Jump to content
PirateClub.hu

Manchester United


Marcus Bent
 Share

Recommended Posts

Nagyon nem tetszik, amit látok. :angry:A Burnley félidőben 1-0-ra vezet, ráadásul Carrick még egy tizenegyest is kihagyott. :angry: A csapat játékában egyszerűen nincs fantázia, gyakorlatilag teljesen veszélytelenek vagyunk a kapura, és még azzal a semmiből kapott egyenlítési lehetőséggel sem tudtunk élni. <_< Ferguson-nak a szünetben valamit csinálnia kell, különben súlyos lebőgés lehet a vége. :sleep: Én a helyében Owen helyett behoznám Berbatov-ot, a Birmingham elleni meccsen is voltak momentumai (ennél azért persze több volt a játékában), bár az ő mentalitását ismerve ki tudja, hogy hátrányban mennyit tudna hozzátenni, de ha őt nem is, Valenciát mindenképpen beküldeném még a félidőben Giggs helyére, tőle várhatjuk leginkább, hogy valami életet vigyen a csapat játékába. A Burnley nagyon motiváltan játszik, ha pontokat akarunk, akkor viszonylag gyorsan egyenlítenünk kell, az megfoghatja őket, és onnantól már egyenes az út. Go MU!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Én a 70. percben kikapcsoltam a meccset, nem bírtam tovább nézni....

Teljesen igazad van merchanies, egyedül Rooney akart nagyon, bár ő mindíg akar!

Remélem Ferguson edzésen gyarolotatja velük a 11-es rúgásokat, mert szörnyű ahogy lövik. A Burnley-nek meg tisztelet, mert nagyon bátran kiáltak a Manchester ellen.

Link to comment
Share on other sites

Burnley 0-1 Manchester United (Blake 19.)

 

Az ilyen meccsek után az ember legszívesebben "elásná magát". Vannak vesztes meccsek, mint például a tavalyi BL-döntő vagy a Liverpool elleni kudarc hazai pályán, amik fájnak ugyan, de valamivel könnyebb elfogadni, hisz egy nagycsapattól kaptunk ki, de ez a tegnapi vereség, Manchester-szurkolóként ilyet talán csak a Fulham elleni tavalyi botlás során éltem meg. :mellow: Ilyen motiválatlannak, erőtlennek talán még nem is láttam ezt a csapatot, egyszerűen semmit nem tudtak. Nem kezdeném el egyénileg minősíteni a játékosokat, Rooney-n, Evra-n, és Evans-ön kívül mindenki nagyban alulteljesítette önmagát, talán még Foster az, aki nem okolható, hisz azt a lövést nemhogy ő, még Van der Sar, és azt hiszem nyugodtan mondhatom, hogy semelyik másik kapus a világon nem tudta volna hárítani. De megjegyzem, ettől függetlenül az a gól még elkerülhető lett volna, ha rendes védelemmel állunk fel, Ferdinand és Vidics már rég megoldotta volna azt a helyzetet. Az még rendben van, hogy a meccs korai szakaszában vezetéshez jut az ellenfél, de 70 percnyi hátrányban is csak ment szépen hátul a passzolgatás, jóformán nem is volt igazi nagy gólhelyzetünk. Ezen a meccsen azért nagyon hiányzott Ronaldo, aki lendületet és fantáziát tudott volna vinni a támadásokba, na és persze egy 'csodacsere' Tévez. :unsure: A Liverpool első fordulóban elszenvedett veresége eddig csak a kárörömre volt igazán jó, de most felértékelődik, hisz legalább nincs három százszázalékos nagycsapat (az Arsenal meccse ugyebár elmaradt ebből a fordulóból). Megjegyzem, ők azért a Tottenham elleni kudarcból is egy 4-0-s sikerrel álltak fel tegnap. :huh: Ferguson-nak lesz dolga ebben a két napban, a Wigan nem egy nagy ellenfél, de látva, hogy mit csináltak az első fordulóban és hogy mi mit műveltünk tegnap... Go MU!

Link to comment
Share on other sites

9202.jpgWigan Athletic - Manchester United3829.jpg (Barclays_Logo.gifAngol bajnokság, 3. forduló) - 2009. augusztus 22., szombat, 15:45 (Élő közvetítés: Digisport)

 

A Burnley elleni kudarc után lesz mit kijavítania szombaton a csapatnak. A Wigan az első fordulóban nagy meglepetést okozott az Aston Villa felett idegenben aratott győzelemmel, hétközben viszont kikaptak az újonc Wolverhamptontól, szóval ezek alapján nem lehet megmondani, hogy mi várható tőlük. Az előző szezonban mindkét ellenük lejátszott meccsünk elég szoros volt (főleg a második, amikor hátrányból fordítottunk Tévez emlékezetes találatával és Carrick bombagóljával - azután állt be az a helyzet, hogy ha az utolsó két fordulóban legalább egy pontot szerzünk, akkor bajnokok vagyunk), és -főként a szerdai meccsünkön mutatott teljesítmény alapján- ezúttal sem számítok többgólos győzelemre (legfeljebb 2 gólos különbégre látok esélyt), de most úgyis csak az a fő, hogy a játékunk helyreálljon és hogy nyerjünk, és rendbe szedjük magunkat az egy hét múlva esedékes Arsenal elleni meccsre. ;)Ferdinand-nak sajnos 3-4 hetet ki kell hagynia, de jó hír, hogy a Wigan ellen már játszhat Vidics, nagy szükség van rá a védelemben. Tavaly is hasonló volt a helyzet, akkor is örültem neki, hogy közbejönnek a válogatott meccsek, akkor azért, mert Ronaldo-ra nem számíthattunk, most pedig a védelem nincs teljesen rendben. :huh: De egyelőre csak az a fontos, hogy a holnapi meccsen mindhárom pontot begyűjtsük! ;)Glory, Glory Man. United!

Link to comment
Share on other sites

jaja, és még jók sem voltunk annyira, szóval van még bőven ebben a csapatban de az első félidő után én meg nem mondtam volna hogy ez egy 5-0-ás meccs lesz... szép vót jó vót össze kő szokni és még jobb lehet.

Owen és Nani gólja az gyönyörű volt!! Rooney pedig tényleg elképesztő játékos

Szerintem a 0-1 és az 5-0 sem mérvadó eredmény, az igazi megmérettetés az Arsenal lesz, addigis és utána is:

GO MU!!!

Link to comment
Share on other sites

Wigan Athletic 0-5 Manchester United (Rooney 56., 65., Berbatov 58., Owen 85., Nani 92.)

 

Ez igen, így kell visszatérni egy olyan meccs után, mint amilyen a hétközi kudarc volt! B) Nálam most a Burnley-től elszenvedett vereség ellenére is felhőtlen az öröm. ;) Az első játékrész után még én is úgy voltam vele, mint a meccs előtt, hogy ez valószínűleg egy egygólos győzelem lesz, legfeljebb a két gólt láttam reálisnak, de a második félidőben nagyon kitett magáért a csapat, egyszerűen tökéletes teljesítményt nyújtottak, az 5-0 szerintem hűen tükrözi a második játékrész(!) összeképét. Nagyon elszállni persze nem szabad, az igazi megmérettetés és mérvadó majd a jövő hétvégi Arsenal elleni bajnoki lesz. A védelem Vidics visszatérésével pazar volt, a szerb óriási teljesítményt nyújtott, csakúgy mint Foster, aki egyre inkább úgy tűnik, jó választás volt Van der Sar elsődleges helyettesének. Rooney duplájának nagyon örülök, ezzel már ugye három gólos, és Defoe-val "társbérletben" vezeti a góllövőlistát, persze a bajnokság ilyen korai szakaszában ez még nem túl sokatmondó, de az azért látszik, hogy jót tesz neki, hogy végre teljes értékű csatárt játszhat. Berbatov góljának is örülök, a trükkös, látványos megoldásainak egyike ezúttal eredményt is hozott magával, és egyébként is látszik, hogy minden szempontból javul a játéka (a gólja mellett gólpasszt is adott), idén talán végre azt kapjuk tőle, amit várunk; aminek pedig még inkább örülök, az Owen első bajnoki találata manchesteri színekben, nagy szüksége volt már erre neki is és a szurkolóknak egyaránt (egyébként is, szerintem mind közül ez volt a legszebb gól a mai meccsen). Nagy pozitívum volt még Evans továbbra is tartó remek teljesítménye, és Nani is nagyot játszott, ő is egyre nagyobb formában van. Szóval nagyon jó úton haladunk, csak ugyanilyen játékot lássunk jövő héten az Arsenal ellen is! ;)Glory, Glory Man. United!

 

3829.jpgManchester United - Arsenal3766.jpg (Barclays_Logo.gifAngol bajnokság, 4. forduló) - 2009. augusztus 29., szombat, 18:15 (Élő közvetítés: Eurosport2)

Link to comment
Share on other sites

Üdv

 

Na igen erről van szó srácok :D

Különféle oldalakon verték a mellüket a különféle drukkerek h bizony idén a MU harmat gyenge lesz így nem lehet pótolni ronniet meg úgy... 5-0 úgy lesz ez a bajnok meg úgy Mu-nak esélye sem lesz stb. most nem sorolnám

jó az épeszű MU drukkerek belátják h majd a következő bajnoki lesz a mérvadó ha ott nyerünk a mostani Arsenal ellen végleg elhallgatnak a kérkedők

Link to comment
Share on other sites

tele van a sajtó Robbennel és a Manchesterrel, őszintén szólva REMÉLEM hogy leigazoljuk, mert szó ami szó elkél a világsztár, de főleg elkél az olyan ember aki már nem 19 éves, gyors, megtudja tartani a labdát és valamilyen szinten képes irányítani a többieket.. erre persze nem Robben a tökéletes megoldás de hogy csak nyerhetünk vele az tuti

Link to comment
Share on other sites

Jó meccs volt! A Burnley elleni kudarc után nagyszerű ellentmondást láthattunk. Kicsit sűrűn jöttek a gólok! :)

Rooney nagyon jól játszott, Berbatov is kitett magáért, és a gólja is szép volt. Valencia kiváló igazolás volt, hiába fiatal, olyan tapasztaltan játszik mint egy nála 10 évvel idősebb! Az Arsenal elleni meccs nehéz lesz és nem biztos hogy sikerülni fog, de én bízok benne! ;)

Link to comment
Share on other sites

Úgy látom a BL-csoportok sorsolásáról még nem esett szó (legalábbis ebben a topikban nem): a Manchester a B-csoportba került, ahol a Wolfsburggal, a CSZKA Moszkvával, és a Besiktas-al játszik majd. Azt hiszem nyugodtan kijelenthető, hogy az Arsenal után mi kaptuk a legkönnyebb sorsolást, biztosnak tűnik a csoportelsőség. ;)

 

Egy jó hír a holnapi, Arsenal elleni rangadóval kapcsolatban:

Az Arsenal középpályása, Cesc Fabregas sérülés miatt nem lehet ott a Manchester United elleni Premier League-rangadón a hétvégén. A katalán játékos a Portsmouth elleni bajnokin szedett össze térdszalagsérülést, Arsene Wenger menedzser pedig a mai napon bejelentette, hogy Fabregas sérülése nem jött rendbe, így nem lehet ott a pályán a „vörös ördögök" ellen.

tele van a sajtó Robbennel és a Manchesterrel, őszintén szólva REMÉLEM hogy leigazoljuk, mert szó ami szó elkél a világsztár, de főleg elkél az olyan ember aki már nem 19 éves, gyors, megtudja tartani a labdát és valamilyen szinten képes irányítani a többieket.. erre persze nem Robben a tökéletes megoldás de hogy csak nyerhetünk vele az tuti

Én elég jónak érzem így is a csapatot, de Robben valóban nem jött volna rosszul, az egyetlen bökkenő csak az, hogy időközben már hivatalossá vált, hogy a Bayern-ben folytatja... :)

 

merchanies, most bizonyára még a Milan - Inter-re gondolsz. A Manchester-t nem féltem, győzelmi esélyekkel lép pályára minden rangadón ;) ; a Milan pedig a borzalmas felkészülési időszakhoz képest nagy meglepetést okozott a Siena elleni teljesítményével, illetve még az Inter Bari elleni produkcióját látva akár még nyerhetünk is... :rolleyes: (bár egy döntetlennel kiegyeznék). Szóval bíztatóak azért a dolgok... :)

Link to comment
Share on other sites

Eddig nagyon nem úgy alakul a meccs, ahogy kellene, az Arsenal félidőben 1-0-ra vezet Arsavin (bomba)góljával. <_< Sajnálatos módon nagyjából ugyanaz a tanácstalanság látszik a csapaton, mint a Burnley elleni vereség alkalmával. :unsure: Sem Nani, sem Valencia nem nyújt olyan teljesítményt, mint az előző meccseken (természetesen a 2. fordulóbeli játékukat nem hiányolom), bár most Berbatov és Owen is csak pados, az ő beállításukkal azért javulhat a támadójátékunk. Ezt a meccset mindenképpen be kell húznunk, nem szabad a Liverpool sorsára jutnunk (négy forduló alatt két vereség), és ahogy a meccs előtt Ferguson is mondta, idén nem engedhetjük meg magunknak, hogy olyan teljesítményt nyújtsunk a másik három nagy ellen, mint tavaly. Go MU!

 

Szerk. 1: Az 59. percben egy jogosan megítélt tizenegyessel Rooney révén egyenlítünk! :happy: Nagyon kellett ez a "mentőöv", enélkül nem biztos (vagy nem hiszem), hogy vissza tudtunk volna jönni a meccsbe. Innentől viszont előre!

 

Szerk. 2: Diaby öngóljával már 2-1 nekünk! B) Mintha csak az ellenfél kapujába szánta volna, olyan volt a fejese. :) Most viszont már nem szabad kiengedni a meccset a kezünkből, kell még egy gól, és kész! GO MU!

 

Végeredmény: Manchester United 2-1 Arsenal (Rooney 59.-tizenegyesből, Diaby 64.-öngól, illetve Arsavin 40.)

Megvan!!! :happy: Az első félidőben gyenge volt a játékunk, a második játékrészben sem volt az igazi, kellett azért szerencse is, de megnyertük, és most CSAK ez a lényeg! :happy: Amikor a végén Van Persie belőtte, még "a mindenki tudja hogy mi" is meghűlt bennem :) , de aztán... :rolleyes: Nagy győzelem volt! GLORY, GLORY MAN. UNITED!

Módosította vassadi
Link to comment
Share on other sites

Üdv

 

Jó volt így közösen nézni a meccset a haverokkal :) góloknál üvöltöttünk meg minden jó volt :D

A meccs maga 1 hamisíthatatlan rangadó volt még a végén is azt hittem h döntetlen lesz megállt bennem az ütő...

a játék az 1. félidőben nagyon gyenge volt a másodikban már jóval jobbak voltunk, a szerencse is mellénk állt lehetett volna nekünk 4-1 v akár az Arsenalnak 3-0 hát most szerencsénk volt, de 1 ilyen rangadó erről szól....

az öngól meg nevetséges volt szegény srác lehetett volna a meccs embere is így negatív hős lett...

Link to comment
Share on other sites

Egyetértek veled merchanies, jóllehet nem kis szerencse is kellett ehhez a győzelemhez (bár én egyedül a mindent eldöntő öngólra tekintek így, a tizenegyes jogos volt - egyébként az megjegyezném, hogy ezzel a góllal Rooney ismét fellépet a góllövőlista élére a hétvégén 'eredménytelen' Defoe mellé), de azért amikor a meccs utolsó negyedében az Arsenal már kitámadott, nekünk is volt három-négy ziccerünk, és ha azokból csak egyet is gólra váltunk, onnantól már le van zárva a meccs.

 

A védelem a Vidics-Evans belső kettőssel egy Wigan-féle csapattal szemben megfelel, de a rangadókon nagy szükség van arra, hogy Ferdinand és Vidics is rendelkezésre álljon, mert a hátsó négyes a tegnapi meccsen korántsem volt stabil. Bár az igaz, hogy most a szerb mellett Brown volt a másik belső védő; meggyőződésem, hogy Evans-el biztosabb lábakon állt volna a védelem. O'Shea teljesítményével nincs gond, de a támadásokhoz gyakrabban felléphetne, Evra pedig ha így folytatja, végképp nem fog kétséget hagyni afelől, hogy ki a világ legjobb balhátvédje... ;)

 

A VB-selejtezők miatt most lesz egy kéthetes szünet, legközelebb szeptember 12.-én játszunk újra bajnokit, a Tottenham ellen. A Spurs formáját elnézve nem kétséges, hogy nagyon nehéz meccsre számíthatunk, de azon a meccsen elméletileg már Ferdinand is bevethető lesz, szóval minden esély megvan rá, hogy ismét megtörjük egy százszázalékos csapat sorozatát. ;)

 

Glory, Glory Man. United!

Link to comment
Share on other sites

eszméletlen meccs volt, amikor van Persie berugta a 96. percbe azt a gólt... nah mondom... bennem is megállt az ami benned is vassadi. aztán látom, hogy les. aztán Wengit felküldték a united szurkolók közé:D hát számomra az volt a meccs csúcs pontja:D mondjuk én kicsit sajnáltam, mert nem rossz ember, meg erre már kb semmi szükség nem volt a végén. de aki elötte látta a blackburn west ham meccset az tudhatja, hogy ezen a meccsen a hosszabítás utolsó 3 percébe több történt mint azon a meccsen végig.

 

mondjon akárki akármit, a focit gólra játszák, szabálytalan gól nem született így teljesen megérdemelt a 3 pont. vagy ha már itt tartunk akkor a lokinak se kéne most a bl-be játszania a dvsc-levszki meccs alapján... onnantól kezdve, hogy a bíró lefujta a meccset, nem érdekel az egész. nyertünk? nyertünk. megkaptuk a 3 pontot? meg. akkor?

Link to comment
Share on other sites

Már mi a fenéért ne kellene(eleve, hogy jön ez ide, ha nem csak alaptalan vitatkozási felületet kerestél)? legalább hülyeséget ne mondj... Kettős győzelem, 4 gól... akkor meg mégis miről beszélsz? Köze nincs a kettőnek egymáshoz. Az elkeseredett próbálkozások (amiben semmi potenciál, tényleges lehetőség arra, hogy fordítsanak nem igazán volt), és a tökéletes helyzetkihasználás között ég és föld a különbség... Illetve idegenben is szépen kikaptak. Szintén ég és a föld a különbség, hatalmas bombagólok, s öngól között. No comment, de ez nem ide való, s kérlek mellőzd az ilyen meddő vita kezdeményezéseket. Utálom már az ilyen magyar-siker ellenes kötekedő hozzáállást. Ahelyett, hogy örülnél egy magyar sportsikernek, inkább azzal pedálózol, azt szajkózva, hogy nem érdemli meg. Magyartól, magyar-siker ellenesség. Szép.

Link to comment
Share on other sites

a Wenger-féle Arsenal egyszerűen elnyűhetetlen, nagyon jó meccs volt. Az az igazság, hog yén is azt gondolom hogy szerencsénk volt (azt viszont nem, hogy az "Arsenalnak nyernie kellett volna"). Most tényleg örülni kell neki hogy megvan az első nagy, túlvagyunk rajta, de nem szabad elfeljteni hogy nem rúgtunk akció-gólt, és a játékban csak nagyon ritkán volt benne vagyis valahogy váltani kell, vagy télen venni valakit.

Rooney egyértelműen az első számú szupersztár lett Angliában, de egyedül ő is kevés, nagyon hiányzik mellőle egy nyerő ember, és ezen a meccsen ez meg is látszódott.

Ahogy elnézem a Tottenhamet nem lesz könnyebb meccs mint a mostani Arsenal elleni, remélem a kulcsembereink csak 'finoman' játszanak a selejtezőkön.

Wenger pedig csak parádézott a végén, szopatta a bírót... (jogosan). Meccs után nyilatkozta hogy tudta hogy les volt és nem azért rúgott egyet az üvegbe mert nem értett egyet hanem mert ideges volt hogy kikapnak, most ezért kiállítani valakit... namindegy, nem hiába van szüksége az FA-nek a respect the ref kampányra mert ennyi hülyét csak így lehet megvédeni

 

1080667_69b62e58a6c7c57447dcaa45ef833f05_wm.jpg

Link to comment
Share on other sites

Egyetértek, kellett a győzelemhez szerencse is, de az nem igaz, hogy az Arsenal-nak kellett volna nyernie, vagy hogy a Manchester nem érdemelte meg a győzelmet. Tudom, hogy utóbbit (itt) senki sem jelentette ki, csak úgy írtam (mielőtt még valaki nagy elkeseredettségében vagy felháborodva ilyenekkel dobálózna :) ).

 

Wenger a meccs végén nagyot alakított, le a kalappal előtte :) , de viccet félretéve, egyszóval röhejes az, amit a játékvezető csinált, tudta ő is, hogy a szabadrúgás után le fogja fújni a meccset, teljesen felesleges volt kiállítani az 'ágyúsok' mesterét. <_<

 

A Debrecent tényleg ne keverjük ide, a két meccsnek semmi köze egymáshoz. ;)

Link to comment
Share on other sites

jó grat a debrecennek, hogy bejutottak, de alapbol a meccset vettem példának. mert hogyha azt nézzük, hogy a SZÁMOK és a mutatott játék alapján a levszki érdemelte volna meg. nah kb most sokan itt is ezt mondják. hogy mivel az arsenal jobban játszott(egyébként ha a kezdetektöl 2 csatárral toljuk akkor sokkal simább meccs lett volna) így neki kellett volna nyernie. egyébként nem tom mi a ... kell leugatni rögtön. megohgy vitát kezdeményezek. uramisten! eszembe sem jutott megkérdőjelezni azt, hogy a loki megérdemelte e a gyözelmet-.- mér kell egyböl a legrosszabbra gondolni?!

Link to comment
Share on other sites

spongyát rá :)

 

Kíváncsi vagyok egyébként az idei év bajnokságára. Tavaly nem volt szüksége szerencsére a MU-nak, a Chelsea, a Manchester City meg most elég erősnek tűnik :)

Link to comment
Share on other sites

A bajnokság kezdete előtt azt gondoltam, hogy a Manchester City legfeljebb az Arsenal-t megelőzve érhet el BL-indulást érő helyet, és ennyi, a másik három nagynak bérelt helye van az első négyben. Az első négy forduló után viszont úgy fest a helyzet, hogy az 'ágyúsok' korántsem gyengültek meg annyira, mint azt a legtöbben várták, de eddig menetel a Man. City is, és a Tottenham is százszázalékos, szóval egyelőre úgy néz ki, hat csapat verseng az első négy helyért, illetve majd még kiderül, az Aston Villától mit lehet várni. :huh: A Chelsea idén tényleg nagyon erős (bár Scolari is hasonlóan kezdte, aztán meg...), a Liverpool magasan a várakozások alatt teljesít (két meglepő vereség, ráadásul legutóbb a Bolton ellen is nagyon megszenvedtek), szóval még akár ők is veszélyeztetettek lehetnek, a Manchestert pedig magam részéről nem féltem ilyen szempontból, a BL-helyre még csak azt sem lehet mondani, hogy alap, a bajnoki címért megyünk. ;) Majd kiderül, meddig tart ki a City és a Spurs jelenlegi jó formája (a következő két fordulóban előbb a Tottenham-el, majd a városi riválissal játszunk, szóval úgy néz ki, illetve reméljük, hogy eddig :P:) ), de ettől függetlenül én úgy gondolom, a végén megintcsak a négy nagy lesz ott a BL-helyeken.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...