Jump to content
PirateClub.hu

Avi-ba felirat égetése


tibiole
 Share

Recommended Posts

Avi-ba felirat égetése

 

A következő leírásban található codec lehet másféle is, de annak a beállításait nem tudom. Én így szoktam csinálni, nekem így vált be, ezért nem is akarok változtatni rajta. Remélem azért így is tudok segíteni, és a programok közé azért ez a codec is bekerül, hátha másnak sincs kedve kísérletezgetni.

 

 

Milyen programok kellenek hozzá?

 

- VirtualDub 1.5.10

- Subtitler.vdf plugin

- VSFilter.vdf plugin

- DivX 4.12 Codec

 

 

1.) Elsőként a két plugint a VirtualDub „plugins” könyvtárába kell rakni.

 

A „Subtitler.vdf”pluginnal .ssa feliratot, a „VSFilter.vdf” pluginnal meg minden egyéb (.ass, .srt, .sub..) feliratot lehet az aviba beleégetni.

 

 

2.) Megnyitjuk a VirdualDub progit.

 

File => Open video file => Betöltjük az avinkat

 

(Ogm-et és mkv-t nem lehet, azt előbb át kell konvertálni aviba, vagy kiszedni belőle az avi-t és az audio-t külön virtualdubmod-dal, ráégetni virtualdub-bal, majd újra hozzárakni az audiohangsávot a kész feliratos avinkhoz).

 

 

3.) Video => Filters… =>Add => itt már ott van a két pluginunk, vagyis ha .ssa-t akarunk beégetni, akkor itt a „subtitler”-re kell duplán rákattintanunk (Avery Lee jobb oldalt), ha minden egyéb feliratot, akkor meg a „TextSub”-ra (Gabest jobb oldalt).

 

Ha a „subtitler” kellett nekünk, akkor bejön egy ablak, betöltjük az .ssa-t, és mást nem kell itt átállítani => OK és mégegyszer OK.

 

A „TextSub” esetén simán csak megnyitjuk a feliratunkat és OK.

 

 

4.) Jön a tömörítés beállítása. Ha ezt a lépést kifelejtjük, akkor szépen a vinyónkról elfogyaszt kb. 20-30 gigányi (!!) szabad területet, de lehet hogy többet, nekem eddig ez volt a maximum, mivel már velem is előfordult egyszer-kétszer J.

 

Video => Compression… => Itt duplán rákattintunk a DivX Codec 4.12-re

 

(Itt van az, hogy én ezt használom, de más codecet is ki lehet próbálni, vagy épp a legfrissebb DivX-et, csak azoknál a beállításokat nem tudom)

 

Jobbra „Configure”, és beállítunk pár dolgot:

 

- Balra fent „Variable bitrate mode: 1-pass quality-based”

 

- Performance/Quality: Slowest (el lehet térni ettől a beállítástól)

 

- Jobbra középen „Encoding quality: 97%” (én ennyire állítottam, ettől szintén el lehet térni)

 

Minden más beállítás maradjon, ahogy volt => OK és mégegyszer OK.

 

 

5.) Video => Full processing mode

 

6.) File => Save as Avi, és elkezdi a munkát. Sokáig tart! Egy 22 perces részt kb.25 percig csinál.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...

Amikor elkezdeném égetni ez jön ki:

 

 

4cd7d1493f.png

 

 

1ébként nekem alapból(anélkül h felinstalláltam volna) volt ott 1 DivX 4.12 Codec

Ezután felinstalláltam és mostmár 3 db DivX 4.12 Codec van ott! :(

Módosította zsiga
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

"Avi-ba felirat égetése" a világért meg nem bántanék sennkit, de ezt a feladatot a legnagyobb időpocsékolásnak tartom. Miért is?

Nos, amióta olyan lejátszó progik léteznek, mint a Media Player Classic, mely mindenféle codec nélkül is beteszi a feliratot a film alá korrekt módon, azóta számomra múltidő a felirat beleégetése az avi-ba.

Amúgy minden tiszteletem a kezdeményezőnek kijár!!

:) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Hát tényleg kicsit multidő már, de én néha használtam, ha nem a gép előtt hanem régebbi aztali dvd-n akartam fílmet nézni. Mondjuk a felirat égetés után, még egy svcd kódolás is volt nálam. És nem árt egy vobsub nevű progi is. Mivel 2-3 éves tapasztalat, hogy a tv-n nem mindig a fehér felirat a legmegfelelőbb egy sötétebb sárga árnyalat álltalában jobban beválik.

Link to comment
Share on other sites

Bocs,de van ennek már egy sokkal egyszerübb modja is. Winavi videokonverter a progi neve. Arra kell figyelni,hogy a film is és a feirat is egy néven fusson,és vobsub legyen feltelepitve. Behivod a filmet,elinditosd a konvertálást,és automatikusan beteszi a filmbe a feliratot. AQkkor jo a dolog,ha alul a tálcán megjelenik a vobsub zöld nyilacskája. Gyors,dvd formátumba is konvertál a progi

 

Leirás itt:

http://rippuccos.dyn.hu/winavi_converter.htm

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...
Bocs,de van ennek már egy sokkal egyszerübb modja is. Winavi videokonverter a progi neve. Arra kell figyelni,hogy a film is és a feirat is egy néven fusson,és vobsub legyen feltelepitve. Behivod a filmet,elinditosd a konvertálást,és automatikusan beteszi a filmbe a feliratot. AQkkor jo a dolog,ha alul a tálcán megjelenik a vobsub zöld nyilacskája. Gyors,dvd formátumba is konvertál a progi

 

Leirás itt:

http://rippuccos.dyn.hu/winavi_converter.htm

 

 

Ilyen vobsubot honnan tudok leszedni???

Link to comment
Share on other sites

Nekem már elegem van ezekből a programokból, mert mindig siet hang, vagy más baj van. Inkább rátértem az egyszerűbb módszerre amikor a feliratot átnevezem a film nevére és társítom mind a kettőt egyszerre (a film és a felirat) a windows media player-re. Csak azt nem tudom és az fontos lenne, hogy a divx-es dvd lejátszó letudná-e játszani a feliratot amikor nézném a filmet??? Ez nagyon fontos lenne, kérlek mihamarabb válaszoljatok, KÖSZI :P

légyszi, fontos lenne :unsure:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

animeaddicts.hu

 

ezen belül letöltések=> programok=>video szerlesztők

 

itt minden megvan hozzá, és egyáltalán nem bonyolult, ha mégis az lenne, akkor ott a fórum, ne értetlenkedjetek és ne kérdezzetek rögtön, hanem egy kicsit gondolkodjatok és jöjjetek rá!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Tudtommal nem lehet teljesen eltűntetni, hanem csak homályosítani, kitakarni, de látszani fog bizonyos mértékben!

De ha van rá más megoldás, akkor engem is érdekelne, mert van egy szinkronos filmem, aminek az elején spanyol felirat van beleégetve.

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...