Jump to content
PirateClub.hu

Kedvenc Vers, Idézet


E.Draven
 Share

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

"Nem érdekel, ki vagy és hogy kerültél ide.

Azt akarom tudni, hogy állsz-e velem a tűz közepébe és nem hátrálsz-e meg.

Nem érdekel, hol, mit és kitől tanultál.

Azt akarom tudni, mi ad neked erőt belülről, amikor kint már minden másnak vége van.

Azt akarom tudni, hogy tudsz-e egyedül lenni önmagaddal és hogy igazán szereted-e azt a társaságot, melyet üres óráidra magad mellé választottál."

/Oriah-hegyi Álmodó indián törzsfönök verse/

Link to comment
Share on other sites

Gyuri, nagyon jó az idézetek nekem tetszenek, most teszek egy elgondolkodtatót, a kedvenc könyveből a Hagakuréból:

 

"A zivatartól is lehet tanulni, ha zivatar közeleg, aki meszaporázza lépteit az elázik

az beáll az eresz alá ugyancsak megázik, de aki magabiztosan sétál miközben zuhog

az nem lesz vizes, aki ezt megérti, mindent megért... "

Link to comment
Share on other sites

Leszel szíves nem a nevemen nevezni (itt legalább is)? :P Köszi...Robi! :D

"Egy idő után megtanulod a finom különbségtételt a kézfogás és az önfeladás között. És megtanulod, hogy a vonzalom nem azonos a szerelemmel és a társasaág a biztonsággal. És kezded megérteni, hogy a csók nem pecsét és a bók nem esküszó. És hozzászoksz, hogy emelt fővel és nyitott szemmel fogadd a vereséget, a felnőtt méltóságával, nem pedig a gyermek kétségbeesésével. És belejössz, hogy minden tervedet a mára alapozd, mert a holnap talaja túl ingatag ehhez. Egy idő után kitapasztalod, hogy még a napsugár is éget, ha túl sokáig ér. Műveld hát saját kertecskédet, magad ékesítsd fel a lelked, ne mástól várd, hogy virágot hozzon neked. És tanuld meg, hogy valóban nagyon sokat kibírsz... Hogy valóban erős vagy. És valóban értékes." (Veronica A. Shoffstall)

Link to comment
Share on other sites

"Nem kerülöm és nem is keresem,

Csak kibírom, hogy találkozz velem,

Átnézel rajtam, mint az üvegen,

Átnézek rajtad - s vérzik a szemem.

Egyszer szeretném megkérdezni már:

Nem fáj néked, hogy néked sose fáj?"

(Galgóczi Erzsébet: Törvényen belül)

Link to comment
Share on other sites

Megjöttem :) :

 

A mosoly és az önbizalommal teli szív biztos út a boldogság felé. /In-Wan, Youn/

 

 

 

 

A boldogság egy köztes állomás a túl kevés és a túl sok között. /Pollock, Channing/

 

 

 

 

 

A boldogság olyan madár, amit bezárni, megkötni nem lehet. Nekünk kell úgy élni, hogy velünk maradjon és elkísérjen egy életen át. /Esztergályos Cecília/

 

 

 

 

Aki boldogtalan sosem volt, az nem tudja megbecsülni a boldogságot. /Petőfi Sándo

 

 

Remélem nem baj h írtam 1-2t :)

 

Üdv..majd még jövök :)

Link to comment
Share on other sites

`Megvárni, egy angyal egy szent türelmével, amíg a dolgok - emberek, eszmék, helyzetek -, melyek hozzád tartoznak, eljutnak hozzád.

 

Egyetlen lépést sem sietni feléjük, egyetlen mozdulattal, szóval sem siettetni közeledtüket.

 

Mert bizonyos emberek, eszmék, helyzetek, melyek életedhez, jellemedhez, világi és szellemi sorsodhoz tartoznak, állandóan útban vannak feléd. Könyvek. Férfiak, Nők. Barátságok. Megismerések, igazságok. Ez mind feléd tart, lassú hömpölygéssel, s találkoznotok kell egy napon.

 

De te ne kapkodj, ne siettesd útjukat és közeledésüket. ha nagyon sietsz feléjük, elkerülheted azt, ami fontos és személyesen a tiéd. Várj nagy erővel, figyelmesen, egész sorsoddal és életeddel.`

/Márai Sándor/

Link to comment
Share on other sites

Juhász Gyula: Karácsony felé

 

Szép Tündérország támad föl szívemben

Ilyenkor decemberben.

A szeretetnek csillagára nézek,

Megszáll egy titkos, gyönyörű igézet,

Ilyenkor decemberben.

 

…Bizalmas szívvel járom a világot,

S amit az élet vágott,

Beheggesztem a sebet a szívemben,

És hiszek újra égi szeretetben,

Ilyenkor decemberben.

 

…És valahol csak kétkedő beszédet

Hallok, szomorún nézek,

A kis Jézuska itt van a közelben,

Legyünk hát jobbak, s higgyünk rendületlen,

S ne csak így decemberben.

Link to comment
Share on other sites

"A legerősebb és legbölcsebb férfiak állnak itt körülöttem. Sok nagy lehetőség, ami pocsékba megy. Az egész elkúrt nemzedék benzint csapol, kaját tálal vagy nyakkendős rabszolgának állt. Reklámok parancsára kocsikra gyűjtünk, melózunk, hogy legyen pénzünk a sok felesleges cuccra. A történelem zabigyerekei vagyunk. Nincs se célunk se helyünk. Nincs világháborúnk se válságunk. A mi háborúnk szellemi háború, a mi válságunk az életünk. A tévé elhitette velünk, hogy egy szép napon milliomosok, filmcsillagok és rocksztárok leszünk. Pedig nem leszünk. Erre lassan rádöbbenünk, és nagyon, nagyon berágunk."

 

 

"Az első vágás nem a legmélyebb,az első vágás semmi.Egyszer, kétszer szembeköphetsz, az is semmi. Elveheted a dolgaimat és megtanulok nélkülük élni. De mindent nem vehetsz el tőlem, egyszerre csak egy dolgot. Míg egyszercsak megérinted a szemem, a szívem, a lelkem.Ezt nem teheted meg úgy hogy azt mondod: SEMMI."

/Anonymus

 

 

"A kotton a mi nemzedékünk üvegcipellője: ha egy idegennel találkozol, felveszed, táncolsz benne egyet, aztán eldobod. Mármint a kottont, nem az idegent."

 

"Apánkban kerestük Istent. Amikor apánk elhagyott, mit tudtunk meg Istenről? Nem gondoltál még arra a lehetőségre, hogy Isten nem szeret téged? Sőt, ami egyenesen biztos: gyűlöl! Nem kellünk neki, és ő sem kell nekünk. A kárhozat és a megváltás csak kamu duma. Szóval Isten fattyai vagyunk? Nagyon helyes!"

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Egyszer egy indiai hercegnő az édasapjától kapott gyűrűvel felkeresett egy hindu bölcset.

Azt kérte tőle hogy véssen a gyűrűbe olyan bölcsességet,mely a szomorú napokon vígasztalja,a nehéz helyzetekben bátorítja,a boldog időszakokban pedig óvatosságra inti.

A bölcs, pár nap múlva visszaadta a gyűrűt.

Egyetlen szót vésett bele:

"Elmúlik"

Link to comment
Share on other sites

"A legerősebb és legbölcsebb férfiak állnak itt körülöttem. Sok nagy lehetőség, ami pocsékba megy. Az egész elkúrt nemzedék benzint csapol, kaját tálal vagy nyakkendős rabszolgának állt. Reklámok parancsára kocsikra gyűjtünk, melózunk, hogy legyen pénzünk a sok felesleges cuccra. A történelem zabigyerekei vagyunk. Nincs se célunk se helyünk. Nincs világháborúnk se válságunk. A mi háborúnk szellemi háború, a mi válságunk az életünk. A tévé elhitette velünk, hogy egy szép napon milliomosok, filmcsillagok és rocksztárok leszünk. Pedig nem leszünk. Erre lassan rádöbbenünk, és nagyon, nagyon berágunk."

 

 

"Az első vágás nem a legmélyebb,az első vágás semmi.Egyszer, kétszer szembeköphetsz, az is semmi. Elveheted a dolgaimat és megtanulok nélkülük élni. De mindent nem vehetsz el tőlem, egyszerre csak egy dolgot. Míg egyszercsak megérinted a szemem, a szívem, a lelkem.Ezt nem teheted meg úgy hogy azt mondod: SEMMI."

/Anonymus

 

 

"A kotton a mi nemzedékünk üvegcipellője: ha egy idegennel találkozol, felveszed, táncolsz benne egyet, aztán eldobod. Mármint a kottont, nem az idegent."

 

"Apánkban kerestük Istent. Amikor apánk elhagyott, mit tudtunk meg Istenről? Nem gondoltál még arra a lehetőségre, hogy Isten nem szeret téged? Sőt, ami egyenesen biztos: gyűlöl! Nem kellünk neki, és ő sem kell nekünk. A kárhozat és a megváltás csak kamu duma. Szóval Isten fattyai vagyunk? Nagyon helyes!"

 

 

 

 

 

Részletek a Harcosok klubja c filmből :);)

Link to comment
Share on other sites

"Te Új Világ, jóra törekvő,

bár te lennél az a rég várt,

békét hozó, csodás esztendő,

mely az Idők méhében érik

talán már évmilliók óta...

s most a mi Századunk tüzében,

most válik nagy... igaz valóra...

Boldog új évet, emberek!"

 

- Várnai Zseni -

Link to comment
Share on other sites

Részletek a Harcosok klubja c filmből :);)

 

Pontosan,

A kedvenc filmem. :)

Csak a második nem az. :)

 

"Egy ember halála tragédia, ezrek halála statisztika."

"A halál megoldja a problémákat, nincs ember, nincs probléma."

/ J. V. Sztálin

 

"Ahányszor szabad szellem vetődik e helyre, az eljövendő századok során hallani fogja az időtlen kövek suttogását."

/300 c. film

„Itt fekszünk vándor, vidd hírül a spártaiaknak, megcselekedtük, amit megkövetelt a haza”

/Szimónidész

Link to comment
Share on other sites

"Úgy éltem, mint a százhuszat verő szív,

úgy gyűlöltem és szerettem:

mindenhez úgy fogtam, kívánva,

hogy az legyen a vesztem!

Úgy éltem én, ahogy itt élni kell,

ahogy érdemes élni!

Egy emberöltőt éltem - de a sorsom történelem és ezerévnyi!"

/Váci Mihály/

 

 

"Csak akkor beszélj, amikor kell, s felét mondd csak annak, amit gondolsz, csak azt írd le, amit aláírhatsz, és csakis azt cselekedd, amit elmondhatsz."

/ifj. A. Dumas/

Link to comment
Share on other sites

"Ha el akarsz képzelni, képzelj régi ismerősödnek, akit talán még kedveltél is. Vagy tudod mit, képzeld magad a helyembe!... Voltak barátaim de mindig magányosnak éreztem magam." :(:wacko::unsure::blink:

(The Number 23 című filmből idézve)

Link to comment
Share on other sites

"Ha szeretsz, más szemmel nézel a világra; nagylelkű leszel, megbocsátó, jószívű, pedig korábban esetleg kemény és riged voltál. Az emberek óhatatlanul is hasonlóan viszonyulnak majd hozzád, s hamarosan abban a szeretetteljes világban élsz, amit te magad teremtettél."

 

- Anthony de Mello -

 

Link to comment
Share on other sites

"Ne várj senkitől semmi jót és nem ér csalódás."

 

"Ha szeretünk valakit, nem sokáig emlékszünk arra, hogy megbántott bennünket."

 

"Amikor sóvárogsz a szerelemre, ez annak a jele, hogy nem kapsz szeretetet és megbecsülést a számodra legfontosabb személytől - saját magadtól."

 

"Két hónap alatt több barátot szerezhetsz, ha őszintén érdeklődsz mások iránt, mint két év alatt, ha arra törekszel, hogy mások érdeklődjenek irántad."

 

"Az embert nem a fájdalom öli meg, hanem a remények, melyekben csalódott"

 

"El kell távolodni a dolgoktól ahhoz, hogy valóban megértsük őket."

 

"Csak az kedves nekünk igazán, amit féltünk elveszíteni."

 

"Ha megszeretlek kopogtatás nélkül bejöhetsz hozzám, de gondold jól meg, bántana, ha utána sokáig elkerülnél!"

 

ezek a kedvenceim, gondoltam megosztom veletek! :)

Link to comment
Share on other sites

"Meggondolt ember biztosabban jár. Úgysem késik el semmivel. Ami hamar áll elő, hamar semmivé lesz. Ami századokig fennmarad, ugyancsak századokon át jön létre. Törekedjünk tökélyre, mert csak az igazán jó maradandó. Az alapos elme műve örök időkre szól."

 

- Baltasar Gracián -

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...