Jump to content
PirateClub.hu

Intel Core 2 Duo család!


Recommended Posts

Ez mind szép és jó csak ebből a gyakorlatban semmit nem lehet érezni, egyébként meg ez pont az a 6 teszt a ~30-ból, ahol az amd-k voltak a jobbak, igaz sokkal... Az AMD már csak időt húz a 6000+-al, 6400+-al (is) teljesen technológiai határuk végén vannak, ezekből többet már nem lehet kihozni. Majd a Phenomokkal ill. a k10-el remélem javulni fog a helyzet. Egyébként már az olcsóság sem teljesen igaz az amd-re, mert ha legolcsóbb ársávot nézzük amivel még lehet kezdeni valamit akár játékok terén (is) az ugye a 4400+ és brisbane társai 18-20+ körül, de itt van az E2160 18k-ért ebben a ph-s tesztben volt pont az h 3.3-3.4-ig hajtották...Szal már kb ugyanannyiért lehet intel configot összerakni, mint amd-t úgy, hogy közben a teljesítmény talán még az Intelesnél jobb is.

Link to comment
Share on other sites

Az az igazság, hogy ha nekem lenne pl. E6850-re pénzem, akkor sem venném meg. Minek? Az E6550-et felhúzom 3GHz-re és ugyanott tartunk (Mivel csak órajelben különböznek) .Inkább a megmaradt pénzből veszek egy hiper-szuper hűtőt, amivel fel tudom eddig tuningolni :) . Amennyivel az E6850 drágább, annyival "nem ér többet" :) . De ez csak személyes vélemény, nem akarok senkit befolyásolni ;) .

Link to comment
Share on other sites

Ez mind szép és jó csak ebből a gyakorlatban semmit nem lehet érezni, egyébként meg ez pont az a 6 teszt a ~30-ból, ahol az amd-k voltak a jobbak, igaz sokkal... Az AMD már csak időt húz a 6000+-al, 6400+-al (is) teljesen technológiai határuk végén vannak, ezekből többet már nem lehet kihozni. Majd a Phenomokkal ill. a k10-el remélem javulni fog a helyzet. Egyébként már az olcsóság sem teljesen igaz az amd-re, mert ha legolcsóbb ársávot nézzük amivel még lehet kezdeni valamit akár játékok terén (is) az ugye a 4400+ és brisbane társai 18-20+ körül, de itt van az E2160 18k-ért ebben a ph-s tesztben volt pont az h 3.3-3.4-ig hajtották...Szal már kb ugyanannyiért lehet intel configot összerakni, mint amd-t úgy, hogy közben a teljesítmény talán még az Intelesnél jobb is.

 

Ez szimplán az első hat db teszt, nem akartam mindet berakni.

Nem szabad elfelejteni, h. egy 4400+ Windsor-ban is simán "benne van" a 3Ghz.

Link to comment
Share on other sites

És most jelenleg milyen hűtővel húznád fel 3.5 GHZ-re tkrisz007?

Szerintem gyári hűtővel is simán felmenne addig, de mivel itt már nem csak szimpla FSB emelésről van szó, ezért mindenképpen érdemes rá venni egy "valamire való" hűtőt. Konkrét példát nem tudok mondani, mert valszeg minden hűtő felengedné addig. A hőmérséklet természetesen nem ugyanaz lenne, de egy CNPS9700 LED biztos tovább is engedné ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Hi davidka004 !

 

Ezzel kapcsolatban azért kétségeim vannak, ui. az E6750-es 2.6 GHz-en dolgozó natív kétmagos proci 4Mb L2 Cache-el, míg a E2180 nem natív kétmagos 1Mb L2 Cache-el. Megjegyezném, hogy az E6750-est pedig 3GHz fölé húzhatod, kivéve, ha egy kevésbé tuningolható példányt fogsz ki, de ez fennáll az E2180-ra is, méghozzá fokozottabban.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Hiába nagyobb a cache a E6750-nek. Volt egy teszt, hogy egymás mellé tették az alap E6750-et és egy 3GHz-es E2180-at és egyenlőek voltak gyorsaságban. Az E6750 tovább húzható, de sokkal többe is kerül. Egyik gyerek aláírása prohardveren: E6750 @4160MHz (8x520FSB, 1,7V)

Ez azért szép eredmény.

Link to comment
Share on other sites

Hi davidka004 és tkrisz007 !

 

davidka004

 

Jó, de egy E2180-at fel lehet húzni 3Ghz-re és akkor már gyorsabb is, mint a E6750.

 

Hiába nagyobb a cache a E6750-nek. Volt egy teszt, hogy egymás mellé tették az alap E6750-et és egy 3GHz-es E2180-at és egyenlőek voltak gyorsaságban. Az E6750 tovább húzható, de sokkal többe is kerül. Egyik gyerek aláírása prohardveren: E6750 @4160MHz (8x520FSB, 1,7V)

Ez azért szép eredmény.

 

No comment !

 

tkrisz007:Nekem is E4500-om van. Én is úgy láttam, hogy ezt éri meg legjobban megvenni.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...