Jump to content
PirateClub.hu

Memória gondok,kérdések,vásárlás!


Recommended Posts

Nah helósztok!

 

Olyan emberek irományait várom ide aki ért a ramokhoz és tudja is mit beszél.

 

Én azért nem irok ide mert sok közöm nincs az egészhez. Ide minden gondolatot le lehet irni az időzítésektől az alap fogalmakig vagy akár a tuning mikéntjét is!

 

Előre is thx a sok okosságot!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Replies 382
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 3 weeks later...

sziasztok!

 

 

nekem olyan kérdésem lenne hogy adott 512/400Mhz ram és tegyük fel "noname" ha elkezdem az órajelet nővelni, azt meddig tehetem meg hogy viszonylag ne csináljak nagyobb kárt? jelenleg 424Mhz mennek a 400Mhz ramok,játékkal teszteltem és semmi gond! de viszont 440mhz-re is tudnám állítani és az everestel nyomtam egy testet és azt is kibírta de nem vagyok benne biztos hogy ez jó ötlet hogy 40Mhz-et húzzak a memre!

Link to comment
Share on other sites

 

Addig emelheted ameddig tudod, nem tudsz kárt tenni a modulokban. Mert mielőtt kritikus hőmérsékletet érne el, lefagy a géped. Érdemes azért egy Super PI-t lefuttatni 32M tesztel...

Viszont ha plussz feszt adsz a RAM-oknak,(így magasabb órajelen stabilabban működnek) már észnél kell lenni...

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

a legtöbb memória samsung chipet használ, mint pl: a kingston is, tehát itt max annyi különbség lesz, hogy drágább (meg esetleg nagyobb gari), KingMAX is csak középkategóriás, Corsair/GeIL/OCZ-t tessék venni, nem sokkal drágább, viszont jóval megbízhatóbb...

 

más: ez valami ősi alaplap lehet, mivel nem igen találtam meg én se

 

valószínűleg nem fogja emiatt 400-on kezelni a ramokat, de előfordulhat, hogy régebbi, sd modul kell bele (vagy edo :D)

Link to comment
Share on other sites

Sztem meg egy OEM deszkához van szerencsénk, ilyen volt nekem is az MSI lapom... Memóriából viszont tényleg a Hynix/OCZ/Corsair/Geil típuokat ajánlanám... Ha nem akarsz rá annyit költeni, akkor Kingston/Kingmax/Infineon, Ha minden kötél szakad, legvégső esetben Samsung vagy a brand elnevezésű szörnyedvények... :D

Link to comment
Share on other sites

az alaplapot azért tisztázni kéne a vásárlás előtt.

Amit irtál valami alaplapi csipp száma, de az everest megmondja milyen az alaplapod.

 

http://www.lavalys.com/products/download.php?ps=UE&lang=hu

 

Azt se irtad milyen memó mellé tennéd amit veszel, mert ezis nagyon fontos.

 

Lehet be se indul majd az alaplapod, ha a 2db másfajta

memória nem képes együtt működni.

és hadd ne folytassam, lehet neked SDR a ramod és nem DDR, ...

 

Válaszod várom

 

alaplap lehetőségek:

 

http://www.hmonitor.net/Asustek.html

Intel 815e/AS99127F

Intel BX/AS99127F

VIA KT266/AS99127F

VIA KT133A/AS99127F

nVidia nForce420/AS99127F; CPU fan:1st; Chipset fan:3rd;

 

de még volna, szóval alaplap tipusa, száma??????

Link to comment
Share on other sites

hát igen asus, olyan ram tudomásom szerint nincs is, hát ahogy kivettem a szavaidból nem igazán vagy otthon a ramokban szal nem ártana valakivel megnézetni az alaplapod, mert szerintem SD ram kompatibilis.

beviszed 1 számtech boltba, és ránézésre megtudják mondani, hogy milyen ram jöhet szóba.

Link to comment
Share on other sites

Két lehetőséged van:

 

1. Visszaviszed az új RAM-ot a boltba cserére/pénzvisszafizetésre (utóbbi, ha 3 nap nem telt még el a vásárlás óta és megvan a blokk/számla),

 

2. BIOS-ban (alaplap függő) beállítható a memóriák időzítése és a működési frekvencia, ott próbálkozz állítani...

 

Ha az elsőt választod, érdemes előtte megnézni az időzítéseket pl. az Everest-tel és annak megfelelő memóriát venni, vagy elvinni a bolt szervízébe (ha van) mindkét memóriát, hogy teszteljék le.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...