Jump to content
PirateClub.hu

A Nagy Batch Tema (Otletek IDE)


struc©
 Share

Recommended Posts

Hali mindenkinek!

 

Meg lehet csinálni batch fájlban azt hogy fut egy parancs és amikor lefutott akkor várjon példáult 10 másodpercet?Én így szeretném:

 

ipconfig /disconnect

5 mp szünet

ipconfig /flushdns

5 mp szünet

ipconfig /release

10 mp szünet

ipconfig /renew

 

Meg lehet ezt csinálni?

És még valami.Ha úgy van megcsinálva hogy:

 

:tor

ipconfig /renew

goto tor

 

akkor megoldható-e az hogy ha megkapta az új IP címet akkor kilépjen a batch fájl?

 

Köszönettel Emberke!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Tessék: Ha nincs kapcsolat csinál ha van akkor megújítja:

 

rasdial kapcsolatneve /DISCONNECT

rasdial kapcsolatneve felhasznalonev jelszó

:END

 

Ez tul sok mindenre nem jó :D én Indítópultba raktam róla egy parancsikont hogy a windowsal együtt legyen rögtön netkapcsolat is.

 

kapcsolatneve: start-beállítások-hálózati kapcsolatok

sleep: bármennyi lehet annyi vár

felhasználónév, jelszó amivel csatlakoztok.

 

UI: nem értek annyira a batch írásokhoz de ennyire rájöttem :D gondoltam berakom hátha jó lesz valakinek.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

üdv... érdekes témát találtam itten :D szal én olyasmi kis progira gondolok, ami annyit tesz, hogy a célgép teljes ip beállításait elküldi valahova... ezt pedig úgy terveztem, hogy:

 

@echo off //ugye nem iratja ki
ipconfig/all > c:\ipconfig.txt //ezzel a teljes ip cumót lementi a c:\ gyökérbe

 

na itt jön a bibi... elvileg ezt el is lehet valahogy küldeni e-mailen, de arra nem jöttem rá, hogy hogyan... meg gondolom csak akkor működik, ha a célgépen van egy alapértelmezett levelezőprogram konfigurálva... és akkor is valószínűleg az elküldött levelek között ott lesz :D

 

én arra gondoltam, hogy mi lenne, ha egy ftp szerverre küldenénk fel ezt a txt fájlt? csak nem jöttem rá, hogy hogyan lehet DOS alól ftp-re másolni, mert a copy és a move (utóbbi lenne hasznosabb, már csak azért is, mert így minden nyomot eltüntet a gépről :P ) nem működnek (mert meg kéne adni a cél könyvtárat, de hálózati meghajtóra nem tudom hogyan lehet hivatkozni). ha valaki tuggya, hogy hogyan lehet ftp-re másolni dos-ból, az ossza meg legyen kedves :)

 

"ftp" // bejelentkezés, másolás, disconnect
del ipconfig.bat //minden nyomot eltüntettünk

 

ez pl azért is lenne hasznos progi, mert ha neaggyisten szomszédnak küldjük el, akinek wifi routere van, akkor így könnyebben fel tudunk csatlakozni a hálózatára, és tudunk ingyé' netezni :D

 

szal ötleteket előre is várok :)

 

bat fájllal még bejelentkezni sem tudtam ftp-re, úgyhogy arról is jöhetne valami kis leírás, ha valaki tud róla valamit, és még a késleltetés is érdekelne (x idő után fut le a script, vagy a script következő lépése) valamit egy visszaszámláló szkriptről is olvastam %input% nevű változoval, de azt nem tudtam megcsinálni... aki írta, legyen szives engem felvilágosítani :P:happy:

 

előre is köszi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

SZIA emberkeman ip -t akarsz változtatni, jobban jársz ha kiigtatod a háló kártyád , majd vissza , és magától vissza csatlakozik a neted :)

ilyenkor tuti az uj ip :)

 

c:\devcon\i386\devcon.exe disable PCI................. ==> ide írd be a hálókártyád hardver azonosítóját

c:\devcon\i386\devcon.exe enable PCI................. ==> ide írd be a hálókártyád hardver azonosítóját megint :)

 

de ez csak akkor működik ha van devcon.exe-d a c:\devcon\i386 mappában :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sziasztok!

 

Volna egy kérdésem, infó levelezőlistán még nem tudtak rá válaszolni.

 

Ki szeretném nyerni egy könyvtárban lévő alkönyvtárak közül a legrégebben módosított könyvtár nevét paraméterbe v. (set) változóba.

 

A dir /o:d -vel e szerint tudom rendezni. De hogyan tudnám kiszedni az infót? Ha kiirnám szöveges fájlba, hogyan tudnám esetleg az első sorából kiszedni?

 

Van valami ötletetek? Előre is köszi, hogy foglalkoztok a kérdéssel.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
  • 5 months later...

Szervusz!

 

Erre lett kitalálva az AHK:) www.autohotkey.com

mondjuk control+f12re elindiítjaa számológépet

^F12::

run calc.exe

 

vagy akár

 

lehet ezis

 

^F12

Ifwinactive calc.exe return

else run calc.exe

 

ez csak akkor nyitja meg a számológépet ha még nincs, magyarul a multimédiás gombokról ezt lehagyták:D

 

Persze ez em csak egy hotkey nyelv hanem egy teljes C alapú scriptnyelv, tud dlleket függvény szinten meghívni, egeret irányítani elvenni, billentyűzetet, színeket keresni beazonosítani, képeket keresni stbstb határ a csillagos ég:) Kicsit fura a syntax, de csak azért mert nincs syntax: kezdőknek, hasznos parancsok, if, gosub loop n{} (ciklus), send, click, winactivate, ifwinactive, mousegetpos, sendraw, run. Változóknál annyit kell tudni, hogy automatikusan hoz létre attól független hogy a változó string,float, vagy integer, esetleg boolean, aminek semmi szerepe hisz c alapú, a motorja. amennyiben matematikai műveletet hajtanak végre akkor x:=művelet értékadás x=érték, a tárolt adathoz pedig %x% et kell használni, ez függvényfüggő van ahol tiltott és alapból már az értékére kíváncsi csak. Természetesen a változók konvertálhatóak is, remélem kedvet csináltam brilliánsan egyszerű. sztem 30 perc alatt megoldható amit akarsz 0 programozási előtanulmányokkal

Sztem addigra kapcsold kia NOD-ot míg megnézed, jobbat nem tok mondani :mellow:

Új ötlet: Oat lehet csinálni h minden gombra vmi rendszerezköszt elindít?

pl.:

Enter-->Paint

Space-->Számológép

Shift-->Word

 

Vagy van még 1, oat lehet csinálni h ha valamit megakarsz nyitni, akkor azt 10x nyitja meg?

 

Link to comment
Share on other sites

Akkor hozzászólok a CMD parthoz is:

 

Nagyon furának tartom hogy idáig senki nem jutott el odáig hogy pipokról vagy outputokról beszéljen, ezen most változtassunk:

 

| ez arra jó hogy az egyik program kimenetét állítja a másik program standard bemenetére azaz

 

type hosszuhistoria.txt | more

kiríja a hosszuhistória tartalmát, és azt a more programba vezeti, ami egy oldalhossznyi szöveg után "oldaltörést" kér a felhasználótól, de persze ezt sokféleképpen is használni lehet pl

time | kilépésiidő.exe : ez mondjuk egy általam elképzelt vállalati kiléptető rendszer ahová bekell írnod a távozásod idejét de így gyakorlatilag egy timestamp, a timestampre még visszatérünk.

 

<: hasznos , ez egy program bemenetére tölti be egy adott file tartalmát, pl time < newtime.txt a timá parancsnál, please enter the new time: bemenetre betölti a newtime.txt tartalmát, amennyiben sortörés van az enternek fog minősülni

 

> >>

ez egy adott parancs kimenetét másolja egy fájlba pl tree c: > e:\tree.txt, ez amenyibben nincs ilyen file létrehoz egyet és a c meghajtó fáját belerakja. Veszély ez a kimenet átirányítás mindig felülírja a file teljes tartalmát! Viszont tree c: >> e:\treec.txt, csak hozzáírja a végéhez

ezek a jelek is hasznosak

 

És mst jöjjön egy újabb hasznos batch funkció:

 

 

avagy környezeti változók

definiálhatók set parancsal

de vannak előrelétrehozottak mint pl %errorlevel% %date% %time%, pl ha msn logjaid aznapkészülteket, egy aznapi mappába másolod akkor egy szép for ciklussal megtszitítod a .-tók ez lesz a dateuj változó a date-t majd set datestamp=%dateuj% és akkor

cd x:\izémappa\msnlog

mkdir %datestamp%_napu_log

copy .\*.* .\%datestamp%_napu_log\

majd ezekután meg lehet vizsgálni ciklussal hogy ameddig file van a régi könyvtárba egyenként nézze végig

IF Exist .... és ha mindkét helyen van törölje a régiről is, majd ha üres az eredeti mappa kiírja hogy átmásoltam X fájlt, amennyiszer lefutott a for ciklus. Ahogy néztem az előző oldalon ez a gotozás nagyon divatos a bat-ozásban, de nem ajánlatos, mert magad is elveszel benne, viszont aki meg tud írni itt egy épkézláb ciklust az kap egy sört ajándékba:)

És itt van az a ciklus amivel a %date% változót meglehet pucolni a pontoktól

for /f "tokens=1-3 delims=. " %i IN (%date%) DO set datestamp=%i%j%k

hogy ez hogy is működik veszünk egy karakterláncot 3 részre tagolható tagolási pont az a .( tehát pl ez kell majd2009.10.02 > 2009 10 02 )

%i től kezdve a date változóban majd csináld a set datestamp=első rész+második rész + harmadikrész

persze a %i%j%k közé beírható más szeparátor ahogy tetszik, %i_%j_%k abból meg ez lesz 2009_10_02

 

Egy két egyéb comman parancs

net teljes hálózatkezelő szolgáltatás

subst virtuális lemez készíthető

fdisk

set path= (ide lehet megadni az elérési uvonaljelzőket, amit ide beraksz akármelyik könyvtárban vagy is éppen a cmd-ben bárhol elérhetőek)

REM (ezzel a rövid szóval a bat fájlod kódjában helyezhetsz el commenteket pl REM cd e: (ez a parancs ott van de csak dísznek nem fut le)

pause

exit

break (ezzel a parancsal lehet "leállíthatatlanná tenni a programot" pl meghívsz egy segédprogramot ami az ablakméretet szabályozza mondjuk teszemazt egy dll, majd elveszed nem tud kontrol ct nyomni se:), habár akkor inkább az egeret meg a billenytűzetet érdemes elvenni

PUSHD /paraméter ,POPD elment könyvtárnevet és vált a paraméterben megadottra POPD pedigvisszatér a PUSHD által mentettre

xcopy könyvtárszerkezetmásolás

REG {parancsok , add, delete , querry, compare , save, import, export stb}

ipconfig ipbuheráló progi, pl renew release stb, de a dhcp osztályazonosító is módosítható így használható rapidsharenél pl adslel, beleturkál elszaródik, helyrehozzuk kapcsolódik voila új ipcím, jól kombózik a freerapiddownloaderrel:)

ftp -> ez már egy cmd promt a cmd promtban

ping

tracert (trace route, aki nem érti próbálja ki egy webcímmel) nagyjából ennyi jutott most eszembe, már nem foglalkozok dossal, de ha gondoljátok kereshetek egy pár régi anyagot hátha van még:D

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

tud valaki olyat, hogy a hardveres hang gyorsítást kikapcsolja?

(erre gondolok:

vezérlőpult -> hangok és audioeszközök -> audió -> hanglejátszás résznél: speciális... -> teljesítmény fül -> hardvergyorsítás -> nincs)

(lehet, hogy ezt csak simán registry módosítással meg lehet csinálni?)

ha valakinek van erre ötlete és leírja azt megköszönném :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...