Jump to content
PirateClub.hu

Bajnokok Ligája


tibiole
 Share

Recommended Posts

Kicsit késve...

 

Én szeretem a Barcát, egyáltalán nem tartom magam nagyszájú Barcásnak, de szinte sejteni lehetett hogy ez lesz! :)

Sokan megtették a MU-t, szinte mindegyik MU fan röhögve mondta hogy sima ügy elsz a Barcelona, sejtettem hogy nem így lesz...valahogy mindig tud egy hatalmas pofáraesést produkálni a MU. :) Mellesleg nem csak a szurkolók, a játékosok is elbízták magukat... :)

Cé Ronaldo játéka megint jó volt, jókat cselezett, tényleg tud focizni, de mikor már valaki le meri cselezni akkor már megáll a világ és 11-es meg szabadrugás meg stb.. :lol:

 

Hát ezek az elkapott pillanatképek vígasztalhatják csak a Reál Madrid fanokat.Tudom őket sajnálni nagyon...

Egy dolgot nem értek, az hogy lehet hogy a Barcelona a fos meg a gané, és mégis ők nyertek BL-t? :o

Reál az utóbbi időben mikor jutott fel mondjuk a döntőig? miazmár? Otthoni meccset megtudjuk bundázni de a Bl-t már nem??? :D

 

Reál fanoknak forditva (nem REÁLisan): A barcelona nem tudja megbundázni az otthoni meccseket, csak a BL-t. :lol:

 

De nekem semmi bajom nincs a reál madriddal, csak az olyan Barca ellendrukkereknek kéne belelépni a pofájukba, hogy végre észhez térhessenek. :);)

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mitől? Te miről beszélsz? :lol:

Egyáltalán nem akarok nagyfiú lenni...

Ez egy Fórum egy topikja, ahol az emebrek leirják a véleményüket, Ha nem tetszik el lehet innen húzni! ;)

 

Mi az hogy visszakerültök? Beszélni magyar???

én nem játszok a Barcelonában és részesedésem sincs a csapatban...

 

Link to comment
Share on other sites

Valóban jött Perez .... de ti már arról beszéltek, hogy mindent megnyertek .... csak nehogy pofára esés legyen ;)

Nagyot lehet mondani, de nem mindig jön be és néha nem a legnagyobb költségvetésű és legnagyobb nevekből álló csapat nyer ;)

Szóval szerintem ne bízzátok el magatokat ennyire ;) A nagy Real fanoknak szólt ;)

Link to comment
Share on other sites

Én Barca szurkoló vagyok, mégse kezdek itt veszekedni. Ízlések és pofonok hogy ki kinek szurkol.De azért azt meg kell említenem, hogy szép volt a Barca-tól az hogy a bajnokságot, a BL-t és a Király Kupát is megnyerték.Szerintem ez a Barca éve volt.

Link to comment
Share on other sites

Üdv

 

Péreztől nem kell olyan sokat várni most nem akarok hülyeséget mondani, de amikor ő volt az elnök 2 bajnoki cím és 1 bl mellett nem tom h hány kupát nyertek de most ez lenne a nagy csoda 6 év alatt??? hmm nem hiszem

Lehet h a mostani madridnál százszor jobb meg azé mindig ott voltak a tűz közelében, de annyira nem kell ettől oda lenni...

Mu-nak is voltak rossz sorozatai volt h kiaestek a bl csoportkörből, de nem kívántam h költsenek el 100 millió eurót játékosokra nem kívántam h fergie papa húzzon innen nem dehogy... és engem igazolt az a tény h azóta zsinórban nyerjük a kupákat és h nem költöttünk el több tízmillió eurót na ez az amiben más a 2 klub... tisztelem a realt meg minden, hisz sok midnent tett már le az asztalra, de emiatt a módszerei miatt soha nem fogom megkedvelni

Lehet itt puffogni nekem is másnak is úgy sem lesz senkinek igaza, mert mindenkit csak a saját kedvence érdekli ennyi ;)

 

A divatdrukkerekről már írtam nekem nincs bajom a barca sem a más szurkolókkal sem... ,de azt észrevettem h mióta megy a barcának rengeteg divatdrukker puffogtatja a barcelonat, de közben köze sincs semmihez nem ismeri a klubot nem ismeri a nagy játékosait semmit egyszerűen csak divatdrukker és mégis pofázik h barca így messi úgy ne ettől tudok hányni és ne értse férre senki ugyanúgy utálom azokat a MU szurkolókat is akik ilyeneket tesznek...

Link to comment
Share on other sites

kimice: Te honnan tudod, hogy 5 éve ki kinek drukkolt?? Ne a fórumról példálózz, ide csak pár ember ír, abból is csak néhány rendszeresen ;)

Ha valaki csak évente kétszer ír, az is ugyanúgy lehet szurkoló, csak nem a legfanatikusabb fajta, én is ilyen vagyok.

Link to comment
Share on other sites

"Péreztől nem kell olyan sokat várni most nem akarok hülyeséget mondani"

 

-> megtetted :(

 

"de amikor ő volt az elnök 2 bajnoki cím és 1 bl mellett nem tom h hány kupát nyertek"

 

- Primera División (2001, 2003)

- Bajnokok Ligája (2002)

- Európai Szuperkupa (2002)

- Spanyol Szuperkupa (2001, 2003)

- Világkupa (2002)

- Liga ACB (2005)

 

" de most ez lenne a nagy csoda 6 év alatt???""

 

igen. Meg a csapat játéka.

 

 

Nem tudom figyelemmel követted-e a labdarúgás világát a századforduló környékén. És azt sem tudom hogy egyáltalán figyelemmel követhetted-e, az életkorod ugyanis nem tudom.

Amit tudok hogy akkoriban olyan játékosok alkották a csapatot, akik rászolgáltak a "Galacticos" névre.

 

6 év... nos igen. A vége nem sikerült szépre, ezért is mondott le Perez. Túlságosan ragaszkodott olyan kiöregedőfélben lévő játékosokhoz akik már nem tudták úgy hozni a meccseiket mint fénykorukban emellett pedig nem adott a védelemre. De ezt ANNYISZOR ÉS ANNYI HELYEN kitárgyaltuk, csak vissza kell olvasni... nincs kedvem még egyszer leírni.

 

Annyi a lényeg hogy az, aki figyelemmel követte a labdarúgást 2002 környékén, az tudja hogy mit várhatunk egy Perez építette Real Madridtól! Ebben egy csepp elfogultság nincs. Meg kell tekinteni pár akkoriban lejátszott Madrid meccset.

 

 

 

Ja. ""daniels" irományaira ezek után nem is adok, hisz lejött hogy fogalmatlan a labdarúgásról, fogalma sincs hogy mi az hogy Real Madrid, de szerintem más dolgokkal sincs tisztában.

 

Szerintem senki sem vitatta hogy ez a barcelona éve volt. Volt olyan aki vitatta? Teljesen más dolgokról szólt és szól a fáma, sportszerűség, stb... mind ki lett tárgyalva, MIND, nem értem hogy ez hogy merült fel. :blink:

 

 

 

"Valóban jött Perez .... de ti már arról beszéltek, hogy mindent megnyertek .... csak nehogy pofára esés legyen"

 

HOL??????? Egyelőre én csak annyit látok azon felül hogy a Madridisták reménykednek (SZABAD?????!!), hogy jön a sok barcás kölök és oltanak orrba-szájba. Vicc.

Link to comment
Share on other sites

Az én tapasztalatom szeretném megosztani veletek.

Már 5 éve is Barca-drukker voltam, de úgy hogy szerettem nézni a Real Madrid játékát, hiszen akkoriban ők voltak a legjobbak és nem éreztem ellenszenvet.

Amikor egy új közegbe kerültem megismertem pár REAL-drukkert. Beszélgetünk és szóbakerül, hogy kinek drukkolsz.

 

Real drukker: Én realos vagyok, alap, másnak nem is lehet, világ legjobbja.

Én: Én a Barcát szeretem.

Realos: Fúúújjjjjjj, azt a szar csapatot, mind1 nem ellenfél.

 

Ezek után én nem rivalizáltam velük, de mindig jöttek a szólások:

1.Háhá kikapott a Barca....

2.6 ponttal előttetek vagyunk.

3. Megnyerjük megint.

4. Szar barca.

 

Természetesen valamit válaszolni is kell, de ha a csapata nem teljesít jól, nem tud mivel visszavágni.

 

Ezt képzeljétek el minden héten 4 évig.

És ha most megkérdeztek azt mondom nem szeretem a Realt.

Mert nem lehet most már úgy nézni egy real meccset hogy ne az ellenfelének szurkoljak.

 

Jah és jelenleg édes lenne a bosszú, de én nem élek vissza a helyzettel.

És vannak akik most sem ismerik el jobbnak a Barcát, ők azt mondják:

Szerencsések, most összejött, de jövőre Perez ki.bacott nagy ember ő olyan csapatot csinál hogy végetek.

Szerintem ők álomvilágban élnek, mert a semmiből nem lesz egy év alatt sztárcsapat.

Idő kell ahoz hogy megszokják az új játékosok a spanyol ligát, a közeget, egymást és a régieket.

Semmi garancia nincs rá, hogy az új edző kezelni tudja a sztárjait.

Ezt majd egy év múlva megtudjuk, de nem lennék ennyire optimista

Link to comment
Share on other sites

Real drukker: Én realos vagyok, alap, másnak nem is lehet, világ legjobbja.

Én: Én a Barcát szeretem.

Realos: Fúúújjjjjjj, azt a szar csapatot, mind1 nem ellenfél.

 

Ezek után én nem rivalizáltam velük, de mindig jöttek a szólások:

1.Háhá kikapott a Barca....

2.6 ponttal előttetek vagyunk.

3. Megnyerjük megint.

4. Szar barca.

 

Tisztára ugyanez...és akkor még mi vagyunk a nagyszájúak :lol: ugyanigy, ugyanezeket hallottam én is...undorító.

Kezdek azon gondolkodni hogy lehet van olyan madridista aki valójában nem is szurkol a madridnak csak ellendrukkerkedik. utálja a Barcát, és keres egy ellenfelet.

 

De mindegy...lehet ezt magyarázni szűk látáskörű embereknek, madridisták nem tudják elfogadni hogy a Barcelona lett a BL bajnok...csak sajnálni tudom őket.Csináljanak még több piros X-el áthúzott Barca címert, hátha az megnyugtatja őket... :o csak sajnálni tudom, meg reménykedni abban hogy talán van egy épp eszű normális drukker közöttük. :)

Módosította Gabi89
Fradi-t hadjuk mert mindjárt ön pár fradista aztán azokat is lehet oltani majd :(
Link to comment
Share on other sites

Üdv

 

Akko kedves creoque nem is mondtam olyan nagy hülyeséget...

 

"de amikor ő volt az elnök 2 bajnoki cím és 1 bl mellett nem tom h hány kupát nyertek"

 

- Primera División (2001, 2003)

- Bajnokok Ligája (2002)

- Európai Szuperkupa (2002)

- Spanyol Szuperkupa (2001, 2003)

- Világkupa (2002)

- Liga ACB (2005)

 

Hát nem ugyanazt mondtuk??? kérem szépen <_<

 

Manchester United az utóbbi 6 évben

 

-Premier League 2003,2007,2008,2009

-Bajnokok Ligája 2008

-FA Kupa 2004

-Ligakupa 2006,2009

-Klub vb 2008

-Community Shield 2007,2008

 

Úgy h nem költöttünk el több 10 millió eurót egyetlenegy edzővel... és nem kivántuk pokolra a csapatot amikor nem ment és lám az utóbbi 6 évünk jobb volt mint a perez féle 6 év...

 

Innentől kezdve én lezárom a témát majd a nyár elmúltával lehet jönni h kiket igazolt a real és majd a szezon végeztével h ezzel mennyit nyertek kész ennyi ;) de állítom h a Mu még évekig megmarad a mostani szintjén és akkor kiderül h kinek is van igaza :) a realnak meg kívánom tényleg h legyen végre 1 normális csapatuk amivel tényleg ott lehetnek majd a bl élmezőnyében ;)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Lehet normálisan, érvekkel is vitázni.

Látom erre kevesek képesek, merchanies az egyik példa.

 

"kívánom tényleg h legyen végre 1 normális csapatuk amivel tényleg ott lehetnek majd a bl élmezőnyében"

Respect.

 

Téma részemről is lezárva, baromira nem BL topikban van amúgy sem a helye.

Link to comment
Share on other sites

Az én tapasztalatom szeretném megosztani veletek.

Már 5 éve is Barca-drukker voltam, de úgy hogy szerettem nézni a Real Madrid játékát, hiszen akkoriban ők voltak a legjobbak és nem éreztem ellenszenvet.

Amikor egy új közegbe kerültem megismertem pár REAL-drukkert. Beszélgetünk és szóbakerül, hogy kinek drukkolsz.

 

Real drukker: Én realos vagyok, alap, másnak nem is lehet, világ legjobbja.

Én: Én a Barcát szeretem.

Realos: Fúúújjjjjjj, azt a szar csapatot, mind1 nem ellenfél.

 

Én meg nem egy ilyen vitát hallottam folytattam le csak fordítva.

Szóval teljesen mindegy,hogy Real vagy Barca drukker mindkét oldalon megvannak az olyanok akik a másik csapatot szarrá fikázzák és elvakultak netán csak divatból drukkol az egyik félnek és divatból fikázza a másikat.

Szerintem.

 

Link to comment
Share on other sites

Látom volt itt megint vita, amíg nem voltam :) Én sem akarom tovább szítani ezt a 'veszekedést', csak annyit tennék hozzá, hogy én (is) ezzel értek egyet:

Innentől kezdve én lezárom a témát majd a nyár elmúltával lehet jönni h kiket igazolt a real és majd a szezon végeztével h ezzel mennyit nyertek kész ennyi ;) de állítom h a Mu még évekig megmarad a mostani szintjén és akkor kiderül h kinek is van igaza :) a realnak meg kívánom tényleg h legyen végre 1 normális csapatuk amivel tényleg ott lehetnek majd a bl élmezőnyében ;)

 

És még valami:

én is így vagyok vele, utálom a divatdrukkereket.

Már nem azért, de a BL-elődöntők idején még tőlem kérdezgetted a Power Csevegőben, hogy ki a Barca ellenfele, és most meg ilyen kijelentéseket teszel... :huh: Inkább nem mondok erre semmit.

Link to comment
Share on other sites

Razy, akkor bocs ;) Van ilyen.

 

Manchester United az utóbbi 6 évben

 

-Premier League 2003,2007,2008,2009

-Bajnokok Ligája 2008

-FA Kupa 2004

-Ligakupa 2006,2009

-Klub vb 2008

-Community Shield 2007,2008

 

Úgy h nem költöttünk el több 10 millió eurót egyetlenegy edzővel... és nem kivántuk pokolra a csapatot amikor nem ment és lám az utóbbi 6 évünk jobb volt mint a perez féle 6 év...

Csak a következő 6 évünk is legyen legalább ilyen eredményes ;) (Csakhogy egy kicsit elszakadjunk ettől a Barca - Real vitától :) )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Lassan itt az ideje úgymond ebben a topikban is megkezdeni a 2009-2010-es szezont. :) Kezdeném is egy aktuális hírrel:

 

Fortuna megadta a kegyelmet, már "csak" élnie kell vele a Lokinak

 

A bolgár Levszki Szófia lesz a DVSC-TEVA ellenfele a Bajnokok Ligája 4., azaz utolsó selejtezőkörében. A Loki idegenben kezdi majd a párharcot, a visszavágón tehát magyar pályán harcolhatja ki a főtáblára jutást. A nem bajnoki ágon Arsenal–Celtic és Lyon–Anderlecht összecsapás is lesz.

 

d0007A1600091927cce4b.jpg

 

Fortuna ezúttal is kegyes volt a magyar bajnokhoz. A DVSC az utóbbi hetekben megdolgozott a szerencséért, és a nyoni sorsoláson ismét esélyt kapott arra, hogy még egy kört menjen a Bajnokok Ligájában.

 

A Levszki Szófia elleni páros mérkőzésen (a magyar bajnok az első meccsen Bulgáriában lép majd pályára augusztus 18-án vagy 19-én, míg a visszavágót 25-én vagy 26-án rendezik) kiharcolható továbbjutás pedig BL-főtáblát érne a debreceni csapatnak.

 

A Ferencváros 1995–ös bravúrja után mindez először (és összességében is csupán másodszor) sikerülne magyar együttesnek.

 

A sorsolás remekül kezdődött a debreceniek számára, a rettegett Olympiakoszt ugyanis „elvitte” a DVSC elől a moldovai Sheriff.

 

A folytatásban sorra jöttek ki a csapatok, a DVSC nevét azonban a negyedik párosításban sem hallottuk, így már mielőtt kihúzták volna a magyar bajnokot, tudtuk, hogy a Levszki Szófia lesz az ellenfele.

 

Ezután már csak amiatt izgulhattunk, hogy a Loki idehaza vagy idegenben kezdi-e meg a szereplését. A szerencse ezúttal is mellénk állt: a felek Bulgáriában játsszák az első mérkőzést.

 

A visszavágón a Puskás-stadionban harcolhatja ki a továbbjutást a magyar együttes.

  • Levszki Szófia (bolgár)
  • Alapítva: 1919
  • Bajnok: 26-szor
  • Kupagyőztes: 26-szor
  • A legismertebb bolgár klubok egyike, a szófiai csapat mindig meghatározó szereplője hazája bajnokságának. 1992 őszén a FTC-vel találkozott, és két vereséggel kiesett a KEK-ből.
  • Az utóbbi évek eredményei: 2006 őszén érte el története legnagyobb sikerét – a grúz Szioni (2–0, 2–0) és az olasz Chievo (2–0, 2–2) testén át a BL-főtáblára jutott. Ottani eredménysora: a Barcelona ellen 0–2, 0–5, a Chelsea ellen 1–3, 0–2, a Werder ellen 0–3, 0–2, azaz nulla pont. 2007 őszén a BL-selejtező második körében a finn Tampere United ellen búcsúzott (0–1, 0–1). 2008 őszén, az UEFA-kupa selejtezőjében pedig a szlovák Zilina ellen esett ki (1–1, 0–1).
A nem bajnoki ágon már igazi sztárcsapatok is várták a sorsolást. A legkiélezettebb párharcot talán a skót Celtic és az angol Arsenal vívhatja majd egymással.

 

A Juhász Rolandot is soraiban tudó belga Anderlecht ellenfele a legutóbbi francia szezonban „trónfosztott” Lyon lesz.

 

A portugál Sporting és az olasz Fiorentina párharcának továbbjutóját is nehéz lenne előre borítékolni.

 

Bajnokok Ligája, a 4. selejtezőkör párosítása

 

Bajnoki ág:

Sheriff Tiraspol (moldovai) - Olympiakosz (görög)

Red Bull Salzburg (osztrák) - Maccabi Haifa (izraeli)

Ventspils (lett) - FC Zürich (svájci)

FC Köbenhavn (dán) - APOEL Nicosia (ciprusi)

Levszki Szófia (bolgár) - DVSC-TEVA (magyar)

 

Nem bajnoki ág:

Celtic Glasgow (skót) - Arsenal (angol)

Olympique Lyon (francia) - Anderlect (belga)

FC Timisoara (román) - VfB Stuttgart (német)

Sporting Lisszabon (portugál) - Fiorentina (olasz)

Panathinaikosz (görög) - Atlético Madrid (spanyol)

 

A fenti párharcok továbbjutói a Bajnokok Ligája csoportkörébe jutnak.

Link to comment
Share on other sites

Nem is kezdhetted volna szebben az idei szezont :)

 

Érdekességként Jelenlegi Bwin esélyek a továbbjutásra!

 

Levski Szófia 2.10 DVSC-TEVA 1.65

 

Ergó, realitás az ötven-ötven százalékos továbbjutási lehetőség, főleg, h. megindult az átigazolási úthenger :D

 

A Levszki szófia egyébként a régebbi önmagához képest komoly holtponton van, elmúlt két évben lebőgtek, s most is könnyű ellenfeleken keresztül jutottak el a Lokiig (A Kalmar erősebb volt papíron az ő eddig ellenfeleiknél)

 

Egyébként lehet fogadni arra is, h. a Loki Bl-t nyer :D 750 szeres szorzóval :D A Szófiára 1000 szeres a szorzó :lol:

Link to comment
Share on other sites

OMG! :D Tennék egy ezrest és bejönne! :lol:

 

Verhető a Levszki, ha higgadtan és figyelmesen játszik a Loki, mint pl. a Levadia vagy a Kalmar ellen - bár utóbbi ellen csak otthon.

Realitás szerintem a főtábla, de benne van a pakliban az EL is. Ha pedig sikerül bejutni, akkor kérvényezni kellene az UEFA-nál egy következő csoportot:

Manchester United

Real Madrid

-----------

DVSC

 

Kicsit komoly lenne szerintem :D A jegybevételből már annyi plusz jönne be.... :)

Link to comment
Share on other sites

Igen, ahogy a fenti cikkben is szerepel, a Debrecen szerencsés volt a sorsolásnál, hisz a bolgár csapattal minimum egy szinten vannak, talán még hazánk fiai is az esélyesebbek (mondjuk azok az odds-ok is hasonlóakra utalnak). Haladás-szurkoló vagyok, de ettől függetlenül örülnék, ha a Debrecen bejutna a csoportkörbe, micsoda eufória lenne :) ; ez csak olyan szempontból lenne kedvezőtlen rám nézve, hogy biztosan minden meccsüket élőben közvetítenék, és így lehet, hogy lemaradnék a Manchester és a Milan néhány meccséről :) (persze biztos, hogy így sem adják majd minden meccsüket élőben). Egy ilyen csoportnak mondjuk én is örülnék :) , arról a 750-szeres fizetésről pedig csak annyit, hogy emlékszem, két évvel ezelőtt a Rosenborg végső győzelméért is ugyanekkora pénzt fizettek volna... (ezzel egyébként nem tudom mire akartam kilyukadni :) )

Link to comment
Share on other sites

Na, nem tudom mi történt, h. lentebb rontották a Bwin esélyeket :D

 

Pedig azóta egy Hondurasi válogatott-tal gazdagabbak vagyunk :) De sebaj, majd ha jön a még nem említett 'válogatott labdarúgó' és Bodnár Laci utána majd megint átíródik :D

 

Levski Szófia - DVSC-TEVA - 20:45

 

Ki jut tovább?

20:45

Levski Szófia 1.75

 

DVSC-TEVA 1.95

 

Brazil légió és balkáni fanatizmus vár a Debrecenre

 

Ismét szerencséje volt a Debrecennek a Bajnokok Ligája sorsolásakor, hiszen az egyik legkönnyebb ellenfelet kapta a sorozat utolsó selejtezőjében. Persze ez nem azt jelenti, hogy a magyar bajnokcsapat lenne az esélyes a Levszki Szófia ellen, és azt sem szabad elfelejteni, hogy a bolgárok két szezonnal ezelőtt már eljutottak a BL csoportkörébe. Szófiában most még jobban örülnek, mint Debrecenben, a klubelnök szerint ma bolgár volt az isten.

 

20090807pfclevszk3.jpg

Joaozinho (sárgában) a jobb oldalon kavarhatja meg a Loki védelmét

 

A bolgár labdarúgás jelenleg mindenképpen erősebb a magyarnál, még ha nincs is akkora különbség, mint mondjuk az 1990-es évek közepén. Igaz, akkor is inkább a válogatottra voltak büszkék Bulgáriában, a Hriszto Sztoicskov és Kraszimir Balakov (hogy csak a két legnagyobb játékost említsük) nevével fémjelzett aranygeneráció az 1994-es világbajnokságon elődöntős volt. Az ország legjobb labdarúgói azonban már akkor is külföldön futballoztak, ami alapvetően ma is elmondható, ennélfogva a bolgároknak sokáig semmi esélyük nem volt, hogy bejussanak a BL csoportkörébe. A jeget éppen a Levszkinek sikerült megtörnie a 2006-2007-es idényben, más kérdés, hogy akkor alaposan leszerepelt, hiszen mind a hat találkozóját elveszítette egy rendkívül erős csoportban, ahol ellenfelei a Chelsea, a Werder Bremen és az FC Barcelona voltak.

 

A Levszki a következő két idényben is a BL-ben szerepelt (annak ellenére, hogy 2008-ban a CSZKA Szófia lett a bajnok, azonban pénzügyi problémák miatt a városi rivális nem indulhatott a sorozatban), de rendre elvérzett a selejtezők során. 2008-ban a finn Tampere United kettős győzelemmel ütötte ki a szófiaiakat, tavaly pedig a BATE Boriszov volt a jobb - a jelek szerint tehát nem kedvez nekik, ha ők az esélyesebbek, hiszen 2006-ban az olasz Chievo Veronát búcsúztatva jutottak a főtáblára.

 

Idén az andorrai Sant Julia és az azeri FK Baki voltak a Levszki ellenfelei, és a bolgár csapat négy mérkőzésen még csak gólt sem kapott. Az andorraiak elleni két találkozón még az az Emil Velev ült a kispadon, akivel a Levszki megnyerte a bajnoki címet, ám a vezetőség a sima (összesítésben 9-0-s) továbbjutás ellenére is úgy döntött, hogy meneszti a szakembert.

 

Helyére a szerb Ratko Dostanic került, aki a 2002-2003-as idényben már dolgozott a klubnál, mint az akkori vezetőedző, Szlavoljub Muszlin asszisztense. Dostanic az előző idényben a szerb másodosztályú FK Szremnél volt állásban, de korábbi csapatai között találjuk a Crvena Zvezdát és a Vardar Szkopjét is. Az FK Baki ellen már ő irányította a gárdát, amely a vártnál kissé nehezebben lépett túl az azeri bajnokon, hiszen idegenben csak egy gól nélküli döntetlent ért el, és a visszavágón is a 64. percig 0-0 volt az állás.

 

Még a védekező középpályás is támad

 

Mindez már csak azért is érdekes, mert a Levszki kifejezetten támadó felfogású futballt játszik. A csapat alaprendszere a 4-5-1-es felállás, amelyben két védekező középpályás kap helyet, de jellemzően az egyik ezek közül is a francia Cédric Bardon, aki inkább támadó szellemű futballista.

 

Az persze nem segíti a szakvezető dolgát, hogy az egyik legjobb, Bulgáriában szereplő védekező középpályásnak tartott Vladimir Gadzsev júliusban térdszalagszakadást szenvedett, és fél évre kidőlt a sorból. Nem ő az egyetlen sérült a keretben, hiszen a veterán csatár, Georgi Ivanov sem áll a csapat rendelkezésére - sőt elképzelhető, hogy többé nem is fog, mert a Gonzo becenevű futballista a visszavonulását fontolgatja. Legalábbis erre utal, hogy a nyáron kinevezték sportigazgatónak a klubnál.

 

20090807pfclevszk7.jpg

 

A Levszkinek azért így is maradtak kiváló támadói: Georgi Hrisztov például (aki nem összekeverendő a hasonló nevű macedón játékossal) 2007-ben gólkirály volt Bulgáriában, és a BL-selejtezők során háromszor is betalált. A két brazil, Zé Soares és Joaozinho amolyan szélsőt játszik, előbbi jobbról, utóbbi pedig balról indulva. A játékot pedig a tízes mezzel futballozó Hriszto Jovov szervezi, aki idén nyáron másodszor tért vissza nevelőegyesületéhez, amely 1998-ban az 1860 Münchennek, tíz évvel később pedig a ciprusi Apollon Limassolnak adta el.

 

Négy meccsen tizennégy gólt kaptak a magyaroktól

 

A Levszkinek nem csak brazil légiósai vannak: akad keretében három marokkói (közülük elsősorban a középhátvéd Jusszef Rabeh számít alapembernek), valamint macedón (Darko Tasevszki) és nigériai (Deniran Ortega). A brazil származású balhátvéd, Lúcio Wágner pedig már bolgárnak számít, összesen 11 alkalommal húzta fel a címeres mezt.

 

A jelenlegi válogatott keretben egyébként csak két Levszki-játékost találunk: a jobbhátvéd Zsivko Milanovot és a középpályás Georgi Szarmovot, de játszott már a nemzeti tizenegyben a kapus Georgi Petkov (ő egyébként a gárda csapatkapitánya), a középhátvéd Elin Topuzakov és a már említett Jovov is.

 

Kabát Péter 2002-ben játszott Levszkiben, tizenöt mérkőzésen ötször volt eredményes, a bajnokságban és a kupában is aranyérmet nyert a csapattal. Az Újpest csapatkapitánya szívesen emlékszik vissza pályafutása szófiai állomására. "A Levszki igazi nagycsapat, a számos bajnoki cím mellett a nemzetközi futballban is ért el sikereket" - mondta az [origo]-nak. "A CSZKA-val hagyományosan uralják a bolgár bajnokságot, de a Levszkinek sokkal több szurkolója van. Ferenczi Istvánnal együtt voltunk kint, és mondhatom, kiemelt bánásmódban részesültünk, ha bementünk egy boltba vagy egy étterembe."

 

A Levszki elnök-tulajdonosa, Todor Batkov rendkívül elégedett volt a sorsolással. "Ma bolgár volt az isten, egyáltalán nem szerettem volna, hogy a Salzburgot vagy az Apoelt kapjuk" - nyilatkozta a ring.bg-nek. Batkov szerint már Szófiában el kell döntenie a párharcot, ugyanakkor, mint mondja, a csapatnak koncentrálnia kell, mert a Debrecen nem véletletül jutott el idáig. "Nem engedhetjük meg magunknak, hogy alábecsüljük őket"- tette hozzá a sportvezető.

 

A Levszki története során eddig kétszer találkozott magyar ellenféllel valamelyik nemzetközi kupában, és mindkét alkalommal a rövidebbet húzta. A BEK 1974-75-ös kiírásában az Újpesti Dózsa kettős győzelemmel ment tovább, akárcsak az 1991-92-es KEK-ben a Ferencváros. A magyar csapatok mindkétszer hét gólt rúgtak a Levszkinek a két találkozón.

 

Kabát nem rugdosódna

 

Kabát Péter 2002-ben játszott Levszkiben, tizenöt mérkőzésen ötször volt eredményes, a bajnokságban és a kupában is aranyérmet nyert a csapattal. Az Újpest csapatkapitánya szívesen emlékszik vissza pályafutása szófiai állomására. "A Levszki igazi nagycsapat, a számos bajnoki cím mellett a nemzetközi futballban is ért el sikereket" - mondta az [origo]-nak. "A CSZKA-val hagyományosan uralják a bolgár bajnokságot, de a Levszkinek sokkal több szurkolója van. Ferenczi Istvánnal együtt voltunk kint, és mondhatom, kiemelt bánásmódban részesültünk, ha bementünk egy boltba vagy egy étterembe."

 

20090423acmilanli7.jpg

 

Kabát úgy emlékszik, 8-10 ezer néző akkor is összegyűlt a lelátón, ha a sereghajtó ellen játszottak, míg a fontosabb meccsekre megtelt a 25 ezer férőhelyes Georgi Aszparuhov Stadion. "A szurkolókra jellemző a balkáni fanatizmus, félelmetes hangulatot tudnak teremteni. Mivel az első meccs Szófiában lesz, biztos vagyok benne, hogy a Levszki nekiesik majd a Debrecennek. A bolgár játékosok amúgy is elég durvák, úgyhogy a Lokinak elsősorban arra kell vigyáznia, hogy ne menjen bele a rugdosódásba, ne válaszoljon az esetleges provokációkra, mert annak rossz vége lehet."

 

Kabát szerint a Levszkinek nagyobb esélye van a továbbjutásra, a Debrecennek negyven százalékot ad. A csatár hozzátette, a bolgár bajnoknál már hét évvel ezelőtt is sokkal jobb körülmények közt készülhettek a labdarúgók, mint jelenleg a magyar kluboknál.

 

2007-ben nyílt ki a pénzeszsák

 

A Levszki a Lokihoz hasonlóan részben a legjobbak eladásából igyekszik gazdaságosan működni. A bolgár egyesület tavaly nyáron Valerij Domovcsijszkit, egy évvel korábban pedig Richard Eromoigbét adta el, rajtuk kívül azonban nem ütött nyélbe komoly üzletet - a klubrekordot még mindig Georgi Ivanov 2002-es eladása jelenti.

 

Ami a vásárlást illeti, a Levszki a 2006-2007-es BL-szereplést követően költött sokat, hiszen az egyesület történetének öt legdrágább labdarúgójából négy ekkor érkezett (közülük hárman most is a keret tagjai). A bolgárok akkor még úgy is 5,4 millió eurót kereshettek a BL-csoportkörrel, hogy mind a hat mérkőzésüket elveszítették.

 

A Levszki legdrágábban eladott játékosai

Georgi Ivanov

Link to comment
Share on other sites

BL-SELEJTEZŐ. A bolgárok edzője alaposan fel akarja térképezni a DVSC-t, amelyből a Polekszics, Czvitkovics, Kiss triót emelte ki

A Levszki elnöke óva inti szurkolóikat a túlzott eufóriától

 

Megszokhattuk már, hogy az európai kupasorozatokban nem elégedetlenkednek azon csapatok, amelyeknek útjába magyar együttest sodor a szél – azaz a sorsolás –, és ebből a szempontból a Levszki Szófia sem kivétel. A bolgár együttes a Debrecen ellen játszik majd a Bajnokok Ligája 4. selejtezőkörében, és vezetői bizakodóan nyilatkoztak a párosítás ismeretében, ugyanakkor megjegyezték azt is, hogy hiba lenne lebecsülni a DVSC-t.

 

d0007A19D47376e6383ae.jpg

Todor Batkov (balra) nem becsüli le a Debrecent

 

Todor Batkov nem titkolta, hogy a Debrecennél erősebb ellenfelet is kaphatott volna a BL 4. selejtezőkörében csapata, a Levszki Szófia, a klubelnök szerint azonban hiba lenne lebecsülni a magyar bajnokot.

 

„Nem panaszkodhatunk, de vigyáznunk kell a Debrecennel, mivel erősebb, mint a svéd bajnok. A Salzburgot és az APOEL-t szerettem volna elkerülni, ami szerintem érthető” – nyilatkozta a bolgár klub elnöke, aki óva intette a Levszki szurkolóit a túlzott eufóriától.

 

Batkov elárulta, hogy a DVSC elleni párharcig még változhat a szófiaiak kerete: ha jó ajánlatot kapnak egy játékosukért, akkor megválnak tőle.

 

„Ugyanakkor az sincs kizárva, hogy lesznek érkezők is. Ha edzőnk szerint szükség van még erősítésre, akkor megnézzük, mik a lehetőségeink” – mondta az elnök, aki hallott róla, hogy a Loki nem játszhatja az Oláh Gábor utcai létesítményben a hazai mérkőzését, így a Puskás Ferenc Stadionba költözik majd a visszavágóra.

 

A Levszki kispadjára idén júliusban kinevezett Ratko Dosztanics elmondta, hogy alaposan feltérképezik majd magyar ellenfelüket, amelynek legalább egy találkozóját személyesen is megtekintik a BL-párharc előtt.

 

A 49 éves szerb edző Vukasin Polekszics, Czvitkovics Péter és Kiss Zoltán személyében három játékost emelt ki a Debrecenből, amelyet ő sem becsül le.

 

„Kemény meccsek várnak ránk, de csapatom áll a feladat elé” – mondta magabiztosan Dosztanics.

 

A Levszki a selejtező 2. körében az andorrai Sant Juliát 9–0-s összesítéssel búcsúztatta, míg a 3. fordulóban az azeri FK Bakin egy 0–0-s döntetlennel és egy 2–0-s győzelemmel jutott túl.

 

 

A SPORTIGAZGATÓ SZERINT AZ ELSŐ MECCS DÖNTŐ LEHET

 

„Ha az első mérkőzésen jó eredményt érünk el Szófiában, akkor nem lehet problémánk. A Levszki már többször megmutatta, hogy idegenben is képes jó játékra. Természetesen akadnak gyenge pontjaink, de van még időnk ezeket kijavítani, így emiatt nem aggódom” – mondta a 33 éves, 33-szoros bolgár válogatott Georgi Ivanov, aki sérülései miatt jelenleg nem játékosként, hanem sportigazgatóként szolgálja a Levszkit, ám hivatalosan még nem jelentette be a visszavonulását.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...