Jump to content
PirateClub.hu

Videókártyák hőmérsékleti gondok!


Recommended Posts

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nekem ASUS EN 8800GTX figyel a gepbe es en is ketsegbe voltam esve hogy alapban 65-70 fokon jart terheles alatt akar 90 fokosra is felmelegedett 1680*1050-be jatszok mindent maximalis reszletesseggel. :P Aztan mikor terhelve volt a cucc olyan hangja volt a ventinek a hazba mintha fel akarna szallni. Regen is vizhutessel mukodott a gepem es most is beujjitottam egy Zalman 8800GTX/Ultra blokkot es a procihoz is. Azota terhelve is es alapban is 50! fok alatt uzemel a kartya, es nincs olyan hangja mintha fel akarna robbanni:D

Link to comment
Share on other sites

Nekem is hasonló volt a problémám, ráadásul, még le is fagyott. Próbáltam kimondottan Nvidiás drivert,de még rosszabb volt. Felraktam a 158.27-es drivert, fagyások megszüntek a hőfok is jócskan visszaesett, de még nem eleget. Ha van a házad oldalán venti, rakd vissza az oldal falat mert az is segíti a levegő cserét. Értelem szerűen ott befelé fújja a levegőt. Míg ezeket meg nem csináltam a gép alja és a hátulja veszett meleg volt, szinte megégette a kezem. Most 3DMark 06 alatt húzva 647-900 max 75 fokig megy fel. Reggel hétkor teszteltem 69 fok, most lehet 75.Gondolkodom egy Raidmax o2-es házon 23 cm-es oldalventi, mert a geil ramok is fűtenek rendesen.


Link to comment
Share on other sites

hi!

Nekem is van 1 8800gts-em, és Én is RIVA TUNER-el szabályzom a venti fordulatát Manuálisan.

Az lenne a kérdésem hogy, hogy lehet benne beállitani azt hogy ha: mondjuk

50°C akkor 65% menjen a venti fordulata

ha 55°C 75%

ha 60°C 85%

.............

szóval autora?

 

(tudom hogy van ott 1 auto gomb, de hogy lehet azt belőni ahogy leírtam?)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

hát a hőmésrséklet már csak ilyen... ha meleg van kinn... bennt is melegebb van (mármint a pc-nek)... égyébként nekem 7600 gs-em van passzívos volt... 80-95°C között ingadozott, amióta felpihentettem rá egy finom 8as ventit azóta 55°C a max.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

császtok.énis a minap vettem egy asus 8800gt-t és eléggé forrónak bizonyult.megnéztem az everest-el és alapból 58 fokos a gpu.letettem tálcára a progit és futtattam egy játékot és felment 78 fokra.ez normális dolog egy 65 nm-es vgá-tól?úgy tudom hogy nemszabadna annyira melegednie.meg tök halk a ventije is,és simán megtudom állítani kézzel.(na ezt csak egyszer próbáltam nem akarom elcseszni).egyszóval lassan pörög a venti.mégvalami bekapcsolásnál meg felpörüg baromi hangoasra 1 mp-ig,utána elhalkul.remélem nem fog megsülni.túdnátok valami progit ajánlani amivel feljebb tudnám kapcsolni a fordulatszámát?

Link to comment
Share on other sites

császtok.énis a minap vettem egy asus 8800gt-t és eléggé forrónak bizonyult.megnéztem az everest-el és alapból 58 fokos a gpu.letettem tálcára a progit és futtattam egy játékot és felment 78 fokra.ez normális dolog egy 65 nm-es vgá-tól?úgy tudom hogy nemszabadna annyira melegednie.meg tök halk a ventije is,és simán megtudom állítani kézzel.(na ezt csak egyszer próbáltam nem akarom elcseszni).egyszóval lassan pörög a venti.mégvalami bekapcsolásnál meg felpörüg baromi hangoasra 1 mp-ig,utána elhalkul.remélem nem fog megsülni.túdnátok valami progit ajánlani amivel feljebb tudnám kapcsolni a fordulatszámát?

 

Nem adnak hozzá vmi driver cédét, amin ilyen program van? Én személy szerint egy Gainward gyártmánnyal rendelkezek, ezen kétslotos hűtés van, és mellékeltek egy driver cédét is hozzá, amin lehet szabályozni a venti sebességét. Amúgy ha referenciakártya akkor ne csodálkozz hogy könnyen melegszik.

Link to comment
Share on other sites

köszi igen van rajt egy venti szabályzó.a Smart doctor amit adtak hozzá,most felnyomtam 75%-ra a venti sebességét és most alapon 43-44 fok.terhelve meg alig éri el az 50-et.ez szerintem teljesen jó,csak hát most meg kicsit zajos de ott egye a rosseb. :D csak remélem 1.5 napos folyamatos terhelés alatt nem érte semmi károsodás.

Link to comment
Share on other sites

köszi igen van rajt egy venti szabályzó.a Smart doctor amit adtak hozzá,most felnyomtam 75%-ra a venti sebességét és most alapon 43-44 fok.terhelve meg alig éri el az 50-et.ez szerintem teljesen jó,csak hát most meg kicsit zajos de ott egye a rosseb. :D csak remélem 1.5 napos folyamatos terhelés alatt nem érte semmi károsodás.

Az tökéletes hőmérseklet. És azt mondom inkább legyen egy kicsit hangosabb, de működjön, mint hogy ott álljál VGA nélkül.

Link to comment
Share on other sites

a lassitási küszöb nvknél 115-125 fok, szal ha lassul ott nagy baj van :lol:

igen, ez így van ergo addig nincs baj.

 

a 80 fok bven jó egy videokarinál, az én új inno 8600gt-m is, fél óra ut3 terhelés után 78-80°C-os, az ég világon SEMMI baja nincs ennyi hőtől, nem CPU-ból van. haverom nyáron 100°C-os 6600gt-vel tolta, és ment utána is, most cserélte le ő is újra

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok !

 

Vélhetőleg hamarébb meghal, de ha rendszeresen /kb. 6 havonta/ kitakarítod a géped belsejét ecsettel, majd sűrített levegővel, vélhetőleg tovább tartanak a ventillátorok, továbbá kevésbé fognak melegedni az alkatrészeid.

 

Üdv.: Dadus

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Van egy Geforce MX440, 64 MB-os videokártyám. Már lassan 5 éves lesz, de amire nekem kell arra tökéletesen elég. Egy gondom van vele, hogy a gyári hűtő nagyon hangos. Valahogy megszeretném csinálni passzívhűtésre. Nézegettem a boltba kapható bordákat, de annyi pénzt nem ér meg nekem. Így körül néztem itthon régi számítógép alkatrészeket kutatva és ráleltem egy régi réz procihűtőre. Csak nem vagyok benne biztos, hogyha rárakom akkor eltudja-e vezetni a hőt. Csináltam róla két képet:

11540797755.jpeg

11540897123.jpeg

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Hali Srácok!

Lenne egy gondom!Valoszínű szarakszik a geeforce 5600xt 128Mb-s karim.Annyi baja van hogy ha bemelegszik jó,de mikor kihül bebootol a windows szétesik a windowes képwernyője fagyogat.Kb 10 Perc járás után jo akkor ujraindítom és akkor is jo.

Ehhez mit szóltok,hallottatok ilyenről már?

Link to comment
Share on other sites

Automi. Én 2 dolgot csinálnék a helyedben. Kezdem először a legdrágábbal: Vagy vennék egy 6600 GT-t (agp-set), ami már nem olyan drága (5-6000 Ft max), vagy megvenném magamtól az MX 440-es videokarit! :D Ha érdekel, akkor dobok fel róla képet. Üdv!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...