Jump to content
PirateClub.hu

Operációsrendszer váltás


matee100
 Share

Recommended Posts

Milyen disztribúció? Add meg, hogy hová települjön. A legtöbb Linux disztribúció telepítője tartalmaz partícionálót. Méretezd át a már létező NTFS partíciót és a szabad helyen hozz létre a Linuxnak ext3-as partíciót vagy ha van olyan merevlemezed amit teljesen ennek szánsz, akkor válaszd ki azt.

Link to comment
Share on other sites

HElló mindenkinek Kéne egy kis segítség!

Lehet hogy béna vagyok.

Letöltöttem az ubuntu 6.10-et. Kiírtm cd-re.

A Biosba hiába állítok át mindent hogy cd-ről boot-oljon a gép Mégse olvasssa be.

Valaki segítsen! HELP!!!!4

Link to comment
Share on other sites

Hehh, akkor meg is van a gond. A letöltött fájl egy meghajtó képfile, nem csak 1 sima fájl. Pl Neroban a Recorder -> Burn image... menüponttal írhatod ki lemezképként. Ez tartalmaz minden információt a lemezről (több fájlt tartalmaz, bootolható lemez, stb).

Link to comment
Share on other sites

Köszi szépen most már jó :D:rolleyes:

 

HElló megint!

Egy kérdésem lenne:

tudja valaki hogy telepítési kézikönyvet netről honnn lehet beszerezni?

KEzdő vok és nem szeletnék elrontani semmit

 

Segítsetek!

 

Kössz!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
A Linux nem jó!

És nehéz használni,ezt csak hallottam!

 

Ez azért vicces. Én is hallottam, hogy nagymamámat megette a farkas....

Egy éve használok Linuxot és el kell mondanom sokkal jobb mint a Windows. Persze minden rendszernek vannnak hibái, ahogy a Linuxnak is. Amiért sokan nem hazsnálják "mert nehéz kezelni".... Ezt kitől halllottad? Attól aki ugyancsak hallotta? Egyáltalán nem nehéz használni, tanulni kell hozzá, de azért megnézném azokat akik csak szídni tudják a linuxot, vajon egyikük elidnította már egyszer is a regeditet? Tudja egyáltalán mi az?

Egyébként a Vista vs XP harcolból is tökéletesen látszik, hogy az otthoni felhasználók 80% gamer, akármin kéne változtatni már nem jó, mert nem fut neki ezmeg az, nicns rögtön mintena segge alá téve. Telepítgeti 2 havona a rendszerét és elvan vele, holott a Lonuxot sem nehezebb telepíteni (sőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőőt) az Ubuntut 15 percbe telik, mindne megy magától, szaktudás nem kell hozzá. Ezután jön az igazi móka. Beléptél, hova tünt innen minden?:o

Közben minden ott van, a programokat nagyon egyszerűen telepítheted, csomagkezelők vannak, gyors, rögtön mindena rendelkezéséedre áll, van telepítve azonnal irodai alkalmazás, professzionális szintű képszerkesztő. Továbbá tudsz nézni DVD-tm,m hallgathatsz zenmét, írhatsz lemezt, játszhatsz , vannak direkt Linuxra fejlesztett játékok, , de Wine vagy Cedega meulátorokkal is remekül futtathatsz Windowsos programokat/játékokat.. Csak hát ez sem megy automatikusan, itt neked kell gondolkodfni, utánna járni, rákeresni. Vannak emberek akik a google fogalmával sincsenek tisztában.... Volt olyan akit azért untam meg és töröltem azonnali üzenetküldő alkalmazásom partnerlistájáról mert minden nap valmai újat mutatrott : , hogy kell, ezt, hogy kell mp3-ból wma-ba konvertálni, hogy kell CD-*t írni, ki írt valmit a rendszer, mi lehet a hiba? Vazz legalább azt elmondaná mit írt ki..... Nevetséges, igen , ezeknek az embereknek Linux nem való, nem érik fel ésszel, ne hasznűáűljk, ezért nem elterjedt, megértem , nem kell minddenkinek informatikussá válni (egyébként attól, hogy Linuxot haszznál nem lesz az, maximum tanul vaklamit a gépéről, hogy konkrétan hogyan működik, megérti a számítógépét).

Könnnyebb rögtön fgórumokon sírni, majd ha elmondtad neki a megoldást két nap múlva azzal jön, hogy "senkinek semmi ötlete"?, persze, meglehet, de nem célravezető. EGy csomó jó könyv van (mlégcsak megsem kell venni, találsz e-bookot millliót) amikből sok hasznos információt elsajátíthatsz, minden nyitva áll előtted, ki kell használni, és rá kell ébredni.. Ez nem Windóz.... nincs M$ júzerkedés... Magadnak kell megoldanod a problémákat.

Link to comment
Share on other sites

Szevasztok!

 

Ki akarom prbálni a linuxot, elösszőr csak live cd-vel de akadt egy problámán az indításnál ké hibát ír ki az egyik :

hdc: ide_intr: huh? expected null handler on exit

a másik meg:

Buffer: I/O error on device hdc, logical blocs 357564

 

Ha valaki tudja mi a próbléma az létszi segítsen nagyon jó lenne.

Előre is kösszi!

Link to comment
Share on other sites

Legalább azt írd le, hogy melyik live cd-t próbálod.

Valószínűleg hardverhiba a gond, hibás CD vagy hibás CD meghajtó. Próbáld ki egy másik CD-vel, ha azzal sem, akkor kérj kölcsön valakitől egy CD meghajtót, ha azzal megy, akkor szinte biztos, hogy az a hibás.

Link to comment
Share on other sites

Üdv!

 

Teljesen egyetértek hego-val.A linux egy cseppet se rosszabb mint a windows, sőőőt...

Egyedüli dolog amit nem tud, hogy exe-t futtasson, de ezt meg meglehet másképp is oldani,

pl. tud windows-t emulálni.

 

creadive-nek meg a knoppix linux live cd-t tudom nagyon ajánlani.

Link to comment
Share on other sites

Őszintén: mi a ráknak szükséges h exe-t futtasson? Vannak linuxos programok, tessék azokat használni, ne a Windowsos megfelelőjüket. Ha szőrszálhasogató akarnék lenni, akkor azt mondanám h nem magával az exe kiterjesztéssel van gond, hanem a Windowsos API hívásokkal, amiket a Wine/Cedega hellyel-közzel tud emulálni, ha nincs Linuxos megfelelője az adott programnak. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Sziasztok!

 

Olvastam a hozzászolásokat és pár haverom is említette a LINUX-ot nekem. Egyszer felis tettem, de az adsl-t sem tudtam beállítani szóval unstall és install xp... Jelenleg is WINDOWS-t használok, de LINUX-ot szeretnék. Megmondom őszíntén, hogy félek töle...4éve használok windows és tudom, hogy ott a programok az .exe file-ok...De linuxnál a fájlkiterjesztéseket sem tudom...Akkor, azt sem h linuxon belül vannak op. rendszerek mint ubuntu meg stb...Melyiket kezdjem el tanulni? Nagyon szeretném, ha tudnátok segíteni nekem és nem azt mondani h olvassak utána google-ba mert azt sem tudom h mit keressek...

 

Nagyon köszönök minden hozzászolást vagy mailt! ( inkább mailt , ha lehet! :) ) thx

 

( potyikuki@gmail.com )

 

 

Tisztelettel: egy 15éves srác :)

Link to comment
Share on other sites

Először is, mielőtt belevágnál a linuxba, olvasd el ezt a cikket:

http://www.szszi.hu/kozlemenyek/sajto/2006/03/29/linux_nem_windows/

 

Ha alaposan átgondoltad a leírtakat, szerintem a Mandriva nevű disztribúcióval próbálkozzál. Itt letöltheted:

ftp://ftp.fsn.hu/pub/linux/distributions/mandriva/official/iso/2008.1/mandriva-linux-free-2008-spring-dvd-i586.iso

 

Viel Spaß! ;)

 

u.i.: Ne add fel, ha nem megy valami! Sose add fel! Keress segítséget az interneten - a Google a barátod, a Wiki a barátnőd -, de ne add fel semmiképp, hiszen a linux nem windows!

Link to comment
Share on other sites

Rendben, köszönöm!

 

Most töltöm a Mandrivát. Kiírom felrakom és akkor csak az lesz a gépemen... C-re teszem..Ami a D-n van nem fog elveszni? :unsure:

 

( 2particiom van ) 10gb elég neki ?

 

 

 

szerk1.: Úgye amit kaptam matee100 az magyar nyelvű ?

Link to comment
Share on other sites

10 giga elég lesz neki, bár előfordulhat, hogy később szűkölködsz hellyel, de megoldható az is, hogy az ntfs partíciódat is tudja írni majd. A telepítéskor nem veszik el, ha úgy állítod be. Kell neki egy kb. 500 Mb-os swap fájlrendszer, és a többit meg partícionáld ext3 fájlrendszerrel, és csatolási pontnak a "/" -t állítsd be (idézőjel nélkül). Az ntfs partíciódat pedig automatikusan felcsatolja majd.

A rendszer az összes európai nyelvet (köztük a magyart is) tartalmazza, a nyelvet a dvd behelyezésekor, már a bootolásnál beállíthatod, ha jól emlékszem, az F2 megnyomásával (Languanges menüpont alul). De itt a kép a biztonság kedvéért (egy előző verzióból, de nem változott a booton semmi):

http://kepfeltoltes.hu/080530/491702671_a6b84608b1_o_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Share on other sites

Üdv mindenkinek!

 

Nos jelenleg windowst használok mint eddig egéz életemben :D de egyre jobban kiábrádulok belőle. Azon gondolkodom, hogy linuxra váltok, de nem tudom, hogy pl a konfigom jó e hozzá mert hallottam olyan infókat, hogy nem mindegy milyen cuccokból van a gépem összedobva. Az se nagyon tiszta, hogy hogyan lehet magyarrá változtatni meg ilyesmik. Mint abszólút kezdőnek melyik linux disztrót ajánlanátok tanulás céljára. Jelenleg nekem a Mandriva Linux Spring 2007 Power Pack Full verzió van meg letöltve. Nos akkor a konfigom: Gigabyte P-35-DS3L, Ati Radeon X1900XT 512Mb, 2* 1Gb Kingmax 1066 MHz, Chieftek 450W, Samsung SATA II 160GB, Samsung Writemaster

DVD DL, Intel Core 2 Duo E4500 2,2 GHz. Hát naggyából ennyi. A válaszaitokat előreis köszi.

Üdv

Link to comment
Share on other sites

Matee mondtad,hogy az Ubuntu nem jött be (ami nem is baj azért van egyi disztró ,hogy lehessen választani :D )

Szóval felkeltette az érdeklődésem a Mandriva? Hallottam már róla meg minden de ez a linux disztró még sose volt a gépemen sőt előbe nem is láttam.Szóval mit tud amit az Ubi nem? Miben jobb miben rosszabb?

Esetleg tudsz vmit mondani róla.Majd jobban utánna nézek meg minden csak gondoltam ha van személyes tapasztalatod...

Link to comment
Share on other sites

@deszantos

Az ubuntu-t ajánlanám neked, a DVD formátumú telepítőlemez használatával magyarul fog települni. Akár a win mellé is fel lehet tenni, ha a particionálással nincs gondod. Ha van akkor a magyar közösség oldalán egy kis olvasgatással, kérdéssel mindenre választ kapsz. Ami miatt ajánlom, az a komoly magyar közösség, ahová a kérdéseiddel fordulhatsz.

http://cdimages.ubuntu.com/releases/8.04/release/ubuntu-8.04-dvd-i386.iso

Egyébként itt a szerver válogathatsz kedvedre:

http://cdimages.ubuntu.com/

Itt a magyar közösség, fórum:

http://ubuntu.hu/

 

Persze ízlés dolga ki mit szeret meg. Ha majd hosszabb ideje használod és egy kicsit jobban megismered, akkor meglátod, hogy a sok disztribúció ugyanaz a lényeg (kernel) köré épül, csak más a körítése, mint a csajoknak :P

Link to comment
Share on other sites

Szia tmarkee!

 

Lenne egy elég hülye kérdésem. Ezt a letöltött iso-t csak kiírom és a bootolásnál tudom telepíteni így is a rendszert vagy még bűvészkedni kell vele, hogy működjön? És ebben az ubuntuban is benne van az a 3D-s felület mint a Mandrivában?

Köszönöm a segítséget.

 

Üdv

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...