki kivettem az 512-es ramot mostmár megy.

És akkor most vége az egész ram-nak cserélhetem ki?

De még most is csinál furcsaságokat!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Üdv .....

Egy kis segítségre lenne szükségem.....

A gépemben dolgozgat 2db DDRII(533) 512-es Nanya NT512T64U88A0BY-37 memória szépen dualban megy....

a napokban kaptam egy Samsung 1GB DDRII Pc2 5300U-555-12-zz meóriát,csakhogy ez 667-es

A kérdés annyi lenne hogy érdemes e foglalkozni a témával hogy együtt tudjam használni őket vagy teljesen felesleges...az alaplapom tudja kezelni...úgyhogy már csak az a kérdés hogy megférnek e egymás melett vagy csak lelassítják egymást!

 

Kösz előre is!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

azt szertném kérdezni h lehet e egyszerre ddr1es és ddr2es ramokat is használni vagy inkább ne kísérletezzek vele, mert jelenleg van 768ddr 400as ramom dual channelbe és nagyon olcsón tudnak hozni nekem 1gigás ddr2es ramokat, és szeretném tudni h működnének e együtt vagy inkább dobjam ki a régi ramjaim?

Link to comment
Share on other sites

Szia bigyo108 !

 

Nem. Felesleges pénzkidobás lenne. Most is 2GB RAM-od van /2x512KB + 1GB/ . Igaz jobb lenne az egybe 2GB, de nem annyira vészes, hogy 3db-ól tevődik össze. A látenciák /késleltetések - időzítések/ fejtegetésébe részletesen nem mennék bele, ui. nem vagyok regényíró, de annyit megjegyeznék, hogy az első négy érték amit meg szoktak adni, abból az a jobb minél kisebb azonos frekvencián /pl. 444-12/ . CAS Latency = Columb Acces Strobe Latency / a tároló egységek oszlopokba és sorokba vannak szervezve, columb=oszlop, egyébként row=sor / . Na itt most már befejezem mert tényleg görcsöt kapott az újjam.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Szia Deporos !

 

1, Nem lehet.

 

2, Hogy szervezted dualba a 768MB RAM-ot ?

 

3, Amennyiben nem használsz olyan játékot, ami betöltéskor több mint 5GB adatot vételez be, ne cseréld le a DDRI RAM-jaidat, de ha 2GB DDRII-őt szereznél be minimum 800MHz-est, akkor érdemes belefogni a cserébe.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Hy!

Én úgy tudom, h nemigazán érdemes 1,5 giga ram egy gépbe, mert nem használja ki rendesen, meg az egyik halálát is okozhatja.DDR1-es memokról van szó, ja és nem ugyan azon márkák meg a hertz se egyezik..512mb 333mhz(hynix)1gigás 400mhz(Kingmax)

Véleményeket, tapasztalatokat szerenék, h tényleg nem érdemes-e vagy mégis?és ha nem akk miért nem!

válaszokat előre is köszönöm

 

Üdv:Smax ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...