Jump to content
PirateClub.hu

Bajnokok Ligája


tibiole
 Share

Recommended Posts

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jó hír, hogy idén az aktuális magyar BL-résztvevő meccsei mellett más csapatok selejtezőbeli találkozóit is közvetítik a hazai tévéadók élőben vagy felvételről (ha csak az utolsó körből is, de több, mint az M1 és a TV6 semmije ;) ):

Kedd (augusztus 18.) Celtic Glasgow - Arsenal (Bajnokok Ligája-selejtező, első mérkőzés) - TV2, 20:15

 

Sporting Lisszabon - Fiorentina (Bajnokok Ligája-selejtező, első mérkőzés) - Digisport, 20:30

 

FC Timisoara - VfB Stuttgart (Bajnokok Ligája-selejtező, első mérkőzés) - Digisport, 23:15 (felvételről)

 

Szerda (augusztus 19.)

 

Levszki Szófia - DVSC-TEVA (Bajnokok Ligája-selejtező, első mérkőzés) - Digisport, 20:30

 

Olympique Lyon - Anderlecht (Bajnokok Ligája-selejtező, első mérkőzés) - Digisport, 23:15 (felvételről)

 

Ui.: A felvételről, az élőben közvetített találkozók után leadott meccseket a Digisport a következő napon "nézhetőbb" időpontban (délután) is leadja ;) (bár szerintem utána még jónéhány ismétlést is láthatunk még).

 

A Debrecen meccsét nem tudom majd nézni, mivel mamáméknál leszek, és ott nincs Digisport (bár ha itthon lennék, akkor is a Manchester bajnokiját nézném az Eurosport2-n :)), de szorítok nekik, annak ellenére is, hogy éppen most verik meg a Haladást.:);)

Link to comment
Share on other sites

Felfüggesztették a Levszki védőjének játékjogát

 

* MTI

 

2009. augusztus 16., vasárnap 18:14

 

Felfüggesztették a játékjogát Jusszef Rabehnek, a Levszki Szófia marokkói labdarúgójának, miután ittas vezetésért őrizetbe vették. Ezt a jövő szerdán a Debrecennel BL-selejtezőt játszó bolgár klub jelentette be vasárnap, hozzátéve, hogy 30 ezer eurós bírságot is kiszabott a futballistára. A 24 esztendős védőt hat hónap alatt másodszor kapták ittas vezetésen a rendőrök, ráadásul jogosítvány sem volt nála, mert februárban balesetet okozott, s akkor egy évre bevonták a vezetői engedélyét. "Először Ratko Dostanic vezetőedző és én is ki akartuk rúgni a csapatból, de Georgi Ivanov sportigazgató azt mondta, adjunk neki még egy esélyt. Közel állunk a Bajnokok Ligája főtáblájához, de ahelyett, hogy erről beszélnénk, mindenféle ostoba ügyekkel kell foglalkoznunk." - reagált az esetre Todor Batkov, a Levszki tulajdonosa. A bolgár alakulat jövő szerdán fogadja a Debrecent, a visszavágóra pedig augusztus 25-én, kedden kerül sor a Puskás-stadionban.

 

A Levszki is nyert a bajnokságban

2009.08.16. 11:40

BL-ellenfelünk mérkőzését Bücs Zsolt is megtekintette. A pályaedző szerint vigyázni kell az új csatárral.

 

Jól sikerült a Levszki Szófia főpróbája is a szerdai BL-selejtező előtt. A bolgár bajnok igazi presztízsrangadón nyert 2-0-ra a Szófiától 40 kilométerre fekvő bányászvárosban, Pernikben, a helyi Minor otthonában. A találkozót a helyszínen tekintette meg Bücs Zsolt, a Loki pályaedzője.

 

- Telt ház előtt, remek hangulatú mérkőzést játszottak a csapatok, ahogy hallottam, ez errefelé a két település közötti csekély távolság miatt igazi presztízsrangadó – tartott élménybeszámolót a Nemzeti Sportnak Bücs Zsolt. – Mindenképpen megérte elutazni erre a találkozóra, hiszen leendő ellenfelünk ezúttal a legerősebb összeállításban lépett pályára. A Levszki jóval többet birtokolta a labdát, az egyértelműen kiderült, hogy a szófiai együttes jobb csapat a Minornál. A vendégek veszélyesebben játszottak, a hazaiaknak talán két lehetősége volt a gólszerzésre. Mindenképpen figyelemre méltó volt a mérkőzés hatalmas irama, ennek is köszönhető, hogy a Levszki a végjátékban felőrölte ellenfelét. A két bajnokin hét gólt szerző szófiaiak egyik alapembere, Zsivko Milanov már az első félidő közepén kénytelen volt sérülés miatt elhagyni a pályát, egyelőre kérdéses, hogy a szerdai BL-selejtezőn játszhat-e. A csapat új szerzeménye, a nigériai Ortega, hogy gyors, agresszív, kellemetlen ellenfél. Technikailag remekül képzett, akkor is oda kell figyelnünk rá, ha esetleg csak csereként jut szóhoz.

Link to comment
Share on other sites

BL-selejtező: francia játékvezetők a Debrecen szófiai meccsén

 

Akárcsak a Kalmar ellen, ezúttal is francia játékvezetők működnek közre a Debrecen labdarúgócsapatának Bajnokok Ligája-selejtezőjén.

 

Az UEFA Laurent Duhamelre bízta a szerdai mérkőzést. A 40 éves bíró 1984-ben kezdte a játékvezetést, 1999 óta tagja a FIFA-keretnek.

 

A Pavilly-ben élő játékvezető a magyar válogatottnak már vezetett mérkőzést: nemzeti tizenegyünk Skócia elleni, idegenbeli győztes meccsét dirigálta.

 

Duhamel egyik segítője saját testvére, Stephane lesz. A másik oldalon David Benech partjelez, a negyedik játékvezető szerepkörét pedig Hervé Piccirillo tölti be. Az ellenőr a görög Atanassziosz Briakosz lesz.

 

 

 

Nem félnek a Lokitól!

2009-08-17

A DVSC BL-ellenfele, a bulgár PFC Levski Sofia kétgólos győzelemmel hangolt a szerdai mérkőzésre.

 

 

 

A fővárosiak a PFC Minior Pernik otthonában arattak 2-0-s győzelmet, Joszov és Ortega hajrában szerzett góljaival. Ratko Dostanić a szófiaiak szerb mestere így értékelte a látottakat:

 

„Meglátásom szerint rászolgáltunk a győzelemre és a három pontra. Nehéz és nagyon fontos mérkőzés volt. Türelmesen futballoztunk, megvártuk a lehetőségeinket, amiket végül gólokra is váltottunk. A Debrecen ellen nagyon szoros párharcot várok, de nincs mitől félnünk.”

 

Halmosi: Nagyon szorítok a Debrecennek!

2009. augusztus 17.

 

0_5.jpg

Halmosi (pirosban) rettentően szurkol egykori csapatának

Fotó: Reuters

 

Halmosi Péter négy idényt követően 2007-ben igazolt el Debrecenből Angliába, a Plymouth Argyle csapatához. Az azóta már a Premier League-ben vitézkedő Hull City futballistája a SportHirado.hu kérésére nosztalgiázott egy cseppet és a kedvünkért esélyeket is latolgatott a Bajnokok Ligája rájátszásába került Loki kapcsán. Válogatott középpályásunk szerint az akkori magyar aranyérmes erősebb volt a mainál, ám a Levszki Szófia elleni szerdai (20.45), illetve jövő hét keddi összecsapásokon az utolsó pillanatig szorít majd korábbi kenyéradójának.

 

- A múlt heti sorsolás után beszéltem Dombi Tiborral és akkor is szóba került: vajon a korábbi Debrecennek, amely adott esetben látványosabb futballt játszott, és játékosállományát tekintve erősebb volt, miért nem sikerült olyan szintre eljutnia, mint a mostani Lokinak. Te mit gondolsz erről?

 

- Nagyon egyszerű a válaszom. Azért nem sikerült, mert nem olyan sorsolásunk volt. Mi kaptunk egy Hajduk Splitet, ami szerintem erősebb annál a két ellenfélnél, amelyeken most túljutott a Debrecen. Ott játszott egy Niko Kranjcar, aki jelenleg a Premier League-ben sztárnak, meghatározó játékosnak számít (a Portsmouth labdarúgója - a szerk.). Úgy gondolom, a horvát futball elég erős, ha a válogatottat nézzük, akkor is. Utána pedig megkaptuk a Manchester Unitedet. Ezért ilyen egyszerű a magyarázatom. Ez azonban semmit sem von le a mostani csapat érdemeiből, mert minden nemzetközi mérkőzés nagyon nehéz, teljesen mindegy, ki az ellenfél. Általában az olyan meccseket a legnehezebb hozni, amin még van esélye a csapatnak, adott esetben egy magyar csapatnak. Ezt a Loki egyelőre elég jól megoldotta. Nagyon szurkolok nekik és remélem, a következő ellenfelen is túljutnak, mert ez is egy olyan csapat, amely papíron kicsit erősebb, de valójában nem így van. Mindenképpen megvan az esély a továbbjutásra, ugyanúgy, ahogy az előző két ellenfélnél is meg volt. Szurkolunk nekik, hogy BL legyen belőle, ne Európa-liga.

 

- Ha összehasonlítod ezt a mostani csapatot a négy-öt évvel korábbival, mondjuk az akkori bajnokcsapattal, akkor szakmai szemmel mit mondanál?

 

- Az a csapat nagyon erős volt és most is az lenne, persze ha ugyanannyi idősek lennénk, mint akkor. Én még nem számítok annyira öregnek, de nagyon sokan már 34-35 évesek, és van, aki már abba is hagyta a focit. Nagyon erős csapat volt az, sok válogatott játékossal. Ez a mostani egy teljesen más, fiatal, ambiciózus Debrecen. Úgy gondolom, a mi csapatunk jobb volt. Lehet, hogy kicsit elfogult vagyok, mivel én akkor játszottam a Lokiban.

 

- Ha valaki azt mondja neked, hogy a Debrecen eljut a BL-be, amihez most nem kell sok, lehet, hogy annak idején maradsz a csapatnál, vagy ez nem ezen múlik?

 

- Felesleges arról beszélni, ami nem történt meg. Nekem akkor váltanom kellett. Úgy gondolom, jól döntettem, mert eljutottam oda, ahova szerettem volna. Nagyon szurkolok a Lokinak, hogy úgy szerepeljenek, ahogy ők szeretnék. Szerintem a Debrecen még erősebb lehet. Az utóbbi időben a magyar foci nem ért el ehhez hasonló sikert, ezért nagyon jó lenne, ha eljutnának a BL-ig, bár már az is nagyon nagy dolog, hogy az Európa-ligában fognak indulni, ami a magyar futballnak mindenképpen az előnyére válik.

Link to comment
Share on other sites

A Bajnokok Ligája-győztes Barcelonából hat labdarúgó került be az UEFA Év Klubfutballistái-díj jelöltjei közé. Három játékos került be a finálét elvesztő Manchester Unitedből, kettő a Chelsea-ből, egy a Liverpoolból. A jelölteket a BL kieséses szakaszába eljutott 16 csapat edzői javasolták, az UEFA augusztus 27-én, a megszokott módon a Bajnokok Ligája csoportkörének sorsolása előtt adja át a díjakat.

 

Az UEFA Év Klubfutballistái-díj jelöltjei

Kapusok: Petr Cech (Chelsea), Victor Valdés (Barcelona), Edwin van der Sar (Manchester United)

Védők: Gerard Piqué (Barcelona), John Terry (Chelsea), Nemanja Vidics (Manchester United)

Középpályások: Steven Gerrard (Liverpool), Xavi Hernández, Andrés Iniesta (mindkettő Barcelona)

Csatárok: Samuel Eto'o*, Lionel Messi (mindkettő Barcelona), Cristiano Ronaldo** (Manchester United)

 

* most Internazionale

** most Real Madrid

Én ezeket tippelem:

Kapusok: Valdés vagy Van der Sar, a BL-győzelem miatt szerintem a spanyolnál van az előny, de valahogy nem tudom elképzelni, hogy amint Valdés átvesz egy ilyen díjat. :lol: Ha azt vesszük, hogy ki hány gólt kapott, úgy is nehéz a dolog, hisz a holland például kettőt kapott a Porto-tól, és azért az a döntőben beszedett két gól is elég szépen rátesz. :mellow: Nem tudok kettőjük között dönteni (Cech nálam egyértelműen kiesik, a Chelsea csak elődöntőbe jutott, és a Liverpool-tól mondjuk kapott egy négyest), én Manchester-szurkolóként természetesen Van der Sar győzelméért szorítok. ;)

Védők: Ha a döntőbeli pocsék teljesítményét nem "értékelik túl" az UEFA-nál, akkor Vidics; szerintem az elmúlt szezonban a BL-ben is ő volt a legjobb védő.

Középpályások: Itt egyértelműen a Xavi - Iniesta kettősből kerül ki a díjazott, közülük is szerintem előbbi fogja megkapni az elismerést, Xavi nyújtott stabilabb teljesítményt (Iniesta gyakorlatilag döntőt érő gólja sokat fog nyomni, de ettől függetlenül sem ő lesz a győztes).

Csatárok: A legegyértelműbb, hiába volt nagyszerű formában az egyenes kieséses szakaszban Ronaldo, és Eto'o sem volt rossz, a díjat, és egyúttal a tavalyi BL-szezon legjobbjának járó elismerést szerintem Messi fogja megkapni.

Link to comment
Share on other sites

Tippjeim:

Váldés - Behúzzák neki a védők.

Piqué - Idén berobbant és egész jó teljesítménnyel tett hozzá csapata szerepléséhez.

Xavi - Előrébb tolták és egyből ilyen lett. Évekig szerintem rossz helyen játszatták. Ellenben nálam Iniesta jobb.

Messi - Sok helyzetet dolgozott ki Eto'o-nak és a gyorsasága miatt megkapja szerintem.

 

Aranylabdát is a legutóbbi személy fogja kapni.

 

A többi játékos teljesítménye eltörpült ezek mellett. Persze a többi is jó játékos, de ilyenkor a végső győztes csapat játékosai kapnak mindent.

Link to comment
Share on other sites

Az azért túlzás, hogy mindent a győztese kapnak, egy évvel ezelőtt például Cech, Terry, és Lampard mellett Ronaldo csak egy díjat kapott manchesteri részről (igaz az abszolút legjobbnak járó elismerés is természetesen az övé lett), szóval azért nem így mennek a dolgok. :) Kapus- és védőposzton más is esélyes (Piqué például szerintem csak a döntőbeli teljesítménye miatt esett be a jelöltek közé), azt viszont nem vitatom, hogy a legjobb középpályásnak és csatárnak járó díj sorsa (ahogy az abszolút legjobbnak járó trófea, és ha már itt tartunk, az Aranylabda is) gyakorlatilag borítékolható.

Link to comment
Share on other sites

A Celtic Park-ban még a legnagyobbaknak is nagyon nehéz dolguk van, tudja ezt már a Manchester-től kezdve a Milan-on át a Barcáig sok csapat (elég csak megnézni az előző három évben itt lejátszott BL-meccsek eredményeit, és máris mindenki tudja, miről beszélek). Hiába gálázott a Premier League nyitó fordulójában az Arsenal az Everton ellen, szerintem a mai találkozón a Celtic ellen nehéz dolguk lesz, én nem számítok sima győzelemre. Bár az tény, hogy még így is talán inkább az 'ágyúsok' az esélyesebbek.

Link to comment
Share on other sites

Én 50%-ot adok mindkét csapatnak. A játékstílus nem azonos, az erőfoci és a 'latinos', technikás játék találkozik.

 

Holnap sajnos nem tudom nézni a meccset, mert elutazunk. Valami Online streamen lehetséges nézni a DigiSportot?

Link to comment
Share on other sites

A klub hivatalos honlapjának tájékoztatása szerint a DVSC labdarúgócsapatát szállító repülőgép ma délelőtt a terveknek megfelelően felszállt Debrecenben. A Bulgáriába tartó 18 játékos között nincs ott Bernáth Csaba neve, aki sérülése miatt kénytelen kihagyni a Levszki Szófia ellen szerdán 20.45-kor kezdődő bulgáriai BL-selejtezőt.

 

Az utazó keret: Vukasin Polekszics, Djordje Pantics – kapusok, Bodnár László, Fodor Marcell, Komlósi Ádám, Leandro, Máté Péter, Mészáros Norbert, Czvitkovics Péter, Dombi Tibor, Katona Attila, Kiss Zoltán, Luis Ramos, Szakály Péter, Varga József, Adamo Coulibaly, Oláh Lóránt, Rudolf Gergely – mezőnyjátékosok.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ahogy azt vártam, nem volt egy teljesen sima meccs az Arsenal számára, az első félidőben legalábbis felvette velük a versenyt a Celtic, de a második játékrészben már nem sokat mutattak a skótok, aminek az eredménye az lett, hogy gyakorlatilag eldőlt a továbbjutás kérdése.

 

A tegnapi selejtező-meccsek eredményei:

Celtic Glasgow 0-2 Arsenal (Gallas 43., Caldwell 71.-öngól)

Köbenhavn 1-0 APOEL Nicosia (Pospech 54.)

Sheriff 0-2 Olympiakosz (Dudu Cearense 46., Mitroglu 81.)

Timisoara 0-2 VfB Stuttgart (Gebhardt 28.-tizenegyesből, Hleb 30.)

Sporting Lisszabon 2-2 Fiorentina (Vukcsevics 58., Miguel Veloso 66., illetve Vargas 6., Gilardino 79.)

 

Ma pedig végre a Debrecen is pályára lép a csoportkörbe jutásért! Hajrá Loki! ;)

Link to comment
Share on other sites

Nem élveztem a meccset tegnap, talán a két gólon tudtam jókat kacagni :D Ekkora szerencséje is csak az Arsenalnak van/ekkora balszerencséje a Celticnek :) Fabregas lövése simán elment volna a kapu mellett szerintem, de Gallas hihetetlen eleganciával és önfeláldozással beleugrott :lol:

 

Ez eldőlt sajnos, pedig a Celtic elég szimpatikus csapat.

 

Ma is hasonló végeredményt kívánok a Lokinak! Meg lesz a továbbjutás, idegenben lőtt góllal simán.

Link to comment
Share on other sites

Hát Gallas gólján elsőre én is jót nevettem, ahogy ott keresztbe elfutott mint egy "vakegér"... :lol: Természetesen kapásból a 2007-es BL-döntő és Inzaghi első gólja jutott róla eszembe. :rolleyes::)

 

A Debrecen jobb csapat, mint a Levszki, meglesz a továbbjutás, akár többgólos különbséggel is. ;)

Link to comment
Share on other sites

vááá.. én már nagyon készen vagyok :D reggel óta olyan hangulatban vagyok, h. legszívesebben telitorokból üvöltenék, mintha ott lennék a meccsen, vagy mintha a B közép sűrűjében tombolnék, amikor tovább jutunk... Kezdődjön már!! :) A szomszédok remélem nem fognak szívesen visszaemlékezni a mai napra :D

 

Hajrá Loki!!!! Rajtatok az ország szeme!

Link to comment
Share on other sites

Nálam is vannak hasonló "korlátok", amikor a Manchester vagy a Milan góljának (vagy valami másnak) örülök, a hangot sajnos vissza kell tartanom, mert különben a családtagok kicsit hát hogy is mondjam, "hülyének" néznének, na :) (Haladás-meccsen nincsenek határok, ott nem kell fékeznie magát az embernek :) - az már más kérdés, hogy ebben a szezonban egyelőre úgy tűnik, nem lesz ok sok örömre :unsure: ).

 

Na, de most nem ez a lényeg :) , van ennél sokkal fontosabb dolog is ma, nevezetesen a Debrecen BL-fellépése. Amit egyébiránt én nem fogok megnézni, csak a szünetben és a találkozó végén az összefoglalót, mivel a Lokival egy időben játszik a Manchester is bajnoki meccset, és hát azért mégis... :) De természetesen szurkolok a hajdúságiaknak; az első meccsen, idegenben szerintem korántsem muszáj nyerniük, a döntetlen is teljesen elfogadható eredmény, hazai pályán aztán majd jöhet a továbbjutást érő győzelem. Persze azért ha lehet, és a helyzetek is meglesznek hozzá, akkor húzzák be a meccset idegenben is. ;)Hajrá Loki!

Link to comment
Share on other sites

Hali!

 

Tegnapi meccs elment egynek, két pogyagóllal nyertek :D

 

Én is röhögtem a gólokon, az első jó volt, a kiscsávó rohant a labda előtt nehogy eltalálja még össze is húzta magát :lol: aztán meg úgy tett mintha teljesen természetes gól lenne...utána meg az öngól, hát biztos nem fog érte vállveregetést kapni!

 

Jah, egyébként ma Hajrá Loki! Bár Újpest szurkoló vagyok... :D

Link to comment
Share on other sites

a "kiscsávót" mellesleg Gallasnak hívják...

 

eddig a Lyon aláz(5:'), Gomis jól beleilleszkedett a csapatba és az új szerzemények is elég jók.

az Atletico Madrid is vezet, a Zürich már szerintem bejutott, a Haifa és a SAlzburg elég szoros.

és végül eddig döntetlen a mi főmeccsünk, remélem ígymarad és majd a Loki itthon kicsit nyugodtabban focizhat majd.

Link to comment
Share on other sites

Gratulálok a Debrecennek! ;) Azt hiszem tegnap minden elvárást felülmúlva teljesítettek, és a szófiai siker után fél lábbal már a csoportkörben vannak. Ráadásul ez a 2-1-es győzelem még jobb, mint az 1-0, egy hazai pályán elszenvedett 1-0-s vereség is továbbjutást jelentene. De ilyenekről nem is érdemes és nem is szabad( :) ) beszélni, természetesen itthon is győzelemre kell játszani. ;)Hajrá Loki!

 

A tegnapi selejtezők végeredményei:

Olympique Lyon 5-1 Anderlecht (Pjanic 10., López 15.-tizenegyesből, Bastos 39., Gomis 42., 63., illetve Suárez 58.)

Panathinaikosz 2-3 Atlético Madrid (Szalpingidisz 47., Leto 74., illetve Maxi Rodríguez 36., Forlán 63., Agüero 70.)

Red Bull Salzburg 1-2 Maccabi Haifa (Zickler 57., illetve Gadir 22., Arbeitman 84.)

Ventspils 0-3 Zürich (Vonlanthen 12., Aegerter 55., Djuric 75.)

Levszki Szófia 1-2 DVSC-TEVA (Bardon 51., illetve Bodnár 12., Czvitkovics 76.)

Link to comment
Share on other sites

Nem lesz ennek jó vége, ha minden egyes meccs előtt másolgatod befele a linkedet :D:P

 

Ennyi erővel tedd inkább diszkréten az aláírásodba, s anélkül, h. mellet döngetve utalgatnál rá, kommentáld érdemében az egyes témákat, meccseket, várakozásokat - a véleményedet :)

 

Leszállt a magas lóról a bolgár edző

 

Mindkét edző azt mondja, a továbbjutás még nem dőlt el, nagy csata lesz a visszavágón

Ma, 08:17

 

A Loki kedvező helyzetben várja a BL-főtáblára jutásról döntő kedd esti budapesti mérkőzést.

 

Szerdán este a bolgár fővárosban a DVSC TEVA egy gólos győzelmet aratott a Levszki Szófia ellen. A debreceniek klubmenedzsere a 2-1-es siker után is szokásához hűen, mértéktartóan értékelt.

 

A bolgár szakvezető immár leszállt a magas lóról, s a korábbi lekezelő nyilatkozatok után most meglehetősen visszafogott volt. A sorsolást kommentálva, mikor kiderült, hogy a Loki lett a Levszki ellenfele, csak ennyit mondott: az Isten bolgár volt...

 

Most más stílusban beszélt a szófiaiak edzője.

 

Ratko Dosztanics:

– A vereség hatalmas kudarc. Hazai pályán kikapni mindenképpen szégyenteljes, még akkor is, ha voltak sérültjeink, fontos hiányzóink. Hátul nagyon sokat hibáztunk, túl sok helyzetet alakíthattak ki a vendégek. Az egyenlítő gólunkkal visszajöttünk ugyan a meccsbe, és a találkozó azon szakaszában jól is játszottunk, a hajrában azonban ismét hibáztunk, és ezt a magyar bajnok tökéletesen kihasználta. A második gól eldöntötte a mérkőzést. A Debrecen igazolta a várakozásokat, kiváló csapat. Nem adjuk fel, Budapesten megpróbálunk fordítani. Mindent megteszünk azért, hogy jó meccset játszunk, és harcban legyünk a továbbjutásért.

 

Herczeg András:

- Forró hangulatú mérkőzést játszottunk. A Levszki az elején megpróbált nyomást gyakorolni ránk, de megoldottuk a feladatot. Sok helyzetet dolgoztunk ki, az első gólunk megfogta a bolgárokat, mi pedig ezt követően is támadásban maradtunk. Különösen azzal vagyok elégedett, hogy végig vittük a támadásainkat, és lövéssel fejeztük be azokat. Az első félidő egyértelműen a miénk volt. A második játékrész elején volt egy kis zavar a játékunkban, és a Levszki erejét mutatja, hogy ezt egyből ki is használta. Szerencsére azonban visszataláltunk első félidei önmagunkhoz, és értékes győzelmet arattunk. A továbbjutás azonban még nem dőlt el.

 

 

- értékelt a szakvezető, aki többek között csapata sérültjeivel is magyarázta a szerdai vereséget.

 

Már a Debrecen a párharc esélyese

 

Hajnali háromkor érkezett haza Magyarországra a Debreceni VSC futballcsapata, amely szerdán óriási sikert aratva idegenben verte a bolgár Levszkit. A magyar bajnok akár már egy 0-1-es vereséggel is bejuthat a Bajnokok Ligája legjobb 32 csapata közé. Erre a legutóbbi 14 évben nem volt példa.

 

A visszavágó még hátra van, de a Debrecen óriási lépést, hogy az elmúlt másfél évtized legnagyobb magyar sikerét érje el. Nagyszerűen, taktikusan játszott a magyar bajnok, már az első húsz percben megfékezte a Levszkit, ahelyett, hogy a bolgár csapat támadott volna, a Debrecen irányította játékot. Sőt, a 12. percben Bodnár László jó harminc méterről elképesztő nagy gólt lőtt.

 

Herczeg András, a Debrecen szakvezetője szerint érezhető volt, hogy a bolgároknak fogalmuk sem volt, hogy milyen rugótechnikája van a magyar hátvédnek. "Nyilván belőle nem tudtak készülni, hiszen a dvd-n, amit odaadtunk nekik, még az előző két nemzetközi meccsünk volt, amelyeken nem játszott Bodnár." - A magyar szakember hozzátetette, helyén kell kezelni ezt a sikert, ugyanis még egy nagyon kemény visszavágó hátra van.

 

"Remekül megszerveztük a védelmet és a taktikánkkal sem tudott mit kezdeni az ellenfél. A második félidő elején kicsit leült a csapat, ekkor kaptuk a gólt is. Az viszont feltétlen pozitívum, hogy a gól után nem zuhantunk össze, és tudtunk egy újabbal válaszolni" - nyilatkozta az edző.

 

Herczeg nehéz visszavágóra számít: "Lehet, hogy sokan azt várják, hogy játéktördelős meccsen kihúzzuk az előnyünkkel, de nem így készülünk. Az a meccs teljesen más lesz, külön taktikát kell felépíteni rá .Szeretnénk akkor is nyerni, vélhetően népes szurkolósereg előtt. Mert azt tudom, hogy Debrecenből rengetegen jönnek Budapestre, de érezzük azt is, hogy az egész ország drukkol nekünk."

 

A látottak alapján érhető, hogy a meccs előtt nagyhangú bolgárok nyilatkozatai visszafogottabbak lettek. A Levszki gyakorlatilag kevés olyat mutatott, ami félelemre adna okot. Egyedül talán Georgi Hrisztov és a gólszerző Cédric Bardon jelentett veszélyt. Rudolf, Czvitkovics és Adamo Coulibaly rendre meg tudta zavarni a védelmet, helyzetek sorát dolgozták ki, így a végeredmény akár még hízelgő is lehet a házigazdákra.

 

A bolgár lapok nagyon csalódottan kommentálták a tegnapi meccset. Az egyik internetes sportportál szerint a Levszki semmit nem mutatott, a bukása várható volt. Ratko Dosztanics, a Levszk edzője a meccset követő sajtótájékoztatón elmondta, ahogy azt várta, nagyon nehéz meccs volt.

 

"Mondtam előre, hogy a Debrecen egy jó csapat, a két sérült játékosom, Vlagyimir Popov és Zsivko Milanov nagyon hiányzott a csapatból. Beszéltünk arról is a meccs előtt, hogy figyelni kell, mert a debreceniek távoli lövésekkel is szoktak kísérletezni, erre kaptunk egy ilyen gólt. Az ellenfél megmutatta, miért jutott el eddig. Van hét napunk, hogy felkészüljünk és revansot vegyünk. Reálisan nézve, már nem mi vagyunk a párharc esélyesei, de mindent elkövetünk a sikerért Budapesten."

 

A Debrecen akár már egy 1-0-s vereséggel is BL-főtáblás lehet. A szerdai meccs alapján viszont bátor és taktikus játékkal a visszavágót is nyerheti, így 14 év után, másodszor a BL történetében, ismét magyar csapat lehet a legjobb 32 között.

 

Levszki Szófia-Debreceni VSC 1-2 (0-1)

 

Szófia, 15.000 néző, v.: Laurent Duhamelre (francia)

Gólszerzők: Bardon (51.), illetve Bodnár (12.), Czvitkovics (76.)

Sárga lap: Petkov (81.), illetve Kiss (81.)

 

Levszki Szófia:

Petkov - Minev, Genev, Topuzakov, Lucio Wagner - Zé Soares, Sarmov, Bardon, Jovov (Joaozinho, 71.) - Taszevszki (Ortega, 60.), Hrisztov (Krasztovcsev, 85.)

 

DVSC-TEVA:

Poleksic - Bodnár, Mészáros, Máté (Komlósi, 16.), Leandro - Szakály (Dombi, 55.), Kiss Z., Varga J., Czvitkovics (Ramos, 79.) - Rudolf, Coulibaly

 

Egyébként egy figyelemreméltó adat az UEFA.COM tanúbizonysága:

118 Kilométert futott, az egyes játékosok 11000 métert átlagban! Ez nemzetközi szinten is több mint kiemelkedő! A labdatartásunkon, a pontos passzokon viszont még van mit javítani!

 

 

Módosította Décadence
Link to comment
Share on other sites

Budapesten is nagyon szeretik a Lokit

 

Tömeg a Puskás-stadion pénztárainál

 

Nem csak Debrecenben nagy az érdeklődés a Levszki Szófia elleni BL-mérkőzés iránt.

 

Debrecenben remélték, de erre talán senki számított: Budapesten olyan jól fogynak a belépők a kedden 20.45-kor kezdődő DVSC-TEVA - Levszki Szófia Bajnokok Ligája-visszavágóra, hogy a Loki újabb adag belépőt visz a Puskás Ferenc Stadion Syma csarnoknál lévő két pénztárába, ahol pénteken hosszú sorban kígyóztak az emberek.

 

Ami még örömtelibb: a DVSC információi szerint a vásárolók közül nagyon sokan nem Loki-szurkolók, ám szívügyüknek érzik, hogy ott legyenek a meccsen és buzdítsák a magyar bajnokot.

 

Ezt mi sem jelzi jobban, hogy az egyik, fővárosban élő drukker elküldött két képet bizonyítékként, milyen sok embert érdekel a találkozó, és hozzá a következő szöveget írta (változtatás nélkül): "Ennyire szeretünk Benneteket Pesten. Telt ház lesz! Hajrá LOKI!"

 

sorbanallok.090822.425.jpg

 

sorbanallok2.090822.425.jpg

 

Petkov szándékosan provokálta Kiss Zoltánt

2009.08.22.

A Levszki kapusa elárulta, célja az volt, hogy csapatkapitányunkat eltiltsák.

 

A Levszki elleni visszavágón nem léphet pályára Kiss Zoltán, aki Szófiában megkapta második sárga lapját. Georgi Petkov, a bolgárok kapusa elárulta, szándékosan provokálta a magyar játékost, célja az volt, hogy Kisst eltiltsák…

 

- Az európai kupákban sem mindennapos, hogy valaki ekkora gólt lőjön, mint Bodnár László. Ezzel a típusú labdával, amely pokolian gyors, a bolgár bajnokságban mi nem is találkozunk, mert másik gyártó szállítja a labdákat – olvasható a kapus nyilatkozata a Nemzeti Sportban. – Tudtam, hogy a magyar csapat kapitánya, Kiss Zoltán a korábbi mérkőzések valamelyikén begyűjtött egy sárga lapot, így szándékosan provokáltam, hogy megkapja az automatikus eltiltást jelentő másodikat. Saját részről semmit sem kockáztattam, nekem még nem volt figyelmeztetésem.

 

A bloggerek zöme két szóval kommentálta a kapus akcióját: fair play...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...