Jump to content
PirateClub.hu

Külső vagy belső számit legjobban?


ossian21
 Share

Recommended Posts

Én úgy vagyok vele, hogy egy kicsit csúnyácskább lánnyal (persze nem padödö) lehet járni.

 

Nem feltűnő, nem szúr szemet mindenkinek, nem hajtanak rá ezerrel, és mégis jó, ennyi. ;)

 

Azért, ahogy visszaolvasok, vannak itt igények. :D Vajon mit nyújtunk cserébe. :D

Link to comment
Share on other sites

vendetta & a_grave_man : ja hogy nektek ennyire mindegy? ennyire nincs igényetek? :) nektek mindegy kiaz, hogynézki, csak legyen?

 

vendetta: az okosságot nem abból mérem le, h most megkérdezem, h hmmm te hanyas tanuló vagy? 3,4, nem akk bocs, nemérdekelsz, mert én 4,2...hanem abból, h ha beszélgetek vele, akk milyenek a nézetei...vajon ő is átlátja e olyan szinten a dolgokat mint én, vagy talán tökhülye? pl. amiket itt írsz, az egyenes példa arra, h miért jobb egy idősebb fiú...szted azok ígylátják a dolgot? általában nem...

a külső valóban relatív, de ugyanakkor láttál már olyat, h mondjuk egy retrós, mindenféle szempontból divatmániás fiú, (rózsaszíninges stb) egy feketehajú, bakancsos, fekete hosszú, bő ruhás, telepiercingezett lánnyal jár? mert én nem...és fordított helyzetben sem...tehát általában tudja az ember felmérni, h kihez milyen partner illik...és igen, vanhogy az egó miatt a nyomorékok is olyan partnernél kezdenek ki, akiket csak álmaikban kaphatnak meg...mert pl ha egy csávó igazán jó, és sok barátnője volt már meg minden, akk nemfog egy zsíroshajú, csúnyácska, és az előbb leírtak...lánnyal járni...akkor sem ha az iszonyú kedves, aranyos, tündéri kis mosolygós, okos,ügyes vagy bármi...miért? mert a külső is számít...hisz ha szerelmes vagy akk nem arról áradozol xy-nak, h húúú de okosat mondott, hú, de ügyes, kedves...blabla...persze erről is...de csakmiután megismered...előtte arról áradozol ahogy rádnéz...meg ilyenek...mármint lányoknál...fiúknál nemtom...aztán jön az, h ha már tetszik, akk odamész és beszélgetsz vele vagy vmi...tehát megismered...utána dől el, h mi is lesz...mert a belős nagyonfontos! de előbb a külseje miatt fogsz érdeklődni utána...

Link to comment
Share on other sites

Erre annyit tudok válaszolni, hogy az értelem, intelligencia és a szépség relatív. Legalább legyen annyira okos mint te, ezt nem tudom, hogyan tudnád megmérni. Maximum olyan sráccal járhatnál akkor, aki veled egy osztályba jár, mivel akkor mind ketten ugyan azt tanulnátok és elválna, hogy melyikőtök az okosabb. Aki nem ilyen szakterületen tanul mint te, azt hogyan hasonlítod össze magaddal? Sehogy.

 

Az "okosság" sem csak abból áll, hogy a fiú/lány mit tud és mit nem... hogy tudja e a matematikát, a magyart, a nyelvet, a természettudományokat és különböző szakmai dolgokat, amiket az iskolában tanul. Tudod van egy olyan szó, sőt attól jóval mélyebb és érdekesebb dolog: az ÉLET! Gondolok itt például az eddig szerzett tapasztalatokra... arra, hogy az illető hogyan áll hozzá bizonyos dolgokhoz és a komoly dolgokat mennyire veszi komolyan... hogy mennyire alkalmazkodó típus... hogy legyen saját véleménye a dolgokról és ne azt hangoztassa mindig, amit a többség mond és még sorolhatnám. Az eszesség nem csak a tanulmányokból áll, hanem ezekből a dolgokból is, amik véleményem szerint jóval többet számítanak.

 

....

Egyébként, hogy a külső vagy a belső számít e jobban... Rengeteg ember azt állítja, hogy a belső az elsődleges, majd hozzá teszi azt is, hogy persze azért a külső is nagyon fontos. Kevés olyan ember van, aki azt mondja, nézzen ki bárhogy a kiszemelt "áldozat", szereti őt és csak és kizárólag a belső számít.

Én inkább azok közé tartozom, aki azt mondja, hogy a belső a fontosabb, először az fogjon meg... de persze valamennyire számít a külső is, mert lehet valaki bármilyen kedves és aranyos, de vannak esetek mikor a külső visszataszító jelenség tud lenni :D Nem ítélek külső alapján, hiszen én sem vagyok tökéletes, de azért az alap dolgok minden embernél meg kell, hogy legyenek... gondolok itt például az ápoltságra, jól öltözöttségre (ami stílus kérdése)... De ezek a külső dolgok mindenkinél mást jelentenek, hiszen mindenkinek eltérő stílusa van. Tehát azért mert valaki jól néz ki az én szememmel, az még nem biztos, hogy mások is így gondolják.

 

Link to comment
Share on other sites

Egyértelmű, hogy mindenki a külső alapján megy oda vagy nem megy oda a másikhoz, A belsőjét az idők folyamán pedig megismered, s ezek után lehet már kevésbé számít az, hogy nem is olyan szép az a lány/fiú. ;)

 

A lényeget kiemelném egy hsz-ből ami az én értékrendem is tükrözi kedves ...Reni... , szerintem ezt én sem mondhattam volna szebben, maximálisan egyetértek ezzel. ;)

Te valamit nagyon félreérthettél ha azt gondoltad csak azért járok valakivel, hogy legyen valakim.

 

Nem feltűnő, nem szúr szemet mindenkinek, nem hajtanak rá ezerrel, és mégis jó, ennyi. ;)

Ha még most sem érted/értitek milyen lányokat preferálok, akkor sajnálom. :)

Link to comment
Share on other sites

különöseben vendettának szólt, csak te is írtad előtte, h vannak itt igények, stb....ezért úgygondoltam megkérdezem, h miért, nektek nincs igényetek? sztem mindenkinek van, mindenkinek lehet...hisz párt jóesetben egy életre választunk...akk legalább legyen olyan amilyet szerettünk volna

Link to comment
Share on other sites

a külső.

 

nehogy már azt mondd, hogy odamennél egy átlagos lányhoz egy bulin, ahol van 10-15 "dögösebb csaj"?

 

ha összejön, nem akarsz mással beszélni, hisz értelmetlen, ha elhajt, rossz kedved lesz, tehát megint nem akarsz mással beszélni. Először a lány külsejére mondod, hogy "Hú, azannya", nem pedig arra, hogy 4.3-as átlaga volt, vagy bármi ilyen. Az intelligencia csak utána jön. Nekem volt olyan kapcsolatom, ahol 4 hónap után kezdtem érezni,hogy a lány nem annyira okos, mint ahogy azt kellene :S

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Hát nekem a belső fontosabb,de nállam még az igényesség is nagyon fontos, mondjuk én fulra elítélek egy olyan csávót akinek kosz van a körme alatt...pfhhújjj <_<

Meg nálam nagyon fontos az, hogy figyeljen rám meg tudja,h ha elhív valahová akkor minimum neki kéne fizetnie sztem...szal van egy jó pár elvárásom,pedig régen nem voltam ilyen..dehát látszik,h barátom naon elkényesztet. :happy:

Link to comment
Share on other sites

a külső.

 

nehogy már azt mondd, hogy odamennél egy átlagos lányhoz egy bulin, ahol van 10-15 "dögösebb csaj"?

 

ha összejön, nem akarsz mással beszélni, hisz értelmetlen, ha elhajt, rossz kedved lesz, tehát megint nem akarsz mással beszélni. Először a lány külsejére mondod, hogy "Hú, azannya", nem pedig arra, hogy 4.3-as átlaga volt, vagy bármi ilyen. Az intelligencia csak utána jön. Nekem volt olyan kapcsolatom, ahol 4 hónap után kezdtem érezni,hogy a lány nem annyira okos, mint ahogy azt kellene :S

 

Teljesen igazad van! Egy csúnya lány hiába tök jó belsőleg, ha külseje alapján senki sem figyel fel rá, vagy oda se megy hozzá nem kezd vele sok mindent...

Link to comment
Share on other sites

Azért ez ugyan ugy oda-vissza müködik. lehet hogy a legtöbb csaj ,,beckham klónokra meg a kigyúrt idiótákra buknak,, ahogy te irtad, na de mikor lattal egy jonak mondott pasit egy csunyabb csajjal? sőt, ha a külső belső szerintem inkabb a csajok engednek. ugy értem, h jo csajt látni kevésbé jo sráccal, na de forditva nem.

Link to comment
Share on other sites

"jo csajt látni kevésbé jo sráccal, na de forditva nem."

 

Ez igaz. Haverommal szoktunk mindig röhögni, hogy elmennek az utcán tök jó nők és milyen csúnya pasijuk van.

 

De a témához hozzászólva számít a külső is de utána már a belső nagyon nagyon fontos. Nekem amúgy sem jönnek be azok a tipikus cicababák.

Inkább legyen kevésbé szép de akkor legyen okos, kedves és szeressen.

Link to comment
Share on other sites

Én eddig úgy voltam ezzel a "külső-belső" kérdéssel,hogy csak a külső...aha,aztán rájöttem,hogy a "szuper pasik" rohadt beképzeltek és hiúak,ami szerintem borzalmas tud lenni ha egyfolytában bámulja magát a tükörben...Most meg úgy gondolom,hogyha 1 srác kedves (és magasabb nálam :D) jó a humora tehát megfog a jó belső tulajdonságaival akkor mind1 hogy néz ki...de azért meg tudjak vele jelenni itt-ott ;) tehát ne legyen 1 macskajancsi :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Úgy látszik igaz az az állítás hogy az intelligencia és a szépség szorzata állandó :P:D Pár hozzászólásban megmutatkozik ez a dolog...

(Nem akartam senkit megsérteni)

 

De amúgy én nagyon nem szeretem azokat a lányokat, akiknek az a fontos hogy a csávó rózsaszín polóban jár-e. Persze azt is megértem, hogy egy discoba járó lány nem fog egy koncertekre járó, bakancsos rockerrel járni, ez teljesen rendben is van. Viszont ott már bajok vannak, ahol ruházat alapján eldönti valaki, hogy az az ember milyen.

 

amúgy Reni:

"vanhogy az egó miatt a nyomorékok is olyan partnernél kezdenek ki, akiket csak álmaikban kaphatnak meg.."

Ez enyhén erős volt...

Attól még hogy valaki nem szép, nem kell lenyomorékozni. Ennyi erővel valaki meg "lebutázhatna" téged a kissé éretlen, gyerekes nézeteid miatt.

Link to comment
Share on other sites

hisz ha szerelmes vagy akk nem arról áradozol xy-nak, h húúú de okosat mondott, hú, de ügyes, kedves...

 

De. Maximum első alkalommal áradoznék xy-nak, hogy milyen csinos, utána már csak a tettek és a szavak számítanak.

 

Persze így is: először a külső, majd ha úgy már megfogott, utána már csak a "nézetei" számítanak.

Link to comment
Share on other sites

Namost nekem mind2 fontos, de gondolom nem csak én vok így ezzel. Legyen egy csaj érett, de még azért gyerekes egy kicsit, legyen szép, de ne a tökéletes, mert abban nincs semmi jó. Legyen aranyos, kedves, de azért legyenek veszekedések is, amiben meg tudom hogy milyen igazából. Ne legyen plázapicsa, ne legyen diszkócica, akin végigmegy hetente hét pasi, legyen érdekes, de egyben unalmas is, hogy egyszer pörögjünk, egyszer punnyadjunk, azt hiszem én vágom is, hogy ki anekem megfelelő, dehát barátja van, és nem is városbéli..... :S: :( Bocsi, picit be vok rugva............. :)

Link to comment
Share on other sites

csaty.ádám: énis úgygondoltam, h első alkalmakkor, mikor még nemismered az illetőt...

 

ToMmY_hun: azért neked is kicsit erősek a megjegyzéseid...felvettelek msnre, mert szeretném veled megbeszélni ezt...am meg mi az éretlen nézés? hogy elsőre a külső fog meg, mert nemismerem a másikat? vagyhogy nemakarok olyat aki kicsit nagyon hülye magyarul mondva és mondjuk nem értenénk meg egymást ha hülyébb tőlem? ezzel nem aztmondtam, h okos vagyok...csakhogy nem vagyok hülye...nehéz olyannal együtt lenni aki jóval hülyébb tőled...ezért inkább egyenrangú partnert próbálok keresni...és persze elsőre a külsőt nézem, mert ha meglátok vkit nem az iq-ja van ráírva, vagyhogy kedves-e...hanem csak a külsőt látni...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Panki51, toronyóra nem kell lánccal a nyakába? :blink: Amúgy te mit nyújtasz cserébe, hogy ennyi mindent elvársz és keresel a másikban? Egyszerre vagy érdekes és unalmas, stb?

Nem azt mondtam hogy egyszerre legyen, mivel az elég furcsa lenne, nem? :) Amúgy nem tudom, hogy amiket leírtam, az miért lenne olyan nagy igény... Vagy te teljesen egysíkú, rutinszerű napokra vágysz a pároddal, amikor mindig minden ugyanaz? Mert akkor megértem, hogy ezeken miért akadtál ki.

Link to comment
Share on other sites

csaty.ádám: énis úgygondoltam, h első alkalmakkor, mikor még nemismered az illetőt...

 

ToMmY_hun: azért neked is kicsit erősek a megjegyzéseid...felvettelek msnre, mert szeretném veled megbeszélni ezt...am meg mi az éretlen nézés? hogy elsőre a külső fog meg, mert nemismerem a másikat? vagyhogy nemakarok olyat aki kicsit nagyon hülye magyarul mondva és mondjuk nem értenénk meg egymást ha hülyébb tőlem? ezzel nem aztmondtam, h okos vagyok...csakhogy nem vagyok hülye...nehéz olyannal együtt lenni aki jóval hülyébb tőled...ezért inkább egyenrangú partnert próbálok keresni...és persze elsőre a külsőt nézem, mert ha meglátok vkit nem az iq-ja van ráírva, vagyhogy kedves-e...hanem csak a külsőt látni...

 

Sokat számít a külső, ez tény. Minél idősebb az ember, annál kevésbé azt nézi szerintem. Persze fontosnak fontos, hogyne lenne az, de én például külső alapján nem ítélek. Na de okés, majd msnen megbeszéljük :)

Link to comment
Share on other sites

Lány barátommal erről beszélgettünk. Elmondta, hogy neki nagyon nehéz dönteni, mert a nagyon jól kinéző fiúk nem mindig olyanok belülről, amilyet ő akar, nem tud beleszeretni. A "csúnyábbak" pedig általában azért nem jók, pedig rendesek, nagyon szeretik őt (itt talán rám gondolhatott.... :huh::lol:).

Szóval neki nehéz döntenie.

Tényleg az. Az egyensúlyt nehéz érezni, hiába mondod, hogy "Feel the balance!".

Link to comment
Share on other sites

Írtam már ide emlékeim szerint.

Új nézeteket vallok.Külső nem minden.Bátran állíthatom : Metrosexuális vagyok.Egy héten három, négyszer ellátogatok szoláriumba.Kozmetikushoz az arcom miatt két hetente.Szedetem a szemöldököm,fodrászhoz hawonta járok.Megy a gyúrás,mellette miegyéb.Nos elmesélem a sztorim.Van a sulinkba egy lány.Felvettem msnre, beszélgettünk.Próbáltam közelebbi szálat húzni kettőnk közt.Nem jött össze , konkrét választ adott.Nem tetszek neki, nem szeretne tőlem semmit a barátságon kívül.Ma két hete beléptem hozzá msnen,hogy telik a nyár stb.Észrevettem ha fellépek, mindig ír.Hopp mondom mi a fene történt.Gondoltam biztos unatkozik , nincs jobb dolga.Összevesztünk, besértődtem valami apróságon.Összefutottam a városba egy közös ismerösünkkel.Leteremtett,hogy béküljek ki a csajszival."Hidd el norbi megéri."Így is lett.Összefutottunk, találkoztunk párszor.Elcsattant egy csók azóta együtt vagyunk.Teszem hozzá.Nem tetszettem neki régen.Rá is kérdeztem,tetszek neked?Válasz annyi volt: "Igen.Valami különleges van benned.Megfogtál" majd egy szép mosoly.Érdekes...

Link to comment
Share on other sites

Jaja!

 

Hajrá a keresgélésben, ha kitartóan műveled, meglesz az eredménye! ;)

Kössz. Bár nekem mindig azt mondják, hogy ne keressek, mert akkor nem találok senkit, hanem várjak, mert üstökösként fog berobbanni az életembe majd a Shift + ő. Ezt a mai napig nem hiszem el, mert ha mindenki így áll hozzá, akkor senkinek se lesz párja... Szóval, kösz.. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A legfontosabb szerintem, hogy a külső összhangban legyen a belsővel hogy le tudjam voni a következtetést ergo a csaj stílusa bejön avagy sem. Persze a külső is fontos, de nem ez az elsődleges szempont. De MINDENEK ELŐTT fő az igényesség.

ezek után:

;)

->Ha valaki azt szeretné hogy szeressem, adja önmagát, és hagyja hogy megismerjem. Ha valamiért nem bírom elviselni úgyis megmondom, és ha gondolja változtat, vagy pedig megérti hogy békénhagyom.

->ha valaki tetszeni akar nekem, akkor tegyen meg érte mindent amit csak képes, ha meg nem, akkor mit érdekel engem a külseje, valszeg nem érek annyit a csajnak, hogy mondjuk fogyjon néhány kilót.

 

Lehet szemétnek tűnök, de nem a fél tonnás parasztokra bukom, hanem az egészséges, jó megjelenésű, jófej, aranyos csajokra és ez szerintem így normális. Aki ennek az ellenkezőjét mondja, az hazudik. pl.: ja valszeg azért flörtölsz egy csajjal a buliba, mert nem jön be, hogy kiteszi a tizenakárhány 5kg-s hurkáját, viszont ismeretlenül is tudod, hogy közben nagyon jófej meg aranyos. Na elmész te a tudod hová. Mindenki tud jól kinézni aki akar. Csak elszántság, és igény kérdése.

 

A külső jobb esetben ha "összhangban van a belsővel" akkor tükrözi a belsőt. Tehát ha őszinte vagy hozzám és azt mutatod aki vagy, akkor a külsőd alapján meg tudom ítélni a belsőd, tehát nem lehetek szemétláda, hogy "az első benyomás" alapján ítélek, ha pedig nem vagy velem őszinte, akkor te vagy a gyík nem én. ;)

Link to comment
Share on other sites

Van egy olcsó közhely erről: természetesen a belső a fontosabb.

Nos, ez természetesen nem igaz. Én is első benyomásként nem az illető lelkét nézem meg, hanem a külsejét, hisz az van legelőször kontaktusban a szemeimmel, így egy kapcsolat, néhány kivételes eset kivételével, de ezek manapság már ritkák, mindig a külső adottságokkal, igényességgel kezdődik. A média is ezt üzeni, miszerint a mai fogyasztói társadalomban a szépség a belépő mindenhez. Viszont ennek van egy rossz mellékvonzata is: akkor az olyan emberek, akik kevésbé szépek, vagy genetikai adottságaik miatt kicsit csúnyák, nem is értékesek? A külső szépségre rengeteg jelző van, de elfelejtjük, hogy a belsőre is: megbízható, céltudatos, kompromisszumkész, megértő, átérző, gyengéd, titoktartó, kedves, barátságos, adakozó, önzetlen, figyelmes...stb. Egy komolyabb, mélyebb kapcsolat esetén, amelyben az ember a párjával harmonizál, hisz ő a szerelme, szexuális és lelki társa, legjobb barátja, már a belső kezd el dominálni. Hisz léteznek szép emberek elviselhetetlen egóval is.

Gyönyörűnek, okosnak, és jólelkűnek is lenni egy nagyon szép kombináció lenne. De ez ritka, mint az albínó holló.

A külsőre vagyunk genetikailag elsődlegesen programozva, illetve a társadalmunk is így működik, hogy a szép külsőt részesíti előnyben. Meglepő talán, de tények, miszerint egy bírósági tárgyalásokon a szebbik vádlott enyhébb büntetést kap, a szebb babát többször felveszik a kórházban, ha sír, illetve a baleset helyszínére érkező mentős automatikusan legelőször a szebbik sérülthöz megy.

Ilyen felszínesek vagyunk mi...

Link to comment
Share on other sites

gyerekek! én mindkét oldalt megtapasztaltam. volt, hogy találkoztam egy gyönyörű testű pasival, csorgatni lehet érte a nyálat, de amikor megszólalt, azt hittem dobok egy hátast, és annyira h*lye volt, hogy az már fogalom. azt hittem ilyen csak nőben létezik. képtelen voltam vele kommunikálni, majdnem meghaltam annyira buta volt. de volt olyan fiú aki hulla kövér volt, de odaült mellém, és a stílusával levett a lábamról, mert értelmes volt. engem egy kedves, őszinte mosoly, jó humor egekbe tud röpíteni. szipi

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Arra lennék kíváncsi hogy számotokra milyen fontos a külső ?

 

Oké. Az ilyen alapdolgok fontosak hogy igényeség stb. Ezek mellett ha nem vagyok például nem vagyok ugy mond "szép fiu" akkor az mennyire rontja az esélyeimet egy lánynál ?

 

Bár velem szokott lenni olyan hogy tetszik egy lány habár ő se legtökéletebb de még is megfogott benne valami.

Jelenleg most is így vagyok.

 

Nektek erről mi a véleményetek ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...