Jump to content
PirateClub.hu

Windows Vista


THX
 Share

Recommended Posts

Nick, a vinyó problémát sztem egy kissé felfújod.. igaz vpc-ben, de én egy 10 gigás partícióra simán feltettem az ultimate-et..

a blog-on lévő vista tesztnek emg ott hagytam abba az olvasástát, h 45 mp-nél hamarabb nem lehet megtalálni a futtatást, hát pff...

azok a linux effektek meg szépek aranyosak, ki is próbáltam őket, de azon kívül aztán átlag user-nek nem sok mindenre jó..

Link to comment
Share on other sites

anzo:

 

Nem azokkal van a baj, akik ki akarják próbálni az új rendszert. Ez eddig jól is van.

Mindenki kíváncsi az új dolgokra, és így szerez tapasztalatot. Aztán eldönti, hogy kell-e neki ez az új valami vagy nem.

A gond azzal van, hogy a Vista esetében (is) egyre inkább háttérbe szorul az a funkció, amiért végül is az operációs rendszereket irják. Vagyis a gép és a felhasználó közötti kapcsolat teremtése és fenntartása. Ehhez minek kellenek pl. átlátszó ablakok, vagy "árnyék az egérmutató alatt"? Ami viszont előtérbe került, az a csilli-villi design, ami végül is semmire nem jó, azon kívül, hogy nagymértékben megnöveli a rendszerkövetelményt. Nincs olyan funkció, amit AERO nélkül ne lehetne ellátni. Onnantól pedig nincs olyan funkció, amit XP/Unix alatt ne lehetne ellátni. Mégis, inkább az AERO miatt próbálják ki/állnak át vistára.

 

etooo:

 

Szerintem pedig akkor is sok az a 15 Gb.

Az effektekröl egyezik a véleményünk.

 

 

A cikket elolvasva ott van pl. a Photo Gallery, olyan lehetőségekkel, mint a fotó elforgatás, vörösszem-effektus eltávolítás, stb. Ezzel csak egy baj van: hogy feleslegesek. Ezt ma már minden belépő szintű digitális kamera megoldja. Aki meg ennél komolyabban foglalkozik képszerkesztéssel, az úgyis PS-t/GIMP-et használ. További funkció ez a képfájl-kettőzés szerkesztés után. Ha valamelyik képre szükségem van eredeti állopában, arról úgyis másolatot készítek.

 

Vagy ott van ez a beszédfelismerő rendszer. Hülyeskedni lehet vele, mert másra nem igazán jó, mivel köztudottan nem támogatja a magyar nyelvet. Ha pedig még nem elég kiforrott, akkor minek rakták bele? Sokan képesek 2-3 percig szórakozni vele, amíg megértetik a géppel, hogy mit akarnak. Aztán örülnek, mint majom a...

Más ezt 2-3 mp alatt megoldja egy egér/billentyű művelettel.

Kicsit sem komikus látvány, amikor a user papagáj módon ismételgeti perceken keresztül egy gépnek ugyanazt a szót.

 

Szvsz nem tud olyan lényegi ujdonságot felmutatni, amiért érdemes lenne váltani.

Link to comment
Share on other sites

persze, sok a 15 giga, de messze nem foglal annyit.. egy 7-7,5 gigát foglal egy ultimate mindennel együtt, az meg szvsz egyáltalán nem vészes..

beszédfelismerő rendszer, jó, nincs benne magyar, tény.. de akkor vették volna ki, v mi? angol anyanyelvű emebrke azért lehet, h tudja használni.. de h a magyaroknak nem való abban igazad van..

az, meg h számottevű ujdonságot nem tartalmaz.. háát.. televan ez mnidenféle újal és jóval, csak nem akkor nagy dolgok, hanem inkább kissebbek, gondolok itt például az új biztnosági technikákra, memóriakezelési technikákra, vagy mondjuk, h a programok, driverek futásának helyét is áthelyezték, így maga a windows sokkal kevesebbet indul újra, mint amugy, ileltve kevesebbet is fagy le (nekem még egyszer sem fagyott le), meg stb.. szóval iylenek.. tény, h nincs mondjuk új fájlrendszer, vagy hasonló nagy volumenü dolog, de azért nem eltt ez rossz..

Link to comment
Share on other sites

Meg tudná valaki mondani, hogy miben különböznek az egyes verziók egymástól, ill. melyiket érdemes felrakni?

- Windows Vista Business

- Windows Vista Business N

- Windows Vista Home Basic

- Windows Vista Home Basic N

- Windows Vista Home Premium

- Windows Vista Starter

- Windows Vista Ultimate

Link to comment
Share on other sites

Továbbra is tökéletesen megy a vista, immáron 2 napja. :rolleyes: Több különbség is vam a win xp-hez képest, pl: ha valamit felrakok (driver), nem kell újrainditani a gépet, és ez nagyon jó, mert xp-ben bizony sokszor kellet. Amit nem értek, azaz, hogyha nem csinálok semmit gépen (tehát nem futtatok semmilyen progit, nincs ütemezve semmi), akkoris 35-40 %-os a prociterhelés, és dolgozznak a vinyók is. :blink: Ez az amit nem értek, hogy ez miért van, tudtom szerint se indexelés, se töredezettségmentesités nem fut. Akko ez miért van? Ezt nem értem.... (xp-ben pl: ha nem csináltam semmit akkor csak max 5-10 % volt a terhelés). Valakinek valami ötlet?

Link to comment
Share on other sites

Meg tudná valaki mondani, hogy miben különböznek az egyes verziók egymástól, ill. melyiket érdemes felrakni?

- Windows Vista Business

- Windows Vista Business N

- Windows Vista Home Basic

- Windows Vista Home Basic N

- Windows Vista Home Premium

- Windows Vista Starter

- Windows Vista Ultimate

 

tényszerű különbségeket nem igazán tudok mondani, nagyjából annyit, h ha egy alap oprendszert akarsz, akkor tedd fel a home basic-t, ha egy szebbet, jobban használhatót, akkor a home premiumot, ha pedig egy extrakkal telit, akkor az ultimate-et..

Link to comment
Share on other sites

Ott van az, csak hiányos volt az a link!!!

 

http://it.news.hu/hirek/2007-03-02/feltortek_windows_vistat.html

 

Ez nagyon érdekes!!!

 

Kiváncsi vagyok rá, hogy erre mit lép a Bill Gates bagázs...

:-)

Módosította Nietzsche
Link to comment
Share on other sites

Én ma felraktam a vistát (nem volt szándékomban csak az xp vírusos lett és bootolni kelllett csak az XP cd karcos volt és nem olvasta tehát maradt a vista! :))

 

Szóval én most vista felhasználó vagyok!

 

Megcraccekeltem meg felraktam pár Drivert!

 

Még csak a hangkártyának nincs tehát nincs hang! :(

 

Nem érzem, hogy a gépem lassabb vagy gyorsabb lenne!

 

Szebb!

 

Ha tudtok váltsatok ti is! :)

 

Fut rajta sok játék... Én most a Lineage2-?t raktam fel! ;) És m?kdöik....

 

EDIT.:

 

Ja és 25 perc volt míg felrakta és 5-10 míg beállítottam az idöt felhasznállókat és ellenörízte a rendszert!

Link to comment
Share on other sites

Én is Vistát használok és nincsen sok próbléma vele. Igaz hogy ami a gépembe van cucc annak a felét ki lehet dobni mivel nem kompatibilis, de azért tiszta haszon! :D A Linux sokkal szebb csak az a baj vele hogy nem Windows... :S De lehet hogy átváltok Linuxra mert nekem a "szépség" az első. :)

Link to comment
Share on other sites

Úgy hogy ha valaki tud adni egy linket amiről ezt a Linuxot tudom letölteni nagyon hálás lennék!!!! KÖSZI!!!!!!!!!!

 

http://www.youtube.com/watch?v=lawkc3jH3ws

 

(nVidia 7300GT 256MB PCIXpress videókarim van)

Módosította Gabi89
Link to comment
Share on other sites

Úgy hogy ha valaki tud adni egy linket amiről ezt a Linuxot tudom letölteni nagyon hálás lennék!!!! KÖSZI!!!!!!!!!!

 

 

(nVidia 7300GT 256MB PCIXpress videókarim van)

Hát, nekem nem derül ki a videóból hogy, melyik disztróról van szó :( De gondolom egy xgl+beryl-el/v. compiz-zal/ összedrótozott desktopról van szó, amit szinte minden egyes nagyobb disztróhoz fel tudsz pakolni. Ajánlom a SuSE-t v. az Kubuntut.

Letöltöd az iso file-t mondjuk ha SuSE 10.2 akkor innen:

http://hu.opensuse.org/Kiadott_v%C3%A1ltozat#Let.C3.B6lt.C3.A9s

kubuntu edgy eft innen:

http://www.kubuntu.org/download.php#latest

Szerintem ha 64 bites procid van akkor is érdemesebb még a 32 bites rendszert letölteni.

írd ki egy cd/dvd-re.

Csinálj egy kis üres helyet a vinyódon aztán pakol fel a rendszert./olyan 10GB már bőven elég, de nyugodtan lehet több is, swap-nak ugyis kell belőle pár száz mega/ Egy suse v. kubuntu install nem bonyolultabb mint egy xp. Suse telepítéséhez van segédlet az opensuse.org-on magyarul. kubuntuhoz is biztos akad.

Linuxos fórum is van az oldalon és ott majd segítünk a tepeítésben és a beállításban!

Link to comment
Share on other sites

Ízlések, és pofonok, nekem bejön a Vista, az XP már túl ódivatú volt nekem. Ajánlom mindenkinek, de nem úgy, hogy letölti oldalakról, mert az 100000000000000000000% hogy nem teljesen az eredeti,mert bárki felteszi netre, (direkt azért, hogy ne csinála senki) sérül, lemaradnak fájlo, és úgy már egyáltalán nem olyan jó.

Link to comment
Share on other sites

Így van izlések és pofonok.Nekem Amd Athlon 3000+-os proci,2Gb ram,Asus A8N-SLI alaplapom,80Gb-os vinyóm van több,mint egy éves konfigom van.

Kb középkategóriás volt mikor vettem 1.5éve. Azóta videókarit cseréltem 6600as nvida Geforce-t váltottam 7600Gt-re.

 

Nos azt bátran állíthatom,hogy közel 3hete van fönn az ultimate edition és SEMMI Problémám nem volt sem a driverekkel sem semmivel egyszer nem fagyott még le meg semmi.Igaz sokat konvertálok filmeket-zenéket azok nem működtek,de már az is megoldódott.

 

Vista élményindexre is kaptam 3.8as osztályzatot az 5.9-ből,de az is csak a proci miatt annyi,az kapta a legkevesebbet és mindig az számít.A több mind 5fölötti vagy maximum pontot kapott.

 

Nálam gyorsabb ,mint az Xp és maximálisan elégedett vok vele,én már le nem cserélem az biztos-

 

Üdv mindenkinek.

Link to comment
Share on other sites

Hát, nekem nem derül ki a videóból hogy, melyik disztróról van szó :( De gondolom egy xgl+beryl-el/v. compiz-zal/ összedrótozott desktopról van szó, amit szinte minden egyes nagyobb disztróhoz fel tudsz pakolni. Ajánlom a SuSE-t v. az Kubuntut.

Letöltöd az iso file-t mondjuk ha SuSE 10.2 akkor innen:

http://hu.opensuse.org/Kiadott_v%C3%A1ltozat#Let.C3.B6lt.C3.A9s

kubuntu edgy eft innen:

http://www.kubuntu.org/download.php#latest

Szerintem ha 64 bites procid van akkor is érdemesebb még a 32 bites rendszert letölteni.

írd ki egy cd/dvd-re.

Csinálj egy kis üres helyet a vinyódon aztán pakol fel a rendszert./olyan 10GB már bőven elég, de nyugodtan lehet több is, swap-nak ugyis kell belőle pár száz mega/ Egy suse v. kubuntu install nem bonyolultabb mint egy xp. Suse telepítéséhez van segédlet az opensuse.org-on magyarul. kubuntuhoz is biztos akad.

Linuxos fórum is van az oldalon és ott majd segítünk a tepeítésben és a beállításban!

 

Itt van a kubuntu-hoz telepítési útmutató:

http://bampc.blogter.hu/?post_id=85125

Módosította Gabi89
Direkt link használata tilos.Máskor használj Code tagot. [code] [/code]
Link to comment
Share on other sites

THx Luzer2,

Jónak tűnik, ez alapján fel lehet tenni. Bár én 1x-2x már tettem fel úgy a kubuntut hogy a ~700MB-os iso-t szedtem le, ami mint live cd is funkcionál. De ott is ugyanaz a felállás cd-ről boot, aztán elindul a live cd és miután megjelent az asztal az install gombra kattintva lehet telepíteni a rendszert. Utána ugyanazok a lépések mint amik a te útmutatódban vannak: nyelv, időzóna, partícionálás, és mehet a dolog :)

Link to comment
Share on other sites

Tényleg müködik köszönöm.

 

Vista Home Premiumom aktiválva van :P

 

KEDVES A.JOE ÉS LUZERLAJCSI ÖRÜLÖK HOGY NEKTEK IS SIKERÜLT AKTIVÁLNI A VISTÁT ÉS AKINEK MÉG NEM ANNAK MEG SZURKOLOK, HOGY SIKERÜLJÖN ILL. HA TUDOK SEGÍTEK IS EBBEN.

 

VISZONT BOSSZANT EGY KICSIT, HOGY ATTIKU ÚGY TÜNTETI FEL A DOLGOKAT, HOGY MINTHA Ő TALÁLTA VOLNA A CRACKET A VISTÁHOZ HISZEN NEM IDÉZETKÉT TETTE BE A LINKET AMIT ÉN ÍRTAM BE EBBE A FORUMBA AHONNAN A NEKEM MÜKÖDŐ CRACK-OT LETÖLTÖTTEM. PERSZE NEKEM IS IDŐBE TELT MÍG TALÁLTAM EGY OLYAN CRACK-OT AMI MŰKÖDIK ÉS EZT MEG IS OSZTOTTAM VELETEK AZ 1049-ES HOZZÁSZÓLÁSBAN AMI AZ EREDETI.

 

DE SEBAJ HISZEN AZ A LÉNYEG HOGY MÁR NEMCSAK NEKEM SIKERÜLT AKTIVÁLNI EZZEL A CRACK-AL A VISTÁT AMIT EGY KÜLFÖLDI WAREZ OLDALON TALÁLTAM HANEM MÁSNAK IS CSAK NEM NEKEM KÖSZÖNTÉK MEG. NA MINDEGY.

 

EZ BOSSZANTOTT KICSIT:(

 

UI.: REMÉLEM MÉG TÖBB FORUM OLVASÓNAK ÉS LÁTOGATÓNAK SIKERÜL AKTIVÁLNIA AZ OP RENDSZERT VALAMINT SIKERÜL ITT MINANNYIUNKNAK SEGITENÜNK EGYMÁSNAK A KÜLÖNBÖZŐ VISTA PROBLÉMÁK MEGOLDÁSÁBAN !!

 

ÜDV MINDENKINEK !

 

Ne használj NYOMTATOTT betűt! (utoljára szóltam)

Módosította ica
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...