Jump to content
PirateClub.hu

Manchester United


Marcus Bent
 Share

Recommended Posts

Manchester United 4-0 Hull City (Rooney 8., 82., 86., 93.)

 

Bizony, ez a meccs Rooney-ról szólt, egész egyszerűen zseniálisan játszott. ;) A csapat is most már olyan formát mutat, mint a kisebb hullámvölgy előtt, a helyzetkihasználáson még lehetne javítani, de természetesen nem várható el egy csapattól, hogy rendre kiütéses győzelmeket arasson (bár a gólkülönbséggel nem volt gond a mai találkozón :) ), az a fő, hogy végig a kezünkben tartottuk az irányítást, nem forgott veszélyben a győzelmünk, és egy Hull szintű kiscsapat ellen ez így van rendjén. Örülök, hogy Ferdinand ismét pályára léphetett, ráadásul hiba nélkül játszott, néhány napon belül Vidics is felépül, és akkor hosszú idő után Ferguson megint a legerősebb összeállításban (ha nem számoljuk O'Shea-t, aki sajnos a szezon hátralévő részében vélhetően már nem állhat a csapat rendelkezésére :( ) küldheti pályára a védelmet meccsről meccsre, és bízunk abban, hogy idén már nem jön közbe komolyabb sérülés. Kíváncsi leszek, hogy a szerdai Ligakupa-visszavágón, valamint hétvégén az Emirates-ben milyen összeállításban lép majd pályára a csapat, nem úgy tűnt, hogy a mai mérkőzésen Ferguson különösebben tartalékolt volna az előttünk álló két fontos meccsre. :huh: Valószínű, hogy a City ellen bekerülnek a ma kimaradt játékosok (pl. Brown, Giggs, Valencia, és a kisebb sérülés után visszatérő Berbatov) néhány fiatallal (Gibson, vagy még esetleg Welbeck) kiegészítve, az Arsenal elleni rangadón pedig a mai és a leendő szerdai kezdőcsapat lesz vegyítve. Akárhogy is, mindkét találkozó kiemelt jelentőséggel bír, nyernünk kell ezeket a meccseket. ;)Glory, Glory Man. United!

 

Szerk.: Welbeck a szezon végéig kölcsönbe a másodosztályban szereplő Preston North End-hez kerül. Nem tudom, jó ötlet-e az olyan fiatalokat elengedni (mégha csak kölcsönbe is), akikre azért a nagycsapatban is alkalomadtán lehet számítani. Nyilván ebben a transzferben némileg benne van az is, hogy a Preston kispadján Sir Alex fia, Darren Ferguson ül, de ha azt vesszük, hogy a Ligakupában legfeljebb már csak két meccs van hátra, az FA-kupából már kiestünk, és más sorozatban csak elvétve kaphatna játéklehetőséget Welbeck, talán megengedhetünk magunknak egy ilyen (ideiglenes) átigazolást, olyan szempontból mindenképpen jó döntés volt, hogy a kiscsapatban többet fejlődhet a fiatal támadó.

 

3829.jpgManchester United - Manchester City5262.jpg (type_carling.gifAngol Ligakupa, elődöntő, visszavágó) - 2010. január 27., szerda, 20:45 (Élő közvetítés: Sport1)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Manchester United 3-1 Manchester City (Scholes 52., Carrick 71., Rooney 92., illetve Tévez 76.) - Összesítés: 4-3

 

Nagy meccs volt, emlékezetes végjátékkal. Presztízs szempontjából sem volt jelentéktelen győzelem a városi rivális ellen, de ami most ennél sokkal fontosabb, hogy egy évvel a Ligakupa elhódítását követően ismét a döntőig meneteltünk, a Wembley-ben pedig az Aston Villa ellen védhetjük meg a címünket. A szerdai meccsen a csapat támadásban és védekezésben egyaránt végig nagyon magabiztos és fegyelmezett játékot nyújtott, mindenki becsülettel tette a dolgát, és noha az első félidőben ez igazi eredménnyel még nem párosult, a második játékrészben már gólokkal kerültünk közelebb a továbbjutáshoz. Tévez szépítése után sem a hosszabbítást várták a játékosok, töretlenül mentek előre, és ennek köszönhetően születhetett meg még a rendes játékidőben Rooney döntőt érő fejesgólja. Azt hiszem nyugodtan mondhatom, játékban, mentalitásban, és eredményességben is ez az a Manchester, amit az év elején hiányoltunk, és szerencsére az utóbbi időben már nem lehet panasz a csapat teljesítményére.

 

3766.jpgArsenal - Manchester United3829.jpg (Barclays_Logo.gifAngol bajnokság, 24. forduló) - 2010. január 31., vasárnap, 17:00 (Élő közvetítés: Eurosport2)

 

Remélem az Arsenal elleni rangadón sem szakad meg ez a jó sorozat, és az Emirates-ből is három ponttal távozunk. Néhány kisebb megingást (mint például a szerdai gól nélküli döntetlen az Aston Villa otthonában) leszámítva összességében az 'ágyúsok' is jó passzban vannak, ráadásul ezúttal a hazai pálya előnyében is ők részesülnek. A legjobb védelem újbóli összeállása még várat magára egy ideig, mivel Ferdinand négy mérkőzésre szóló eltiltást kapott a szövetségtől (a Hull elleni meccsen találták vétkesnek), de jó hír, hogy a védelem másik alappillére, Vidics a sérüléséből felépülve minden valószínűség szerint helyet kaphat a kezdőcsapatban. Az őszi találkozóhoz hasonlóan ezúttal is nagyon nehéz dolgunk lesz, de hoznunk kell a rangadókat is, ha tartani akarjuk a lépést a Chelsea-vel.

 

GLORY, GLORY MAN. UNITED!

Link to comment
Share on other sites

Üdv

 

A hétvégén elég fontos meccs vár ránk ráadásul 1 rangadó idegenben. Nem lesz könnyű de hozni kell ha tapadni akarunk a Chelseare. Mindkét csapat jó formában van de remélem h mi 1 hajszálnyival jobbak leszünk főleg Rooneyban bízok:) De mostanában elég tűrhetően játszik mindenki Nani visszatérése után egész jó formában játszik és végre visics is visszatérhet és nemsokára összeállhat a Ferdinand Vidics páros :D

 

Link to comment
Share on other sites

Arsenal 1-3 Manchester United (Vermaelen 80., illetve Almunia 33.-öngól, Rooney 37., Park 52.)

 

Ha a szerdai Ligakupa-meccset emlékezetesnek neveztem, akkor talán nem túlzás azt állítani, hogy ez a találkozó még annál is maradandóbb, egy igazi klasszikus volt. Mint ahogy klasszis-produkció volt az is, amit a csapattól láthattunk, kezdve Ferguson újabb zseniális edzői húzásaitól (ez alatt elsősorban Nani és Park kezdőben való szerepeltetését értem) a kifogástalan játékon át (például a második gólt eredményező kontratámadás mesteri volt, de az sem volt kis dolog, ahogy a második játékrészben a háromgólos előnyt tartották) a kiemelkedő egyéni teljesítményekig (Nani és Rooney). ;) A csapatjáték most már minden szempontból rendben van, legalábbis ha két ekkora rangadón is ilyen teljesítményt tudtak nyújtani, nem úgy tűnik, hogy lennének komolyabb problémák (és reméljük ez a következő hetekben, hónapokban is így marad). De az Arsenal előtt is le a kalappal, összességében ők sem játszottak rosszul, a gólokról nem ők tehettek (talán csak Park találata előtt lehettek volna határozottabbak a védők), és végig, még háromgólos hátrányban is becsülettel mentek előre, nem nagyon volt még olyan, hogy a meccs hajrájában, kétgólos vezetésnél izgulnom kellett volna az eredmény miatt. :) A 3-1-es manchesteri győzelem fölényes, de a játék képe alapján semmiképp sem megsemmisítő. A bajnokságban most valamivel könnyebb időszak következik számunkra, de február közepén kezdetét veszi a BL egyenes kieséses szakasza (már alig bírom kivárni a Milan elleni nyolcaddöntőt :) ), és a hónap utolsó napján vár ránk a Ligakupa fináléja. ;)Glory, Glory Man. United!

 

3829.jpgManchester United - Portsmouth9114.jpg (Barclays_Logo.gifAngol bajnokság, 25. forduló) - 2010. február 6., szombat, 15:45 (Élő közvetítés: Digisport)

Link to comment
Share on other sites

Üdv

 

Tegnap 1 olyan meccs volt amit aki nem látott azt csak sajnálni tudom igazi klasszikus :D

Nani óriási volt kár lenne őt eladni bárcsak mindig így játszana....

Rooney meg Rooney 23 forduló alatt több gólnál jár mint Ronaldo 26 után mikor megnyerte az aranylabdát :D szóval...

Vassadi mindent elmondott előttem úgy érzem a csapat végleg összeállt innentől már csak az eredményeknek kell jönniük a védelembe pedig ha visszatér Rio és Nemanja akkor azzal sem lesz gond:D

 

Ilyen játékkal nem okozhat gondot a Milan legyőzése remélem így is lesz :)

Link to comment
Share on other sites

Üdv

 

Egy újabb nagyszerű győzelmet arattunk az amúgy teljesen semmit nem mutató Portsmouth ellen a végeredmény 8-0 is lehetett volna ha csak az egyértelmű gólhelyzeteket nézzük:D Ha így folytatjuk a Milan nem okozhat majd gondot a bl-ben Aztán holnap 1 fontos rangadót játszik egymással a 2 legnagyobb riválisunk 1 döntetlen nagyon jót tenne nekünk :)

 

Link to comment
Share on other sites

MANCHESTER UNITED-PORTSMOUTH 5-0 (2-0)

 

Manchester, Old Trafford, 74 684 néző, vezette: Lee Mason.

 

MANCHESTER UNITED: Van der Sar - Neville, Brown, Evans, Evra - Valencia, Carrick, Fletcher (Diouf, 66.), Nani - Berbatov (Owen, 66.), Rooney (Gibson, 66.).

Menedzser: Sir Alex Ferguson.

Cserék: Kuszczak - kapus, Owen, Pak, Fabio, Gibson, De Laet, Diouf.

 

PORTSMOUTH: James - Vanden Borre (K.-P. Boateng 61.), R. Rocha, Wilson, Ben-Haim - Webber, R. Hughes, Mullins, O'Hara (Jebda, 75.), Belhadzs - Piquionne (O.-Abeyie, 68.).

Menedzser: Avram Grant.

Cserék: Ashdown - kapus, O.-Abeyie, Finnan, K.-P. Boateng, Dindane, Jebda, Baszinasz.

 

Gólszerző: Rooney (40.), Vanden Borre (45. - öngól), Carrick (59.), Berbatov (62.), Wilson (69. - öngól)

 

Sárga lap: Diouf (82.), ill. Webber (24.), O'Hara (28.), Ben-Haim (36.), K.-P. Boateng (78.)

Link to comment
Share on other sites

Manchester United 5-0 Portsmouth (Rooney 40., Vanden Borre 45.-öngól, Hughes 59.-öngól, Berbatov 62., Wilson 69.-öngól)

 

Sima győzelem, papírforma szerinti eredmény, a gólkülönbséget látva némileg még azon is túltett a csapat. A Portsmouth eleinte amennyire tudta, tartotta magát, nagyobb gólhelyzetet nem is igazán engedtek nekünk, de az első játékrész utolsó perceiben szerzett két gól gyakorlatilag eldöntötte a találkozót, a második félidőre csak annyi dolgunk maradt, hogy fölényessé tegyük a győzelmet - az öt gól szerintem arról tanúskodik, hogy ez sikerült is. :) Rooney szokás szerint ezúttal is betalált (ő maga az Arsenal elleni meccs után azt nyilatkozta, hogy a célja innentől kezdve a harminc gól, a teljesítményét látva - pl. a január hónap legjobb játékosának járó elismerést is begyűjtötte - ez már realitás), Nani ismét remekül játszott (nagyon megérdemelne már egy olyan gólt, ami a statisztikákban is az ő neve mellett szerepel :) ) de összességében elmondható, hogy senki sem okozott csalódást a csapatból. A Portsmouth valóban nagyon gyenge teljesítményt nyújtott, ebből a győzelemből nem lehet messzemenő következtetéseket levonni, szerdán az Aston Villa otthonában jóval nehezebb dolgunk lesz, de "vissza kell szereznünk" azokat a pontokat, amiket ősszel az Old Trafford-on elvettek tőlünk. Glory, Glory Man. United!

 

3768.jpgAston Villa - Manchester United3829.jpg (Barclays_Logo.gifAngol bajnokság, 26. forduló) - 2010. február 10., szerda, 20:30 (Élő közvetítés: Digisport)

Link to comment
Share on other sites

döntetlen lett a vége a Villa Parkban, ami ahoz képest nem rossz, hogy emberhátrányban játszott a csapat. szerencsétlen Nanit sajnálom, akinek jól ment a játék mostanság, de most legalább 2-3 meccsre elmeszelik tette miatt. így is 1 pontott hozott a csapat a Chelsean, az Arsenal viszont nyert szal 2-vel csökkentette hátrányát, de tőlük nem kell félni se a pooltól, se a citytől. ez a bajnokság kétesélyes és nagyon oda kell tenni magukat a srácoknak, hogy címvédés legyen a vége.

 

GO UNITED!

Link to comment
Share on other sites

Aston Villa 1-1 Manchester United (Cuellar 19., illetve Collins 23.-öngól)

 

A hármas sípszó után eléggé le voltam törve, nem mondhatni, hogy elégedett lettem volna az egy ponttal, de hamar beláttam, hogy egy órán keresztül emberhátrányban játszva a Villa Parkban egyetlen csapat számára sem rossz eredmény, ha pontosztozkodással zárul a találkozó. Ráadásul ez a döntetlen felértékelődik annak fényében, hogy a Chelsea (elsősorban az egykori Manchester-játékos, Saha duplájának köszönhetően) vereséget szenvedett az Everton otthonában, és így már csak egy ponttal előznek meg minket. Meg lehet közelíteni a dolgot olyan szempontból is, hogy a második félidőben az emberhátrány ellenére végig mi irányítottunk, és ha ezt kihasználva nyerni tudtunk volna, most mi állnánk a tabella élén, de egy ilyen döntetlen miatt egyáltalán nem kell szégyenkeznünk (az Aston Villa ismét megmutatta, hogy kemény ellenfél, de a Ligakupa-döntőben már nem szabad botlanunk ellenük :) ), és jónéhány forduló van még hátra, a következő hónapokban bőven lesz alkalmunk magunk mögé utasítani a Chelsea-t. Go MU!

Link to comment
Share on other sites

498.jpgAC Milan - Manchester United3829.jpg (type_champions.gifBajnokok Ligája, nyolcaddöntő, első mérkőzés) - 2010. február 16., kedd, 20:15 (Élő közvetítés: TV2)

 

Az elkövetkező napokban ne várjon tőlem senki egyöntetű Manchester-szurkolást. :) A két kedvenc csapatom találkozása a BL egyenes kieséses szakaszában számomra felér egy döntővel, de biztos vagyok benne, hogy a semleges nézők igényeinek is eleget tesz ez a párosítás. Az esélyeket illetően sem akarok egyik vagy másik csapat felé jobban húzni, de hasonló "koreográfiára" számítok, mint amilyen a Manchester tavalyi, Interrel vívott nyolcaddöntője volt: az első találkozót szerintem még egyik csapat sem fogja kedvezőbb helyzetben zárni (én gól nélküli döntetlenre számítok), és minden három hét múlva, az Old Trafford-on dől majd el. Izgalmakban egész biztosan nem lesz hiány, remélem mindkét alakulat a legjobb formáját tudja majd hozni és a játék színvonala is hasonló lesz, mint a legutóbbi BL-párharcuk alkalmával három évvel ezelőtt (részletezni szerintem nem kell, aki látta, az nem fogja elfelejteni). Számomra az év meccse lesz ez a két összecsapás! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Én egyébként teljesen hasonló helyzetben vagyok a Chelsea-vel, s az Interrel... :) Érdekes meccs lesz, bár ott szerintem az esélyek egyáltalán nem kérdésesek, s max Mourinho tudná valami varázslattal megkeverni a dolgokat :)

Link to comment
Share on other sites

Üdv

 

Nagyon jó kis meccs volt a tegnapi :D 5 gól hajtós meccs élvezet volt nézni főleg úgy h így szerintem meg kell lennie a továbbjutásnak :)

Lehet h kellett 1 kis szerencse is a győzelemhez de megint bebizonyította a csapat h a helyzetkihasználása messze kiemelkedő

Link to comment
Share on other sites

AC Milan 2-3 Manchester United (Ronaldinho 3., Seedorf 85., illetve Scholes 36., Rooney 66., 74.)

 

A találkozó előtt azt mondtam, mindentől függetlenül ez lesz számomra az év meccse (illetve még a visszavágó természetesen), de nyugodtan állíthatom, a színvonal is elérte ezt a szintet, a mérkőzés minden szempontból túlszárnyalta még a legmerészebb várakozásaimat is. :rolleyes: Mivel ez a párharc nekem inkább ünnep, mint rivalizálás :) , a találkozó alatt nem nagyon mélyültem bele, hogy egyik, ill. másik gárda hogyan játszik és hasonlók, csak a "felszínre figyeltem", és a részletekbe most sem szeretnék belemenni (bár Rooney újabb szárnyalásától kezdve Seedorf zseniális góljáig bőven jöhetnék példákkal), inkább hálás vagyok a két csapatnak, amiért egy ilyen meccsel ajándékoztak meg, és remélem, hogy a három hét múlva esedékes visszavágó is hasonló színvonalat hoz majd. ;)

 

3783.jpgEverton - Manchester United3829.jpg (Barclays_Logo.gifAngol bajnokság, 27. forduló) - 2010. február 20., szombat, 13:45 (Élő közvetítés: Digisport)

Link to comment
Share on other sites

Everton 3-1 Manchester United (Biljaletdinov 19., Gosling 76., Rodwell 90., illetve Berbatov 16.)

 

Most erre mit lehet mondani... A csapat teljesítménye távol állt attól, amit az utóbbi mérkőzéseken láthattunk (talán a szürke a legjobb jelző, amivel a ma bemutatott támadójátékunkat lehet illetni), az Everton sem játszott jól, nekik egyszerűen csak jobban kijött a lépés a találkozó végén, ami az idénybeli hatodik vereségünkhöz vezetett. :( Nincs mit tenni, vissza kell állnunk arra a formára, ahogy eddig is játszottunk (főként mivel jövő hétvégén Ligakupa-döntő vár ránk), innentől kezdve már nem szabad hibázni, egy hetedik vereséget már nem biztos, hogy elbírna ez a szezon. :mellow:Go MU!

 

3829.jpgManchester United - West Ham United3816.jpg (Barclays_Logo.gifAngol bajnokság, 28. forduló) - 2010. február 23., kedd, 21:00 (Élő közvetítés: Eurosport2)

 

Manchester United 3-0 West Ham United (Rooney 38., 55., Owen 80.)

Link to comment
Share on other sites

Üdv

 

A tegnapi győzelem valamelyest feledtette a hétvégei zakót a játék nem volt tökéletes de a lényeg a 3 pont :)

De ami rossz h úgy néz ki megint megsérült Ferdinand és Anderson :S ez má nem lehet igaz sosem fog már összeállni a legerősebb védőpárosunk? :(

Link to comment
Share on other sites

3768.jpgAston Villa - Manchester United3829.jpg (type_carling.gifAngol Ligakupa, döntő) - 2010. február 28., vasárnap, 15:45 (Élő közvetítés: Sport1)

 

Vasárnap a szezon egyik legfontosabb meccse vár ránk, az Aston Villa ellen védhetjük meg a tavaly elhódított Ligakupa-címet. A mérkőzés nehézségéről (azon túl, hogy egy kupadöntő lesz) azt hiszem lényegében mindent elmond, hogy a leendő ellenféllel szemben az idei két bajnoki összecsapáson mindössze egy pontot sikerült begyűjtenünk, de az Aston Villa erősségéről szerintem senkit sem kell külön kioktatni. Tovább nehezíti a dolgunkat, hogy a kérdéses Stilian Petrovon kívül Martin O'Neill csapatában nincs hiányzó, míg nálunk Nani eltiltás, Ferdinand, Giggs, és Anderson (a brazilnak nagyjából hat hónapot kell kihagynia, - természetesen nem csak emiatt, de - nem tartom valószínűnek, hogy a következő szezonban is nálunk fog játszani :huh: ) pedig sérülés miatt nem léphet pályára. A West Ham elleni keddi találkozón érezhető volt a tartalékolás, bízom benne, hogy Ferguson a kupadöntőben a legerősebb összeállításban küldi pályára a csapatot, bár nem lenne meglepetés, hogy például Gibson helyet kapna a kezdőben (minden valószínűség szerint egy csatárral, tehát az utóbbi időben gyakran látott 4-5-1-es hadrendben fogunk felállni). Tudom, hogy idén első a bajnokság (és a hazai kupákkal szemben egyébként is mindig előnyt élvez), de nagy dolog lenne a Ligakupa-győzelem is, biztos vagyok benne, hogy Ferguson és az egész csapat is hasonló véleményen van, és nem fogják veszni hagyni a trófeát. ;)Glory, Glory Man. United!

Link to comment
Share on other sites

nagyon durva meccs lesz, a PL legtöbb gólt szerző csapat és a legjobb védelemmel rendelkező csapat között. nehéz lesz....

 

más: mivel a Chelsea veszített a city ellen, így már csak 1 pont a különbség a két csapat között, szóval még nyitottabb a bajnokság.

holnap természetesen MU győzelmet várok, magabiztos játékkal.

 

GO UNITED!

Link to comment
Share on other sites

ASTON VILLA-MANCHESTER UNITED 1-2 (1-1)

 

London, Wembley-stadion, 88 596 néző, vezette: Phil Dowd.

 

ASTON VILLA: Friedel - Cuéllar (Carew, 80.), Dunne, Collins, Warnock - A. Young, Milner, Petrov, Downing - Agbonlahor, Heskey.

Menedzser: Martin O'Neill.

Cserék: Guzan - kapus, Sidwell, Delph, Delfouneso, L Young, Carew, Beye.

 

MANCHESTER UNITED: Kuszczak - Rafael (Neville, 66.), Vidics, Evans, Evra - Valencia, Fletcher, Carrick - Pak (Gibson, 85.), Owen (Rooney, 42.), Berbatov.

Menedzser: Sir Alex Ferguson.

Cserék: Foster - kapus, Neville, Brown, Scholes, Gibson, Rooney, Diouf.

 

Gólszerző: Milner (5. - 11-esből), ill. Owen (12.), Rooney (74.)

 

Sárga lap: Collins (11.), Downing (18.), ill. Evra (41.), Vidics (68.)

Link to comment
Share on other sites

Aston Villa 1-2 Manchester United (Milner 5.-tizenegyesből, illetve Owen 13., Rooney 74.)

 

Igen, sikerült! :happy:Egy év elteltével ismét miénk a Ligakupa-trófea! :rolleyes: Nem indult könnyedén a meccs, azok után, hogy Ferguson nem a lehető legjobb összeállításban küldte pályára a csapatot és a Villa már az ötödik percben vezetést szerzett, eléggé le voltam hangolva, de szerencsére sikerült gyorsan egyenlítenünk. Sajnáltam Owen sérülését, mivel ezúttal is megmutatta, hogy tud ő még bármikor nagyot villantani, de ha ő nem dől ki, nem állhatott volna be (legalábbis nem ilyen korán) az a Rooney, aki később aztán a győztes gólt szerezte (a "változatosság kedvéért" ezúttal is fejjel talált a kapuba). Egész egyszerűen már nem találok jelzőket a teljesítményére, de Valenciát is ki kell emelni, ezúttal is ő jegyezte a gólpasszt (mellesleg a találkozó legjobbjának is megválasztották), egyre nagyobb ez a páros. :) Egy trófeánk tehát már idén is egészen biztosan van, a következő cél pedig a bajnoki cím megvédése. ;)GLORY, GLORY MAN. UNITED!

Link to comment
Share on other sites

Néhány hír a csapat háza tájáról:

 

A Ligakupa-döntő után az angol lapok Rooney állítólagos térdsérüléséről cikkeztek, de ő maga ezt egy sajtótájékoztatón cáfolta. Mindenkit biztosított arról, hogy ott lesz az angol válogatott Egyiptom elleni meccsén, és valóban, tegnap csaknem végig is játszotta a találkozót, úgyhogy aki esetleg hallotta ezt a híresztelést, az megnyugodhat, Rooney-nak semmi baja és minden valószínűség szerint a szombati bajnokin is pályára lép. ;)

 

Van der Sar egy évvel meghosszabbította a szerződését, így szinte biztos, hogy jövőre is ő fogja őrizni a csapat kapuját. :rolleyes: Szerintem a jelenlegi Manchester egyik legbiztosabb és legfontosabb pontja, a kora ellenére simán ott van a világ legjobb kapusai között, örülnék, ha még 45 éves korában is nálunk játszana. :)

 

Szerk.: Owen térdsérülése (amit a Ligakupa-döntőn szedett össze) súlyosabb, mint amit előzetesen vártak, tavasszal már nem léphet pályára a támadó és a világbajnoki szereplésről is le kell mondania. :mellow: Még örültem is, hogy a manchesteri tartózkodása alatt ezidáig még nem szenvedett komolyabb sérülést, erre most kiderül, hogy a szezon hátralévő részében nem számíthatunk rá. :( Nagy veszteség az ő kiesése, igaz nem kapott túl sok játéklehetőséget, de többször is bizonyította (pl. a City elleni felejthetetlen bajnokin, a Wolfsburg elleni BL-csoportmeccsen, vagy épp a hétvégi Ligakupa-finálé során), hogy komolyan lehet vele számolni, ráadásul Rooney és Berbatov mögött így már nincs nagyobb nevű támadó (előbbi játéka ráadásul kérdéses a Wolves ellen). Ezt a szomorú tényt némileg ellensúlyozza, hogy Ferdinand úgy tűnik egészséges és holnap már pályára is léphet (így talán végre összeállhat a nagy belső védőpáros, ugyanakkor Evans-re nem számíthat Ferguson), valamint Hargreaves ügyében is előrehaladás történt, a hírek szerint a tartalékcsapat következő meccsén játéklehetőséghez juthat.

 

479.jpgWolverhampton - Manchester United3829.jpg (Barclays_Logo.gifAngol bajnokság, 29. forduló) - 2010. március 6., szombat, 18:30 (Élő közvetítés: Eurosport2)

Link to comment
Share on other sites

Wolverhampton 0-1 Manchester United (Scholes 73.)

 

Várható volt, hogy Rooney hiányában akadozni fog a támadójáték, de sikerült kiharcolni a győzelmet. Egy ilyen találkozón, a körülmények ismeretében szerintem nem is a mutatott játék a legfontosabb (mellesleg a végén még valami óriási szerencse is kellett ahhoz, hogy ne szülessen meg az egyenlítő találat), az a fő, hogy - Scholes századik bajnoki góljának köszönhetően - megvan a három pont. ;) Ezzel a sikerrel elfoglaltuk a tabella első helyét megelőzve az egy meccsel kevesebbet játszó Chelsea-t, innentől kezdve elsősorban rajtuk a nyomás. Glory, Glory Man. United!

 

3829.jpgManchester United - AC Milan498.jpg (type_champions.gifBajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó) - 2010. március 10., szerda, 20:45 (Élő közvetítés: Nincs - Közvetítés felvételről a Digisporton, 23:15-től)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...