Jump to content
PirateClub.hu

Memória gondok,kérdések,vásárlás!


Recommended Posts

Halihó!

 

Most a gépembe van egy 256-os és egy 512-es DDR RAM.Az a kérdésem hogy ezeket húzhatom 400MHz-e?MErt mindegyikre rá van írva hogy 400-as,de nem lesz baja ettől???

MEg hogyha veszek új lapot majd amibe DDR2 jó és 800MHz-es RAM-ot bele akkor azt is húzzam-e 800-on?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 382
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Szevasztok!

' nagy kérdésem van, és ne nevessetek mivel nem nagyon értek a memóriához meg az ien cuccokhoz:

Szval az van, hogy 4 GB Kingmax Memóriám van, de amikor sajátgépbe megnézem "csak" 3.50 ír! Nem lehet azt beállítani, hogy 4 Gb legyen? Vagy a gép ezt is beleveszi? Én ezt nem értem xD Előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

Erre könnyü a megoldás :).Valszeg XP-t használsz és 32biteset ami csak 3GB memóriát ismer fel de ha felteszel egy 64bites XP(csak angol van belöle) vagy Vistát(ebböl már magyar is van)akkor többet is felfog ismerni mint 4GB :).Bövebben irj PM-et :).

Link to comment
Share on other sites

Zsolt ez nem igaz mert az enyém alapból 200MHz-en futott amikor néztem Everstben és utána a BIOS-ba állítottam 400-ra,akkor már az Everest is 400-at írt.Szóval nem sül meg vagy ilyesmi?

DDR2-be pedig amire 800 van ráírva azt nem nagyon tudnám amúgy se 1066-on nyomatni igaz?:D

Link to comment
Share on other sites

De lehet 1066 mhz-re húzni.

 

Mondjuk kingmax-ot bisztos nem lehet addig húzni,mert nem tuning barát,viszont olcsó és stabil memória.

 

De egy GEIL Black Dragont asszem 1050 mhz-et bír el.

 

http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=11435

 

A PCX-en nem is drága 6700 FT egy GEIL BLACK DRAGON 2X1GB 800 MHZ-es kitt csomag.

 

A 2X2GB-os csomag is 11000FT-ért már kapható a PCX-en

 

http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=11437

Link to comment
Share on other sites

Helló Mindenki !

 

Az alábbi DDR /DDR1/ memóriák léteztek, ill. léteznek:

 

DDR200 > effektíve 200MHz, fizikailag 100MHz a sebessége

DDR266 > effektíve 266MHz, fizikailag 133MHz a sebessége

DDR333 > effektíve 333MHz, fizikailag 166MHz a sebessége

DDR400 > effektíve 400MHz, fizikailag 200MHz a sebessége

DDR433 > effektíve 433MHz, fizikailag 216MHz a sebessége, nem szabványos, tuning RAM

DDR466 > effektíve 466MHz, fizikailag 233MHz a sebessége, nem szabványos, tuning RAM

DDR500 > effektíve 500MHz, fizikailag 250MHz a sebessége, nem szabványos, tuning RAM

 

DDR= Doubble Data Rate. Azért kétszeres az effektív sebesség, mert az SD-hez képest itt az élvezérlés nem csak a felfutó, hanem a lefutó élét is használja a digit jelnek.

 

32 bites XP alatt 2 a 32-tediken variáció létezik fizikailag, ezért kvázi 4GB címet tud kreálni, de az op. rendszernek nem csak a memóriát kell címezni, ui. más egységeket is meg kell szólítani a működéshez. Bár 32 bites LINUX alatt lehet használni esetleg mind a 4GB-ot bizonyos beállítások mellett, de ehhez a BIOS-ban engedélyezni kell a REMAPPING funkciót.

 

Üdv.: Dadus

 

Link to comment
Share on other sites

Szia Dadus.

 

Tényleg nagyon jók a hsz-eid csak így tovább!

 

Ha nem kérek túl nagy kérést nekem is segítenél egy picit?

 

Szóval van nekem 2db 2x1GB-os Kingmax DDRII 800mhz-es ramom

 

De az Everest ezt írja ki:

Memória modul tulajdonságai

Modul neve Kingmax KLDD48F-A8KB5

Sorozatszám Nincs

Modul mérete 1 GB (2 ranks, 4 banks)

Modul típusa Unbuffered DIMM

Memória típusa DDR2 SDRAM

Memória sebessége DDR2-800 (400 MHz)

Modul szélessége 64 bit

Modul feszültsége SSTL 1.8

Hibafelismerési módszer Nincs

Frissítési gyakoriság Csökkentett (7.8 us), Self-Refresh

 

Memória időzítések

@ 400 MHz 5-5-5-18 (CL-RCD-RP-RAS) / 23-42-3-6-3-3 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)

@ 266 MHz 4-4-4-12 (CL-RCD-RP-RAS) / 16-28-2-4-2-2 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)

@ 200 MHz 3-3-3-9 (CL-RCD-RP-RAS) / 12-21-2-3-2-2 (RC-RFC-RRD-WR-WTR-RTP)

 

Mna most nekem 5-5-5-18 időzítéssel megy,tehát alapon. Akkor ezekszerint csak 400mhz-en megy?

Mert 800mhz-es DDRII-es memória,és akkor ezekszerint 400MHz-en megy csak?

 

Meg az is érdekes,hogy sorozatszám nincs az Everest szerint.

Amúgy az Everest az 4.20.1170-es.

Everest aszerint:

Memóriabusz tulajdonságai

Busz típusa Dual DDR2 SDRAM

Busz szélessége 128 bit

DRAM:FSB arány CPU/6

Valódi órajel 352 MHz (DDR)

Effektív órajel 703 MHz

Sávszélesség 11251 MB/mp

Az alaplapom meg egy: Gigabyte GA-M52S-S3P v1

Ami szintén támogatja a DDR2 800MHZ-et.

 

Ja igen és Dual Channel-ben megy a két Kingmax ram,ami telejesen egyforma.

Link to comment
Share on other sites

Szia davedane !

 

Amint az előző hozzászólásomban is írtam, itt is ua. a helyzet, azaz a DDR800-as memória modulnak a fizikai órajele 400MHz, de mivel DDR, ezért a rendszer felé a sebessége 800MHz-ként jelentkezik. Sorozatszámmal csak a márkásabb, drágább modulokat látják el, mint pl. hasonlatként mondjuk egy Ferrari F50-et, amelyből korlátozot darabszámot /azaz keveset, pl. 1000 darabot/ gyártanak. A valódi órajel azért 352MHz, mert gyanúm szerint egy alapon 2100MHz-en ketyegő AMD procid van. Ez azért van, mert a memória sebességet az AMD-nél a CPU frekiből történő osztásból származtatják, azaz jelen esetben CPU/6. A procid szorzója 10,5 /10,5x200=2100MHz/, így jön ki a 2100MHz, ebből kell képezni a DDR800-as memória 400MHz-es órajelét, az osztó számnak pedig egésznek kell lennie, tehát ha 5-el osztanánk, akkor 420MHz-et kapnánk, ami nem megengedett egy gyárilag 400MHz-en működő modulnak, ui. itt már nincs garancia a modul helyes működésére, ezért van választva a 6-os osztó szám, és így 2100/6=350. Az alaplap alapórajelének kis mértékű eltéréséből adódóan lett nálad ez az érték 352MHz. Az effektív órajel pedig 2x352 = 704MHz lenne, de nálad a nem teljesen egész értékekből kifolyólag ez lefelé kerekedik, és így lett 703MHz.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm szépen a segítséget Dadus.

 

Amúgy igen egy AMD X2 4000+ (2100 MHZ) procim van.

 

Ha megengednél egy utolsó kérdést.

 

Egy GEIL BLACK DRAGON 800MHZ-es Memória már képes lenne CPU/5 osztóval menni? Tehát 420-ban?

 

MErt én úgy tom,hogy ez a memória akár 1050mhz-en is képes menni.

Link to comment
Share on other sites

Szia davedane !

 

A CPU/5 nem memória függő, hanem processzor függő, de be lehet csapni a rendszert, mivel a Cool'n'Quiet funkció miatt lefelé lehet állítani a CPU szorzót. tehát a te esetedben pl. ha a CPU-nak 9-es szorzót állítasz, akkor az FSB-t (pontosabban fogalmazva az External clock-ot) felhúzod 233-ra, a Hyper Transport-ot 800-ra állítod, a CPU frekvenciája 2097MHz lesz, a memória fizikai sebessége 419MHz, azaz DDR 838 lesz. Én úgy tudom, hogy GEIL BLACK DRAGON modulok hűtőbordásak, és CL4 időzítéssel rendelkeznek 1,8V-on. Az SPD értékük lehet, hogy CL5, de ezt úgy tudod meg, hogy alapfrekin hajtva a rendszert Everest-el megnézed mit mutat. Ha SPD CL5, akkor szerintem nem kell tenned semmit, ha CL4, akkor vagy átírod a BIOS-ban CL5-re, vagy memória feszültséget kell emelned a DDR 838-as sebességhez.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

sziasztok,

 

van egy kis problémám a memóriával és a procival:

 

a memória alapból 1066 MHz-es de csak 333 MHz-en fut és a proci meg alapból 2,6 GHz de csak 2 GHz-en fut és nem tudom hogy mit kéne csinálnom, hogy a teljes órajelen fussonak. nem nyúltam semmihez sem. épp ma nézegettem a rendszert és észrevettem hogy vmi nem stimmel...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hali. Nem olvastam végig a topicot ezért nem tudom, hogy másnak volt-e már ilyen gondja ezért leírom.

Mikro még vettük a gépet akkor úgy volt a ram, hogy 2x 256 mb (dualchannel). Aztán nem is olyan régen az egyiknek a 'fele' tönkrement, vagy valami történt vele aztán maradt 384 mb ram, és nem érzékelte hogy dual channel. Most szereztem bele mgé egy 256 mb-os ramot, és bootoláskor már észleli hogy dual channel (512 mb ram), de nem ennyit kéne, hanem 768-at. Tehát a régi (félig rossz) ramomat nem érzékeli, hogy egyáltalán be lenne dugva. Futtattam a memtest86+ nevű progit, az nem írt hibát, és szintén csak 512 mb ramot ír.

alaplap: MSI K7N2G (nforce2)

proci: AMD Athlon 2500+

ramok: 3x 256

 

Mi lehet a gond? a foglalatban kéne cserélgetni a ramokat és hátha jó lesz? Valami ötlet?

Sorry, ha kicsit zavarosan fogalmaztam. Remélem ki lehet szűrni a lényeget.

Link to comment
Share on other sites

Nem vagyok nagy szakértő,de annyi biztos hogy a 3.darab RAM-od nem fog menni DUAL CHANNEL-ben mert ahhoz 2 vagy 4 darab teljesen ugyanolyan RAM kell.Az meg hogy miért tűnt el az "egyik RAM-od fele",én arra tippelek hogy engedélyeztetve lett az integrált VGA az alaplapodon és az leveszi magának a memóriát(bár nem néztem meg hogy van-e integrált VGA a lapodon)

Ennyit tudtam hozzáfűzni:)

 

Üdv,Kova

Link to comment
Share on other sites

Van integrált vidi kártya. Azt tudom, hogy páratlan számú különböző rammal nincs dual channel. Nem is ez a gond. Hanem az egyik modul nem aktív.

 

Egyébként nem csak akkor lop a ram-ból ha az a videókártya aktív?

Link to comment
Share on other sites

De csak akkor lop a RAM-ból ha aktív az integrált VGA.Nézd meg aktív-e.

De amúgy eszembe jutott hogy nekem is van egy 256osom amiből csak 128-at lát a gép.Annak tényleg én sem tudom mi a baja.BIOS azt írja ha berakom hogy látja mindet,de a használható csak 128 mega belőle:)

Valaki?:D

Link to comment
Share on other sites

Szia sOnt !

 

Gondolom az történt, hogy a régi modulok közül a jó az maradt a helyén, a rosszat kivetted és áthelyezted egy másik slotba, az új modult pedig a rossz helyére tetted. Ilyen esetben az a gond szokott fellépni, hogy a korábban nem használt slot érintkezői oxidálódnak, és ezért kontakt hibásak lesznek. Profi módon úgy kelle javítani, hogy kontakt spray-t használunk, vagy előszőr kifejezetten oxid eltávolító előkezelő spray-t és utána a kontakt spray-t. Házilagosan pedig marad a mechanikus megoldás, azaz a memória modult addíg kell ki-be helyezni / azért záros számú megoldásban / a slotba, míg meg nem javul a kontakt.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Hali. Egyik ramot sem helyeztem át.

Ja és az MSI K7N2G-n csak 3 foglalat található, hátha ez lényeg.

Most kipróbálom azt hogy variálok azzal hogy melyiket hova dugom.

Módosította Dadus
Link to comment
Share on other sites

Helosztok!

NEm régiben vettem 1 db 800mhz-es kingmos ramot.

Az alplapomban pedig kingmax 1066-os ram van.

Beletettem a ramokat és mikor indítanám a játékot akkor vmi memoria olvasási hibát irki.

És firefox a használátanál is jöttek ki hibák.

Viszont ha kiveszeem a 800-as ramot akkor tökéletesen megy tovább.

Nem lehetne megoldani h menjem mind a 2 ram egyszerre jol?

info a gépröl:

CPU: amd 5600+

Alaplap: GA-MA78G-S2H

Link to comment
Share on other sites

Szia $$$Lacika$$$ !

 

Először csak a régi /DDR1066/ modul legyen a gépben. Inditsd, majd lépj be a BIOS-ba, nyomj egy Ctrl + F1-et, és az MB Intelligent Tweaker-ben a DRAM időzítéseknél az SPD alatt lévő értékeket írd le. Ugyanezt tedd meg az új modullal is. Írd meg az értékeket, és majd meglátjuk, hogyan tovább.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...