Jump to content
PirateClub.hu

Manchester United


Marcus Bent
 Share

Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ezt még most sem hiszem el ,2-0-nál azt hittem itt vége mindennek ,de nem.

Ferguson nem tudom mit mondott a fiúknak ,de nagyon felpörögtek.

A meccsről többet nem is írok ,mert ahogy vassadi is mondta ezt látni kellett!

Ha ez nem ad lendületet a csapatnak a következő meccsekre ,akkor semmi!

Link to comment
Share on other sites

Na azt hiszem most már azért viszonylag "helyreálltam" :) 0-2-nél én teljesen nem írtam le a csapatot, bíztam abban, hogy döntetlenre hozzák, de a győzelmet elképzelhetetlennek tartottam (de ezt leírtam az előző hsz.-emben is, meccs közben) Aztán amit a második félidőben produkált a csapat... Kevés futballban látott dolog fogható ehhez. Nem Redknapp vagy a Tottenham bukta el a meccset, hanem mi hoztuk vissza a sírból, és mi nyertük meg.

 

Ronaldo a mai duplájának köszönhetően immár egyedül vezeti a góllövőlistát (két találattal megelőzve Anelka-t), és Rooney is 12 gólos, a szezon végére csak felzárkózik ő is a mesterlövészek élmezőnyébe. Ha már itt tartunk, érdemes említést tenni a harmadik gólszerzőről is, örülök, hogy egy ilyen formában lévő Berbatov (mert a mai meccsen is kb. csak annyit ért mezőnyben, mint az FA-kupa elődöntőben) is gólt tudott szerezni, így némileg törlesztett is. Na és Ferguson zsenialitásáról már nem is kezdek el áradozni...

 

De most mindennél fontosabb, hogy megnyertük a meccset, és már csak egy igazán jelentős akadály áll előttünk a bajnokságban, mégpedig az Arsenal. Ha őket legyőzzük, szerintem már végképp nem áll előttünk semmi a bajnoki címhez vezető úton, a többi hátralévő ellenfelünk Middlesbrough, Hull City, Manchester City, stb. szóval nem valami nagy nevek, ellenük vélhetően hozzuk majd a kötelezőt. De most még mindig nem jelentem ki, hogy bajnokok vagyunk, csak azok leszünk! ;):)

 

Glory, Glory Man. United!

Link to comment
Share on other sites

Gyönyörű:D innen már tényleg csak a mi kezünkben van a bajnokság, az egész csapat nagyon jól játszott, a két begapott gól pedig tipikusan "van ilyen" gólok voltak, de Ferguson megint vmi csodafélét csinált az öltőzőben, ez a csapat télleg "győzelemre született":D

 

Robinho11: Harry Redknapp Anglia egyik legjobb edzője, mégha nem is jobb Fergusonnal, vagy Wengernél, de nagyjából kétszer annyira jó mint az előző 5 évben a MAdridban megfordult edzők

Link to comment
Share on other sites

Redknapp tényleg messze van Ferguson-tól (és az európai edzők elitjétől), ezt a tegnapi meccsen is bizonyította, de szerintem felesleges őt szidni, a Manchester csakis magának köszönheti, hogy megfordította a meccset; a Tottenham edzőjének "taktikai érzéketlensége"( :) ) semmit nem von le a mi érdemünkből ;)

 

Ui.: Amúgy ez ötletes beszólás volt, Krisay, mindazonáltal én Lampard-ot emberként és játékosként is tisztelem, kevés a hozzá hasonló játékos.

 

Egyébként -ahogy azt már a tegnapi meccs alatt a kommentátor is mondta- ma kerül átadásra a szezon játékosának járó díj, amit tudomásom szerint a játékosok szavazatai alapján ítélnek oda. A 6 jelölt közül öt manchesteri játékos: Van der Sar, Ferdinand, Vidics, Giggs, és C. Ronaldo, rajtuk kívül még Gerrard pályázik a díjra. Az gyakorlatilag "borítékolható", hogy Manchester-játékos lesz a "befutó", szerintem Vidics fogja megkapni.

Link to comment
Share on other sites

Giggs nyerte a PFA (Professional Footballers' Association - Profi Futballisták Szövetsége) Év Játékosa díját. A trófea a Premier League-játékosok szavazatai alapján került átadásra. Ez a díj az egyik legnagyobb egyéni elismerés a Premier League-en belül; Giggs korábban még nem kapta meg (az előző két szezonban ugyebár C. Ronaldo kapta), ellenben kétszer már megválasztották az Év Fiatal Játékosának.

 

Grat. Giggs! ;)

Link to comment
Share on other sites

wow!! Giggsy a legnagyobb:)) hihetetlen, hogy még 35 évesen is megkapja ezt a díjat

meglepetés is meg nem is, mert nem döntött rekordokat és nem lőtt bombagólokat minden meccsen (12 meccsen volt kezdő), csak hozta a nyugodt, gyors "Giggses" játékát, viszont persze, hamár a Profi Futballisták SZövetsége - mindenki tudja, hogy Ryan Giggs az a labdarúgó a PL-ben, akit az utolsó játékvezető, és a legnagyobb játékos is ugyanannyira tisztel; 18 év a ligában, 800 pályára lépés és 0 piros lap; a legendás góljait, és cseleit meg nem is említem...

 

itt egy videó az 1999-es FA-kupa elődöntőn szerzett góljáról az Arsenal ellen (igen akkor más csapat ment mé gki egy elődöntőre:P), ami tkésőbb minden idők legszebb FA-kupa góljának választottak 2006-ban ha jól emlékszem

 

http://www.youtube.com/watch?v=hVntt4IYDsw

Link to comment
Share on other sites

-Rooney valószínűleg szerződést hosszabbít a nyáron, 6 évre, heti 125000 fontért fog játszani, Ronalédonak, és Ferdinandnak is hasonló szerződése van

-Kaka nyilatkozott a találkozóval kapcsolatban: elismerte hogy találkozott a United ügynökeivel, azt mondta hogy nagyszerű dolog lenne ha Unitedben játszana meg ez meg az... 5 évre kér 135000 fontot, "belső információk" szerint a Milan nyilvánvalóan hajlandó elengedni, de nagyjából 70 millió fontot remél érte

 

szerk.: sztem itt már biztosan arról van szó, hogy ha a MAdrid hajlandó fizetni Ronaldoért akkor azzal a lendülettel jönne Kaka

Link to comment
Share on other sites

Én nagyon nem örülnék annak, ha létrejönne ez az átigazolás :huh: Maradjon minden úgy ahogy most van: Ronaldo marad a Manchester játékosa, Kaká pedig a másik kedvenc csapatomé, a Milan-é. Szerintem egyébként Kaká biztosan nem nyilatkozott olyat, hogy valamennyi időre kér nemtudomhány ezer fontot :sleep: Úgyhogy szerintem ez az egész egy ugyanolyan "légből kapott" badarság, mint a többi olyan "szenzációvadász" hír, ami a szezon során az átigzolásokkal kapcsolatban felmerül (és ennek még halvány alapja sincs, egyik csapat hivatalos oldalán sem találtam ezzel kapcsolatos irományokat) Kaká pedig nemegyszer kijelentette, hogy a Milan játékosa marad (vagy ott van pl. a januári, Manchester City-vel való ügye) Erről részemről ennyit.

 

(Amúgy a Milan tegnapi, Palermo elleni meccs után Kaká nyilatkozatában egy ilyen mondatot is lehetett hallani: "Real Madrid? Ami sok az sok, nem beszélek az átigazolási szezonról" - szóval akkor ki beszél itt az MU-ról? :huh: )

 

Szerk.: merchanies, megelőztél, de a mondatod utolsó részével egyetértek :) Én egyébként nem azért nem akarom, hogy Kaká idejöjjön, mert rossz játékosnak tartanám, SŐT, csak hát a másik kedvencem, a Milan játékosa, és szeretném, ha az is maradna; a United így is elég erős.

Link to comment
Share on other sites

nem ő nyilatkozta, egy játékos nyilván nem fog ilyet mondani, ha még nem is vagyunk az átigazolási szezonban de tessék ha nem hiszed el:

 

http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/sport/football/article2395301.ece

 

ezt azért gondolod mert a Milan "a másik kedvenc csapatod" (bár sosem értettem hogy lehet valakinek két 'sztárklub' a kedvence) és ezzel valószínűleg teljesen szétesnének (nem mintha kár lenne értük, de igazából tökmindegy); szerintem Ronaldo sosem volt olyan hatalmas sztár a United szurkolói körökben mint mondjuk Ferdinand vagy Rooney, ott akarta hagyni a klubbot állandóan sírt, a hülyeségeivel volt tele a sajtó. Egy csapat szurkolói sosem nézik ezt jó szemmel, még akkor sem ha az illető olyan fantasztikus játékos mint Ronaldo. Kaká szerényebb, összeszedettebb, intelligensebb valószínűleg nagyobb közönség kedvenc lenne, és ideális megoldás az idősebb és a fiatalabb játékosokhoz. Azt meg hogy mire képes a pályán azt mindenki tudja

 

szerk.: te meg engem előztél meg:) persze, gondoltam hogy ezért, de azért mégis ez a MAnchester topic, itt csak a United

Link to comment
Share on other sites

Igen, valóban nem tenne jót a Milan-nak, ha Kaká otthagyná őket (és akkor még finoman fogalmaztam), ez a legfőbb ok, amiért nem szeretném, ha eligazolna, valamint Kaká az elmúlt években igazi Milan-játékossá vált, olyan mint pl. Maldini, Gattuso, vagy Inzaghi (vagy mint a Manchester-nek Gary Neville, Scholes, Giggs, Ferdinand, vagy Rooney), neki egyszerűen itt a helye, nem lehet elképzelni más csapatban, itt kell játszania a pályafutása végéig, és még sorolhatnám :) Lényeg a lényeg, Kaká maradjon Milan-játékos! ;)

Link to comment
Share on other sites

Szerintem teljesen fölösleges idehozni Kaka-t ,nehogy beleessünk abba a hibába ,mint anno a Real bár ahoz még messze vagyunk ,de akkor sem kell ide!

Ronaldo-t meg nem kéne elengedni ,mert most megint elég jól megy neki.

Giggs előtt hatalmas tisztelet!800 meccs=0 piroslap

 

Link to comment
Share on other sites

milyen 800?? csak 799 :D reméllem, ha netán visszavonulna Giggs akkor itt fog maradni a Manchesternél valami segéd edző posztba vagy valami hasonló. a puszta jelenléte erőt ad a csapatnak(a másik ilyen ex játékos az Alan Shearer szerintem).

 

és Giggsröl épp most néztem meg egy összeállítást... hát öcsém... legalább olyan hatásos cseleket nyomatott mint Ronaldo napjainkba.

Link to comment
Share on other sites

sokkal elismertebb játékos volt Angliában mint mostanában Ronaldo a világon, még a "halálig-Arsenal-fan" Nick Hornby is elismerően ír róla a Focilázban

ez több mint valószínű... ahogy Solskjaer is edzi a fiatalokat, Giggsre is vmi hasonló pálya vár, a United eddig sosemfeledkezett emg a nagy játékosairól

Link to comment
Share on other sites

3829.jpgManchester United - Arsenal3766.jpg (type_champions.gif Bajnokok Ligája, elődöntő, első mérkőzés) - 2009. április 29., szerda, 20:30 (Élő közvetítés: M1)

 

Most így hirtelen nem is tudok mit írni a meccsről :) , de talán nem is kell nagyon részletezni a dolgokat, szerintem úgyis mindenki tud mindent. Hazai pályán kezdünk, jó lenne nyerni, és az sem jönne rosszul, ha nem kapnánk gólt. Az Arsenal -egyik- nagy hiányzója Van Persie lesz (és reméljük a védelmük sem áll még össze), bár sokkal nyugodtabbak így sem lehetünk, hisz van nekik "tartalékba" egy Arsavin-uk, aki hát tudjuk mit művelt egy hete a Liverpool-al. De aggodalomra nincs ok, nagyon együtt van a csapat, a védelem Ferdinand visszatérése óta ismét teljesen stabil (a Tottenham-től kapott két gól ahogy abel13 is mondta, a "van ilyen" kategóriába tartoznak), és a támadószekció úgy néz ki a szezonbeli egyik legjobb formájában van (Ronaldo és Rooney egyaránt kettőt lőtt a Spurs-nek ugyebár; igaz Berbatov és Tévez mostanság nem a legjobb) Az Arsenal már jó ideje remek formában van, de ettől függetlenül még mindig mi vagyunk a fő esélyesek, és ennek tudatában, támadólag kell fellépnünk. Az Arsenal is valami hasonló focit játszik, mint mi (persze nem olyan szépet :) ), a -viszonylag nyílt- támadójátékot preferálja, jó meccs(ek)re számítok (a visszavágót is beleértve) A fő, hogy mi jussunk be a döntőbe, de az 'odavágó' előtt nem érdemes ennyire előreszaladni. Glory, Glory Man. United!

 

Giggs-nek van UEFA A-osztályú edzői licensze, úgyhogy ezzel ha befejezi a pályafutását, ha nem is marad a Manchester kötelékein belül, de szerintem biztosan edzői pályán fog továbbmenni, legalább egy első osztályú kiscsapat trénereként (mondjuk úgy, mint Keane, aki a Sunderland edzője volt, bár ő meg mostanság az Ipswich Town-ig "süllyedt") De én azt remélem (és azzal is járnánk a legjobban), hogy még 40 éves korában is -ugyanilyen magas szintű teljesítményt nyújtva- játszani fog ;)

Módosította vassadi
Link to comment
Share on other sites

Hát nem lesz egyszerű meccs ,de remélhetőleg hozni fogják a fiúk!

Remélem a Tottenham elleni meccs nem vett ki belőlük sokat ,bár Anderson ugye "pihent" ,de nem hiszzem ,hogy ő kezdene.Pedig a Porto ellen egyik legjobb teljesítményt nyújtotta.(szerintem)

Ha itthon 2-0-ra megbírnánk őket fogni ,már jó esélyel nézhenénk a visszavágóra ,de akkor sem lehetünk biztosak benne ,mert mostanában furcsa dolgok történnek a fociban!

Link to comment
Share on other sites

Az Arsenal belső középpályája inkább támadó, mint védekező típusú; velük elsősorban a mi belső középpályásaink csapnak össze, ha gyors játékosok szerepelnek nálunk ezen a poszton, akkor át tudnánk "gyalogolni" az 'ágyúsok' ezen csapatrészén. Szóval szerintem van rá esély, hogy Carrick mellett nem Scholes (vagy Fletcher), hanem Anderson fog kezdeni. De amit itt felvázoltam, az gyakorlatban azért nem ilyen egyszerű(!), szóval azért nem "borítékolható", hogy Ferguson nem Scholes-t fogja bevetni (ráadásul Anderson inkább a védekezésben, míg Scholes egyértelműen támadásban hasznosabb), és szerintem Fletcher kezdőcsapatba állítására is van esély, mert ő nagyjából a kettő (fiatalság/gyorsaság és rutin) között van.

Link to comment
Share on other sites

Egytértek veled vassadi.

 

Na ma lesz a (nagy) meccs ,jó lenne 2 gólos előnnyel idegenbe menni ,de ehez nagyon jól kell játszani!

Én személy szerint Ronaldo-tól és Rooney-tól várom a gól(okat).

Sajnos az M1 közvetíti a meccset ,de ez van örüljünk ,hogy legalább vki leadja!

Link to comment
Share on other sites

A várható (azaz korántsem hivatalos!) kezdőcsapatok a mai meccsre:

Manchester United: Van der Sar - O'Shea, Ferdinand, Vidics, Evra - C. Ronaldo, Carrick, Anderson, Giggs - Berbatov, Rooney

Arsenal: Almunia - Eboué, Touré, Djourou, Gibbs - Walcott, Song, Fabregas, Nasri - Adebayor, Bendtner

 

Úgy tűnik beigazolódik az, amit az előző hsz.-emben felvázoltam, vagyis hogy Anderson esetleg a kezdőcsapatban kap helyet Scholes helyett. Én most úgy gondolom, talán valóban ez lenne a jobb választás erre a meccsre. Szerintem garantált, hogy Berbatov kezdeni fog, azért szép lassan kezdi a jobbik önmagát idézni, mezőnymunkában ugyan még -nagyon- nem, de legalább a Tottenham ellen már szerzett egy gólt. Giggs pedig remélem valóban ott lesz a kezdő tizenegyben ;)

 

Az Arsenal-ról annyit, hogy ez a védelem finoman fogalmazva "nem túl veretes", a legutóbbi bajnokijukba bele-bele nézegettem, ez a Gibbs fiú egész jól játszott (persze Clichy sokkal jobb játékos még így is, úgyhogy jól jártunk az ő kimaradásával - hacsak Gibbs nem szerez egy gólt :huh::) ), de Djourou még "igen gyerek", én nem érzem úgy, hogy Arsenal-szintű védő lenne; rajta még sok minden elúszhat (mármint az 'ágyúsok' szempontjából) És az is nyugalommal "áraszt el", hogy Van Persie hiányában nem Arsavin, hanem a szerencsétlen Bendtner fog kezdeni. (De mégegyszer, ezek csak a várható kezdőcsapatok!)

 

Itt egy előzetes a mai meccsről:

http://www.nemzetisport.hu/bajnokok_ligaja/az-onbizalommal-teli-agyusok-nem-csak-ronaldora-figyelnek-majd-233680.html

Ui.: Egyébként lacey, a közvetítéses dologról annyit, hogy nézz be a BL-topikba, érdekes dolgot fogsz olvasni a következő szezon meccsinek közvetítésével kapcsolatban.

 

Megvannak a hivatalos kezdőcsapatok. Az előzeteshez képest annyi a változás Manchester-i részről, hogy Giggs nem került be a kezdőbe, helyette Fletcher kap lehetőséget, és így ugyebár Ronaldo átmegy a bal oldalra, valamint Berbatov helyett Tévez fog kezdeni; az Arsenal-nál a védelemben Eboué helyett Sagna, míg Djourou helyett Silvestre kezd, és Bendtner helyett egy ötödik középpályással, Diaby-val küldi pályára Wenger a csapatát.

 

Lassan kezdődik a meccs, úgyhogy: Glory, Glory Man. United!

Módosította vassadi
Link to comment
Share on other sites

jó meccs volt: két nagyon jó csapat, két nagyon jó edző.

Nyerhettünk volna többel is ez tény, de ez az 1-0 elég jó eredmény, hiszen ha Londonban gólt rugunk, akkor az Arsenalnak majd 3-at kell rúgnia; ha érvényesül a papírforma akkor a visszavágó is 1-0 lesz ide, esetleg egy 1-1; jelenleg ennyivel minimum jobb most a United

Link to comment
Share on other sites

Manchester United 1-0 Arsenal (O'Shea 17.)

 

Jó meccs volt, de ami még jobb a mi szempontunkból, az az eredmény ;) Valóban nyerhettünk volna több góllal is, de a játékunk támadásban is védekezésben is nagyon bíztató volt; ha az Arsenal a visszavágón is ilyen "alibi" lesz, akkor nem lehet kérdéses a továbbjutó kiléte ;)Glory, Glory Man. United!

Link to comment
Share on other sites

Üdv

 

Abban egyetérthetünk h a játékkal semmi gond nem volt be kellett volna rugdosni a helyzeteket oszt jóvan végén kicsit csalódott voltam mert simán meglehetett volna nyerni 2-3 góllal de mind1

Visszavágón nem szabad beállni védekezni találni kéne 1 gólt és akkor eldől minden ;)

Link to comment
Share on other sites

A csapat játéka nagyon ott volt (szinte tökéletes volt a produkció :) ), ezt látva Ferguson bátran küldheti őket támadó szellemben a pályára az Emirates-ben is; meg egy 1-0-s hazai győzelem nem garancia a továbbjutásra (főleg nem egy ilyen szintű csapat ellen), úgyhogy amúgy sem lenne elég a bekkelés.

 

Nagyon sokat jelentene, ha a visszavágón mi tudnánk megszerezni a vezetést, hisz az már valóban azt jelentené, hogy az Arsenal-nak 3-at kellene rúgnia a továbbjutáshoz (egy 2-1-es Arsenal-győzelem, azaz összesítésben 2-2 még a mi továbbjutásunkat jelentené idegenben lőtt több góllal)

Link to comment
Share on other sites

ami a legnagyobb pozitívum volt a végeredménytől függetlenül, hogy a csapat képes volt uralni a meccset, 100%ig kontrollálták a játékot.

Az idei BL-re amúgy ez a legjellemzőbb, ez volt a kulcs a Porto, az Inter ellen, most is, és még pár meccsen a selejtezőből.

Remélem a Chelsea kiveri majd a Barcelonát, mert mindenki egy katalán hengerről beszélt meg az agyamra ment már, hogy annyira biztosra vették a barcát, és lehet a döntőig s ejutnak el, meg aztán a Chet már idén megvertük 3-0-ra, tavaly is a lélektani előny mindenképp a miénk; viszont a másik oldalról meg az, hogy ki akar így nyerni? Jöjjön a Barcelona, és ha őket is elverjük, azt hiszem nem lesz kérdés hogy a United most a legjobb csapat a világon

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...