Jump to content
PirateClub.hu

Dragon Ball Z Részek Beszerzése...


Ákhem
 Share

Recommended Posts

-Songohannak azért volt farka mert amikor ChiChi meg Goku összefekdüt, Gokunak is volt farka.

-Vegitának a Z sorozat elején Yayi levágta.

-Trunksnak azért nincs farka mert Vegitának sem volt amikor összefeküdt Bulmával.

-A farok kinövésének semmi köze ahhoz hogy ember, félember vagy csillagharcos e az illető. Akár Trunksnak is lehetne farka, meg még Gotennek és Pannak (Gohan lánya) is. Egy csillagharcos vérében ott van az a gén ami azt hordozza h a farok bármikor kinőjjön. Csak hát a Zé harcosok nem olyan hű de gonoszok h alkalmazták is volna. Például a GT közepetáján Goku farka ott van. A Kaio-Shin világában Toxi (egy macska), az öreg Kaio, Kibito-Shin és a macska fiú húzzák ki Gokuból. pont azért hogy át tudjon változni 4.formába.

-Csak a csillagharcosi tudás, vagyis hogy az illető haja szőke, szeme kék lesz. Ez blokkolódik. Nem pedig a farokkinövés. Nézzünk egy példát: így van Goku családfája

Badack - Goku - Gohan - Pan

- Raditz - Goten

mivel Pan már a 4. nemzedék, ezért ő nem tud átváltozni. igaz hogy van benne csillagharcosi vér Gohan által, de nem tud változni. Gohan és Goten félvérek, de viszont Panban több az emberi vér, mint csillagharcosi. ezért blokkolódik a csillagharcosi képessége.

Link to comment
Share on other sites

srácok oltások vagytok:) magyarázzátok itt egymásnak a mesedélutánt :) farka meg ember...

van egy jo ötletem nézzétek meg a boltokban az ezekröl készült videokazettákat, mert a Z sajnos végig fel van véve és le van szinkronizálva de mindenkinek csak az rtles részekig:)

ha az ugy jo nektek akkor a videokazettákat megprobálom kiirogatni divxbe, de eltarthat egy darabig mert nekem is vannak lukak és amugy sem akarok ezzel foglalkozni éjjel nappal... de szerintem keressétek fel a boltokat ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Syasztok!

Hallottam hogy valakinek van ismeretsége az rtlklubb nál!

ha ez igaz kérdeznék tőle valamit!

1-Lehetséges-e hogy valamikor levetítik őket mivel le van szinkronizálva miért haggyák elveszni?

2-ha nem akkor lehet-e tudni valamit arrol hogy melyik adó venné meg?

3-Ha egyik sem akkor pénzért az RTL-club fel rakná e a netre hogy letölthessók vagy ott megnézni pénz ellenében??????

Kérem az illetőt reagáljon rá!

Üdv

: agr

 

Egy felhasználó írta a Dragon Ball topicba, h neki megvan az egész 291-ig szinkronosan. Most kezdi el feltölteni, de csak smsweb-re. Megkértem, h ingyenes tárhelyre rakja, de még nem válaszolt. Ha esetleg nem tudna feltölteni, akkor vki aki tud segítene neki? 1ébként mi a véleményetek erről?

Én fizetek is érte ha kell sokat is tudsz adni e-mail címet vagy felhasználó nevet?

Link to comment
Share on other sites

Magyarul ne nagyon várjatok olyan hű de jó minőséget. Mert eredetileg ezek rossz minőségűek, szóval nem hinném hogy majd megtaláljátok dvd-ripbe.

Angol vagy japán szinkronos van dvd-rip minőségbe. Még oldalt is tudok mondani jozzá ha kell. Ingyen lehet róla tölteni de a sávszél olyan ~150 KB/s

 

Magyar részeket már soha nem fognak adni a tvben, mert betíltották az országban ezt a sorozatot. Meg amúgy is a magyar szinkron ultra gagyi. A nevek egy részét angolul ejtik, a többit meg magyarosan. Közbe pedig egyik se, mert a japán hangzást kéne visszaadni.

 

Pl.: Trunks: ejtsd 'Tránks' nem pedig 'Trenk' és 'Tránk'

 

Az eredeti effektek, kiáltások, hangsúlyozások sokkal jobbak bármelyik nyelven mint magyarul. Japán a legjobb, mert az az eredeti, de ha valaki nem bírja elviselni, akkor még mindig ott az angol.

Nagyon rossz a szinkron szereposztás is. Sokkal mélyebb hangok kellenének, meg Gohan hangja kész röhej. Még ha 5 éves is a fiú, akkor se adnám egy nőnek a szinkron hangját (nevezetesen Pogány Judit).

 

Erről ennyit, azért csak töltsétek fel továbbra is a részeket. Biztos sok az érdeklődő.

Én már láttam az egész sorozatot, meg az összes Movie-t is. Esetleg linkekkel tudnék segíteni a feltöltőnek. :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
mivel Pan már a 4. nemzedék, ezért ő nem tud átváltozni. igaz hogy van benne csillagharcosi vér Gohan által, de nem tud változni. Gohan és Goten félvérek, de viszont Panban több az emberi vér, mint csillagharcosi. ezért blokkolódik a csillagharcosi képessége.

Ez a feltételezés nem teljesen igaz. Ugyanis felvetődik egy kérdés: ha Pan azért nem tud átváltozni, mert 1/4-ed rész csillagharcos, akkor az unokája, Son Goku Jr., a maga 1/16-od rész csillagharcos vérével hogy tud átváltozni?

Szerintem csak egyszerűen nem akarták még ezt is behozni a készítők, mert akkor akár lehetett volna valaki, aki erősebb lesz Kakarotto-nál, pedig pont az ellenkezőjét próbálják bebizonyítani a GT-ben.

 

Magyar részeket már soha nem fognak adni a tvben, mert betíltották az országban ezt a sorozatot.

Nincs betiltva Magyarországon a Dragon Ball, csak korlátozva van. A korlát nem más, mint hogy csak főműsoridő után, megfelelő korhatárjelzéssel lehet leadni. Ezt magyarra fordítva: 23:00 után lehet csak adásba rakni, és minimum egy 12-es, de sok esetben 16-os korhatárjelzéssel.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Császtok. Ennyi hónap után leírom hogy az összes DragonballZ rész le van szinkronizálva. 243-247. 263-267, 278-282 (15 rész)-ezeka részek kikerültek a szinkronstúdióbol. Gondolom valaki ott dolgozó ki tudta csempészni. 3 hónapja jelentkezett egy ember hogy neki megvannak a szinkronok és rakott is fel bizonyítékokat. (Gondolom azt mindenki tudja hogy csak 137-dik részig vannak meg a szinkronos részek.)

Néhány bizonyíték:

http://www.youtube.com/watch?v=WgpbxICXPfs

http://www.videoplayer.hu/videos/play/111472

138-dik rész:

http://www.megaupload.com/?d=NCBJU7RB

 

És hétfő kiderült hogy ez az ember egy másik ember megbízásából kapta meg a szinkronokat. Azóta neki vissza kelett adni mindent. Sikerült tárgyalni ezzel az illetővel aki belegyezett hogy eladja nekünk a szinkronokat persze pénzért cserébe. Erre a témára nyílt meg ez az oldal:

http://users.cwi.hu/dbz291/index.php

 

Ákhem ha még itt vagy. Neked tényleg vannak ismerőseid az RTL-nél,méghozzá vezető szerepben? Nem képesek utána járni a szinkronok ügyben. Mert az RTL-nek is megvannak a nemzetközi hanganyag még valahol a raktárban.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Én is nagy Anime fan vagyok a kedvenceim a Dragon Ball Z, Naruto, Full Metal Alchemist, Full Metal Panic , Pokoli lány stb. de találtam egy petíciot tegnap aminek az a lénygege hogy leadják az ANIMAX-on a DBZ-t itt lehet aláírni

 

dragonball.blog.hu

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
-Songohannak azért volt farka mert amikor ChiChi meg Goku összefekdüt, Gokunak is volt farka.

-Vegitának a Z sorozat elején Yayi levágta.

-Trunksnak azért nincs farka mert Vegitának sem volt amikor összefeküdt Bulmával.

-A farok kinövésének semmi köze ahhoz hogy ember, félember vagy csillagharcos e az illető. Akár Trunksnak is lehetne farka, meg még Gotennek és Pannak (Gohan lánya) is. Egy csillagharcos vérében ott van az a gén ami azt hordozza h a farok bármikor kinőjjön. Csak hát a Zé harcosok nem olyan hű de gonoszok h alkalmazták is volna. Például a GT közepetáján Goku farka ott van. A Kaio-Shin világában Toxi (egy macska), az öreg Kaio, Kibito-Shin és a macska fiú húzzák ki Gokuból. pont azért hogy át tudjon változni 4.formába.

-Csak a csillagharcosi tudás, vagyis hogy az illető haja szőke, szeme kék lesz. Ez blokkolódik. Nem pedig a farokkinövés. Nézzünk egy példát: így van Goku családfája

Badack - Goku - Gohan - Pan

- Raditz - Goten

mivel Pan már a 4. nemzedék, ezért ő nem tud átváltozni. igaz hogy van benne csillagharcosi vér Gohan által, de nem tud változni. Gohan és Goten félvérek, de viszont Panban több az emberi vér, mint csillagharcosi. ezért blokkolódik a csillagharcosi képessége.

 

Ez hülyeség! A sima sorozat végén Gokunak nem volt farka, Gohannak meg volt mikor kicsi volt, de levágták. Trunksnak is szerintem volt, de kicsiként megszabadultak tőle. Mármint levágták a farkát. A majomfarokról beszélek. Ennyi.

 

 

Én is nagy Anime fan vagyok a kedvenceim a Dragon Ball Z, Naruto, Full Metal Alchemist, Full Metal Panic , Pokoli lány stb. de találtam egy petíciot tegnap aminek az a lénygege hogy leadják az ANIMAX-on a DBZ-t itt lehet aláírni

 

dragonball.blog.hu

 

De a szinkront újra meg kéne venni. És egy új szinkronnal szerintem már borzalom lenne.

Link to comment
Share on other sites

Nem értem miért van úgy mindeki oda a magyar szinkronért, mikor nevetséges. Letöltöttem, első 12 részt, csak japán hanggal volt, onnantól volt szinkron. Mikor meghallotam a kamehameha magyar nevét átváltottam japán hangra. Néha hasonlítgatom a feliratot és a szinkront. Hát ennyi hülyeséget összehordani...plusz még sokszor ott is van szinkron ahol egy szót nem szól senki.

Link to comment
Share on other sites

Mert ennek az animének a magyar szinkronja zseniális lett. A Kamehameha magyrul is Kamehameha. Csak úgy mondom. Amúgy láttam magyarul, japánul, németül, franciául és angolul is. Ez utóbbi két szinkron extra gagyi. A magyar, japán, és német hangok ellenben zseniálisak. Bár az animeszinkron itt még gyerekcipőben járt, de a magyar hangokat jól válogatták ki. Bozsó Péter mint Vegita, Lippai Laci mint Goku és Pogány Judit mint Gohan (kicsi) szerintem eszméletlenül jók. Igaz, a japánt nem múlják felül, de szerintem amit ma animeszinkront csinálnak, azokat simán lemossa a hazai pályáról. Persze, mindenkinek van véleménye. NEm mondom, hogy a te véleményed hibás, mert te így látod, mi meg másként. Ezen nem kell összeveszni, de azért ne ócsárold a szinkront. Legalább ezt nem toltuk el, mint anno a Sailor Moont, vagy most az FMA, Naruto, Bleach, stb. magyar szinkronját, ahol a hangválasztás is katasztrófális lett.

Link to comment
Share on other sites

Na látod. Amúgy azért lett néhol kissé gagyi a fordítás, mert eleve francia szinkronból történt és mivel az sem volt tökéletes, hát ez lett belőle. De a többi fordítást mérföldekkel felülmúlja és ez az egyik olyan anime szinkron, amit minőséginek tudok nevezni.

Link to comment
Share on other sites

Pretty: Mindenki tudja, hogy le van végig szinkronizálva. Én is láttam végig magyarul, mert egy ismim ismerőse az RTL Klubnál melózott és megkaptam kölcsön magyarul a részeket kiírva DVD-n. Csak nem adhatják le, + eltelt 10 és újra kéne szinkronizálni magyarul, ha le akarják adni!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

a történetben úgy van, hogy 100 évvel a történtek után csap össze a Budokai-on Goku jr. és Vegita jr. Szóval Pan már több mint 100 éves, és a szülei Goku jr.-nak ismeretlenek.

nekem csak az a fura, hogy elvileg Pan azért nem tudott átváltozni, mert 3. nemzedék. és ezt ugye meg is magyarázták a GT elején vagy talán a Z végén. és érdekes mód Goku jr. secc-pecc alatt átváltozik, aki az 5. nemzedékbe tartozik...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...