Jump to content
PirateClub.hu

Windows Vista


THX
 Share

Recommended Posts

hát, lehet beletelik pár évbe. Túl nagy a vista gépigénye, még nekem sem megy, pedig cool a gép. Egy olyan gép, ami neki megfelelő, az kb.200ezer ft. (persze csak a sima gép, monitor...nélkül)

TEHÁT, AZ EMBEREK 70% hiába hogy megveszik, letöltik szerintem nem bírják majd használni.

Link to comment
Share on other sites

hát, lehet beletelik pár évbe. Túl nagy a vista gépigénye, még nekem sem megy, pedig cool a gép. Egy olyan gép, ami neki megfelelő, az kb.200ezer ft. (persze csak a sima gép, monitor...nélkül)

TEHÁT, AZ EMBEREK 70% hiába hogy megveszik, letöltik szerintem nem bírják majd használni.

már ne is haragudj, de ez hülyeség :) egy 80-90e-ből már egy full jó gépet össze lehet rakni a vista-nak.. jó, természetesen nem dx10-es vidkarival, dehát az még külön kategória, és a vista-nak nem is alapkelléke..

Link to comment
Share on other sites

csá, megint lenne kérdésem:

nehezen, de sikerült feltelepiteni WinFast TV2000 XP kártyámat vistára, de mikör rörzitek videót nincs hang. XP alatt van.

Xp-n megnéztem és felvételnél és normál nézésnél is cd player kábelén kapja a hangot, egy legördülő listában ezt ki lehettett választtani. Viszont Vistánál a legördülő listában csak microphone, line n van. De van hang, csak felvételnél nics, és nemtom szabályozni. Ki mit gondol? Mi a baj?

Link to comment
Share on other sites

majd rájössz magadtól... :lol:

ez mind az indokod? nem rossz.. én használtam, több build-et is, majd végül az rtm-et, szóval nekem van róla tapasztalatom, de úgylátom te csak a vakvilágba beszélsz..

 

És mi is a nagyon jó benne ? :) hm ? Győzzetek meg , hogy tegyem fel, érveljetek. Nem tudtok!

(az van egyébként fenn)

http://winportal.net/?id=778

sztem elég érv :)

Link to comment
Share on other sites

Windows Vista Capable:

 

* Legalább 800 MHz órajelű modern* processzor

* 512 MB rendszermemória (RAM)

* DirectX 9 kompatibilis videóprocesszor

 

 

Windows Vista Premium Ready:

 

* 1 GHz vagy magasabb órajelű processzor

* 1 GB vagy több rendszermemória (RAM)

* DirectX 9 kompatibilis videóprocesszor, 128 MB videómemóriával, Pixel Shader 2.0 technológiával és 32 bites színmélységgel

* Legalább 40 GB méretű merevlemez, legalább 15 GB szabad lemezterülettel

* DVD-olvasó

* 16 bites hanglejátszási lehetőség

* Szélessávú internetkapcsolat javasolt

 

 

* A "modern" processzor meghatározás magában foglalja a ma újonan kapható legtöbb processzortípust.

 

 

és ajánlom figyelmébe mindenkinek aki szeretne a vista-ról többet megtudni, ezt a cikket:

 

http://winportal.net/?id=778

Link to comment
Share on other sites

valaki tudna ajánlani egy jó virusirtót vistára?? mert se a kasperskyt se a nod 32 -t nem tudom felrakni mert nem kompatibilis..ha valaki talált valamit lécci ossza meg. köszi

 

 

Hali

Én a Trend Micro Pc-cillin internet security 2007 használom teljesen kompatibilis a vistával

és nagyon jó progi!

Link to comment
Share on other sites

Ju eszembe utólak már megint :D

Nekem olyan hiba is felmerült a Vistába, abban is az Ultimateben, hogy a Program Files-be nem engette hogy F7-el könyvátarak létrehozzak, és F8-al töröljek. Olyan is előfordult hogy ha betoltam egy cd-t, hogy feldobjak vmi progit, és futtatni akartam az exe-t, kiírta hogy nincs meg a fálj, felmásoltam gépre, onnan egyből elindította. Nektek is van ilyen hiba, vagy lehet hogy csak szarul lett feltelepítva nekem, és a végén még a hálókarim is jó lenne?:D

Link to comment
Share on other sites

hmm, hát én meg egy ferrarit szeretnék kölcsönautónak, de sose kelljen visszadni, a teljesítménye legyen oltári, de emelett kevés benzin kelljen neki, ja és persze bőr ülések legyenek benne.

hát kb. így hangzik amit kérsz..

de h mégis váalszolja kérdemben is home premium+time stop... vagy ha mégis tudod mewllőzni az aero-t, akkor home basic, és az biztos nem eszi annyira a gépet..

Link to comment
Share on other sites

Itt egy cikk arról, hogy melyik Vista mit tud és mit nem:

http://it.news.hu/cikkek/2007-01-30/windows_vista_forradalom_elmarad/

Érdemes elolvasni, mostmár végre tudom, hogy az "N" megjelölés mindössze annyit jelent, hogy nincs benne a MediaPlayer, és hogy a Starter verziót a fejlődő országokba szánják.

Link to comment
Share on other sites

Azt árulja el valaki, honnan lehet Creative SB Live 5.1 -hez vista drivert leszedni?

 

itt nézd meg elvileg van, gyakorlatilag meg majd eldöl h ha van akkor az jó-e... ;)

 

http://www.radarsync.com/vista/index.php?vendor=Creative

 

 

Link to comment
Share on other sites

Én is hozzászólnék a témához.

 

Olvasom én is a fórumokat, (az ittenieket is) és látni, hogy mindenki Vista lázban ég.

Mert ugye egy új rendszer, amit szinte az alapoktól kezdtek el irni, különös figyelmet

fordítva az eddigi biztonsági rések "befoltozására", nameg arra a csilli-villi, überkirály

grafikus felületre (aminek jópár funkcióját más op.renszerekből nyúlták le), amivel majd a

legtöbb mezei user-t rá tudják bírni a váltásra. Mert hát a cél végül is ez, hogy váltsunk.

Erre pedig semmivel sem lehet jobban rábírni az átlag felhasználót, mint a csicsás felület.

Elkezdtem hát én is utánajárni a dolgoknak, mi-mennyi-merre-hogyan.

 

(megjegyzem, én nem telepítettem fel saját gépemre eme csodálatos képződményt)

 

Visszatérve a fórumokhoz, a "szakmai" teszt és hírportálokhoz, valamint a blog-okhoz...

Mindegyik törekszik arra, hogy lehetőleg függetlenül, részrehajlás nélkül elmezze

a helyzetet, és magát a rendszert, aminek elkészítése cirka 5 évet vett igénybe. Igen.

Ezzel az MS újabb csúcsot állított fel, op.rendszer még nem készült ennyi ideig, ezért

talán elvárható Lenne tőle egy kis stabilitás és felkészültség a biztonság terén (is).

Ezt cáfolandó: még szinte ki sem adták, de már készül az SP1. Újabb rekordot tudhat magáénak

az MS.

Cikk:

http://pcforum.hu/hirek/10513/Mar+keszul+a+Vista+Service+Pack+1.html

"...az eredeti változatból időhiány miatt kimaradt fejlesztést is magában hordoz..."

Időhiány, mi? LOL!

Na de nézzük, azt, ami minden leendő Vista user-t érdekel, a rendszerigény.

Köztudott, hogy több változat is elérhető lesz (nevezetesen: Home Basic, Home Premium,

Business, Enterprise, Ultimate),

a Basic rendszerigénye pl.:

-CPU: min. 800 MHz

-RAM: 512 Mb

-Grafikus kártya: min. DX9

-CD-ROM

-HDD: min. 20 Gb, ebböl szabadnak kell lennie: min. 15 Gb-nak!

Természetesen ez ilyen gépekkel rendelkezők nyugodtan elfelejthetik az AERO felületet.

A fenti rendszerkövetelmény tényleg nem nagy, nekem csak a min. 15 Gb szúrja a szemem.

De az nagyon. Azért kiváncsi lennék, mi a fenének kell ennek ekkora hely? Mert ha pl.

vesszük az XP helyigényét: max. 1.5Gb, akkor ezek szerint a Vista TÍZSZER annyi plusz

programot és szolgáltatást nyújt? Nem bizony! És ezt alá is támasztják a cikkek, és azok

a hsz-ek, amikben minden Vista-s emberke azért sír, mert nincs pl. megfelelő driver.

A helyigényt olvasva rögtön eszembe is jutottak azok a Linux disztrib-ek, amiknek elég

KETTŐ darab floppy, és már futnak is. Persze ezeknek nincs AERO-s felületük - a szivem

megszakad - de használhatók. És igen, command line-osak. Ahol ismerni kell az embernek a

parancsokat, de ott a rendszer tényleg azt is csinálja, amire utasították, és nem utolsó

sorban veszettül gyors. Akinek pedig továbbra is létszükséglet az asztal és a kattintgatós

módszer, az rászán még 50! Mb-ot a merevlemezéböl, és olyan teljes értékű rendszert kap,

amiben már minden ablakos.

Egy szinttel feljebb, vagyis a Premium rendszerkövetelményei a következőképpen alakulnak:

-CPU: min. 1 GHz

-RAM: min. 1 Gb

-Grafikus kártya: min. DX9, min. 128 Mb, Shader Modell 2 támogatással

-DVD-ROM

-HDD: min. 40 Gb

Jól látható, hogy az eddig sem kevés merevlemez-igény tovább nőtt, beleértve a memóriát is,

bár azért 40 Gb talánsenkinek nem okoz gondot. De akkor is. Minek neki ennyi? Nekem 2*250

Gb-om van, és ebböl az XP és a rájuk telepített programok kaptak 30 Gb-ot, és láss csodát:

ennyin is vígan fut minden. Így is rövid idő alatt teleszemetelik a programok ezt a kis részt is, minek

szívassam magam egy 40-50 Gb-os töredezettségmentesítéssel, ami gyakran jópár órát

igénybe vesz, és ami természetesen csak akkor használható, ha a partíciónak legalább a

Fele! üres...big THX az MS csodálatos lemezkezelésének.

Egyre inkább az az érzésem, hogy nem is egy op.rendszert veszek, hanem egy játékot. Mert általában

azoknak szokott a rendszerigénye hasonlóan alakulni...És a legtöbb felhasználó eleget is tesz

azoknak a rejtett? igényeknek/követelményeknek, amelyek folyton a rendszerbővítésre kényszerítenek.

Pl.: kevés a RAM. Vegyünk. Jó, de ma már csak az újabb foglalattal ellátott alaplapokhoz

kapni memóriát. Akkor már kell egy új alaplap is. De abba meg nem megy bele a régi a CPU.

Kell új proci is. Közbe kiderül, hogy videokártyából csak a PCIExpress-es jó. Tehát abból is

új kell. Ott tartunk, hogy kell egy komplett új gép. Az értelmesebbje ekkor elgondolkozik, hogy

tényleg létszükséglet-e, hogy menjen a gépén a fullos Vista/játék, majd rájön, hogy nem, mivel a tesztek

is azt bizonyítják, hogy számottevő gyorsulást és plusz szolgáltatást _NEM_ mutat az XP-hez képest.

Aki pedig nem gondolkodik, csak újít, mert neki nem számít a pénz, vagy csak anyuci meg apuci úgyis állja

a számlát, az belekerül ebbe az ördögi körbe. Aznap még dicsekszik, hogy neki van a legizmosabb

gépe az utcában, egy hónap múlva meg már csak középkategóriás, fél éven belül pedig tuti meg fog

jelenni egy olyan játék, mi max. grafikán 1280*1024-en már bizony beszaggat, majd kezdődik az

egész előről.

 

Aki pedig ennek nem hisz, annak ajánlom a következő cikkeket:

http://it.news.hu/cikkek/2007-01-30/windows_vista_forradalom_elmarad/oldal_9.html

"...A kérdés az, hogy teljesíti-e a bevezetőben felemlegetett elvárásokat; hogy öt év fejlesztőmunka után

mindez elegendő-e; és hogy tényleg egy új korszak kezdődött-e a megjelenésével. Ezekre a kérdésekre a

válaszunk egyértelmű nem...."

 

Azok pedig, akiknek csak a külső számít, és annyira el vannak ájulva az AERO-tol, azok vessenek egy röpke

pillantást ezekre a Linux-okra:

http://www.youtube.com/watch?v=lawkc3jH3ws

http://www.youtube.com/watch?v=ZD7QraljRfM

 

Kiváncsi leszek, ezek a trükkök mikor lesznek elérhetőek a Vista-ban, de azt lefogadom, hogy ott

ezekhez már min. 4Gb RAM, DualCore proci és 512 Mb-os videokáryta fog kelleni. :P

 

Vagyis tudja ezt a Linux is, csak egy a baj, hogy ez nem több sima parasztvakításnál,

és sajnos ma ez viszi előre a picot. Meg a sok buta ember, aki ezeknek be is dől...

Módosította Gabi89
Link to comment
Share on other sites

Nekem történetesen tökéletesen megy a vista! Minden driver megvan hozzá, és nem kellet új alaplapot, procit. és ramot vennem, és premium kategóriás a gépem, pedig már lassan 2 éves. :P Igaz, hogy lefoglal 15 gb-t, de hát, ebben a ami világban, mi 15 gb??? Egyébbként meg tudom ajánlani ezt a cikket, miért foglal le 15 gb-t a vista:

 

http://winportal.net/?id=718

 

It lehet olvasgatni, és ajánlom a többi cikket is, akik érdeklödnek a vista iránt.

Módosította Gabi89
Direkt link használata tilos.Máskor használj Code tagot. [code] [/code]
Link to comment
Share on other sites

Én azt nem értem miért kell egymás torkának esni, azért mert valaki kiakarja próbálni az új op rendszert amire vélhetőleg előbb utóbb mindenki váltani fog. Abban egyetértek veled Nick, hogy másik op rendszer is lehet olyan szép és még gyorsabb is mint a vista de azt ismerjük be, hogy az IT ma még nagyon nagy százalékban a microsofttól függ. Én személyszerint eddig elégedett vagyok a vistával, és gondoljatok bele amikor megjelent az XP mindenki elvolt ájulva a gépigénytől ma már csak nevetümk rajt. Pár év múlva vagy még előbb ez a hardver is bárkinek a gépében ott lesz vagy már ott is van, aki játékra használja a gépét annak úgyis teljesíteni kelett ezeket a követelményeket.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...