Jump to content
PirateClub.hu
Stormchaser

Videókártya tuningolás!

Recommended Posts

Tuningolni szeretném a karimat Geforce 6800 és valamilyen progi kellne amivel Vistan tudnám huzni a karimat! Ezeket probáltam: Rivatuner, PowerStrip,

Valaki segitsen mivel tuningoljam??:(

Igaz még nem próbáltam, de mindenhol azt hallani, hogy nvidiának még egy normális drivert sem sikerült összehoznia Vista alá, és amíg nincs rendes driver, addig szerintem húzni se próbáld, de azért az Atitoollal megpróbálhatod.

Club3D X800 extrém, (GT) R423 magot (R480)

Hogy lehet munkára bírni?

8 pipe ( pixel futó szalag ) helyett 16 lehessen valahogy???

Bár a póttáp híja!!!!

na, r600at (HD2900XT, és még nem a high-end XTX-et!) tesztelték prohardveren, egy 14 oldalas tesztben. 8800GTS-nél jobb, és olcsóbb is szóval jó. viszont az 2600as nagy szar (128bitem mem pl, ami 512 a 2900nál). az a knklúziójuk h: VÁRJUNK.

1. nincs még dx10es game

2. lesz még 2900XTX, amitől az XT olcsóbb lehet

3. az nvidia és csökkenti az árakat ha minden igaz

ja, és nekem egy x800gto-m van, órajel tuning nincs, de fel vasz szabadítva flash-eléssel 4 pixel futószalag (így 16 aktív van)

„A HWSW véleménye szerint könnyen lehet, hogy a Radeon HD 2900 képében az utolsó csúcskategóriás videochipet látjuk a nagy hírű kanadai cégtől. Az Intellel folytatott kíméletlen harcban vérező AMD számára ugyanis óriási luxusnak számít évente százmillió dollárokat költeni olyan grafikus lapkák kifejlesztésébe, amelyek megtérülése a platformstratégia szempontjából legalábbis kérdéses. Nem zárható ki annak a lehetősége, hogy az ATI felvásárlásával megszerzett szakértelmet az AMD kizárólag a chipkészletbe, illetve később akár a processzorba integrált grafikus vezérlők fejlesztésére allokálja majd.”

Teljes terjedelmében:

http://www.hwsw.hu/hirek/33416/ati_radeon_hd_2900_2600_2400_r600_grafikus_chip_videokartya.html

Jó Psion, ez csak a HWSW véleménye :P De remélem nincs sok alapja. Mert ha az nVidia egyeduralomra törne, akkor nvidia MARHÁRA lelassítaná a fejlődést (mesterségesen), az árak meg az egekbe szöknének. szóval nagyon rossz lenne, még az nvidia pártiaknak is sztem

szóval elhatároztam magam hogy veszek egy 8600GT-t (nem hosszútávra), gondoltam gts-re is, de az sokkal drágább, és tulajdonképpen gt az alap. és mielőtt megvenném szeretném kikérni a véleményeteket, hogy szerintetek mivel lehet (programmal) elérni a gt-vel gts órajeleket, hardware-es beavattkozás nélkül (proci, memória).

most egy 6600GT-m van, és pl riva tunerrel 15% nál tovább én nem tudom húzni, és ahoz hogy elérjem 8600GT-vel a GTS-t kellene 20-25% overclocked, elvileg ellehet simán softweresen, de nemtudom hogy a rivatunner képes e a 8600-at felhúzni a gts-re, vagy kell más is.

Válaszokat előre is köszönöm

Amint látom, te meg akarod sütni a kártyát.

A RivaTuner gond nélkül fel tudja húzni odáig, de ez gyári hűtővel nem fog menni.

nem gyári hútővel gondoltam, hanem vennék rá 1-et, mert így is jobban megérné mint ha gts-t vennék, szal szerinted felleet vele hűzni, mert csak ha tényleg nagyon biztos vagy benne akkor vennék, mert engem csak az aggaszt kicsit, hogy a 6600GT-m mért csak 15%-ot lehet feljebb húzni?...

esetleg ajánlhatna valaki egy aránylag olcsó jó hűtőt is.

(olvastam valami voltmodról is, nemvagyok biztos benne, de az egy hardware-s beavatkozás nem?)

Zalman VF700-CU (~4800Ft)

De ez a 20-25% nem fog menni.

Úgy ahogy van el fog égni a VGA :D

Hello tKrisz!

Nekem is 8600GT-m van, és most gondolkoztam hogy egyszer kéne húzni, mert én is olvastam azt a GameStar-os témát.

Szóval te egyáltalán nem ajánlod a húzást? Egy bizonyos mértékig sem?

Jó lenne valaki akinek van tapasztalata és megmondaná hogy meddig szabad felcsavarni.

én az msi 8600gts-emet bátran merem húzni mert a D.O.T engedi akár a 10%-ot is.most 5%-osan van húzva.nemnagyon lehet észrevenni tuningot de ha már egyszer engedi akkor miért ne.

Hi !

Egy másik topic-ban már írtam ezzel kapcsolatosan, de mégegyszer leírom, hogy alsó- és középkategóriás VGA kártyánál nem sok értelme van a tuningnak, ui. mérő progikkal alátámasztható a gyorsulás, csak éppen a gyakorlatban nem igen veszel észre semmi változást. Egy 8600GT kártyát szerintem nem fogsz tudni felhúzni egy GTS szintjére, ui. ha netalán a GPU-t fel is tudnád húzni azonos frekire, valószínűleg a memóriát nem. Megjegyzem a VGA memória tuning igen veszélyes dolog, könnyen elszállhat, és annyi a kártyának. Egyébként nem vagyok egy megszállott VGA cikk olvasó, de úgy rémlik, hogy a GT és GTS GPU nem ugyanaz /shader-ek száma stb. / , tehát ha a frekik megegyeznének is, akkor sem érné el a GT a GTS szintjét.

Kiegészítés: most ugrott be, ha minden igaz, akkor az egyesített shaderek órajele a GTS-ben magasabb, amit nem lehet állítani tudtommal.

Üdv.: Dadus

Sziasztok. Lenne egy olyan kérdésem, hogy az AtiTool-ban a memória időzítéseket mennyire állítsam egy Radeon X1600Pro-nál??? A mag és memória órajelet már benyomtam 585/460 -ra. Ezzel még biztonságosan elmegyeget. Sajna a memória időzítést viszont már nem tudom beállítani, mert elég sokmondent lehet, és ahhoz már nem annyira értek. Valakinek ötlete???? Előre is köszi :)

Én még soha nem hallottam hogy a memória időzítéseket kell babrálni VGA-nál :huh:

Lehet állítgatni, de felesleges. Ha túl alacsonyra állítod az időzítéseket, akkor nem fog megfelelően működni a kártya.

Am nekem egy NVidia GeForce 2 MX/MX 400 128mb-s karim van vmi segítséget kérnék hozzá hogyan tudnák kicsit tuningolni rajta!

Miért akarsz tuningolni rajata?Nem fogsz semilyen külömbséget észrevenni,ez a kártya már nagyon régi fejlesztés.Az új játékok sajnos már nem fognak elindulni rajta.

Hali !

Fogadd meg Silverr tanácsát, és nem fogsz csalódni.

Üdv.: Dadus

Szerintetek ez miért van???

post-55395-1219865316_thumb.jpg

Powerplay

Így normális. Amikor nem játszol akkor visszaveszi az órajelet és így kevesebbet fogyaszt.

Értem akkor megnyugodtam.Köszi

Hello!

Olyan kérdésem lenne h van nekem egy Inno 3D Gef 8800 GT-m 512 MB és azt szeretném tuningolni egy kicsit de semelyik programba sem találom a hőfokát! (Everest, PC Wizard)

Lehetséges h azért mert nincs rajata hőmérő dióda? De ez elég érdekes h egy ilyen karira nem tesznek!

Válaszotokat előre is köszi!

Töltsd le a GPU-Z nevű progit abba van hőfokmutató meg a többi fontos tulajdonsága is levan írva oda a kártyának.

Amugy szerintem minden kártyán van hőmérő dióda.

Megvan nekem az a progi már pár hete de nem találtam benne hőfokmérőt!:S

Hol van az? Mert van olyan h sensors de abba se mutatja!:S Nem tom mi lehet a gond!

Volt elötte egy ASUS ATI Radeon X1300 Pro karim is de annak se mutatta a hőfokát... :S

Valami ötlet?

Tölts le egy újat.

http://www.techpowerup.com/downloads/1153/TechPowerUp_GPU-Z_v0.2.7.html

Köszi krisz ez is megvolt de ugyanaz!:S Nem látom a vidkari hőfokát!:S

Nem értem mi lehet a baj!:S

http://img141.imageshack.us/img141/2686/vgaqp4.jpg

Amit be jelöltem vga biosnál az mit csinál ? Vga biost frissít ?

Szerintem azt!

Rákattintasz akkor kiírja:

Save to file

Magyarul a BIOS-t elmenti neked a gépre. Ezzel a programmal frissíteni a BIOS-t nem lehet.