Jump to content
PirateClub.hu

Videókártya tuningolás!


Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Akkor azt szeretném tudni, hol kell felhúzni? biosba? ha ott akkor azon belül? :unsure:

 

Nekem ATI HD 2600-am van, én a CCC-be tudtam egy kicsit feljebb húzni. Pontosabban Catalist Control Center ---> (Nekem, Legalul) ATI Overdrive ---> Ott rámész arra a Lakat-ra, és ott állíthatod a MHz-eket feljebb, de csak okosan ;)

 

 

Üdv. Silence

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Hali!

 

Itt Everestben néhány mp-re felugrik a vid. kari órajelei. Ez normális, vagy csak program hiba? Vmikor a proci visszafesz 1200mhz-re 6x-os szorzóra, és persze a vid. kari is. Úgy tudom ez azért van, hogy kevesebbet fogyasszon. A videókártya hőmérséklete 65C° cod5 full grafon. Ez sok? proci 55C°-ig megy. Am a configom:

Gigabyte p35-ds3 - Ati 4830 - Intel e5200 - 2x1 gb Kingmax 800mhz ram. Előre is kösz

 

post-87846-1239696955_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Üdv!

Nyahm volna egy kis gondom. Van egy ratyi gépem, de költeni nem akarok rá, mert Londonban élek, de otthon van egy rendes is, amit a nyáron kihozunk. Az egyetlen problémám, hogy a halo 1 nem akar elfutni rajta, mert a videokari nem támogatja a t&l-t. Meg lehet ezt valahogyan oldani?? Mert tom hogy jo game, de régen kimaradt, azota meg ujjabakkal játszottam, fölleg mig volt amin elfusson...

 

De elösször volna egy rövid, egyszerü kérdésem. Nem találtam a videokari chipjét, igy egy másik chipet néztem meg, és a chipsetre kerestem rá. Olyat ugye nem lehet, hogy rosz drivert tettem és esetleg emiatt mások a vidkari jellemzöi? Ha jobbak am se baj...:P

 

Enek a hmhmtalicskának a configja:

2800+ amd

256 mb ram (ebböl fogyaszt a videokari 64 et)

64 mb ig lehet feltekerni a memokártyát és a következöket tudja:

VIA/SG3 UniChrome integrated grapich KM400

busz:integrált

GPU orajele: 166mh et ir az everest, de ez több, min 266, de igazábol nem udom, majd rákeresek

Pixel/texel töltési sebesség: 162 Megapixel/s

RAMDAC orajele: 250 mh

A ram orajele, amit kajál 400 mh

Cégnév VIA Technologies, Inc.

Termék információ

http://www.via.com.tw/en/products/graphics

 

Azért irtam enyi mindent, mert nem tom mire van szükségetek, minenesetre itt a gyártó oldala is. Más játék is érdekel, de ami elmegy azt sztem kijátszottam. A halo 1 gépigényének pedig minden más eleget tesz, csak ez a t&l támogatás nem, amiröl épp csak sejtem mi lehet, de még csak tudni se tom. HmHm microsoft arrgggghhhh.

 

Ennyit sikerült összeszednem még:

Open GL 1.2 kompatibilis

VIA K7-Series KM400

The VIA UniChrome VIA KM400 chipset features the VIA UniChrome? 2D/3D graphics core with MPEG-2 acceleration and DuoView? technology for excellent multimedia performance and complete flexibility on the desktop. The chipset North Bridge exchanges data with the CPU through a flexible and ultra fast Front Side Bus at speeds of up to 333MHz, and features an AGP 8X controller for graphics upgrades. The KM400 also supports a complete range of DDR memory speeds, including DDR200/266/333/400, enabling OEMs and system integrators the opportunity to attack different price points based on the same mainboard platform.

 

 

A segitséget elöre is köszi: Hatanbalta

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Helló! Sajna nekem nincs pénzem videókártyára és egy 16mb -al kell beérnem. Erre ac eggyik cimbi azt állítja hogy a a videóramot feljebb lehet húzni valahogy a bioszban. Nos tehát most ő a hülye, vagy igaz csak én nem hiszek neki? Szal ha ez lehetséges akkor írjátok meg hogy lehet, ha nem akkor ne engem becsméreljetek.

 

köszi helló.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy shaprine radeon x800gto 256mb AGP video karim van és hogy meglehet-e csinálni azt a tuningot mkor megnyitom azt a +4futoszalagot mivel jelenleg 12 van!

 

 

http://szamitogep.hu/show/read.php?id=16886

Módosította Dadus
Közvetlen link miatt szerkesztve /Szabályzat/
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...