Jump to content
PirateClub.hu

Tuning verdák minden mennyiségben


ALAP
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nahh, erre jó a Suzuki :D

http://www.videa.hu/main.php?page=play&v=YJzZZTN891Jq46d8

 

(mellesleg én ugyanúgy nem vennék alfát mint suzukit... beszélgettem pár autószerelővel, és mindegyiknek ugyanaz volt a véleménye az alfákról, suzukiról meg már van egy általános nézet mindenkiben, így bennem is)

Megértem, hogy van akinek bejön, ízlések és pofonok különböznek, engem nem fogtok tudni rábeszélni, hogy megváltozzon az álláspontom.

Link to comment
Share on other sites

Sokan vannak akik nemhogy Alfát, de egyáltalán Olasz autót nem vennének. Tudjuk, hogy sokan így állnak hozzá.

Azt is tudom, hogy több embernek akkor változik meg a véleménye, amikor vezetik.

Vannak tévhitek is. Pl. nehéz eladni... Nekem eddig volt 2 másik Alfám, amit a hírdetés megjelenésének napján adtam el. De nem jellemző, hogy valaki egy hónapig árulja.

Na és vannak a fanatikusok, akiknek az indexük fölött vagy alatt ott egy kígyós matrica!

Na mi nagyon összetartunk! ;)

Ha nem hiszitek, csekkoljatok le pár Alfát. Kérdezzétek meg a tulajt, pl. hogy ismer-e engem? Mindegy hol jártok Magyarországon. Csak ott legyen a kígyó. Bármelyikőtök közénk kerülhet. Csak venni kell egy Alfát! :)

Ja. És egy 8 milliós Alfás se néz le egy 150 ezer forintosat!

Üdv!

Link to comment
Share on other sites

Igen, gondoltam, hogy megjelenik ez a nagyon okos hangnem, hogy az autószerelő ismerőseim mondták stbstb... Az olyan autószerelő ismerősök például, akik nem találják meg a 75ösön a hátsó féket, mert a féltengely belső oldalára van rakva a kisebb rugózatlan tömeg érdekében? Vagy az olyanok, akik a rendszerváltásig csak zsigulit meg trabantot láttak, és behozták nekik az olasz autókat, amikben volt elektronika egyáltalán? Jóhogy nem értenek hozzá, csak legalább ne húznák le az idióta véleményükkel... szart se értenek hozzá!!! most sem, nem csak 18 évvel ezelőtt nem értettek...

 

ja és akkor jönnek a még okosabbak, akik megveszik a 97es 156ost 1.2 milláért, ütik-vágják, először csak a futómű kezd el recsegni-ropogni a pesti utakon, utána egyszer elszakad a vezérműszíj, összekuszálja a komplett motort, elviszi szerelőhöz, azt hiszi, betlehem, hogy két gyertya van hengerenként, valamit kókányol rajta, hát persze, hogy gyengébb lesz, megint kifekszik, utána elviszi egy alfás szerelőhöz(akik egyébként nagy többségben a leginkább lehúzósak... Tisztelet a kivételnek, pl Szamosi, Piri... stb) aki meg odaadja a számlát 600000ről, és csodálkoznak, aztán fikázzák az alfát... aztán vesznek egy szeatot (autóemószijón szöveg....) és csak lesnek, ahogy távolodik a "megbízhatatlan" alfa előlük.... Nó komment. És lehet fikázni tovább az olasz autókat, ha valaki rendben tarjta, pl Kau cartárs ugyebár, akkor jóval megbízhatóbbak a keverékkel járó (1l/1000km olajat fogyasztó), 40.000km-enként blokkot cserélő, 50.000-enként váltót cserélő vw-knél, meg a többinél... Csak hozzátenném, hogy az előző autónk (75) 250 ezer km-mel került el szerbiába, ahol azóta is gumit füstölnek vele gyakran... Szóval, akinek nem volt normális olasz autója, az ne ugassa le őket. Mert feltételezem, hogy nem sokatoknak volt!!!!!!! Főleg nem új...

Link to comment
Share on other sites

Hibalista

 

Csörgő Attila autóhifi országos és Európa-bajnok 147-es-tulajdonos:

 

Az Alfa legkisebb modellje sem makulátlan. Az autó alapfelszereltségét képezi néhány bosszantó hiba is, amely megtalálható szinte mindegyik 147-ben.

 

Az olasz autóknál megismert elektromos hibák ennél a típusnál is jelentkeznek. A Distinctive felszereltségű autókban a központi kijelző néha igyekszik hibás információkat generálni. Többször előfordul, hogy a gyújtás ráadása után a kijelző az autó helyzetjelző fényeinek hibáját jelzi. Ez azért érdekes, mert amikor valójában kiég egy izzó, arról elfelejt tájékoztatni. Ugyanez elmondható a légzsák és az immobilizer visszajelzőjéről is.

 

Visszatérő probléma a benzines motoroknál a vezérlésmódosító hibája. Sajnos ezt az alkatrészt használattól függetlenül viszonylag sűrűn kell cserélni, az ára pedig meglehetősen borsos. Ha el akarjuk kerülni az ezzel járó bosszankodást, érdemes a kisebbik, 1,6 motort (105 LE) választani, ugyanis abban nincs ilyen. Az autó talán legérzékenyebb pontja a futómű. Sajnos a magyarországi utak, és főleg Budapest hihetetlen mértékben eszik a jobb utakra tervezett Alfa futóművét.

 

 

 

---- és ez nem egy mezei autószerelő véleménye ... ----

 

1ébként nekem személy szerint nincs bajom velük ,és mivel nincs alfám :D (és nem is lesz) ,ezért saját tapasztalatot nem tudok ,fogok mondani mint Vikking ... Szerintem minden autónak van hibája ,Honda ,BMW ,Merci mindegyik márkának megvan a saját gyengepontja szóval Felesleges ennyire belefolyni ebbe a témába ...ÉS szerintem nem kéne ennyi kihegyezni egy márkára sem ezt a topicot ,mert alapvetően ez TUNING Verdás topic ...

 

Link to comment
Share on other sites

Csak, hogy kicsit csillapodjanak a kedélyek: egy ismerősöm véleménye erről a témáról:

"Az én álomautómnak olasz külseje lenne, amerikai motorral, japán fogyasztással, és német precizitással összeszerelve." Szóval tökmindegy, mindennek van jó és rossz oldala... Tényleg inkább rakjunk föl jó kis tuningverdákról képeket ;):)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Hibalista

 

Csörgő Attila autóhifi országos és Európa-bajnok 147-es-tulajdonos:

 

Az Alfa legkisebb modellje sem makulátlan. Az autó alapfelszereltségét képezi néhány bosszantó hiba is, amely megtalálható szinte mindegyik 147-ben.

 

Az olasz autóknál megismert elektromos hibák ennél a típusnál is jelentkeznek. A Distinctive felszereltségű autókban a központi kijelző néha igyekszik hibás információkat generálni. Többször előfordul, hogy a gyújtás ráadása után a kijelző az autó helyzetjelző fényeinek hibáját jelzi. Ez azért érdekes, mert amikor valójában kiég egy izzó, arról elfelejt tájékoztatni. Ugyanez elmondható a légzsák és az immobilizer visszajelzőjéről is.

 

Visszatérő probléma a benzines motoroknál a vezérlésmódosító hibája. Sajnos ezt az alkatrészt használattól függetlenül viszonylag sűrűn kell cserélni, az ára pedig meglehetősen borsos. Ha el akarjuk kerülni az ezzel járó bosszankodást, érdemes a kisebbik, 1,6 motort (105 LE) választani, ugyanis abban nincs ilyen. Az autó talán legérzékenyebb pontja a futómű. Sajnos a magyarországi utak, és főleg Budapest hihetetlen mértékben eszik a jobb utakra tervezett Alfa futóművét.

---- és ez nem egy mezei autószerelő véleménye ... ----

 

Ehhez képest, Csöri vett egy 147 GTA-t... Ha jól tudom, az is Alfa, neeeem ? :D (ja, csak hogy tudd, Csöri Cartárs is autószerelő :D )

http://alfaamore.hu/tagok/csori

 

 

Akkor nézd meg alap, hogymi is van a 147es ÖSSZES elektronikai elemére írva? Bosch? Ja azt úgy tudtam, német... :P :P :P :P :P :P

 

A vezmód az elromlik, de 40.000enként és ha nem kompletten cserélteted, akkor 1500 forint a javítókészlet.

 

A futómű meg klasszisokkal jobb az ÖSSZES vetélytársnál, azért zabálja a szilentet... A 159-ben meg direkt emiatt találták ki, hogy ne egye a szilentet és mégis ezerszer jobb a futóműve, mint a mercinek, vagy a bmwnek...

http://www.youtube.com/watch?v=zON4bWsl2Ek

 

Na jó, nem ezerszer. De jobb... Amúgy sztem sincs értelme vitatkozni, mert ameddig nem volt alfád, sőt, még olasz autód, sőt még autód se, addig nem tudsz -azt hiszem- mindenre kiterjedő, szerviztapasztalatokkal kiegészített, vezetési élménnyel megfűszerezett és emellett objektív véleményt mondani. Meg amíg nem villantanak vissza az alfások. Meg nem jársz talikra. Szal peace...

(egyébként akinek nem volt még olasz autója, az fikázza leginkább az Alfákat... Bahh :D Nekünk legalább volt bmw-nk meg mercink meg audink, meg vw-nk, szal tapasztalat, hogy pl. a bmw a legrosszabb választás volt a pénzért amit akkor adtunk érte...)

Link to comment
Share on other sites

ezt nem én írtam, csak egy idézet az Autó-Motor.hu oldalról (alapítva: 1948):

 

Alfa 166 2005-03-16 23:37

Jó estét mindenkinek!

 

Olvasva a fórumokat, megindult bennem egy folyamat.

22 éve csak ALFÁT használok. Volt már mindenem, az új Spidert kivéve(az elmúlt 30 év termékeiből).

Úgyhogy van némi tapasztalatom.

Jelenleg egy 166 2,0 V6 Turbo és egy 156 2,4 JTD van a birtokmban. Előtte 156 1,6 TS, 2,0 TS, 2,5V6 is volt.

Oszlassunk el egy tévhitet:

Akinek Alfája van, az általában imádja autóját. Én különösen, főleg a 166-ot.

Az imádat viszont elferdíti a tényeket.

Magyarul: aki igazán lelkes Alfa hovő, az nem mondja rossznak a kocsit akkor sem, ha már a gatyáját is ráköltötte és mégsem jó. Én is így vagyok a 166-tal. A házamra jelzálogkölcsönt vettem fel, amit 20 évig havi 55000 FT-tal törlesztek, csk hogy egy ÚJ 166 Turbóm legyen. Nem vagyok normális. De: ha beleülök mindenért kárpotolva vagyok. Amíg jó. Nem sokat az. De sosem mondok róla semmi rosszat, ha kérdeznek, mert szerelmes vagyok. Sokan mások is így vannak ezzel. PL genuspoximus.

10000km az ló****!! 30-40 után majd nyílik a pénztárca! A garis 166-ra költöttem majd 1 milliót, és ez majd az összessel így volt. Erre keresek lassan! Nekem senki sem mondhatja, hogy az Alfa ****, mert azt fejberúgom, de valahol mégis igaza van, csak nem valljuk be. Minden újabb autón ugyanazok a hibák (147-166-ig). Minden autón! És ezt az ország talán legjobb Alfa szerelője mondja! (XVIII. ker.) Én meg tapasztalom!

Sajnos azt kell, hogy mondjam, a német autók minősége ugyan romlik, de az Alfa a rosszról mégrosszabbra csökken. És ez sajnos igaz. 145-146-155 ezekkel fele annyi gondom nem volt, mint a mostaniakkal! Ha találok valahol hibátlan ép autót, akkor visszaülök a 155 Q4-be. Az volt a legjobb.

156 2,4 JTD: le lett fikázva a motorhibái miatt a hozzászóló!

Pedig milyen igaza van! Rengeteg a gond a JTD-vel! Én már generáloztam egyszer, majd a GYÁRI ÚJ!!!!! főtengely 1800km-nél eltört.... Mindent újra... Összes kieg. ber. csere(Delphi nekem is), futómű kpl, kormánymű, klímakompresszor stb...

De ezt sem szidom és nem is engedem! Az igazi Alfás soha nem fog autójáról rosszat mondani, így születnek a HAMIS pozitív ítéletek az autóról.

Vissza meg azért nem hívják, mert nem lehet a hibát kijavítani.

Az Alfa egy életérzés.

Senki nem mondja a szerelméről, hogy kicsi a melle....

Csak a szitán átlátás miatt írom soraimat.

 

http://www.automotor.hu/index.php?apps=forum&do=valasz&id=4481

Link to comment
Share on other sites

háénnemtudom, de eddig sehol, senki nem mondott JTD-re rosszat... TS-re annál inkább... Eddig 50.000 boxer, 120 ezer TS kilóméter után, motorhiba nélkül, én megbízok a saját autóinkban. Ami német, az szar volt eddig az összesben... de a motorral még soha sem volt baj. szal nó komment... Biztos vannak hibái egyes daraboknak. De attól még nekünk 15 év alatt egy se jött ki egynél sem. Már ami nem német. Az szar. Bosch=Fosch...

Link to comment
Share on other sites

sztem nem létezik két ugyanolyan autó... ez az egyik oka, hogy vkinél ez tönkremegy, másnál nem... a másik meg, hogy nem létezik két ugyanolyan vezető, vagyis vki durvábban használja, vki meg kíméli, stb... szóval ezt sem lehet pontosan lemérni, hogy mi miért romlik el

Link to comment
Share on other sites

Ez tény. De amellett sem lehet szó nélkül elmenni, hogy más autó is elromlik! És azért megbízhatóságban messze nem az olaszok az utolsók... A franciák még a német listán is lejjebb vannak... Na de azért az a kijelentés,h az olaszok szarok, nem igaz. Ahogy így ebben a formában semmire sem lehet igaz.

 

Igen,a Bosch is gyárt jó dolgokat. Pl az ablaktörlőik frankók! De ami pl vw-ben van bosch elektronika, az is szarakszik, ezt nem mondtam

Link to comment
Share on other sites

Nekünk az egyik autó francia... (Citroen Berlingo) Eddig semmi gond nem volt vele (remélem ezután se lesz) szóval személyes tapasztalatom, hogy a franciák se rosszak (mondjuk, ez se túl objektív vélemény, mert ez az első francia kocsi "a családban") De annyit el tudok róla mondani, hogy olyan hihetetlenül kényelmes, hogy nem érzed meg benne, hogy magyar úton mész, és vhogy fura utána átülni másik kocsiba...

Link to comment
Share on other sites

Csak azt tudom mondani erre, hogy pl ülésben sztem az egyik legkényelmesebbeket az olaszok gyártják, nem olyan kemények mint a németek, meg nem is olyan puhák mint a franciák... Mármint, lehet hogy valaki azt szereti, ha nagyon puha, de azért az alfa sportos autó, de mégse kőkemény az ülés... Mint egy golf GTIben... (csak azt tom mondani, nekünk az volt...)

Link to comment
Share on other sites

hát igen, a sparco, az isotta olasz cégek...

de én vmiért akkor se vennék olasz autót... vhogy ha meghallom, hogy olasz, akkor megjelenik előttem egy kép a kereszteződésben olaszul ordibáló autósokról (nemtom miért) de vhogy olyan túl hevesek nekem, és nem bíznék rá ilyen emberekre olyan dolgot, mint az autóm gyártása (bocsánat, vmiért ez van bennem) visznt pont ez a hevesség teszi őket a világ első számú tervezőivé, mert lendületes vonalakat használnak... ígérem, nem szídom az olaszokat, se az autóikat, de vhogy tőlem ez távol áll... (most fogtok megkövezni, de én egyáltalán semelyik olasz autót nem szeretem emiatt... se Ferrari, se Lambo, stb.)

 

hogy megmaradjunk a topic eredeti céljánál:

Stephen Marbury egyedileg összeolvasztott autója (egy Cadillac Escalade-ból, és egy Rolls Royce Phantom-ból)

 

s2.jpg

s3.jpg

s4.jpg

 

És egy BMW a Las Vegasi SEMA Show-ról:

s1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hát nem tudom, nekem meg ha a németek jutnak eszembe, akkor rögtön az, hogy 200-zal furikáznak szembesávban az autópályán... Saját használatra én se vennék soha német autót, jó az a nagyarcoknak... Meg az a nagy egyéniség, ami a németeket sújtja (leginkább sújtja, annyira egyformák...), hát... Inkább egy olasz afcsi... Mondom, tapasztalatból mondomhogy nem jók a dajcsék... Najó, az audink az megbízható volt, de semmi több!

Link to comment
Share on other sites

én nem szidtam...

Nekem alapvetően azok a kocsik jönnek be, amik jól tuningolhatóak, mármint olyan autók, amikkel utcán is találkozol, de az igazi a kiállításon van (vagy versenypályán), és elég kevés az olasz tuningvas a többihez képest. ( pl.: Golf IV, vagy ilyesmik) És én úgy nézek egy autóra, mint alapra, amire ráépíthetem majd az ízlésemet... És azért szeretem a japán vasakat, mert abból tényleg sokmindent ki lehet hozni (Fast&Furious-ok, vagy D1GP vagy SEMA Show).

A Ferrarit is lehet tuningolni, de az úgy szép, ha pl lesötétíted egy fekete Ferrari üvegét, és fekete krómfelnit teszel rá, és úgy pokolian elegáns, és szép (pl.: SEMA Shown a GFG/Giovanna/Gianelle stand, ami tele van ilyen gépekkel:

1-lamborghini-gallardo-nera.jpg

 

vagy a Donz Wheelz Phantom: RR1.jpg

DSC02838.JPG)

(az aláírásomban szereplő videóban 30:00-tól 32:20-ig ilyesmik vannak)

Link to comment
Share on other sites

Hát az én ízlésem meg inkább egy gyárilag szép, sőt inkább gyönyörű autó, max felnivel rajta... Porig ültetés, meg 36"os felni, meg ilyenek? Kinőttem én már az ilyenekből... Ez persze hülyén hangzik, de kb 13 évesen tetszettek tuningolt autók... Azóta giccs a szememben... MEg a suzuki stift 1.0 GL nejonnal az alján meg duccducc meg ilyenek... Hááát... Valahogy jobban bejön egy Brera 3.2 V6 JTS Q4 SkyWindow...

Link to comment
Share on other sites

nekem se ezek a tipikus suzuki-tuningok jönenk be hidd el! (mellesleg ha megfigyeled, ezeknek a szarul tuningolt autóknak a hátulján mindig felfedezhető a Streetracing Hungary felirat...) Nézd meg azt a videót, amit feltöltöttem, és akkor meglátod, hogy milyen az igazi tuning! a porig ültetés, meg a 36"-os felni csak arra van, hogy össze tudják mérni, hogy ki tudja kitolni a határokat a legmesszebbre... és azok nagyrészt olyan kiállítási autók, amikkel egy kilométert sem tesznek meg, ezek csak vevőcsábítók... az igazi az olyan, hogy kiállítva is egy csomóan elismerő pillantásokat vetnek rá, és később ha legördül az emelvényről, elámulnak az emberek a teljesítményén, és lábon képes hazamenni egy találkozóról, nem trélerrel.

 

Nekem ilyen volt a Carstyling.hu (Szeged) kiállításon a Nissan Silvia S14, amivel simán lehetne hétköznap menni, (najó, azt nem tom, h mennyit eszik), és kiállításon is szép (sztem):

drift.jpg

Link to comment
Share on other sites

elnézést a dupla post-ért, de nem engedte vmiért szerkeszteni!

 

Nekem ez a Nissan Silvia S14 olyan volt, hogy még mikor ki volt állítva, már megtetszett, és ha csak ki lett volna állítva, már az megérte volna, de amikor kigördült és elkezdte a bemutatót, akkor az vigyorogva néztem végig, mert valami hihetetlenül nagy élmény volt látni, és hallani a hangját (4-500 LE-s) miközben végigcsúszott azon a kis aszfaltszakaszon. Esett az eső, de nem érdekelt (jól eláztunk), mert ez tényleg életre szóló élmény volt! (csináltam közben videókat digifényképezővel, de elég rosszak lettek, mert a hideg eső miatt remegett a kezem :P:D). Szóval ez az, ami miatt páratlan ez az autó számomra, és még ha azt mondjátok, hogy van ennél sokkal gyorsabb, vagy nemtom, nem fogok tőle egyhamar elpártolni.

 

itt egy videó a második napról:

http://www.drifter.hu/video/videoPlayer.wm.php?video_id=242

Link to comment
Share on other sites

Nem szeretnék vitát nyitni a driftelésről, nekem annyira nem jön be alapból, meg a fő baj az, hogy megkapják a driftesek a pályát és muszáj nekik felnin tovább nyomni, nem engednék el a gázt, ha már eldurrant a gumi... Ettől persze az aszfalt tiszta vályú, amit egy gokart megérez... Másodperceket jelent köridőben is... tapasztalat...

Link to comment
Share on other sites

Normális profi pályára szerintem be sem engedik a driftereket .... de mivel alapvetően ez egy utcai sport :D ,ezért szerintem nem kell félni attól ,h milyen pályát tesznek tönkre .

 

 

Link to comment
Share on other sites

engedik őket pályára... de azok, akik pályán versenyeznek, azok nem felnin fognak menni hidd el... felnin menni azok szoktak, akik direkt gumit égetnek, de azok nem pályán... esetleg edzésen, de az edzőpályák nem olyanok, amiken gokartozol az biztos.

Ez pl norvég drift videó (lesd meg a pályát):

http://www.drifter.hu/video/videoPlayer.wm.php?video_id=281

Link to comment
Share on other sites

Üdv!

 

Driftking 42.es hsz-ében van igazság. Ez van. Sajnos az viszont tény, hogy az elektromos hibák a Bosch alkatrészek miatt vannak leginkább. Érdekes, hogy az új bömöst meg olasz Magneti Marelli elektronikával szerelik...

Most cseréltem ismét lambdaszondát, mert másfél évet bírt csak ki ez a német márka. Vehettem volna bele annak idején 10 ezerért univerzálisat, de én kiadtam inkább 30-at, hogy megkapja a gyárit. Most már a Marelli mellett döntöttem én is.

És, hogy ne csak beszéljünk, dobok fel pár képet is barátokról, ha sikerül.

Az első egy szolíd 400 ló körüli 155Q4-es. Ha nem lenne rajta matrica, lehet, hogy az utcán észre se vennék.

A másik inkább optikai rész. Ő most lesz a következő Top Tuning újságban ;)

post-41158-1182009170_thumb.jpg

post-41158-1182010302_thumb.jpg

post-41158-1182010632_thumb.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Hát nagyon rosszul esett a "Fospel" meg az ilyen hozzászolások,nem azért,de mindegyik autónak meg van a maga hibája,a Suzuki-nak gyenge a karosszériája,az alfának elektromos hibája van,a wartburgba a mű anyag részek silányak,az OPEL gyorsan rohad.De ha azt nézzük,mindegyik megbízható,ha még is van baja,az inkább olyan hiba,amit esetleg előbb vagy útobb ugyis cserélni kéne!Nekünk a z Opelt pl nem tudták elvinni,mert nagyon erős a kormányzára,ezt egy Suzukirol nem lehet elmondani.Általába az Opelokat Olaszba Rakják össze[a régebbieket].

De az alkatrészek mind Németek.Az Opel és a Suzuki "testvérmodell",Lásd a "Wagoner+-t és az Agilát".De ez így van,az Opelos a Suzukit szídja ,a suzukis pedig az opelt.A lényeg,hogy egyik autó se szar,csak mindegyiknek más a hibája!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...