Jump to content
PirateClub.hu

Memória gondok,kérdések,vásárlás!


Recommended Posts

A gépem már egy jó ideje kékhalálozik és már kezdek gyanakodni a memóriára lehet olyan hogy ha az alaplapomba olyan memóriát teszek ami nincs feltüntetve az alaplap könyvében a támogatottak között akkor kékhalálos lessz a gép?

 

Alaplap:Asus P5Q

Memória Buffalo 2x2gb ddr2 800mhz

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 382
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Szia !

 

A Buffalo egy minőségi japán termék. Attól, hogy nincs a listában, még nem kell feltétlenül inkompatibilisnek lennie, lehet hogy ezzel a típussal nem is tesztelték, és azért nincs a listában. RAM hibánál inkább fagyások vannak. A kékhalál többnyire szoftveres probléma.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Szóval szoftveres,mert azt vettem észre a videókártyán hogy ugye két dvi-i csatlakozó van rajta és ha baloldalira dugom a monitort,mikor indítom a gépet vagy a windowst akkor sokszor csak sötét képernyőt kapok és legalább háromszor resetelni kell hogy negyegyére jó legyen,de ha a jobb oldalira dugom akkor minden rendben van elsőre.Ez lehet hiba?Ja meg mikor vettem a kártyár akkor még nem csinált olyat a baloldali csatlakozó.

Link to comment
Share on other sites

Szevasztok piratok!

 

Van az alaplapomon 4 darab egyforma ddr 400-as 512MB-os memória modul,duálban futnak, s az egyiknek van valami hibája mert vista állandóan kiírja hogy ....memóriacímen művelet nem végezhető el.......

 

No gondoltam letesztelem hiren's boot cd-n lévő memory test progival és ki is dobta ugyanazt a hibát............

 

 

7A2C949A....7A2C94BA...4E

 

 

kérdésem annyi hogy meg lehet e állapítani a ramok kivétele és egyesével tesztelgetése nélkül hogy melyiknek van baja!!!!!!!!!!!

 

mert ugye vista felismeri meg kezeli is a 2 giga ramot tehát nem totál rossz valamelyik csak engem zavar és kicserélném!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

helló dadus ha hátúlról nézed a a kártyát akkor a jobb oldali szarakodik a bal meg jó,de már nem bírtam csak be vittem a szervízbe,ilyen még nem fordúlt elő velem.Rá is írták a papírra hogy garanciális javítás aztán hogy mikorra lessz kész nem tudom de ma biztos hogy hozzá kezdtek.

Link to comment
Share on other sites

Szia Pityu !

 

Én a jobboldalit használom, a másikat ki sem próbáltam, nekem az jól működik. Abban ne reménykedj, hogy azonnal hozzákezdenek, sajnos rossz tapasztalataim vannak ez ügyben, bár ahová most járok, ott nagyon készségesek, és tényleg rögtön foglalkoznak a problémámmal. Remélhetőleg te is egy ilyen jó boltot fogtál ki. Sajnos én is több hónapja küzdök egy problémával, de a számítástechnika ilyen.

 

Üdv.: Dadus

 

Link to comment
Share on other sites

Helló dadus na szombaton visszahoztam a gépet a szervízből,hál istennek nem került pénzbe.Azt mondták hogy le lett tesztelve nálluk tökéletesen működött azt mondták le is frissítették a videókártya drivert,azt mondták biztos az volt a baja,hazahozom összerak bekapcs azonnal kékhalál bekapcs ismétlés még négyszer kékhalál,na mondom jól megcsinálták.Most ledúrtam az egész windowst töröltem a partíciót és leformáztam a winyót win újra rak,mikor beléptem a windowsba akkor feltettem a legújjab nvidia drivert feltettem a 3DMark Vantage v1.0.1-et és a PassMark.PerformanceTest.v6.1.1018 és ezeket lefuttatam minden rendben lefutott.Majd felraktam egy játékot azzal is fut minden,nos mondom még csak az nvidia drivert raktam fel semmi mást se az alaplapi drivereket se más programokat és működik,ja és még a windowst se törtem fel csak a 30 napos liszenszel van mert arra is gyanakodtam hogy esetleg a crack tett be a windowsnak.

Link to comment
Share on other sites

Helló Dadus majd megpróbálom feltenni azalaplapi cuccokat is,de azon is jár a fejem hogy nem e a windows feltöréséhez vezethető vissza a hiba.Már két fajta cracket próbáltam csak a vista loader-t nem próbáltam még.Találtam egy ilyet Vista SP1 Loader 3.0.0.1 to All x86 and x64 Versions.Szerinted ezzel merjem feltörni vagy mivel?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

 

P5Q, 550w táp, Intel Q9400 2,66ghz, 2x2gb /800mhz ram, 9800GTX+1gb, xp32bit rendszerem van, és az lenne a kérdésem, hogy

 

az Intel Q9400 2,66ghz processzoromnak és a P5Q alaplapnak, ha 1066mhz ramot vennék bele, attól gyorsabb lehetne , vagy hogy lehetne az FSB:DRAm arány? vagy 800mhz elég, duálba

 

most 12:10, duálba van a 2x2gb /800mhz ram, és ha 1066-os lenne duálba attól lehetne gyorsabb ez az arány, vagy a sebesség?

 

esetleg processzor huzásnál, bár jelenleg még nincs rá szükség, mert így igy nagyon jó, de később jobb lenne az 1066mhz-es?

 

Köszönettel előre is!!!

Link to comment
Share on other sites

Persze, gyorsabbak lennének, de oda kell figyelni az időzítésre!

Tehát ha a 800-asok most CL4 (Pl: 4-4-4-12) de 900-1000 kornyékén kapsz egy CL5-CL6-os időzítést, akkor a 800+CL4 gyorsabb!

 

Próbálkozni kell!

Emeld a DRAM frekit, és emel mellé a feszültséget! Majd manuálisan állítsd vissza a gyári időzítést!

De a Frekit ne egyből 1066-ra emeld! Hanem mondjuk először az első lépcsővel!

 

Sok sikert!

Link to comment
Share on other sites

Szia Szandikee !

 

Ez így nagyon kevés információ. Jó lenne tudni a hardware, software konfigodat, illetve a konkrét leírását a hibajelenségnek / pl. a gépet mindíg teljesen áramtalanítom, ezért először rákapcsolom a hálózati feszültséget, bekapcsolom a gépet, sűrűn pittyeg, és így tovább/ , az előzményeit ha vannak.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm Chipi a gyors válaszodat, csak sajnos nem vagyok nagy szakértő, és nem nagyon tudok állítgatni semmit a bios-ba sem, és inkább most költöttem a gépre, és vista 64bitet szeretnék rá most rakni, xp32bit helyett, és a régi videókártyám árát levásárolhatom a számteches srácnál, és arra gondoltam, hogy

 

2x2gb ram mellé, még tennék 2x2gbramot, és hogy 800mhz legyen, vagy 1066-os?

 

a P5Q lapom leírásában olyat olvastam, sajnos nem vagyok angolos, hogy P45 chipset support 667/800 ddr dual channel, de amúgy 1200/1066/800/667 lehet bele rakni, és a Q9400es 2,66ghznek 333 az fsb je, és

így jelen pillanatban 12:10 a dram:fsb arány (12797/10664 Mb/mp)

 

és hogy ha 1066os ramok lennének bent, akkor az menne e dual channelbe vagy csak a 800-as?

minden bios állítás nélkül esetleg, mert egyébként most tuningra nem lenne szükség, a fent írt konfigurációmhoz.

 

Előre is köszönöm, ha még ezt meg tudnád írni, 800mhz vagy 1066 legyen? 4x2gb ram?

 

(P5Q, 550w táp, Intel Q9400 2,66ghz, 2x2gb /800mhz ram, 9800GTX+1gb, xp32bit)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

4GB memóriával érdemes kikapcsolni a lapozófájlt?Illetve nagyjából mennyit gyorsulhat tőle a rendszer?Gondolom a swapolások megszünnének win indításkor,de ezen kívül van gyakorlati haszna?

 

 

Szerk : beállítottam.Crysis alatt sem használt többet 2,6-nál és induláskor miután minden progi betöltődött megállt 1,2-nél.Játszani talán jó lesz.Nagy memóriaigényű progit csak Photoshopot használok,de azt is csak rajzolni digitalizáló táblával.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hi all

 

2 GB-os memóriát tervezek venni a gépbe, de nemtudom hogy milyen kéne bele, ezért kérném a segítségeteket.

 

Az Everestbe ezeket írja:

Memóriabusz tulajdonságai

Busz típusa DDR2 SDRAM

Busz szélessége 64 bit

DRAM:FSB arány 8:4

Valódi órajel 266 MHz (DDR)

Effektív órajel 532 MHz

Sávszélesség [ TRIAL VERSION ] MB/mp

 

Tehát akkor DDR vagy DDR2es ramot lehet bele venni, és ha igen melyiket a legcélszerűbb?

Ebből a listából szerintetek?

http://www.euro-comp.hu/arlista_t.php

 

Köszi előre is :)

Link to comment
Share on other sites

Szia Skaidy !

 

Jobb lenne ha megírnád az alaplapod pontos típusát, ill. hogy jelenleg mennyi memória modult használsz. DDR2-es modult kell majd venned, ha támogatja az alaplapod ezt a méretet, valamint memória mennyiséget.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Szia Skaidy !

 

Figyelembevéve az Everest infókat is, vélhetőleg egy MSI PM8PM-IL alaplapod van, ui. a másik ( MSI PM8M3-V ) DDR RAM-okat kezel. Az MSI PM8PM-IL alaplap DDR2 400 és DDR2 533-as modulokat támogat, max. 2GB mennyiségben, tehát 1GB-osnál nagyobb modult elvileg nem támogat. Lehetőség szerint egy 1GB DDR2 533-as modult kellene venned, de ha nem kapsz, akkor esetleg megpróbálhatod egy 1GB DDR2 667-es modullal, vagy kiveszed a régi modult, és vásárolsz egy 2GB-os ( 2x1GB ) Kit-et. Az első megoldásra a listából választhatod pl. a KGDDRII6671GB Cikkszámú modult, a második megoldásra pedig a KGDDR6672GKIT Cikkszámú Kit-et.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...