Jump to content
PirateClub.hu

Manchester United


Marcus Bent
 Share

Recommended Posts

Nem ezért van :) , csak nálam valahogy a BL mindig is előrébbvaló volt minden másnál, legyen szó bajnokságokról vagy éppen Világ- vagy Európabajnokságról. Itt tényleg a legjobb csapatok játszanak (hiányzók persze mindig vannak, két éve a Juve, tavaly a Milan, most majd a Roma, stb.), nincsenek hétről hétre meccsek, így felfokozott a várakozás a fordulók között (például az előző szezonban, amikor hónapokat kellett várnom, hogy a Manchester kiüsse a másik kedvenc csapatom legnagyobb riválisát, az Inter-t :rolleyes: ). Sok játékos nyilatkozatában olvastam már, hogy különlegesnek tartják a BL-t, mert semmihez sem fogható hangulata van, és tényleg, még a tévé előtt ülve is átérez valamit az ember a maga módján. :) De idén a Manchester számára valóban a bajnokság a legfontosabb, ugyanakkor a BL-t sem szabad, és biztos vagyok benne, hogy nem is fogják hanyagolni. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Üdv

 

Hát igen eljött a szezonkezdet napja is a felkészülési meccsek alapján nem féltem a csapatot sőt kimondottan tetszett ahogy játszottak :) Most meg is mutathatják h mennyire ütőképesek ronnie nélkül 1 igazán erős ellenfél ellen... nem aggódok bízok a csapatban ;) a bwin nagyobb esélyt ad a chelsea győzelmére hát most érdemes fogadni :P lehet meg is teszem

Link to comment
Share on other sites

Manchester United 2-2 Chelsea (Nani 10., Rooney 92., illetve Ricardo Carvalho 52., Lampard 71.) - Tizenegyesekkel: 1-4

 

Nem lett meg sorozatban a harmadik Community Shield-trófea. :( Annyira nagyon nem is fáj ez a kudarc, mivel 2-1-es Chelsea-vezetésnél már elkönyveltem, hogy ki fogunk kapni; aztán Rooney góljánál óriási öröm, később viszont kiderült, hogy az egyenlítéssel csak elodázni tudta a vereséget. :mellow: Arról, hogy Ronaldo hiánya mennyire mutatkozott meg tétmeccsen, nem igazán tudok mit mondani; az első félidőben magabiztosan vezettünk, a második játékrészben viszont a Chelsea volt a jobb, azt viszont, hogy mi volt a hiba, nem igazán lehet megmondani. Tény, hogy a Chelsea második gólja (pontosabban egy azt megelőző esemény, amikor Ballack szabálytalanul állította meg Evrát) több mint vitatható, de például jöhet bárki, hogy ilyen meg olyan nagy tehetség, azért Foster nagyon gyenge volt, talán (vagy inkább minden bizonnyal) jobb is lenne (és nem is csodálkoznék rajta, ha Ferguson is így látná), ha Van der Sar távollétében inkább Kuszcsak lenne az elsőszámú kapus.

 

Úgy tűnik, továbbra is fennáll az, hogy a Manchester számára (bizonyos szempontból - mert a szuperkupákat eddig ugye megnyertük) gyengélkedve indul a szezon, de bízzunk abban, hogy idén ez a mai vereségben ki is merül, és a bajnokságban már azt fogjuk látni a csapattól, amit várunk. ;)Go MU!

 

Szerk.: Nani sérülése kapcsán kiderült, hogy kificamította a vállát; minden valószínűség szerint neki is ki kell majd hagynia a bajnoki rajtot.

Link to comment
Share on other sites

mondjuk azt hozzá kell tenni, hogy a 2-2 szerintem egy teljesen megérdemelt és jogos végeredmény, de amit a bíró a gólnál csinált az undorító... Ferguson nagyon ideges volt rá,m meg szerintem minden MU szurkoló (jogosan)

Ballack meg egy undorító másodosztályú ember dehát tőle az ember sajnos mást nem nagyon várhat; úgy az egész Chelseavel nekem nincs különösebb bajom, szeretem ha ellenük játszunk de Ballack különösen egy szemét és aljas figura; megérdemli hogy világéletébe csak második volt

Link to comment
Share on other sites

Üdv

 

Hát sajnálom nagyon az 1.félidő után... berúgtuk volna azt a 2-3 ziccert máris vége de mind1...

Ballack hát no comment ilyet csinálni... persze azé chelseasektől persze tisztelet a kivételnek má megkaptam h lesgól meg ilyenek csalással egyenlítettünk... akk erre mit mondjunk szánalmas mind1 majd visszavágunk

Foster ritka fos volt nagyon bizonytalan volt kell ide Van Der Sar és bizony lehet h majd igazolni kell a visszavonulása után...

11-es párbajt meg nem kommentálnám abban nincs olyan h mindig győzünk hát most így jött ki mondjuk zsinórban a 2. de azé érdekes h Evra lövöldözgeti amikor látszik rajta h ez nem az ő világa

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Szerintem VdS visszavonulása után kellene igazolni egy kapust, mert szerintem Foster se és Kuszczak se lenne jó hosszútávra. Bírók terén ma nem állok jól. A DVTK meccsen és a MU meccsen is szarozott a bíró, de meg volt rá az esély, hogy győzzünk. A bajnoki rajtra tényleg össze kell kapnunk magunkat.

Link to comment
Share on other sites

Ballack meg egy undorító másodosztályú ember dehát tőle az ember sajnos mást nem nagyon várhat; úgy az egész Chelseavel nekem nincs különösebb bajom, szeretem ha ellenük játszunk de Ballack különösen egy szemét és aljas figura; megérdemli hogy világéletébe csak második volt

Ballack-ról én is hasonló véleménnyel vagyok, eddig sem bírtam a fejét, de azok után, hogy a kettővel ezelőtti szezonban kettőt rúgott nekünk és ezzel gyakorlatilag egymaga nyerte a meccset a Chelsea-nek, most még egy lapáttal rátett. <_< És valóban, megérdemli, hogy örökvesztes. :sleep::P

 

Foster ritka fos volt nagyon bizonytalan volt kell ide Van Der Sar és bizony lehet h majd igazolni kell a visszavonulása után...

Ezek után szerintem már lejárt, hogy ilyen meg olyan nagy tehetség, (egyelőre még) nem alkalmas arra, hogy a Manchester kapuját védje. Kuszcsak azért rutinosabb hálóőr, szerintem egész jó formában is van (a Valencia ellen bemutatott pár bravúrt - hogy Fosterre visszatérjék, azon a meccsen is elég sokat bénázott), ő beugorhat, amíg Van der Sar hiányzik, Foster-t pedig inkább adjuk kölcsön egy elsőosztályú kiscsapatnak vagy egy nagyobb másodosztályú együttesnek, hogy fejlődhessen. Ezekkel nem arra akarok utalni, hogy Foster-nek "vége", de azt hiszem egyértelmű, hogy még nem érett a feladatra, hogy egy ilyen csapat kapujában álljon.

 

11-es párbajt meg nem kommentálnám abban nincs olyan h mindig győzünk hát most így jött ki mondjuk zsinórban a 2. de azé érdekes h Evra lövöldözgeti amikor látszik rajta h ez nem az ő világa

Sorozatban a harmadik elvesztett büntetőpárbaj, az Everton elleni FA-kupa elődöntőt is beleszámítva; Evráról pedig tényleg csak annyit, hogy nem szidom, mert nagyon jó játékos (a világ egyik, ha nem a legjobb balhátvédje), de nem értem Ferguson hogy engedhette oda, az Audi-kupán is kihagyta a maga tizenegyesét, de legfőképpen, egy ilyen állapotban lévő játékossal (a Chelsea második gólja előtt, amikor Ballack szabálytalankodott ellene, azután nagyon 'beindult') nem szabad büntetőt rúgatni. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Nagyon jó a csapat, én sajnos csak az utolsó 10 percet láttam, de az nagyon jó volt. Evra büntetője nagyon hasonlított a Everton elleni Berbatov rúgásra.

Szerintem lemaradtam, de szabálymódosítás volt, mert a teljes játékidő után, rögtön a 11-esek jöttek?!

Link to comment
Share on other sites

3829.jpgManchester United - Birmingham City9201.jpg (Barclays_Logo.gifAngol bajnokság, 1. forduló) - 2009. augusztus 16., vasárnap, 14:30 (Élő közvetítés: Eurosport2)

 

Végre elkezdődik a bajnokság! :happy: Korábban már azt hiszem, minden lényeges dolgot elmondtunk a meccsről, úgyhogy most nem is kezdenék hosszas részletezésbe. :) A sorsolással szerencsénk volt, két újonc ellen játszunk az első két fordulóban, nyugodtan mondhatom, kötelező 3 pontos meccsek állnak előttünk, még Van der Sar és Vidics távollétében, immáron Ronaldo (és Tévez) nélkül is nyernünk kell! ;)Glory, Glory Man. United!

 

Ui.: lacey, ha jól emlékszem, az előző Community Shield-meccseken sem volt hosszabbítás, hanem egyből a tizenegyesek következtek; ez csak ennél a trófeánál van így. ;)

Link to comment
Share on other sites

az azért rendesen érződik hogy amikor leül a játék nincs ki feldobja, és ha épp nem megy a középpályásainknak akkor csak a beívelt labdákra számíthatunk.

A Real és a Barca most nagyon technikás játékot fog mutatni, de szerintem ez a szélsőpár, hogy Evra-Nani - Rafael-Park/Tosics kegyetlen gyors... ez a négy játékos mint a villám

Nani meg igazi "Ronaldos" gólt lőtt az előző évben is lőtt pár hasonló gólt, remélem idén még többre számíthatunk.

Én még mindig attól félek hogy nincs olyan ember aki le tudja tenni a csatárainknak a labdát, ezért Rooneynak nagyon sokszor vissza kell jönni (mert Owen csak befejezőt tud játszani, Berbatov meg lassú) ahogy azt a Community Shielden is láthattuk. Ez a szezon egy igazi kemény hajtós szezon lesz, minden "kis" meccset hoznunk kell, pontokat szinte sose szabad veszíteni.

Link to comment
Share on other sites

a főnök is arról beszél hogy mekkora dolog lenne ha négyet nyernénk sorozatban (manutd.com)

szerintem nem is kívánhatunk többet, ez lenne a legnagyszerűbb dolog idén ha azt megtudnánk nyerni; a legfontosabb dolog (amiben a tavalyi csapat nagyon nagy volt) hogy tudjunk "éppen" meccseket nyerni, vagyis bedarálni az ellenfelet. Rengeteg 1-0-t játszottunk tavaly amelyik meccseken nagyjából végig az történt amit mi akartunk. Idén nincsen Világkupa, meg mittudomén én milyen kupák csak az a fő hogy odatudjunk koncentrálni. A BL-ben sincs rajtunk nyomás mert nyilvánvalóan játszva lehetünk ott a 16 között és még ott sem biztos hogy nagyon megkéne izzadni a továbbjutásért, nem beszélve arról hogy mi az előző két évben már döntőben voltunk...

 

Foster amúgy egy "sérülés" miatt elvileg kikerült az angol válogatott keretéből de szerintem a mnachesteriből is kifog hamarosan

Link to comment
Share on other sites

Tom Cleverly újból betalált, csak most az U20-as válogatottban és egy Febian Brandy nevű a nagycsapatban még be nem mutatkozott United játékos szintén gólt szerzett.

Cleverly amúgy Welbackhez hasonlóan MAnchesterben született, és értelemszerűen United rajongó

Link to comment
Share on other sites

Cleverly a Valencia elleni meccsen is megmutatta, hogy nagy tehetség, szerintem akár hasonló szerephez is juthat ebben a szezonban, mint például Gibson az előző idényben. És ez a Brandy-gyerek, a nagycsapatban pedig még nem is játszott nálunk. :) Azt hiszem elfogultság nélkül állíthatom, a Manchester-nek vannak a legjobb reserve-játékosai az európai elitcsapatok körében: Welbeck, Macheda, Gibson, a Da Silva-fivérek, Evans, Cleverly, és még sorolhatnám. ;)
Link to comment
Share on other sites

Ismét kezdődik az idény!! Örülök neki, kár hogy kikaptunk a Chelsea ellen, de nem lehet mindig nyerni.. Mondhatjuk hogy a bíró hibája volt és Drogba se rúgta ki az oldalvonalon kívülre a szabálytalanság után a labdát (pedig sportszerűbb lett volna, azt a gólt én nem tekintem gólnak), de sajnos megtörtént,, tovább kell lépni. Az első játékrészben Nani játéka tetszett, a londoniaknál lévő szerb védő nem tudta vele felvenni a harcot, de a cseréje megoldotta.. <_< Úgy érzem a fiatalabb játékosok ( Anderson, Nani, stb..) kezdenek beérni, és erre akár alapozni is lehet.. Nagy reményekkel várom az új idényt! :happy:

Glory, Glory Man. United!!!

Link to comment
Share on other sites

Már csak két nap van hátra a bajnoki rajtig. :happy: Ami számomra már kevésbé jó hír, hogy lehet, hogy ezúttal sem tudom élőben megnézni az első meccset (tavaly olyankor nyaraltunk, és akkor is csak 'féligmeddig' láttam). :mellow: Este szerencsére lesz egy egyórás ismétlés, azt úgy tűnik, biztosan meg fogom tudni nézni, de mindent megteszek, hogy már délután (is) láthassam a meccset. ;)

 

Neuerről annyit, hogy alapvetően nem rossz kapus, de nálam valahogy mégsem az igazi, de egyébként is, szerintem ez csak egy pletyka, nem fogjuk őt megvenni. Biztos vagyok benne, hogy ezen a nyáron már nem lesz jelentős igazolása a csapatnak, még fiatal játékosok érkezésére is alig látok esélyt. De félre ne értse valaki, ezt most nem panaszként hozom fel, elégedett vagyok az idei érkezőkkel (Ronaldo és Tévez távozását persze visszacsinálnám, ha lehetne :) ), egyszerűen csak ennyi, az átigazolásokat én lezárt dolognak tekintem.

Link to comment
Share on other sites

Te most amúgy melyik meccsről beszélsz? :) Egyébként Akinfeev leigazolása nem lenne rossz, az EB-n engem nagyon meglepett, hogy mennyire jó kapus, és vele azért nem csak tartalékként, hanem Van der Sar leendő örököseként is lehetne számolni. Mindenesetre, ahogy már mondtam, erre a nyárra szerintem lezárultak az átigazolások; és amúgy is, Ferguson biztosan nem fog csak azért kapust igazolni, mert Van der Sar-ra csak szeptember végén-október elején számíthat legközelebb, itt van Kuszcsak, és tartaléknak még Foster is (a kapussorrend szerintem a Community Shield-meccs után visszaállt a régebbire, azt hiszem Ferguson fejében is).

Link to comment
Share on other sites

Az idén 100 éves az "Álmok Színháza", vagyis az Old Trafford, méltó lenne ezt azzal ünnepelni, hogy begyűjtjük sorozatban negyedik bajnoki címünket, és ezzel egyúttal mi leszünk az elsők a bajnoki trófeák tekintetében! ;)

 

Kezicsokolom, én vagyok a "bűnös" :) , csak klubcsapatok szintjén gondolkoztam, arra nem gondoltam, hogy a hétközi barátságos meccsekről van szó. Pedig még utólag meg is néztem annak a mérkőzésnek a góljait, Agüero gólt is rúgott, talán éppen Akinfeevnek. :)

 

Ui.: Idáig is eljutottam, a második "jubileum" hozzászólások tekintetében; megvan a kétezredik. :)

Link to comment
Share on other sites

Kezicsokolom, te vagy nagyon elmaradva, nézd meg a 2746. hozzászólást. :) Tavaly úgy csináltam, hogy legtöbbször pénteken, szombaton, vagy legalábbis pár nappal a meccs előtt írtam az előzetest (most csak a hétvégi bajnokikról van szó), de mostantól amilyen gyorsan csak tudom, megírom, így mindenki időben tájékozódhat arról, hogy mikor és melyik adón lesz a meccs. Mert most ugye az Eurosport2 és a Digisport is közvetít, úgyhogy bonyolultabb kicsit a dolog, ráadásul az a hír járja, hogy utóbbinál a közeljövőben elindul egy második csatorna is - de erről részletesebben a sportközvetítéses topikban.
Link to comment
Share on other sites

Már csak egy óra, és végre kezdődik. :happy: A két csapat közti különbséget figyelembe véve 2-3 gólos győzelem a papírforma, ennyivel én is maximálisan beérném. :) Az előző két szezonban döntetlennel kezdtünk (ráadásul mindkétszer hazai pályán botlottunk), most mindenképpen jó lenne győzelemmel nyitni. A Birmingham City nem túl acélos ellenfél, igaz két évvel ezelőtt oda-vissza is csak 1-0-ra tudtunk nyerni ellenük (előbb Ronaldo, majd Tévez góljával - rossz ómen :) ), lehet, hogy a sokat emlegetett Ronaldo-hiány valamelyest érződni fog majd a csapat játékán, lehet, hogy nem lesz olyannyira sima a meccs, mint amit a legtöbben várnak, de győzni kell! ;)Glory, Glory Man. United!

 

Szerk.: Félidőben Rooney góljával 1-0-ra vezetünk. Különösebb hiányérzetünk szerintem nem igazán lehet, támadás és védekezés tekintetében is jól teljesít a csapat. A birminghamieknek legfeljebb két veszélyesebb helyzetük volt, ezeket leszámítva nem okoznak túl nagy gondot. Ronaldo hiánya némileg azért látszik, a helyzetkihasználásunk lehetne hatékonyabb is, de Valencia is ugyanolyan lendületesen játszik a jobb oldalon, mint ahogy azt a portugál tette. Ha a második játékrészben is ugyanilyen fölényben leszünk, nem lehet kérdéses a győzelem, és könnyedén meglehet az a várt 2-3 gólos különbség is. Csak így tovább! ;)

Módosította vassadi
Link to comment
Share on other sites

Manchester United 1-0 Birmingham City (Rooney 34.)

 

Megtörtük az "átkot", ezúttal sikerült győzelemmel kezdenünk a bajnokságot. A várakozásoknak megfelelően magabiztosan gyűjtöttük be a három pontot, mondom ezt még annak ellenére is, hogy csak egy góllal nyertünk, de aki látta a meccset, az tudja, hogy nem forgott komolyabb veszélyben a sikerünk. ;) A csapat támadójátékával nem volt gond, "csak" a helyzetkihasználáson kell majd javítani (például Owen-nek (és persze ugyanúgy a többieknek is) az olyan helyzeteket, mint amilyen a meccs utolsó perceiben adódott előtte, a jövőben egytől egyig gólra kell váltania ;) ), és a védelem is stabilan állt a lábán annak ellenére is, hogy a világ legjobb belső védő párosa hiányzott (Vidics talán már hétközben, a Burnley ellen is játszhat, a pénteken vállsérülést szenvedő Ferdinand-nak várhatóan két-három meccset kell majd kihagynia), és Fabio sem tartozik éppen az elsőszámú emberek közé jobbhátvéd poszton (bár az ő játéka különösképpen jó volt, legalább annyira, mint Rafael-é). Azért még azt is meg kell említeni, hogy bár Ferguson (számomra meglepő módon) a Community Shield-en látottak után is Foster-nek szavazott bizalmat, de Ben barátunk stabil teljesítménye őt igazolta. Szóval összességében úgy gondolom, lehetett volna nagyobb arányú is a győzelem, de így sincs okunk panaszkodni, nagyon rendben van a csapat, és ha a későbbiekben a most mellőzött alapembereket (Carrick, Park) is fogja szerepeltetni Ferguson, valamint a sérültek is visszatérnek, -elsősorban a védekezés terén- még ennél is jobbak leszünk! ;)Glory, Glory Man. United!

Link to comment
Share on other sites

Üdv

 

 

Hát ezzel a mai győzelemmel igencsak elégedett vagyok :D a kezdő nem volt épp a legjobb de mindenki kitett magáért

Foster jól védett összehasonlíthatatlanul magabiztosabb volt mint 1 héttel ezelőtt

A 2 fiatalabb védő Evans és Fábio is kitett magáért magabiztosan védekeztek Fábió nem egyszer feltűnt a támadásoknál is

O'shea csk volt az 1.félidőben megérdemelte régóta szolgálja a Mu-t és soha nem tartozott a legnagyobbakhoz...

Evra megint fantasztikusan játszott évről évre jobb lesz egyik legjobb balbekk a világon számomra a legjobb :D

Brown csereként hozta amit elvártak tőle a védelemben

A 2 öreg Giggs és Scholes nem mutatott semmi extrát de azért kellett a rutinjuk

Valencia jól mutatkozott be nem rossz játékos volt 1 pár jó csele és beadása

Nani jól játszott asszem gólpasszt is adott most neki is ronnie távozásával gólokkal és gólpasszokkal kell szolgálnia a csapatot

Rooney elől jól játszott a meccs embere kétségtelenül szerzett 1 gólt és sokat mezőnyözött ő lesz az 1.számú góllövő

Berba sem játszott jól 1 tizenegyest nem adtak meg neki azon kívül próbálkozott csak épp a gólszerzés nem jött neki össze

Owen hát góllal mutatkozhatott volna be... kár érte kétségtelenül nem rossz játékos de egyelőre nálam nem érdemli meg a 7-es mezt de majd meglátjuk :)

 

Ebből is kiderül h csupa jót lehet elmondani a csapatról és ez az 1-0 nem mutatja hűen a meccset akár 2-3 góllal is nyerhettünk volna

Link to comment
Share on other sites

483.jpgBurnley - Manchester United3829.jpg (Barclays_Logo.gifAngol bajnokság, 2. forduló) - 2009. augusztus 19., szerda, 20:45 (Élő közvetítés: Eurosport2)

 

Az első fordulót követően rögtön hétközi meccsek jönnek, szerencsére itt sem sodort az utunkba túl neves ellenfelet a sors(olás). :) A védelemben sajnos további gondok adódtak, szinte biztos, hogy az eddigi sérültek a Burnley ellen sem léphetnek pályára, ráadásul a tegnapi meccsen Evans is megsérült, akire szintén kihagyás vár. :mellow: Így a két belső védő valószínűleg O'Shea és Brown lesz, a szélsőposztokon pedig továbbra is marad Evra, illetve Fabio. De a rendesen megtizedelt védelem ellenére is, akárcsak a Birmingham City ellen, ugyanúgy a szerdai meccsen is kötelező mind a három pont begyűjtése, és remélhetőleg ezúttal már a gólkülönbség is nagyobb lesz, mint az első bajnokin. ;)Glory, Glory Man. United!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...