Jump to content
PirateClub.hu

GTA sorozat vs. MAFIA


SSly
 Share

GTA vs. MAFIA  

184 fórumtag szavazott eddig

  1. 1. meik a jobb TPS

    • GTA: 3; Vice City; San Andreas
      114
    • MAFIA
      70


Recommended Posts

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hát számomra iss nehezen összehasonlítható... ha már a játékot nézem, akkor azt mondom Maffia, de ha azt, hogy melyikkel játszottam többet akkor a GTA... mondjuk a több része miatt ez evidens gondolom... a Maffia jobban megszerkeztett, de ha autokázni, lopkodni akar az ember, akkor iss inkább a GTA-ban teszi, a kocsik modernsége, a városok kinézete, forgalma miatt... így nehéz egy fair összehasonlítási alapot találni...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 11 months later...
Alap, hogy a GTA Jobb:

-Van története a játéknak,

-Nagyon jól ki van dolgozva

 

mondjuk ez azért mosolyt csalt az arcomra :) Ez azt jelentené, hogy a Mafia-nak nincs története?! :D

 

Amúgy igazuk van az előttem szólóknak, mert ez a szavazás igy azért 1 game vs 3 game, ráadásul összesem nagyon lehet hasonlitani őket, mert lényegében a Mafia a GTA 3-mal jött ki egyidőben, tehát a VC-t meg a SA-t igazából egy Mafia 2-vel meg 3-mal kéne hasonlitani ugye, csak ezek még nincsenek (meg mostmár azért sem lehetne, mert akkor a játék dátumok megint csúsznának összehasonlítás szempontjából)

 

a Mafia egy realistább játék, a GTA pedig inkább a szabad élvezetekre megy rá. Kinek mi tetszik... mert aki beleéli a hangulatba magát annak biztos, hogy a Mafia, hiszen a GTA-k inkább arról szólnak, hogy öldöklés (mert nem hiszem, hogy túl gyakran megtörténne, hogy egy kezdő mafiozó egyedül kinyír 2,000,000 embert és a csúcsra jut :D Rambo style) Aki viszont csak gyorsan leakar pörgetni 1 gamet, a történettel, bejátszásokkal meg miegyébbel nem törődve annak a GTA-k biztos jobban bejönnek.

 

Az biztos viszont, hogy a Mafia a maga idejében olyat mutatott amit addig más játék nem nagyon. Gondolok itt a részletességre, hogy lelehet lőni egy visszapillantótükröt, kilehet lőni a gumikat, kerekek kiszakadnak, ilyen a GTA3-ban nem volt, viszont alapjában a törésmodell pedig talán ott lett jobban eltalálva. A Mafia a realizmusra épül, a főszereplő dohányzik, artikulál, a GTA3-ban ezt megoldották úgy, hogy megsem szólalt :D A 3-ban folyamat rohan az ember, a Mafia-ban "megtanították" sétálni is. A 3-ban 200 golyó kell 1 halálhoz, a Mafia-ban sokszor elég egy is. A 3-ban felrobban az auto ha fejreáll, a Mafia-ban nem. ...és még lehetne sorolni. A 3-ban viszont több volt a fegyver pl, nem volt különválasztva a free meg a küldetés része a dolognak, a verekedés is sztem szebben volt megoldva, a 3-at végiglehetett rohanva is vinni: a pali fut mindig mint az állat, 1 autolopás 1 mp kb, a Mafia "megfontoltabb" játék. 3-ban egy fegyverraktár lehetett nálunk, Mafia-ban nem, M-ban fogyott a benzin, 3-ban nem, nah de mind1, nem sorolom tovább, pedig lehetne, igazából aki játszott mind2-vel (vagy ugye több GTA-val) az tudja mi a különbség, aki meg nem az meg játszon :P

 

Viszont a köv ilyen topic majd mehet a GTA IV vs Mafia 2 -nek, mert ezek nagyjából megint 1 kategóriásak lesznek ;)

Link to comment
Share on other sites

A Vice City, a San Andreas, és a Mafia is a legnagyobb kedvenceim közé tartozik, de a legeslegnagyobb kedvencem minden játék közül a Vice City, úgyhogy a GTA-kra szavaztam ;)

Link to comment
Share on other sites

San Andreas-t viszem most. :)

Link to comment
Share on other sites

Mafiára nyomtam, de a GTA-t sem vetem meg. Az összes létező GTA résszel játszottam már. De nekem a Mafia nagyon bejött. A történet, a játékmenet, a valósághű grafika, a régi idők stb. De hogy most kijött a GTA IV, azért feladta a leckét, és látszik rajta, hogy figyeltek rendesen a grafikára, de ennek ellenére mégis maradt a Mafia. Szóval jöhet a Mafia 2. :D

B.Evil-el egyetértek. Ő kifejtette a lényeget.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...