Jump to content
PirateClub.hu

Internet megosztás két gép között!


The_Spawn
 Share

Recommended Posts

de nemhiszem,hogy elvinne 200m-ig...

ami nekünk van,az a ház egyik sarkából a másikig nem visz el rendesen(15-20százalék a jelerősség),pedig nem nagy a házunk...(US Robotics router)

sztem kell hozzá még vmi erősítő antenna...

Ausztriába a cosmos-ba láttam a múltkor,csak már nem emléxem mennyi volt :(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

A hálókártya beállításaiban benne van, vagy a netkapcsolat beállításaiban:

megengedem a többi számítógépnek hogy ennek a gépnek az internetkapcsolatát használja

kb ezzel a szöveggel! pipa be aztán megmondod neki miket csinálhasson a msáik gép :) majd a másik gépen beállítod hogy nem közvetlenül kapcsolóddik az internethez ->restart és kész

 

Ez mind megoldható windows alatt a hálózatvarázslóval és egyáltalán nme bonyolult :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Császtok! Az én "gondom" olyan lenne, hogy megkéne osztani a netem az öcsémmel, az ő gépe a szomszédos szobában van. Vannak felszerelve már ilyen fali csatlakozók amivel átt lehet vinni a másik helyiségbe.

 

Megfelelő csatl. átt lehet vinni?

Akkor neki is kell egy külön modem? (+ hát ugye a router persze :) )

(Amúgy neki nem éppen egy erőgépe van :blink: (Celeron 850 mhz, G-force 2, 256 RAM, Win98 :( )

Ez a gép "bírni" foglya a 100 Mbps-os 4Gb letöltéses :D netet?

 

 

 

Valaki help lécci :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Két lehetőségetek van:

 

1. Beraktok egy routert ebbe menne bele a neted és a routerre kötnétek a két gépet esetleg még WiFivel is csatlakozhettok igy nem kell kábelezni. (ez az egyszerübb)

 

2. Abba a gépbe amelyikbe bejön a net raktok még egy hálókártyát és ezzel az új kártyával kötitek össze a másik gépet ennek a bekonfigurálása adott esetben bonyolultabb lehet de ez az olcsóbb.

 

A géppel nem lesz gond mivel itt csak a netet kell szét osztani ennek meg igazából nincs nagy erőforrás igénye, ha routerrel oldanátok meg akkor meg semmi köze a gép teljesítményéhez.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...