Jump to content
PirateClub.hu

Régi Játékok


SZoller
 Share

Recommended Posts

Van egy rakas regi jatekom, bar leginkabb a vinyomon, a regi CD-im tobbsege sajnos mar nincs olvashato allapotban. Egyik nagy kedvenc a Theme Hospital, az peldaul teljesen eredeti peldany. Persze van annal sokkal regebbi, meg valamivel ujabb oldschool jatekom is, de valamiert engem a 90-es evek kozepi jatekok fogtak meg igazan (talan azert, mert akkoriban kezdtem "ontudatra ebredni" a szamitastechnika teren :))

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
  • 8 months later...

Nem igazán régi, de megvan eredetibe a Fifa 2001 :D az akkor vett nyomtatónkhoz adták ajándékba. De ami már régebbi és a fejlettségben is lejjebb van, az a régi Sega-s játékok (a kis sárga kazettások). Haverral nagyon sokat toltuk a Mario-t, a Batman és Robin-t, és még volt egy nagy játék, csak nem emlékszem a nevére. Volt, hogy éjszakára nem kapcsoltuk ki, mert ugye mentési rendszerről akkor még senki sem hallott. Persze másnap reggel azonnal elbuktuk :D Nameg a PSX-szel is rengetegek játszottunk. Tony Hawk: Pro Skater 2 volt a nagy kedvenc. THPS2-ből valóságos bajnokságokat rendeztünk 20-25 fővel :D azok voltak a szép idők... mikor még nem számított a grafika :D :D

Link to comment
Share on other sites

Segítségeteket kérném, régebben emléxem egy játékról ami talán a Black & White-val egy idős, 2003 előtti és 2000utáni szinte tuti. Valami nem emberi lénnyel kelett menni, és lelkeket gyűjteni rabolni, eztmár nemtudom de ilyesmi volt. PLZ HELP

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ha emlékszetek még a régi 3DO games re tudjátok..... irjátpk le szerintetek melyik tetszett annak idelény nekem a Army men mivel 12 éves vook :lol: ezért annyira nem ismerem de engem meggyőzött!!!!! mondjátok véleményt

Módosította Gabi89
Máskor néz szét van-e már hasonló téma.
Link to comment
Share on other sites

régi idők...nos én sok retro game el játszottam már...és anno tetszett a 1 helikopteres játék amiben new york felett kellett repkedni s a terorristákat kellett írtani...mikor kétlábon járót mikor járművest..valamikor meg az elnök limuzinját kellett védeni :) .

 

Meg van 1 másik nagy kedvencem...1 rég blizzardos játék ahol 1 hosszú feketehajú fickóval kellett az orkokat aprítani 1 shotgunnal.

 

valaki tudja ezeknek a játékoknak a címét?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

Válaszomon kéretik nem röhögni :)

Nekem emulátor segítségével pc-n megvannak a régi commodore 64-en játszott kedvencek.

Néhány örök klasszikus:

Last Ninja sorozat

Iron Lord

Street rod

Budokan

 

És azt hiszem lehetne sorolni vég nélkül.Hát azt hiszem ezek elég régiek.A poén viszont hogy a mai csillogó,atomerőművet megkövetelő pc-s játékok mellett még előszedem ezeket is olykor és igen jól szórakozom.

És ez jóval több mint nosztalgia.

Link to comment
Share on other sites

Pont tegnap gondoltam rá, hogy rákéne keresnem a SZERENCSEKERÉK játékra, régen sokat játszottam vele :)

Meg van egy másik retro játék amit régóta megakarok szerezni, de nem tudom, mert nincs kiindulási pont..:( nem tudom se a nevét se a fejlesztő nevét, se kiadót, se pontos megjelenést. Kicsi voltam amikor vele játszottam.

Oldalnézetes, egy 8-14éves srácot kell benne irányítani, az első pályán kimászik a sziklák közé zuhant repülőjéből, aztán elindul a sugárfegyverével, árnyékszerű lények próbálják akadályozni. Második pályán már nincs fegyvere aztán később megtanul a kezével sugárgömböket lőni, kell benne úszni, sziklákon át ugrálni, sziklát mászni, meg hasonlókat.

Akinek esetleg van tippje mi a játék címe, várom szeretettel.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

elasto mania, jazz 2, heroes I (!), warcraft I (!), Heretic, Hexen... most hirtelen ez jut eszembe... én inkább azt csodálom ezekben a játékokban, hogy még ma is el tudom indítani őket...

az meg tény, hogy gyakorlatilag ezek a játékok adták az alapot a mai jó kis game-khez...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Pont tegnap gondoltam rá, hogy rákéne keresnem a SZERENCSEKERÉK játékra, régen sokat játszottam vele :)

Meg van egy másik retro játék amit régóta megakarok szerezni, de nem tudom, mert nincs kiindulási pont..:( nem tudom se a nevét se a fejlesztő nevét, se kiadót, se pontos megjelenést. Kicsi voltam amikor vele játszottam.

Oldalnézetes, egy 8-14éves srácot kell benne irányítani, az első pályán kimászik a sziklák közé zuhant repülőjéből, aztán elindul a sugárfegyverével, árnyékszerű lények próbálják akadályozni. Második pályán már nincs fegyvere aztán később megtanul a kezével sugárgömböket lőni, kell benne úszni, sziklákon át ugrálni, sziklát mászni, meg hasonlókat.

Akinek esetleg van tippje mi a játék címe, várom szeretettel.

Ez nem az Another World című játék? 1-2 éve jelent meg belőle 1 remake, szerintem kukkants rá, mert a leírásból nekem annak tűnik.

 

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Én egy játékot kersek, de sajnos nem tudom a nevét, 1x láttam egy nálam kb 10 évvel nagyobb gyereknél még jó régen, talán 7-8 éves voltam :) vagy kisebb.

 

A játékban a főhős egy gyerek volt, volt valami fabunker amiböl átkerült vmi másik világba(?!) és ott voltak szörnyek, oldalnéztetes volt asszem, a szörnyek ugy néztek ki hogy csak az alakját(fekete) láttad meg a két szemét :) volt vmi fegyvered is asszem vmi pisztoly, de nem olyan igazi xd, meg volt olyan rész is amire emlékszem, hogy a vi'z alatt úszott és ott volt vmi növény vagy szörny ami ha megette kiköpte a gyerek cipőjét :D erre emlékszem, lehet ,hogy teljesen más de vmi ilyesmi rémlik ha esetleg tudja vki mi a ci'me az irja lesz plz :D! Előre is köszi

 

amúgy Blood, Jazz Jackrabbit 2, Commander Keen :D

 

bye!

Link to comment
Share on other sites

Szerintem te a Heart of Darkness c. játékra gondolsz, ha jól sejtem...emlékszem rá, valahol még meg is van! :)

 

Nekem amúgy régi kedvencek: 3 Koponya, Outlaws, Monkey Island 3

 

Tényleg, ha esetleg vkinek van eladó eredeti Monkey Island 3-ja, arra vevő lennék, jó pénzért ! (de a többi része is érdekelne eredetiben)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
amúgy Blood, Jazz Jackrabbit 2, Commander Keen :D

A Jazz Jackrabbit 2-t és a Commander Keen-t (1-6-ig) én is nagyon szerettem, még olyankor játszottam ezekkel, amikor Win95-ös gépem volt (meg 98-ason is ezekkel toltam még), olyan 7-8 éves koromban. :) Van egy CD-m (még biztosan megvan valahol :) ), amin egy rakás ilyen játék van, '303 játék' van ráírva (írva a hagyományos módon, értsd: alkoholos filccel :) ), aztán hogy tényleg ennyi van-e rajta... :huh: Még van pár régi nagy kedvenc, a fentieken kívül pl. a legelső Prince of Persia (vagy egyszerűen csak "prinsz" :) ), volt egy autóversenyes játék (a mappának simán 'Auto' volt a neve, szóval nem tudom a játék címét :) , de ez is nagy legenda ha jól tudom); így hirtelen ezek jutottak eszembe.

Link to comment
Share on other sites

Én sem jutottam soha a végére, mivel menteni nem lehetett a játékban, és annyi időt meg nem töltöttem a gép előtt. :) Bár nem csodálom, hogy 7-8 évesen mondjuk nem futottam végig egy játékon pl. egy óra alatt... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...