Jump to content
PirateClub.hu

Operációsrendszer váltás


matee100
 Share

Recommended Posts

Igen, a 8.04-es ubuntu cd-t ha berakod es bebootolsz rola, akkor rogton felajanlja a telepitest (a regebbi ubuntu cd-ken eloszor ehhez el kellett inditanod a live rendszert es utana az asztalon megjeleno install ikonnal tudtad feltelepiteni a cuccost). Termeszetesen compiz is van benne, a mukodesehez viszont aktivalnod kell a videokartyadhoz tartozo zart drivert is (ezt is felajnlja amugy a rendszer magatol).

Link to comment
Share on other sites

Köszi a választ. Olyan gondom támadt viszont, hogy egyik munkatársamtól megkaptam az opensuse 10.3-at dvd-s és mikor fel akarom rakni egyszerűen nem megy mert akármit próbáltam nem az opensuse bootol be, hogy telepítsen hanem a windows. Mi lehet a gond vagy én csinálok valamit rosszul. Az igazsághoz hozzátartpzik, hogy még soha nem telepítettem linuxot, bár szerintem semmivel sem lehet nehezebb mint a wint. Ha valaki tudna valami tippet adni az jó lenne. Előre is nagyon szépen köszönöm.

További szép napot mindekinek.

Link to comment
Share on other sites

Igen természetesen beállítottam de fogja magát és a wincsiről bootol az xp pedig beállítom, hogy a dvd-ről induljon. Van pedig a suse-nak egy teljesen szabad partíció (58 giga), de akárhogy próbáltam nem ment, pedig vagy 15* megpróbáltam és mindíg ugyanaz lett az eredmény. Így ezek alapján valakinek volna valamilyen ötlete, hogy mi lehet a probléma? A dvd-vel tuti nincs gond mert akitől kaptam ő is erről a lemezről pakolta fel a rendszert a gépére.

 

Link to comment
Share on other sites

És kb mit kéne keresnem, mint hibát? Bocsika csak ötleteket vadászom, hogy minél jobban leszűkíthessem a lehetséges problémaforrásokat. A lemez meg csak jó lehet ha már másnak is felment erről a dvd-ről a rednszer. Na mindegy jobban szétnézek a BIOS-ban és hátha meglelm a hibát. Azért köszönöm a válszokat.

Üdv

Link to comment
Share on other sites

Üdv Markeee!

 

Nekem Sapphire R9600XT-m van, eddig még nem sikerült feltenni normálisan. Amikor egyszer sikerült beállítanom, és rezegtek az ablakok, meg nyúltak mint a takony, akkor az újraindítás után fehér képernyő fogadott. Ekkor teli lett a tököm, letettem róla. Szerintem ezt a hardvert nem is támogatja az ubuntu. Persze olyan egyszerű amikor valahol rákérdeztem, hogy hogyan kellene bekapcsolni. Csak ide-oda kattintasz és már megy is az újraindítás után. Ahe persze, ha nvidia kártyád van akkor lehet. Envy-t már próbáltad?

http://albertomilone.com/nvidia_scripts1.html

Van aki esküszik rá, én nem próbáltam, nem akarom hazavágni a működő rendszert. Hátha neked menni fog. Sok sikert. Az ubuntu.hu-n van mégnéhámy ezzel a témával foglalkozó topik, ott is nézelődhetsz, de szerintem ezen már túl vagy.

Link to comment
Share on other sites

Na akkor a fejlemények. Kaptam egy Opensuse 10.3-at munkatárasamtól aki erről a lemezről rakta fel a rendszert de nekem valamért nem megy, fogtam magam és letöltöttem én is az opensuse.org-ról és ki is írtam de valamért így sem megy. Nem tudom mi lehet a probléma mert mikor a BIOS-ban is átállítom, hogy a DVD-ről bootoljon a gép akkor is a wincsiről kezd el bootolni az xp. Nem tudom mért de mikor ezt a műveletet a windows telepítő CD-vel csinálom akkor azonnal arról bootol és ha akarnám újra fel tudnám tenni az xp-t. Hát kérdem én ha a win telepítő cd-ről bebootol akkor a suse dvd-ről mért nem? Mikor bekapcsol a gép előhívom a boot menüt és ott is átlövöm, hogy a dvd-ről bootoljon és úgy sem azt csinlája. Már kezd nagyon felmérgelni ez az egész. Ötletek valakinek, hogy mit kéne tennem? Vagy valami tipp, hogy mit kéne állítanom a BIOS-ban, hogy működjön? Ha valakinek volna ötlete pls segítsen, hogy végre fel tudjam tenni a suse-t. Előreis köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Na akkor a fejlemények. Kaptam egy Opensuse 10.3-at munkatárasamtól aki erről a lemezről rakta fel a rendszert de nekem valamért nem megy, fogtam magam és letöltöttem én is az opensuse.org-ról és ki is írtam de valamért így sem megy. Nem tudom mi lehet a probléma mert mikor a BIOS-ban is átállítom, hogy a DVD-ről bootoljon a gép akkor is a wincsiről kezd el bootolni az xp. Nem tudom mért de mikor ezt a műveletet a windows telepítő CD-vel csinálom akkor azonnal arról bootol és ha akarnám újra fel tudnám tenni az xp-t. Hát kérdem én ha a win telepítő cd-ről bebootol akkor a suse dvd-ről mért nem? Mikor bekapcsol a gép előhívom a boot menüt és ott is átlövöm, hogy a dvd-ről bootoljon és úgy sem azt csinlája. Már kezd nagyon felmérgelni ez az egész. Ötletek valakinek, hogy mit kéne tennem? Vagy valami tipp, hogy mit kéne állítanom a BIOS-ban, hogy működjön? Ha valakinek volna ötlete pls segítsen, hogy végre fel tudjam tenni a suse-t. Előreis köszönöm.

 

 

Mikor bekapcsol a gép előhívom a boot menüt és ott is átlövöm, hogy a dvd-ről bootoljon és úgy sem azt csinlája.

 

Szia.Ez a mondat nem tudom mit jelent nálad,de nekem az F11 kell nyomni mikor bootol a gép.

Ott meglehet adni,hogy floppyról,winyóról,vagy cd/dvdről bootoljon nekem csak így megy a linux lemez....

Ja és ha van másik dvd olvasód próbáld meg azzal..meg lehetőleg az elsődleges ide-n legyen a dvd a vinyó mellett.

Link to comment
Share on other sites

Szia!

 

A mondat fordítása a következő. Bekapcsol a gép és ugye del-tel be tudok menni a BIOS-ba és ott be tudom állítani, hogy miről bootoljon a gép, viszont mikor bekapcsol,a gép akkor a másik módszer meg az, hogy F12-t (BOOT menü) benyom és akkor ott is ki tudom választani, hogy miről menjen a boot-olás. De hiába állítom át mégis a winyóról bootol. Sajna nincs másik dvd olvasóm sem. Köszi a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

Szia!

 

A mondat fordítása a következő. Bekapcsol a gép és ugye del-tel be tudok menni a BIOS-ba és ott be tudom állítani, hogy miről bootoljon a gép, viszont mikor bekapcsol,a gép akkor a másik módszer meg az, hogy F12-t (BOOT menü) benyom és akkor ott is ki tudom választani, hogy miről menjen a boot-olás. De hiába állítom át mégis a winyóról bootol. Sajna nincs másik dvd olvasóm sem. Köszi a segítséget.

 

Igen erre gondoltam én is....nekem igy "mukodik". :blink:

 

Esetleg másik dvd-s linuxal mit csinál?nem lehet az ,hogy írtad az xp cdről bootol,lehet az alaplapod nem csípi a dvd-s bootot.Bármilyen másik dvd-ről bootol?Meg az ide csatolókkal is kéne próbálkozni vinyó primary,dvd slave,

vagy vinyó primary az elsődleges ide kábelen a dvd meg egy másikon szintén primary a másodlagos ide-n.Ha igy se megy akkor passz.

Sok sikert. ;)

 

Ui:Mondd neki,hogy "MUKODJ" :lol::D

De ha végképp ragaszkodsz a Opensuse 10.3-hoz akkor szedd le cd-n és ami kell még hozzá szedd le a netről.

 

Link to comment
Share on other sites

szerintetek melyiket válasszam? ubuntu hardy heron, vagy opensuse 10.3?

 

A Kiwi egy román és magyar felhasználóknak szánt Linux operációs rendszer.

 

Az Ubuntu Linuxra épül, így ingyenes, barátságos, stabil, virusoktól és kémszoftverektől mentes. Egy LiveCD formájában tölthető le, ami merevlemezre való telepítés nélkül is egyszerűen használható.

 

A román és magyar nyelvtámogatás mellett videó, DVD és MP3 kodekeket és Flash plugint tartalmaz, a helyi PPPoE szolgáltatók hálozatához való hozzaférést, valamint a meglévő Windows particiók és Microsoft Office dokumentumok használatát teszi lehetővé.

 

Mivel a hivatalos Ubuntu csomagtárolókat használja, szintén 18 hónapig nyújt biztonsági és hibajavító frissítéseket.

 

A CD kép felírásához egy 700M-os lemezre, a gépben pedig 512 Mb memoriára van szükség ahhoz, hogy jó körülmények között fusson. A telepítéshez 3G üres hely kell, a swap particiót nem számítva. Ajánlott, hogy a swap partició mérete a memória méretével legyen azonos.

 

Itt a válasz ,nekem is ez van fent betonstabil ;)

http://kiwilinux.org/kiwi/hu/download.html

Link to comment
Share on other sites

és ez a kiwi, mennyiben más mint a sima ubuntu?

 

A Kiwi és az Ubuntu közti különbségek:

 

* A Kiwi támogatja a Speedtouch 330 USB ADSL modemet.

* Alapértelmezetten tartalmazza a Flasht és a multimédiás fájlok (filmek, zenék) lejátszáshoz szükséges kodekeket. Ezek a hivatalos Ubuntu telepítő CD-re nem kerülhettek jogi okokból.

* A telepítőn alapból megtalálhatók az angol, a francia, a német, a magyar és a román nyelvi csomagok.

* A Kiwiben levelezésre a Thunderbird, míg zenelejátszára az Audacious szolgál.

* Alapból megtalálható a Compiz konfigurálására szolgáló grafikus eszköz.

* Az unrar, és a Microsoft betűkészletek (msttcorefonts) alapból felkerült a CD-re.

* Grafikus eszköz a GRUB boot menü helyreállítására.

* Midnight Commander (mc) konzolos fájlkezelő.

* Alapból engedélyezettek a Medibuntu tárolók, ahonnan egyszerűen telepíthetjük többek között a w32codecs-et, a Skype-ot, és Google Earth-t.

* Ugyanígy alapból engedélyezett a kiwilinux.org tároló, ahol a néhány speciális változást tartalmazó csomag található.

 

Link to comment
Share on other sites

mondjuk ubuntuval van egy olyan problémám, hogy az előző ubuntukat nem lehetet a notimra telepíteni csak kerülő úttal, és csak a hardy heront tudtam felrakni. az ok a videókarim, ami via. és ez még így sem működnek normálisan a 3d alkalmazások. nem tom, hogy a kiwi-vel mennyivel működne normálisan.

Link to comment
Share on other sites

http://linux.via.com.tw/support/beginDownload.action?eleid=2&fid=2

 

Ezt kéne megpróbálni....de....

 

 

 

Addig nem is fog menni, amíg a VIA hivatalosan nem csinál egy rendes, stabil hozzá való drivert.

Addig csak maszekolással és átfedő részben működő megoldásokkal lehet megvalósítani.

Kivéve, ha valaki akkora zseni, hogy megelőzi a VIA embereit.

Idézet....

 

Mindenképp megkéne próbálni a kiwit,mert míg az ubuntu nem egedi alapból a külső drivereket,addig a kiwi telepítés utén megkérdezi,hogy engeded-e neki ?hát persze ...nekem az nvidia 169.12 new glx driver megy rajta tökéletesen kb telepítés után 5 percen belül restartal együtt ;) utánna extra teljesítmény bekapcs és megy minden effekt./compiz/

 

Módosította Gabi89
Feleslegesen ne idéz
Link to comment
Share on other sites

én asszem vmi openchrome vagy milyen oldalról, meg a via oldaláról is leszedtem a drivert, de telepítéskor azt írta, hogyí az ,már a gépen van, pedig elméletileg két külön fejlesztés, az első maszek, a másik pedig egy dobjunk össze egy linuxosat is, hogy ne érje szó a házelejét. nem hiszem hogy driver ütközés, mert gondolom akkor szólna, de köszi a tippet megpróbálom ezt a drivert is.

Link to comment
Share on other sites

Asszem ez a driver tönkrevágta az ubuntut. az installáció szépen lefutott, majd a fájlban is megtoldottam azt a sort, amit kért, utána pedig azt írta hogy nyomjam meg a ctrl alt backspace bill kombinációt, hogy újra induljon az x. dolgozott egy kicsit utána semmit nem csinált, csak fekete képernyő. vártam 15 percet, utána találomra lenyomtam egy bill-t, erre kikapcsolt a gép :S . mikor bekapcsoltam, a bitkukac végigment, de utána fekete képernyő, és semmit sem csinált. :S

Link to comment
Share on other sites

Vééééééééééééééééééééééégre sikerült felraknom az opensuse-t. Bár az igaz, hogy a yast beállítással picit megizzadtam. Az a gondom, hogy most a wines partícióról megy a net de linux alatt még nem sikerült belőnöm meg még a driverekkel bíbelődök de lassan de biztosan megoldódik minden. Elég lassan megy mert hát világ életemben wint használtam és ez egészen más mint a win, de tanulom szorgalmasan.

Link to comment
Share on other sites

@deszantos

 

Hogyan sikerült a telepítő DVD-t bebootolni? Hol volt a baj? Hátha mások tanulnak belőle.

 

Egyébként sok sikert kívánok a linuxxal való ismerkedéshez. Remélem megtetszik és majd és ha már megismerted majd kipróbálsz MÁS disztribúciókat is. ;)

Link to comment
Share on other sites

Nekem Sapphire R9600XT-m van, eddig még nem sikerült feltenni normálisan. Amikor egyszer sikerült beállítanom, és rezegtek az ablakok, meg nyúltak mint a takony, akkor az újraindítás után fehér képernyő fogadott. Ekkor teli lett a tököm, letettem róla. Szerintem ezt a hardvert nem is támogatja az ubuntu.

Szinten Radeon 9600-asom van, igaz csak a mezei verzio, nem XT, de nekem a zart forrasu ati driverrel teljesen jol mukodik a compiz is es egyeb 3d-s alkalmazasok is. Nem kellett se envy, se a xorg konfigjat buzeralni, ugyhogy igazabol lovesem sincs, miert nem akarja nalatok a jot a rendszer.

Link to comment
Share on other sites

Valaki tudna segíteni? Az lenne a gondom, hogy új a monitor, nem tudja a 1280x1024 felbontást és nekem Ubin az van beállítva :( Hogyan tudnám átállítani 1024x768-ra? A "nem tudja" abban nxilvánul meg, hogy az egész visszintesen csikozódik, nem látni ezért semmit se.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...