Jump to content
PirateClub.hu

Animékről


dobi16
 Share

Recommended Posts

  • Replies 308
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Akkor azt mondd meg, hogy mi olyan különbség van az anime és az élőszereplős film között, ami kategorikusan minden darabra igaz? Mert szerintem nem lehet kijelenteni semmi konkrétat, ha ennyi műről van szó. Technikailag lehet, de magát a tartalmat nem kategorizálhatod. Elolvasod a Beck anime tartalmát és forgatókönyvét, nem fogod azt mondani, hogy na ez a szar anime. Én erre utaltam, amikor azt mondtam, hogy az egyedi stílusú rajzoláson kívül nem tudsz olyan különbséget mondani, ami minden darabra igaz.

 

Mindenki legyerekesezi az animét, amikor ugyan olyan tág a repertoárja, mint az élőszereplős filmeknek.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nekem amit láttam az bejött,én szeretem az animéket és a mangákat is,mondjuk nem vagyok nagy fan,sokat meg még nem láttam.Ezt be pótolandóan fel regeltem erre az oldalra "

 http://usteam.hu/

" itt animéket mangákat és tanuláshoz anyagokat lehet letölteni.Ftp letöltő oldal ez,szóval ftp kapcsolatot kell hozzá létrehozni,hogy a tartalmat elérd,de megéri.Sok minden van rajta ami érdekes lehet.A reklámozásért meg elnézést,csak gondoltam segítek pár embernek.

Link to comment
Share on other sites

A Detroit Metal City nagy anime főleg a 7. rész a Tokio tornyos azon majd majd meghaltam a röhögéstől :D mindegyik részen sírni lehet a röhögéstől :lol:

Most néztem végig a Gantz ot hát őszintén szólva nagyon bejött ajánlom mindenkinek 9.9/10 pontot adnák rá mert a végén nemderültki , hogy pontosan miislett a vége

Link to comment
Share on other sites

Egy bő órája fejeztem be a Chrono Crusade című anime-sorozatot.

Nos....sajnos az animeaddicts ismertetőjét és screenshot-ok alapján álltam neki. Azonban az ismertetőben nem szerepelnek figyelmeztetések. Például én extra magas fokú veszélyt adnék ennek a sorozatnak, mert a végén a sírás garantált és nagyon nagy a depresszió veszély azoknak akiknek nem acélból vannak az idegeik.

 

Az illúzió tökéletes benne az Opening/Ending párossal együtt, a szereplők tökéletesen el vannak találva, a mondanivaló és sztori szintén. Egyszóval gyakorlatilag tökéletes anime, de itt megvannak a súlyos hátrányok ami miatt nem tökéletes.

Egy elképesztően gyönyörű szerelmi történetet szőttek bele a sorozatba és emiatt a sok figyelmeztetés

 

Pozitívumok: tökéletes szinte minden, korábban felsoroltam őket. Az Opening-et külön kiemelném még, mert ez a legszebb Opening amit valaha életem során hallottam!

Negatívum: nagyon magas fokú sírás- és depresszió veszély!!! (Tekinthetők opcionális negatívumoknak)

 

Csak és kizárólag extrém erős idegzetűeknek merem ajánlani, de még náluk is nagyon magas fokú a sírás veszélye!

 

Most csak ennyit tudok írni róla, mert egy csöppet még mindig a hatása alatt állok.

9.9/10 (99%) - Gyakorlatilag tökéletes, személyemnek nem tetszett e befejezés, ezért vontam le 1%-ot.

Link to comment
Share on other sites

Megnéztem a Becket. Vége iszonyatosan tetszett. Jól ki volt dolgozva az egész, bár kár, hogy nem derült ki össze jött-e Mahoval.

SPOILER!

Szerintem egyértelmű, hogy összejöttek :D Vagy ez csak nekem ennyire nyilvánvaló?A fesztiválon az erdőben történtek után nem is lehet másképp, főleg, hogy már az a beképzelt sztár gyerek is elkerült az útból :)

Link to comment
Share on other sites

Egy bő órája fejeztem be a Chrono Crusade című anime-sorozatot.

Nos....sajnos az animeaddicts ismertetőjét és screenshot-ok alapján álltam neki. Azonban az ismertetőben nem szerepelnek figyelmeztetések. Például én extra magas fokú veszélyt adnék ennek a sorozatnak, mert a végén a sírás garantált és nagyon nagy a depresszió veszély azoknak akiknek nem acélból vannak az idegeik.

 

Az illúzió tökéletes benne az Opening/Ending párossal együtt, a szereplők tökéletesen el vannak találva, a mondanivaló és sztori szintén. Egyszóval gyakorlatilag tökéletes anime, de itt megvannak a súlyos hátrányok ami miatt nem tökéletes.

Egy elképesztően gyönyörű szerelmi történetet szőttek bele a sorozatba és emiatt a sok figyelmeztetés

 

Pozitívumok: tökéletes szinte minden, korábban felsoroltam őket. Az Opening-et külön kiemelném még, mert ez a legszebb Opening amit valaha életem során hallottam!

Negatívum: nagyon magas fokú sírás- és depresszió veszély!!! (Tekinthetők opcionális negatívumoknak)

 

Csak és kizárólag extrém erős idegzetűeknek merem ajánlani, de még náluk is nagyon magas fokú a sírás veszélye!

 

Most csak ennyit tudok írni róla, mert egy csöppet még mindig a hatása alatt állok.

9.9/10 (99%) - Gyakorlatilag tökéletes, személyemnek nem tetszett e befejezés, ezért vontam le 1%-ot.

 

Az tényleg egy nagyon jó anime! Bár én még nem néztem végig, de kíváncsi leszek rá. Bármennyire is furán hangzik, én szeretem az ilyen szomorú történeteket... Pl. ott az Air, annyira szép, viszont nagyon szomorú, ajánlom mindenkinek, aki szereti az ilyen műfajt.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

B4m: ajánlom a Macross Frontiert ha még nem láttad. Poénos, drámai, zenés +mecha harcok (bár nem olyan sok, mint amit az ember várna tőle). Vagy Spice and Wolf (ez igazából poénos, romantikus-meg egy kis dráma-, akció szinte 0). Egyik kedvencem. Ráadásul 2. évadja is (bár azt még nem kezdtem el).

 

Edit1: Spice and Wolf op:

http://www.youtube.com/watch?v=BPUyh6oJtGE

Imádom ezt a számot:)

Link to comment
Share on other sites

Panki: ugye ezt nem gondoltad komolyan? :D amúgy gyerekkoromban szerettem és végig is néztem még az első digimont :D Most viszont már nem tudnám beleélni magam :)

 

Arbiter: nagyszerű!köszönöm!! :)

Link to comment
Share on other sites

A Neon Genesis Evangelion az jó. Bár a végén már annyi sok mindent beleraktak a történetbe, hogy már szinte az érthetetlenségig fajul. Mindenképpen érdemes megnézni utána az End of Evangeliont (meg a többi ovat és mozit is ha már itt tartunk). Nekem azért nem tetszett annyira, mert a főszereplő Shinji egy totál seggfej.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem a második sorozattól kezdve már gagyi volt :mellow: A frontier is tök gáz. (most a digimonról beszélek :D )

Az elsőben volt egy csomó tök jó szereplő.Mármint kb 10 éve ez volt a véleményem :D

Link to comment
Share on other sites

Szerintem a második sorozattól kezdve már gagyi volt :mellow: A frontier is tök gáz. (most a digimonról beszélek :D )

Az elsőben volt egy csomó tök jó szereplő.Mármint kb 10 éve ez volt a véleményem :D

 

Bocs a késői válaszért nem jártam régóta...

 

A második a LEGJOBB! Daisuke kb az én anime megtestesülésem, annyira hasonlítunk egymásra hogy ihaj. Én nekem az az örök kedvenc, és nem csak a Digimonok közt (főleg hogy a többit nem is láttam, mármint a hármat, négyet,ötöt) hanem úgy zusammen az animék között :D

 

Holnap nekiesek a Fate/Stay Night letöltésének (illetve csak az első néhány részének, aztán ha jó, akkor jöhet a többi is), mert az még borzasztóan érdekel. A Neon Genesis-t parkolópályára tettem.

Link to comment
Share on other sites

Valaki elmagyarázná, hogy pontosan mi a különbség a Fullmetal Alchemist-nél az első és a Brotherhood évad között?

Azért kérdem, mert nemrég fejeztem be az első évadot. A befejezése nem tetszett, rögtön eszembe jutott, hogy van új évad, azonban úgy látom, hogy ez nem folytatás hanem inkább valamiféle alternatív történetvezetésnek mondanám szebb grafikával. Vagyis a kérdés:

A Brotherhood ugyanazon a történeteken és eseményeken fog keresztül haladni, mint az első évad csak részletesebben? Vagyis ez semmiképpen sem folytatás, igaz?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A mai napon fejeztem be a Clannad első évadját. Eleinte úgy éreztem, hogy nem lesz valami nagy durranás, de néhány rész után (kb. a 7-8. epizódtól) megváltozott ez a véleményem. Egy rendkívül aranyos és nagyon szép anime, egyedül az ending-je nem tetszett, egyszer sem tudtam végigszenvedni azt. Az első Special még szebb lett, de sajnos csak rövid 20 perc, azonban amilyen rövid olyan szépen csinálták meg.

Még vissza van az After Story, de mivel nincs még kész a magyar felirat, ezért nem merem még elkezdeni, de már nagyon szeretném!

Szóval szerintem egy abszolút kiemelkedő anime a Clannad, a kedvenceim közé bekerült!

Kíváncsian várom más véleményét is!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sikerült végig néznem a Soul Eatert. Ennél betegebb,de szórakoztató animét nem nagyon láttam :D Sajnos a vége eléggé össze lett csapva. Adja magát egy folytatás. Remélem lesz is, mert ez legalább 150 részt megér. Az nem tetszett, hogy csak egyszerűen el lett vágva a vége és ennyi. Semmi befejezés.... :(

Valaki tudja esetleg, hányadik fejezettől érdemes olvasni a mangát?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Én néhány napja kezdtem el nézni a Soul Eater-t, eddig a 18. részig jutottam magyar szinkronnal. Azt kell mondjam, hogy nagyot csalódtam benne, mert sokkal jobb, mint vártam :) .

Kicsit emlékeztet a Bleach-re és Naruto-ra nem tudom, hogy miért. A lényeg, hogy ebben is van minden ami csak kell, rengeteg röhögés mellett azért nagyon komoly is tud lenni.

Tényleg fantasztikus ez a sorozat. Továbbá szomorúan olvasom az előttem szólónál, hogy a befejezése leves. Legalább nem fogok akkor bosszankodni emiatt. ;)

Ezt tényleg lehetne még legalább 150 de szerintem még több résszel is vinni tovább. Mindenkinek bátran ajánlom!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...