Jump to content
PirateClub.hu

Manchester United


Marcus Bent
 Share

Recommended Posts

Az Ibrahimovic-Rooney páros kapcsán most kifejtenék valamit :) , még mielőtt valaki jönne azzal, hogy a svéd mögött Rooney megint arra a sorsra jutna, hogy a meccsek nagy részén visszaszorulna szélsőnek. Szóval csak azt akarom mondani, hogy az előző (és talán még az azelőtti) szezonban Rooney úgy volt kénytelen szélsőt játszani a -legtöbbször alkalmazott- kétcsatáros taktikában, hogy rajta és Ronaldo-n kívül még volt fent egy klasszikus csatár (Berbatov vagy Tévez ugyebár), aki úgymond érintetlen maradt, csak a "két Ronnie" cserélt helyet egymással. Namármost az előttünk álló szezonban ilyenre szerintem nem nagyon lehet majd számítani Ibrahimovic érkezése esetén (most kizárólag a kétcsatáros felállásról van szó!), mivel ugyebár ő lenne az a bizonyos 'érintetlen' csatár, a Ronaldo pótlására igazolt Valencia viszont úgymond 'sima szélső', ő nem szokott csatárt játszani, így aztán Rooney is maradna támadóposzton, Ibra ékpárjaként. És akkor ez az Ibrahimovic-Rooney kettős egy klasszikus csatárpárosnak nevezhető, és minden valószínűség szerint Wayne barátunk sem kényszerülne a szélre. ;) És azért ez a csatárkettős nem akárhogy hangzik... B)

 

Az Ibrahimovic-ért tett állítólagos ajánlatról annyit, hogy szerintem valamivel jobban a zsebükbe kell majd nyúlniuk, ha valóban meg akarják szerezni a svéd támadót, az pedig szerintem kizárt, hogy Ferguson bevonjon egy (vagy több) játékost az üzletbe. Moratti, az Inter elnöke korábban határozottan kijelentette, hogy megfelelő ajánlat esetén hajlandó elengedni Ibrát, szóval ez úgy tűnik, nem lehet akadály, én személy szerint remélem, hogy komolyan ráhajtanak, nagyon örülnék Ibrahimovic érkezésének! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mint már mondtam az idei offseason a legtipikusabb példája a manchesteri gazdasági taktikájának aminek szerves része hogy egy játékosért nem adunk többet mint 30-35 millió font. Ha ennél többet kér az Inter akkor maradjon.

Két tavalyi sikeres szezon + ronaldo eladása után szerintetek gond lett volna többet adni Benzamaért mint a Real? nem nagyon hiszem... (Benzama ugye 35+5 millió euró volt ami durván 32-33 mill.font)

 

Rooney szélső posztjával kapcsolatban: Nani, Giggs, Macheda, Obertag, Valencia, Tosics, Park. Ez hét darab szélső akik mind az első csapatban lesznek jövőre, nem hiszem hogy bárki komolyan gondolja a csapatnál hogy Rooney a szezon során bármikor is szélső posztra kényszerül

Link to comment
Share on other sites

mint már mondtam az idei offseason a legtipikusabb példája a manchesteri gazdasági taktikájának aminek szerves része hogy egy játékosért nem adunk többet mint 30-35 millió font. Ha ennél többet kér az Inter akkor maradjon.

Két tavalyi sikeres szezon + ronaldo eladása után szerintetek gond lett volna többet adni Benzamaért mint a Real? nem nagyon hiszem... (Benzama ugye 35+5 millió euró volt ami durván 32-33 mill.font)

Lehet, hogy eddig ez volt a játékospolitikánk egyik alapja, de szerintem ha Ibrahimovic megszerezhető, megéri mélyebben a zsebünkbe nyúlni, márcsak azért is, mert még az ő leigazolásával is megmaradna az átigazolásokra 'félretett' pénz (talán több is, mint) fele. Egyébként is, az Inter ennél sokkal többet egy csapattól sem tud(na) kihúzni Ibráért; nekünk sem kellene 'akkora' összeggel kibővítenünk ezt a "határdíjat". Szóval összességében, Ibrahimovic kell nekünk, fizessetek! ;):)

Link to comment
Share on other sites

a mai hírek már meg sem említik Ibrat "állítólag" Agüero van újra célkeresztben (20 mil. euro + Dimi vagy Nani); vassadi ne felejtsd hogy az Inter szerintem nem akar kihúzni semmit se, mert nem szeretnék elengedni, ezért nehéz jó ajánlatot tenni:S Bármelyiket is hozzuk a kettő közül (vagy bármilyen nagyobb nevet) a csomagba be kell pakolni Berbatovot vagy Nanit mert túl sok befejező csatár és szélső van a csapatban

 

baad newz: valóban, mindig összekeverem a Utah jazz volt centerével a nevét:D

Macheda eredetileg tényleg csatár de a szezon vége felé a nagy csaaptnál kitolták szélre, csak akkor játszott elől mikor Welbackkel együtt volt bent; de szerintem azért mert Welback meg ő is elég csontika, de gondolom idén megy föl rájuk izom mert a magasságuk megvan a csatárkodáshoz

Link to comment
Share on other sites

Az igaz, hogy az Inter-nél úgy vannak vele, hogy alapvetően szeretnék megtartani Ibrahimovic-ot, de egy megfelelő ajánlat esetén elengednék. :huh: Meg az egésznek csak olyan 'egyszeri pletyka-szaga' van, korántsem biztos, hogy Ferguson is komolyabban elgondolkozott volna a svéd leigazolásán... :mellow: Mindenesetre én továbbra is remélem, hogy megszerezzük őt, Agüero-nak szerintem nem való a Premier League (most inkább nem kezdem el részletezni, hogy miért), ha valaki, akkor Ibra az, aki kell ide! ;)

Link to comment
Share on other sites

Macheda, Obertan nem szélső, és ha jól tudom Giggs már öreg ahoz hogy szélsőt játszon, ezért beljebb kap szerepet. Legalábbis ezt olvastam/hallottam. Nanit pedig semmiképp sem kéne eladni.

Parknál jobban megy neki a játék a szélen szerintem, Tosics pedig még nem szokta meg szerintem a PL légkörét.

 

Link to comment
Share on other sites

Obertan állítólag mindenféle támadóposzton bevethető, kíváncsi leszek, hogy Ferguson elsősorban milyen poszton számít majd rá. Bár gyanítható, hogy kezdetben ő is csak Ligakupa-meccseken kap lehetőséget a bizonyításra, bár ha a felkészülési szezonban úgy teljesít, akkor az sincs kizárva, hogy stabil tartalék lesz az első csapatnál. :huh:
Link to comment
Share on other sites

Campbell-t mégsem a Hull City-nek, hanem a Sunderland-nek adjuk el, 3,5 millió fontért (az összeg a későbbiekben 6 millióra nőhet). Érdekes, én egyelőre nem értem hogy jött ez a fordulat; a csapat hivatalos oldalán még nem közöltek semmit, a hír a Premier League honlapján jelent meg, illetve a Transfermarkt-on is olvasható (utóbbi oldalon furcsamód Darron Gibson neve is szerepel az el- illetve kölcsönadott játékosok között, ingyenes transzfert írnak, csapat viszont még nincs kiírva :huh: )

 

Szerk.: Már a csapat hivatalos oldalán is megerősített Campbell Sunderland-be igazolását.

 

És még valami:

Korábban úgy tűnt, az Inter megválhat legnagyobb értékétől, Zlatan Ibrahimovictól. A sztárcsapatok természetesen sorban állnak a jelenkor egyik legjobb támadójáért, ám sem a Barcelona, sem a Real Madrid, sem a Manchester United nem tudta, illetve nem akarta megadni a milánóiak által óhajtott, 70 millió euró körüli összeget.

 

Massimo Moratti, az Inter elnöke ki is jelentette: Zlatan nem eladó. „Zlatan Ibrahimovic már nincs a piacon” – nyilatkozta Moratti a Sky televíziónak.

Hát nem tudom... :huh:

Link to comment
Share on other sites

nincs kint a honlapon, de valós hír

előtte tíz perccel meg Zlatan Ibrahimovic menedzsere közölte, hogy a Unitedtől semmiféle ajánlatot nem kapott az Inter ügyfeléért

 

szerintem tényleg nem indokolt több igazolás, a keret erős; lesz pár hónapjuk összeszokni, a sorsolásaink nem nehezek, a ligakupába és az FA kupába nyilvánvalóan alsóbb osztálybeli ellenfeleket kapunk, a BL csoportkör abszolút nem jelenthet gondot, és mégha játszunk is a három nagy ellen ez a csapat erős ahhoz hogy verje őket vagy hogy simán meccsben legyünk. Ennyi fog történni télig, és ha Ferguson úgy látja hogy tavaszra kell játékos akko rmeg bőven igazolhat, pénz van...

Link to comment
Share on other sites

véleményem szerint, nem is kell többet igazolnunk. soha ne felejtsétek el, hogy mi nem a real madrid vagyunk, hogy ész nélkül igazolunk. kész van a csapat, hova igazoljunk többet? van kapusunk, van védelmünk, van középpályánk, van csatársorunk, és mindegyik posztra van olyan ember aki ha kell tud helyetesíteni. ha SAF úgy érzi, hogy nem kell több, akkor nem kell több kész! és én örülök, hogy az ázsiai túra és az audi kupa elött megvan a csapat, igy lesz ideje összeszokni a srácoknak!

Link to comment
Share on other sites

Az Audi-kupa jó lehetőség a fiataloknak, megmutathatják mit is tudnak :)

Szerintem a következő szezonban nem sokban változni a kezdőcsapat, az újak közül Valencia és Owen lehet az, aki sokat fog játszani, Obertan szerintem még egy ideig a reserve bajnokságban fog játszani, de remélem olyan jól fog teljesíteni hogy a nagy csapatnál is szerepet kap :)

Link to comment
Share on other sites

Sir Alex Ferguson mégis tovább igazol

 

Szerződtettük a 21 éves Mame Biram Dioufot, aki jövőhéten érkezik Manchesterbe hogy túlessen az orvosi vizsgálatokon. A szenegál válogatott futballista csak januárban fog csatlakozni hozzánk, addig is tovább játszik Norvégiában kölcsönben eddigi csapatánál, a Molde F.K.-nál ahol idén 21 meccsen 17 gólt szerzett.

A dolog érdekessége, hogy a Molde az a csapat, ahonnan érkezett a United egykori kiválló játékosa Ole Gunnar Solskjaer 1996-ban.

welcome!

 

szerk.: Manuchot közbe eladtuk a Real Valladolidnak

Link to comment
Share on other sites

Owen góljával nyert a MU a maláj XI ellen!

 

Ma európai idő szerint az angol Manchester United Kuala Lumpurban a Malájzia XI ellen lépett pályára. A meccset 3-2-re nyerte a MU, úgy, hogy a vörösök győztes gólját Michael Owen jegyezte a 85. percben. A gólokat Rooney (8.), Nani (28.), Owen (85.) illetve Yahyah (45., 52.) jegyezték.

 

A MU az alábbi csapattal játszott a meccsen:

 

United: Van der Sar (Foster 46) - O'Shea, Ferdinand (Brown 61), Evans, Evra (Fabio 61) - Gibson, Scholes (Tosics 61), Anderson (Giggs 76), Nani - Rooney (Owen 61), Berbatov (Macheda 76).

Link to comment
Share on other sites

Lehet ez lesz Owen igazi másodvirágzása, egy igazi, minden tekintetben Nagy klubban, nálunk :)

Csak aztán a bajnokságban is hozza ezt a formát :D Mennyi az átlaga? 2 meccs/ 2 gól? :D Mindenesetre örülök hogy ilyen felszabadultan játszik :)

Link to comment
Share on other sites

Üdv

 

Ma néztem én is a meccset és meg kell h mondjam h a csapategység az nagyon ott van

Lehet h elvesztette a csapat a legjobbját, de ez a morál és motiváció ami meg van/lesz a fiatalokban öregekben egyaránt felbecsülhetetlen :D és igen bejött Nanitól is amit vártam ő tőle várom azt cselekben irányítson a szélen és tőle sokat várok mellette még persze Rooneytól várok sok gólt Owen pedig eddig pozitív csalódás talán a végén kiszorítja Berbát a kezdőből :huh: nagyon elszántan játszott :) Berba meg próbálkozott próbálkozott, de beleszürkült a mezőnybe

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...