Jump to content
PirateClub.hu

Laptop vásárlási tanácsok!


Don_Simoar
 Share

Recommended Posts

Íme egy Acer 8930g konfig: 18.4" WUXGA FHD LED CB Frameless / Core 2 Quad Q9000 (2.0GHz, 1066MHz FSB, 6M cache, 45W) / ATI Radeon HD 4670 1024MB DDR3 / 2x2GB DDR3 / 1x500GB / BluRay-Writer / n-wireless / 8 cell battery / HD CrystalEye / BT / Fingerprint / HDMI / Tuba / True5.1/ Dolby Home Theater / s/pdif / 5in1 card reader / Multi-gesture touchpad / Back-lit keyboard / ExpressCard / FireWire / eSATA / CIR / Vista Home Premium / 1 év PNR garancia. Ennél tud valaki erősebbet? főleg játékra kell ez 440-be kerül ez már így is a határa felet van egy kicsivel amit költhetek.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 198
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

a kollégiumba ill majd a főiskolába nem fogok asztali pc-vel járkálni , gondolom megérted :D úgyhogy marad a laptop. Ha az elégtelen hűtésre gondolsz , kiegként úgy is veszek laptop hűtőt nem olyan drága. Azon kívül Ez lesz életem első saját gépe nem volt még se pécém se semmim ( leszámítva a nagyi gépét) szóval márkákba nem vagyok nagyon pro.

u.i. : az előző hozzászólásomba elírtam a típust 8935g-re gondoltam.

jut eszembe a kiszemelt laptopok "bele" Ugyanaz a vinyó méretét és a videókarit leszámítva szal melyik videókari a jobb?

- NVidia GeForce GT 130M 1024MB

- ATI Radeon HD 4670 1024MB DDR3

-NVidia GeForce 9600M-GT 1024MB DDR2

Link to comment
Share on other sites

Persze megértem, hogy főiskolában nem asztali PC-vel fogsz rohangálni!

 

Nem csak a túlmelegedésekre gondoltam, hanem arra, hogy a laptopok nem játékra vannak!

Az apró alkatrészekből nem tudnak akkora teljesítményt kisajtolni, mint egy normál asztali alkatrészből!!

 

Én inkább azt ajánlom, hogy vegyél egy 100-120k laptopot, amit veszel a fősüliba, és ott tudod használni (szövegszerkesztés, és egyéb irodai programok használatára), és vegyél egy 200k asztali gépet ami a koleszban lesz és ha komolyabb játékot akarsz játszani (ami vaskos gépet igényel) akkor azt tudod használni!

Mert hát ugye az iskolába nem játszani jársz majd, hanem tanulni!!!!

 

igy még marad is 100k, mivel 400 volt a keret!

 

Ha viszon minden áron "játék laptop" kell:

http://usanotebook.hu/index.php?&tpl=product&prid=11223

http://usanotebook.hu/index.php?&tpl=product&prid=9223

 

250.000-nél többet nem érdemes költeni laptopra!!!

Link to comment
Share on other sites

Kb. 160 000 Ft szánnék laptopra, viszont a témában nem vagyok otthon. Ezért szeretném kérni a segítségeteket.

 

Én személy szerint az alábbi laptopokat néztem ki:

 

Asus F5SR-AP012

f668a1f6e465c7ebbc8a50c8e527093a.jpg

* Core 2 Duo T5800 2,0GHz

* 3GB RAM, 320GB HDD

* Radeon HD3470 512MB

 

Toshiba Satellite A300-1NO

kep-Toshiba-Satellite-A300-1NO-3798.jpg

* Core 2 Duo T5800 2,0GHz

* 3GB RAM, 250GB HDD

* Radeon HD3470 256MB

 

MSI VX600X-053HU

29683_3.jpg

* Core 2 Duo T6400 2,0GHz

* 4GB RAM, 500GB HDD

* Radeon HD3410 512MB VGA

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Most akarok venni laptopot és lenne pár kérdésem! Játékok szempontjából érdekelne a dolog, fallout 3at és obliviont,crysist szeretném, ha jól elmenne rajta. én erre a gépre gondoltam:

 

proc: Mobile Intel® Core2 Duo T6400 (2 mag,64bit) 2160 MHz

ram: 4096MB DDR2/800MHz

kártya: NVIDIA® GeForce Go 9400M-GS 256MB

 

Asus F50GX-6X057

 

 

sztem elég lenne rá, egyedül a vid. kártyát nem tudom. szerintetek? 200.000 nél többet nem nagyon akarok rá szánni

 

Milyen laptop kártyák számítanak ma a legjobbnak a geforce 9000-es sorozatban, vagy az ati hd-jában?

 

köszönöm

 

Link to comment
Share on other sites

Na most ettől okosabb lettem.... koleszba kell laptop, asztali gépet nem akarok vinni... Első laptopom, nem értek hozzá, csak youtube-on láttam, hogy vannak noteszgépek amik viszik őket, és nem is olyan drágák, de lehet, hogy kamu, még1x: nem értek a laptopokhoz, ezért kértem véleményt

Link to comment
Share on other sites

Helló mindenkinek!

Én is laptopot akarok venni csak nem tudok dönteni.mindkettő szinte ugyanazt tudja csak a videókártya más meg a proci,mert az egyikben Ati HD3650 512Mb 2.2-es intel core2 procival, a másikban pedig Ati HD 4570 512Mb 2.4-es intel core2 procival.Csak egyesek azt mondják,hogy a 3650-es jobb mint a másik,mivel 128bites a bus rajta, a 4570nél meg 64 bites.egyébként Toshiba Satellite P300-ról van szó.Ha például játékra is szeretném használni,akkor meylik lenne jobb?Az előbbi 800EUR az utóbbi 900EUR.Nem tudom ,hogy megéri e az a 100EUR pluszt.

 

Link to comment
Share on other sites

20-25 kilós bőröndel szaladgálok haza hetente+ vissza a koliba. az a 4,1 kiló nem fog már megütni :D. am mindenhova vinném. utazás , koli most 13.+ 14. osztály meg majd főiskola. Egyetlen probléma : alig van hozzá megfelelő méretű notebook táska :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A MacBook az egyik legstabilabb laptop, amit valaha is használtam.

Mondjuk a futó alkalmazásokkal vigyázni kell, mert a Leopard annyit nem bír.

Ha ez lenne az első Mac géped jól gondold át. Árát tekintve ez éri meg a legjobban a jelenlegi piacon.

3 év garancia, ami olcsón bővíthető még 1 - 2 évig, ha hiba van 30 napon belül garantálják a javítást, házhoz jönnek a bejelentést követő munkanapon.

 

Jimmy: szerintem a táp nem fogja bírni 2-3 évnél tovább

 

Már előttem is leírták: laptop nem arra való, hogy játszatok vele!

Játékkal gyorsan kimúlik majd, ezt biztosra veszem, ezeket egyszerűen nem arra tervezték.

Látok itt sok embert, aki ír 3 - 4 laptopot, ami közül kellene választani...én anno a Dell mellett döntöttem a stabilitás miatt, gondolom nem kell bemutatni a gyártót. Fujitsu - Siemens, MSI, HP....eleve zárjátok ki, ha nem 1 - 2 évre tervezitek.

Link to comment
Share on other sites

Hellósztok!!

Nekem az lenne a kérdésem, hogy a 9600M Gt, vagy a 9650M Gt a jobb videokari laptopba?? Sztem úgy lenne logikus ha a 9650 lenne a jobb, viszont a Notebookcheck-en a 9600 játékoknál több FPS-t produkált. Szal nagyon nem értem. Ha valaki tudja, hogy mi a különbség közöttük és hogy melyikkel szerelt notit érdemesebb megvenni az legyen szíves írja le nekem...Előre is thx.....

Jah amúgy az MSI GX630X-007HU gépet néztem ki. Erről mi a véleményetek??

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

 

Szeretnék egy Notebook-ot venni, kinéztem egyet (ASUS K50AB). A kérdésem az lenne, hogy ez mennyire felel meg a mai igényeknek. Ne értsetek férre, nem játékra kell konkrétan, arra van PC-m, de olyan gépet akarok venni amin lazán el fog futni pl a fifa 10 vagy a pes 2010 vagy pl. a Street Fighter. Nem atom gépet akarok amin a Crysis 6 is futna, de olyat akarok amin simán fut egy átlagos mai játék. Ha más ötlete van valakinek szívesen fogadom, csak hasonló árkategóriába legyen.

 

ASUS K50AB-SX011L

 

Főbb jellemzők:

 

- AMD Athlon™64 X2 QL-64 2,1GHz processzor

- 3GB 800MHz DDR2 típusú memória

- 250GB kapacitású SATA merevlemez

- ATI Radeon HD4570 512MB RAM videóvezérlő

 

Válaszokat előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

A tesóm megy egyetemre és laptopot akar venni. Nem akar rajta játszani, max. sims és online póker.

Tanuláshoz kellene.

Sajnos én nem értek annyira ezekhez a dolgokhoz: ACER? DELL? HP?

Proci: AMD? INTEL?

 

Szóval, szeretnék tanácsot kérni, hogy ezért az árért (90-120E) , melyik a mostanság elérhető "legjobb" laptop, ill. mire kell figyelni.

A merevlemez min.160Gb kell legyen.

Ja, előre telepített xp v. vista nem kell rá :rolleyes:

 

 

Köszönöm szépen!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Hali!

Én ezt néztem:

http://www.pcx.hu/termek/acer-aspire-5536g-642g25mn-39854

Szerintem amiket írtál mennének rajta+130000 ért nagyon megéri....

Aztán még ha kell veszel bele +2 gb ramot annyi biztos elég.(de szerintem ez a 2 is elég lenne)

Vagy ha ez nem jó akkor nézz szét itt: www.pcx.hu és laptop konfigurátor aztán kipipálod

hogy saját videókártyája legyen.Van még ezen kívül sok csak ez a legolcsóbb jó kártyával....

Módosította Dadus
Ne idézd a közvetlenül előtted szólót ! Közvetlen link használata tilos ! /Szabályzat/
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hello !

 

Egy laptopot szeretnek venni, ami jo jatekra is, meg a tobbi altalanos dolgokra (film, zene, stb.) ! En 2 neztem ki, de van kulonbseg az aruk kozott, nem is keves, ezert kerem a segitsegeteket, h melyik eri meg jobban ( ar / teljesitmeny), vagy esetleg tudtok ajanlani mast !?

 

1:   http://ipon.hu/webshop/product/acer_aspire_5739g_664g32mnw7p_lx.ph602.136/131796

2: http://www.fujitsushop.hu/fujitsu-amilo-pi3560.html

Módosította Dadus
Közvetlen link használata tilos !
Link to comment
Share on other sites

Szia bero09 !

 

Szerintem ne törd magadat azon, hogy játékra is megfelelő legyen a laptop-od, ui. azok a gépek sokszáz ezer Forintba kerülnek. A felsorolt két gépet nem ajánlom.

 

A választásnál inkább törekedj az alábbiakra:

 

Minőségi gyártó: pl. Toshiba, Lenovo, HP, Dell, stb. / én a Toshiba-t ajánlom/

 

Erős processzor

 

Megfelelő méretű wincsi

 

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Szia bero09 !

 

Nekem a márkával vannak kétségeim mindkét esetben.

 

Hidd el, laptop-nál a legfontosabb krtitérium a minőség, és nem a teljesítmény. Ha egy laptop-nál gond van az vagy szívás, vagy sok pénzbe kerül, más eset az ritka.

 

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

hello,

 

 

uj vagy használt laptotot szeretnék venni maximum 55ezer forintért.Otthoni internet használatra szeretnék csak megvenni.15-16 colos képernyője legyen csak ez a minimum és az aksija is birja másfél-2 oráig.Linkeket várnék ide előre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

Szia rAp1d !

 

Új laptopot nem fogsz kapni ennyi pénzért. Amennyiben tényleg csak internetre akarod használni, akkor azt javaslom, hogy csak jó minőségő gépet vásárolj pl. a következő gyártóktól: Toshiba, IBM, Lenovo, Dell, HP. Linket nem adok, de kereshetsz gépet pl. a Vaterán, Boltamarson,stb. .

 

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni! Szerintetek mejik masinát érdemes megvenni a 2-ő Közül?

Árban egyformák.

 

Lenovo NS769XX Core2Duo T6400

 

Processzor: Intel Core 2 Duo T6400 (2GHz / 800MHz / 2MB L2)

Memória: 2x2 GB DDR2 667 MHz

HDD: 320 GB S-ATA 5400 rpm

Videókártya: NVIDIA GeForce 9300M GS 256MB

Kijelző: 15,4" WXGA LED

Felbontás: 1280x800

Optikai meghajtó: DVD+/-RW DL

Wifi: Intel Wi-Fi Link 5100 AGN

Bluetooth: nincs

Kamera: van

Operációs rendszer: Vista Home Premium

 

 

Acer AS8730ZG-424G32MN

 

Képernyő átmérő: 18,3 " Processzor: DUAL CORE T4200 2.0GHZ

Memória: 4096 MB Merevlemez: 320 GB Optikai meghajtó: DVD-RW SUPERMULTI DL

Operációs rendszer: MS VISTA HOME PREMIUM HU Akkumulátor: 8 CELLA

Felbontás: 1920 X 1080 (HD1080) 16:9 LAN: 10/100/1000 WLAN: IGEN Modem: IGEN USB: 4 db

Beépített kártyaolvasó: 5-1 Bluetooth: IGEN Firewire port: 1 db IRDA: IGEN ATI RADEON HD 4570 512

Hang: IGEN Kamera: 0,3 DV CRYSTALEYE Egyéb csatlakozók: HDMI Mem. Típus: DDRIII

Kiegészítők: ESATA, CIR, S/PDIF, DOLBY HT, TUBA Szín: FEKETE Ujjlenyomat-olvasó: IGEN Dokkolhatóság: USB PORTON

 

Azért ez a 2 mert ezt tudom megszerezni áron alul!

 

Légyszi segítsetek!

Köszönöm!!

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...