Jump to content
PirateClub.hu

Intel Core 2 Duo család!


Recommended Posts

Maximum minden. Energiahatékony működés. Multimédiás teljesítmény.

A forradalmi Intel® Core™ mikroarchitektúrára épülő, áttörést jelentő Intel® Core™2 Duo processzorcsaládot energiahatékony működésre tervezték, így Ön lassulás nélkül több mindent tud elvégezni egyszerre.

 

A világ legjobb asztali gépes processzora. Intel® Core™2 Duo asztali gépes processzorral Ön forradalmi teljesítményt, hihetetlenül jó reakciósebességet és felülmúlhatatlan energiahatékonyságot fog tapasztalni. Sőt, vírusellenőrzés, több számításigényes program egyidejű futtatása vagy multimédiás tartalom letöltése közben sem lassul le a gép — ezek az asztali gépes processzorok akár 40 százalékkal gyorsabbak és több mint 40 százalékkal energiahatékonyabbak.

 

by: intel.com

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

kicsit nagyon... meg nincsen hozzájuk normális (=megfizethető, jó, tuningolható) SLI alaplap

Link to comment
Share on other sites

persze, meg valahol olvastam,

hogy a nagy háborújuk hevében

2db core duo-ból összetették az új procijukat, a 4 magosat!

Gratulálok Intel, az AMD azon fejleszt,

hogy müködjenek is a magok,

ha már össze vannak téve , ne csak több legyen.

egyre lúzerebb cég az Intel.

Link to comment
Share on other sites

Valami olyasmiről van szó, hogy az Intel ugyanúgy csinálta meg a 4 magost, mint a 2magosokat, azaz 2 magot rakott egymás mellé. Ez elfogadott a 2magosoknál, az X2-esek, a Pentium D-k és a Core2Duok is ilyenek. Az AMD, mivel sajnos Ő a kisebb gyártó, valami újat fejleszt ki, a K8L-t. Itt nem két magot rak egymás mellé, hanem összerakja őket, lesz közös L3 gyorsítótárjuk. Ezzel a technológiával azonban könnyen megoldható 2-4-8 magos processzorok is. Reméljük működni fognak :)

Link to comment
Share on other sites

K8L... szerintem nem újdonság... hanem "gyerekek baj van... az intel kinyomta a négymagos procikat... találjatok ki valami... van rá 2 napotok..." szerintem vhogy így történhetett... egyébként az Intel technológiájával is megoldható a 4-8 mag (még a 80 is :P) és nem kell hozzá L3, speciális alaplap, meg 1000W-os táp sem... :P

Link to comment
Share on other sites

K8L... szerintem nem újdonság... hanem "gyerekek baj van... az intel kinyomta a négymagos procikat... találjatok ki valami... van rá 2 napotok..." szerintem vhogy így történhetett... egyébként az Intel technológiájával is megoldható a 4-8 mag (még a 80 is :P) és nem kell hozzá L3, speciális alaplap, meg 1000W-os táp sem... :P

De majd kiderül, mi lesz a teljesítménnyel ;)

Link to comment
Share on other sites

a teljesítményben mindíg kb. egál van (persze vannak hihetelenül jó és bűnrossz szériák is, de általában így van)... a különbség a körítésben van... én nem vennék szerver méretű alaplapot... meg 4*1gb ramot sem... 1000W.... pfff :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

kb 2 hete cseréltük a gépet és intel core2 duora esett a választás

pedig előtte 3 amd gépem volt

e6400 2gb ram asus p5b-e gf8600 gt a konfig és veszett gyors

szertem az amd csak jelenthet az intelnek

800mhz sikerült huzni rajta ami amd-nél lehetetlen-és alig melegszik

mindenkinek csak ajánlani tudom

Link to comment
Share on other sites

Nagyjából ugyan ezt a gondolat menetet követem én is... másfelöl mire jó manapság a gyors processzor? (persze egy bizonyos határ felett)

Ha valaki videót akar kódolni, annak jó az AMD is, ha meg játszani akar akkor vegyen inkább egy bivaj videókártyát, majd az elviszi a hátán a programot (itt is érvényes az előző zárójeles rész).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

jaja igazad van.Tényleg Penryn-ek.

Ehez mit szóltok: E2160 1.8 GHZ 1mb cache.

Ahogy néztem a prohardver.hu tesztben 3.4 GHz-ig lehetett húzni,és a cache sem olyan fontos,játékoknál max 10% volt a különbség.

Ahoz képest az ára meg 20 ezer ft,és ha 3.4GHz-en ketyeg akkor zsínórba odaver a x2 6000+-nak is.

A hőfoka ha meg jól emlékszem 40-50 fok között megy húzva terhelés alatt.

Nem húzva meg asszem hogy 35-44 között.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...