Jump to content
PirateClub.hu

Manchester United


Marcus Bent
 Share

Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

3802.jpgPorto 0-1 Manchester United3829.jpg (Cristiano Ronaldo 6.)

 

Bent vagyunk az elődöntőben! :happy: Valóban nem a legsimább továbbjutás volt, de szerintem ez elsősorban a támadójátékunkban nyilvánul meg (értsd: csak egy gólt szereztünk), mert a védelmünk -Ferdinand visszatérésének nagyban köszönhetően- végre a helyén volt, a Porto nem volt akkora ellenfél (vagy inkább nem tudott akkora ellenfél lenni), mint az első meccsen; igazán nagy gólszerzési lehetőségük nem is akadt, csak kisebb fellángolásaik voltak. A játékunkra nem lehetett panasz, nem volt lenyűgöző, de végig stabilan játszottak a fiúk. Azt még meg kell jegyezni, hogy Ronaldo gólja nagyon nagy volt! B)

 

Összességében szerintem megérdemelten jutottunk tovább, és vár ránk az elődöntőben az Arsenal.

Link to comment
Share on other sites

Hát igen, Anderson most valóban nagyon odatette magát, jól teljesített; gondolom nem is motiváció volt számára, hogy a volt csapata ellen játszott. Ha más fontos meccseken is ilyen jól játszik, akkor nincs ellenemre, ha néha kezd Scholes helyett ;):)

Link to comment
Share on other sites

Srácok szerintem gyönyörű győzelem volt Ronaldo bomba góljával..

Akárki akármit mond szreintem ő a világ legjobb játkéosa mégminding..és nem ien messi...

Remélem szerencsésen alakul és nem megy a realhoz..nem szeretném :(..de ha megy akkor sincs baj ugyan ugy imádni fogjuk sokan sztem...üDv

Link to comment
Share on other sites

3783.jpgEverton - Manchester United3829.jpg (type_fa.gif FA-kupa, elődöntő) - 2009. április 19., vasárnap, 16:30 (Élő közvetítés: Sportklub)

 

Az FA-kupa meccshez igazából nem nagyon tudok mit hozzáfűzni( :) ). Az Everton az utóbbi időben jó formában van, az UEFA-kupa indulásért harcol (méghozzá elég jó esélyekkel), mi pedig egész biztosan kicsit tartalékosabb felállásban fogunk játszani, ahogy ezt a kupameccseknél már megszokhattuk (szerdán pedig jön a Portsmouth elleni bepótolt bajnoki, azt mindenképpen meg kell nyernünk, hogy 4 pontra növeljük az előnyünket a 'Pool-lal szemben) Engem nem érinteni annyira megrázóan, ha kiesnénk (persze szomorú lennék), de szó sincs arról, hogy leírnám magunkat. Az Everton ellen tartalékosan is természetesen esélyesek vagyunk, szurkolok a csapatnak, hogy bejussanak a döntőbe ;) (ahol majd ugye vagy Chelsea, vagy Arsenal) Go MU!

 

R![[0, Ronaldo még mindig tagja a lehető legszűkebb elitnek, de azért így, Manchester-szurkolóként is be kell vallanunk, hogy jelenleg Messi a legjobb játékos. De Ronaldo formája is az utóbbi időben nagyon szembetűnően javul, az Aston Villa ellen duplázott, amivel már vezeti a bajnokság góllövőlistáját (Anelka-val közösen), és az ő gólja jelentette a Porto elleni továbbjutást a BL-ben (és nem is akármilyen gól volt, csakúgy mint a Villa elleniek) Szóval, Go Ronaldo! ;)

Link to comment
Share on other sites

Miért baad_newzz, szerinted ki jelenleg a legjobb formában lévő játékos? Mert ha azt mondod, hogy Ronaldo jobb formában van, mint Messi, akkor én kinevetlek (enyhén fogalmazva) Nekem semmi bajom Ronaldo-val (sőt!), nem azért, meg Messi-ért se rajongok, de ha objektívan nézem, akkor a kis argentinnál most nincs jobb játékos. Hiába vagyok Manchester-szurkoló, nem mondom azt, hogy Ronaldo a legjobb, mert teljesen egyértelműen látszik, hogy nem. Meg szerintem ha nem csak a formát nézzük, Messi akkor is "lelépte" Ronaldo-t :huh:

 

Egyébként nem muszáj Ronaldo-nak a világ legjobb játékosának lennie, sok jó játékos van még a csapatban, és a Manchester-t amúgy se csak azért szeretjük, mert "ott jáccik a céronáldó"... Vagy nem tudom, te ezzel hogy vagy... (Vannak ugyebár az úgynevezett divatszurkolók, ...; de ezt ne vedd célzásnak :) )

Link to comment
Share on other sites

Üdv

Nekem sem a kedvencem ronnie nem dőlne össze bennem 1 világ ha bármikor eligazolna de persze erősebb vele a manchester mint nélküle :)

Ha a real tényleg adna érte közel 100 milkát és ha ő is menni akar el kell engedni ugyanis annyi pénzből lehetne venni 2-3 kiváló játékost de jelenleg szeret manchesterben játszani és ez a fő :)

Link to comment
Share on other sites

Tudom hogy eltelt vagy fél hét a BL meccsünk óta,de azt még hozzá szeretném fűzni, hog Ronaldo nagyon nagy gólt lőtt, amúgy nem volt nagy mérkőzés.. Próbálkoztunk, hogy nagyobbra növeljük előnyünket, de valahogy Berbának se men annyira mint sérülése előtt! Remélem holnap az evertonnak megmutatjuk hogy méltóak vagyunk az összes kupára,serlegre ami elhódításra vár még(ezt leginkább egy kitöméssel érhetnénk el)! ;)

Link to comment
Share on other sites

Akkor egy kicsit még én is "visszanyúlnék" a BL-meccshez :) (egyébként szerintem jó, ha a BL állandó téma) A tegnapi Nemzeti Sport-ban volt egy kétoldalas visszatekintés a szerdai meccsekre, illetve előretekintés a Manchester - Arsenal elődöntőre, és ott volt Ferguson-nak ez a nyilatkozata:

Lehet, hogy elfogult vagyok, de nem emlékszem igazán nagy portói helyzetre, és arra sem, hogy zűrzavar támadt volna Edwin van der Sar előtt. Ez szorosan összefügg Rio visszatérésével, aki egy személyben képes stabilitást adni csapatunknak, csakhogy ott van még mellette Vidics is. Igen, szerintem az ő fantasztikus munkájuk, összeszokottságuk volt továbbjutásunk záloga

Ezek szerint nem csak én éreztem az utóbbi időben, hogy mennyire kell Ferdinand ebbe a védelembe, és úgy tűnik, hogy az is beteljesül, amit a visszatérésétől vártam, azaz hogy végre hasonlóan stabil védelmünk lesz, mint amilyen volt a 14 meccses kapott gól nélküli sorozatunk idején (ez ugye a bajnokságban jött össze, emellett még voltak kapott gól nélkül lehozott kupameccseink is)

 

Egyébként a Nemzeti Sport újságírói is ilyesmiket írogattak:

S most jöjjön Ferguson nyerőembere, aki történetesen egy hátvéd: Rio Ferdinand. A sérüléseit még nem teljesen kiheverő válogatott védő extraklasszis teljesítményt nyújtott Portóban, "ikertestvérével", Nemanja Vidiccsel áthatolhatatlan falat képezett a manchesteri kapu előtt, s termete mellett jó ütemű megelőző szereléseivel kitűnt a mezőnyből.

Szóval akkor a semleges szem is hasonlóképpen látja a dolgokat ezen a téren.

Link to comment
Share on other sites

Üdv

 

Mivel a való életben én is hátvédet szoktam játszani van viszonyítási alapom és ez a Ferdinand Vidics páros ha játszik tényleg fantasztikus a védelem ez tény és való mindketten sztem benne vannak a top 5-ben és ez jó mivel kell a csapatnak a bomba erős támadó félhez 1 nagyon megbízható védelem :)

Link to comment
Share on other sites

A Manchester -újbóli- felemelkedéséig Terry, Cannavaro, Nesta, stb. volta a legjobb -belső- védők, de szerintem az utóbbi két-három évben a Ferdinand-Vidics kettős a világ legjobb védőpárosává vált (és ezt a szakemberek nagy része is így látja). Vidics erre a szezonra teljesen beérett, a teljesítménye sokszor túlszárnyalta még Ferdinand-ét is (összességében lehet, hogy eddig jobb is volt nála), ráadásul a hibátlan védőmunka mellett fontos gólokat is szerzett (pl.: győztes gól a Sunderland elleni bajnokin, az utolsó másodpercekben, gól a Chelsea elleni bajnokin és az Inter elleni BL-meccsen) Persze ha a védelemről van szó, illik említést tenni a szélső védőinkről is: Evra -túlzások és elfogultság nélkül állíthatom- alighanem a világ legjobb balhátvédje, a jobbhátvéd posztján pedig ugyan nincs akkora nevünk, mint a másik három helyen, de azért Garry Neville és O'Shea is (illetve még Brown, ha egészséges) megfelelő stabilitást jelentenek, valamint Rafael idővel klasszis játékossá érhet, ez már most egyértelműen látszik.

Link to comment
Share on other sites

A Chelsea 2-1-re legyőzte az Arsenal-t, így ha holnap továbbjutunk az Everton ellen, a 2006-2007-es szezonhoz hasonlóan a "kékekkel" játsszuk majd az FA-kupa döntőjét. Szerintem az Arsenal könnyebb ellenfél lett volna, mint a Hiddink vezette Chelsea, de hát így alakult, nem akkora tragédia, ellenük is megvan minden esélyünk, csak nyerjük meg a holnapi meccset és jussunk be a döntőbe...

 

Sérültekről vagy hiányzókról egyébként nem szóltak hírek (csak a megszokott lista, Brown, Hargreaves, Rafael, azt hiszem csak ők hárman), úgyhogy Ferguson a legerősebb csapatot küldheti pályára, persze tudjuk, hogy kicsit tartalékosabb felállában fogunk játszani (az okait is tudjuk, eddig is így volt az FA-kupa meccsekkel)

Link to comment
Share on other sites

Hát bizony a Chelsea-vel játszuk a döntőt(természetesen ha megnyerjük az Everton elleni elődöntőt)! Nem tudom, hogy jó hír-e ez nekünk, de mindkét ellenfélben látom az erősséget! A Chelsea-nek ott van a money(bár Abra' egy kicsit berezelt a válság miatt), az Arsenalnak meg az ifjú "titánjai"! :) Holnapi meccsen feltétlenül győzelmet várhatunk, főleg, ha a legjobb csapatunkkal állhatunk ki!

Link to comment
Share on other sites

Végülis jólesz az a Chelsea ellen is ,majd játszhatunk BL elődöntőt az Arsenal ellen ,de ahogy te is mondod előtte az Everton-t kell legyőzni.

Szerintem is tartalékosan fogunk játszani ,mivel nekünk hétközben is lesz bajnokink ,ami ugye most nagyon fontos ,mert 4 pontra növelhetnénk előnyünket a 'pool ellen.

Link to comment
Share on other sites

Bár valóban a Portsmouth elleni elmaradt bajnokit játsszuk le hétközben, a meccseink száma nem fog kiegyenlítődni a 'Pool-lal, mivel ők akkor fogják lejátszani az aktuális fordulóbeli meccsüket az Arsenal ellen. Szóval utána megint úgy fest majd a helyzet, hogy a 'Pool egy meccsel többet játszott nálunk, és folytatódhat az a számolgatás, hogy "de nekünk még van egy elmaradt meccsünk" (a Wigan ellen, idegenben játszottunk volna ebben a fordulóban) Bár az előnyünket így is 4 pontra növelhetjük, ha az 'ágyúsok' megverik a Liverpool-t, mi pedig nyerünk a Portsmouth ellen (és akkor utána már úgy festene a helyzet, hogy "ha megnyerjük az elmaradt meccsünket, akkor már 7 ponttal vagyunk a 'Pool előtt") Úgy legyen ;)

 

Ui.: Egyébként lacey, az Arsenal ellen a BL-elődöntőben játszunk, nem a negyeddöntőben ;) Biztos csak egy elírás volt, megesik az ilyen.

Link to comment
Share on other sites

A meccsen -ahogy arra számítani is lehetett- kezdeni fog Macheda, méghozzá rajta kívül két olyan játékos is pályán lesz, akik alapesetben csatárok, Tévez és Welbeck. Ferguson a védelem közepén ezúttal mindkét alapembert meghagyta, azaz Ferdinand és Vidics is játszik, valamint a sérüléséből felépült Rafael és ikertestvére, Fábio is kezdőként kap szerepet. Ronaldo és Rooney a cserepadon sincs (Berbatov ott van), de azért remélhetőleg nélkülük is legyőzzük az Everton-t.

 

A tejes kezdőcsapat: Foster - Rafael, Ferdinand, Vidics, Fábio - Welbeck, Anderson, Gibson, Park - Macheda, Tévez

Az Everton egyébként a várakozásoknak megfelelően a lehető legerősebb összeállításában lép pályára (igaz Arteta és Jo hiányzik, valószínűleg sérülés miatt)

Link to comment
Share on other sites

Üdv

 

Hát eddig volt szép álom h megszerezzük az összes trófeát...

Barba jó játékos hiába nincs formában fontos gólokat lő de 30 milkát nem ért meg... van iylen nem lehet minden igazolás bombasiker <_<

Hát a meccs színvonaltalan volt kevés helyzettel 1 nagyon bizonytalan Fosterrel... hát mind1 majd a többi kupában :)

 

Link to comment
Share on other sites

dehogynem

merchanies ez igaz, de ehhez nem kellett volna sok, és még azt mondom benne van, de így elszórakozni a tizenegyest, és főleg a meg nem adott tizenegyes...

már nem azért, de az első 3 tizenegyes a két belső védőé, és egy fél órája beállt fél sérült játékosé volt, aki még meccsen sosem futott 5 km-t és labdáért is utoljára 99 nyarán küzdött

úgy hog ypályán volt pl. Paul Scholes

 

imádom a Ferdinand-Vidic párost, de ha tizenegyesről van szó akkor persze hogy Scholes

Link to comment
Share on other sites

A csapat kizárólag magát okolhatja a kiesés miatt, hisz a rendes játékidőben simán eldönthették volna a meccset. Az Everton támadásai annyira voltak hatékonyak, mint hétközben a Porto offenzívái, csak a mi támadójátékunkon múlt, hogy 0-0 lett az eredmény (meg egy kicsit a játékvezetőn is, mivel egy jogos tizenegyest nem adott meg) Utána pedig már a tizenegyespárbaj...

 

Berbatov-ot én megvédném (mint ahogy tettem a szezon első felében, amikor még nem volt annyira formában, és sokatok Tévez-t látta volna szívesebben a kezdőben), a tizenegyesén én sem vitatkozom, mert ilyen szinten egyszerűen nem lehet így rúgni egy büntetőt, meg a teljesítménye is finoman szólva hagyott kívánnivalót maga után, de hogy baklövés lett volna a leigazolása, az nagyon nagy tévedés. Jónéhány fontos, győzelmet érő gólt szerzett, az előkészítésből is kivette a részét, és támadó létére a mezőnyben is sokat segédkezett. Sérülés után tért vissza, érthető, hogy még nincs száz százalékos formában. Lehet, hogy harmincvalahány milliót nem ért meg, de jó döntést hozott Ferguson a leigazolásával, nekem már bizonyította, hogy helye van itt és kell is ebbe a csapatba.

 

A kiesésünk következtében már nem nyerhetünk meg minden trófeát, de szerintem nem érdemes ezen keseregni, amúgy sem volt ez egy teljesen reális álom. Az FA-kupától búcsúztúnk, de inkább nézzünk előre; a bajnokság és a BL még mindig a miénk lehet ;)Go MU!

Link to comment
Share on other sites

Persze, -ahogy írtam is- én is egyetértek abban, hogy egy tizenegyest nem lehet így lőni, és itt semmit nem számít az, hogy sérülésből tért vissza egy játékos. De azt senki ne mondja, hogy Berbatov nem való ebbe a csapatba, felesleges volt idehozni, nem kell nekünk, stb. Nélküle nem tartanánk itt ahol most vagyunk (most nem a kiesésre célzok :) ) Szóljon az, aki ennek az ellenkezőjét gondolja :huh:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...