Jump to content
PirateClub.hu

Ötletek A Fórumhoz


Thomas
 Share

Recommended Posts

ezernyi más dologgal lehet a fórummotort kímélni....

 

 

zárni a témákat ezáltal nem keletkezik felesleges hsz,

ha tovább megyünk törölni a sok köszit a feltöltések közül, mert mire való ugye +a köszönöm téma+

módosítani a főoldal elrendezését és csoportosítani, ezáltal csökken a betöltési idő

szigorítani az avatar és aláírás kérdésében tehát kevesebb és kisebb kép

 

 

 

nem kell mindig a legrosszabbra gondolni

 

Link to comment
Share on other sites

zárni a témákról is volt már szó, hogy azért nem zárják, mert a kösziken kivül , akár a programról egyéb figyelmeztetés is eljut a felhasználokhoz pl: hibák a feltöltéssel kapcsolatban, a köszik meg folyamatosan törölve vannak amugy is, csak hát 1et törölnek és máris 10 lesz a helyén, gondolom ezeket már párszor végigtárgyalták, köszönő gomb meg amugy is felesleges, az köszöni meg, aki akarja, ennyi.

Link to comment
Share on other sites

Kicsit visszaolvasgattam itt.

 

Néhány dologhoz hozzáfűznék egy és más dolgot.

 

01Petya: Szerintem oltári hülyeség amit mondasz! Miért kéne törölni a 0 hsz-s, nem aktív tagokat? Lehet, hogy pár hónap múlva aktív feltöltő lesz, vagy kiemelt tag! Ezt sosem lehet tudni!

Sokan csak letölteni járnak ide, nem csevegni, meg gumiszobázni, hanem feljönnek, bemásolják a linkeket egy txt fájlba, letöltésvezérlőbe vagy bárhová és ennyit foglalkoznak a fórummal! Nekik ez nem fontos dolog, hogy a közösség tagjává váljanak (mint ahogy pölö én sem azért vagyok itt, hogy barátokat szerezzek, csevegjek, hanem, hogy le-feltöltsek, egyes témákhoz, ami érdekel vagy van véleményem róla hozzászólok, segítek a kérésekben, ha tudok és kb. ennyi). Mindenki másképp gondolja a dolgokat, de a sok túl aktív nagy közösségi emberkék közül sokan lenézik, nem szeretik az ilyen 0 hozzászólásos, inaktív tagokat!

 

Mert:

 

1, Nem illeszkednek be, nem csevegnek

2, Nem köszönik meg a feltöltést

3, Nem segítik elő a fórum munkáját feltöltéssel, segítséggel, vagy bármi más építő jellegű dologgal

 

Az elsőt én sem tartom be egyáltalán, a másodikat is csak nagyon ritkán! Ezért engem is ki kellene tiltani ??

Szerintem attól még ugyanolyan ember, mint egy Elite, Uploader, Donator, Moderator vagy bármi más. Hisz mindannyian emberek vagyunk, csak mindenkit más vonz, más érdekel, mással foglalkozik, másra szán időt.

És ezeknek az ún. inaktív tagoknak lehet más fontosabb mint a fórum ...

 

Ennyit szerettem volna.

 

Mindenkinek más a véleménye... hiába írsz itt ötletet, az adminok ötletei fognak érvényesülni.

 

A fórumot meg fel lehetne gyorsítani csak akarat kérdése. Pl. én a Gumiszobát egy az egybe törölném.....

Link to comment
Share on other sites

A gyorsításhoz annyit, hogy meg lehetne azt oldani, hogy minden nyitott téma a feltöltések között rögtön lezáródjon. Ha valami változtatást akarnak, akkor írnak a moderátornak/indítónak. Nem lenne nagy munka, mert az ottani hsz-ek 90%-a "köszcsii" vagy "hol a crack/serial?". Szóval oda inkább hátrány meghagyni a hozzászólásokat.

Link to comment
Share on other sites

Jaja, csakhogy lezárás után a modikon kívül senki nem tud beleszerkeszteni az adott témába. Nem kötelező hozzászólni de ez elvégre egy fórum, letölteni le lehet ftpről, torrentről is hozzászólás nélkül... :)

Plusz akkor nem derül ki, ha tényleg gond van a feltöltéssel, valakinek kérdése van, a topicnyitó bővíteni akarja a témát vagy javítani (milyen lenne már mindig a modikat kérni, hogy nyisd ki-csukd be lécci, egy fórumnál se láttam még ilyet, szerintem teljesen értelmetlen)

Link to comment
Share on other sites

Egyik oldalra, ahova kiraktam régen a feltöltéseimet, ott is ilyen rendszer van/volt azóta nem tudom, nem járok oda. De a téma nyitója ő bele tud szerkeszteni a saját hozzászólásába.

De mondjuk abból a szempontból jó az, hogy lehet írni, hogy ha valaki letöltötte az anyagot, és hibát talál, hibás az egyik link, rossz a jelszó ... stb, akkor azt tudja jelezni, viszont a sok nem a letöltési fórumrészekbe illő dolgok miatt (pl. egy zenei album feltöltésben vitatják meg a lemezről a véleményüket vagy ha egy filmről a letöltési témában kezdenek el csevegni...stb) miatt rossz.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Látom Roland jártál nálunk...

 

Így van! van lehetőség arra hogy modokon kívül a topic nyitója szerkeszteni nyitni-zárni tudja a témát,,, Nem újkeletű dolog de ha nincs lehetőség server bővitésére akkor más megoldás után kell nézni, nem értem mire jó10 köszi között egy nemjó a link vagy hogyan kell letölteni szöveg....Ha gond van ott report gomb, vagy a segitségkérés! Sokkal könnyebb lenne a modoknak a tiszta témákat átlátni és modolni is. Nemmellesleg rengeteg felesleges hsz van amitől megszabadulna az adatbázis, ott a csevegő ott dumáljanak...

Link to comment
Share on other sites

Igen, de ha megvan tiltva a hozzászólás, akkor az oldal színvonalát veszti. Amúgy találkoztam olyan esettel, hogy halott volt a link és megköszönte egy felhasználó.. Erre megkérdezem, hogy mit köszön? Szóval a thx szavakat a moderátorok törölni szokták a hiányos témákat meg a "hulladékok" c. fórumrészbe teszik.

Link to comment
Share on other sites

Igazából ez sem lenne rossz ötlet, de tekintettel arra, hogy mennyi tudatlan felhasználó van, a Staff lenne minden apró nyűggel bombázva. Mert nem egyszerűbb rábökni a report gombra, minthogy írjon egy PM-et a felhasználónak? Míg volt letöltőfórumom (házigazdaságra gondolok itt), rengetegszer kaptam olyan reportot hogy mi a rarpass, hogy töltsem le, miért nem jó a crack, hasonlók. A másik dolog a kereső használata. Sokan ezt sem ismerik, és általában a felkapottabb témák mindig az első oldalon vannak, így keresgélni sem kell őket. Azonban ha nincs benne hozzászólás, a témanyitásokkal együtt tolódik hátrafele, és nem fogja megtalálni az, aki életében nem használta még a keresést. :) Szerintem erről a Staff többi tagja is így vélekedik.

Link to comment
Share on other sites

Így viszont pont a ritkább, nem mindenkit érdeklő, csak egy réteget érdeklő dolgok tolódnak el, és azt hiszik nincs is itt. És még egy hátránya mostani rendszernek, hogy a fórumozók nagy része még mindig nem ismeri a jelölésekhez pl. a filmeknél (CAM, TS, R5, ...) és azokat töltik le, amik elöl vannak - témák - holott lehet, hogy annál van sokkal jobb is. Gondolok itt olyanra is, hogy több csapat elkészíti ugyanazt a feltötést, csak az egyiknek szebb a képe, a másiknak jobb a hangja, stb. Ezekre viszont már a gyakorlottabbak se figyelnek nagyon.

Link to comment
Share on other sites

Pedig nagyon korrekt leírások vannak, hogy melyik jelölés mit jelent (anno én se értettem belőle 1 büdös mukkot se) de ha nem hajlandóak a userek némi időt ráfordítani a fórum működésének megértése (amúgy sztem ez eléggé átlátható fórum, nem tudom miért okoz annyi embernek gondot, hogy a kéréseit a Kérésekhez írja, letölteni meg a Letöltéseknél kezdjen) illetve átfussa a GYIK-ot vagy értelmezze azt a szót, hogy Kereső, akkor nem tudom mit akar...

 

Másik viszont, hogy lehet az is zavaró valakinek, hogy a letöltéseknél így vannak az alfórumok:

-== Applications ==-
Programok

tehát az angol megfelelő előbb van, mint a magyar, fordítva lehet, hogy jobban érthetőbb lenne.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Annyi ötletem lenne csak, hogy a Movies részlegben külön alfórumot lehetne létrehozni a HD (720/1080 p/i) filmek részére.Úgy vettem észre, hogy egyre több HD film van fent neten és egyre több embernek van lapostévéje. Ha egy külön gyűjtőtopik lenne akkor értelemszerűen könnyebb lenne megtalálni a jó minőségű jó filmeket. :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Szerintem is egy Anime alfórum jó ötlet lenne, ahol minden féle rajzfilm és mese meglelhető lennne :)

 

Én mondjuk arra gondoltam még, hogy vanak ugye már nem egy olyan topic sorozatoknál, hogy régeben elkezdték feltölteni, de abba hagyták és ott van félig a sorozat feltéve és már több mint 1 éve nem tölött fel új részt hozzá , ezekre kellene valami megoldást találni, mert szerintem sorozatoknál , főleg egy évadban 1 éves kihagyás nincs.

igaz van mikor többen feltöltenek azonos évadokat és Ők be is fejezik , lehet ezért hagyják abba mások ezt nem tudom.

 

Ottvan az XXX fórum rész, talán ez a legnagyobb , legtöbb oldalból álló fórumrész, itt lehetne mondjuk valami rendszerezést tartani, mondjuk :

Lehetne Teen kategória, Felnőtt kategória , és Leszbi kategória, szerintem ez megoldható lenne.

 

Sziasztok!

 

Tudom, h már volt tárgyalva a dolog, de... Az XXX fórumba egy "képek" és "anime"-k alfórum elférne. :D

Link to comment
Share on other sites

Most az a ötletem támadt, hogy kéne nyitni ventrillo szervert mint anno és pénzért lehet kérni szobát. Így több pénzt kap a PirateClub. Ehhez már csak az kéne, hogy sok helyen reklámozni a ventrillo szervert. :)

 

szerintem ez nem lenne valami jövedelmezö.

annyi ingyen ventri szoba van hogy uristen...

Link to comment
Share on other sites

Lenne egy ötletem: A -== Requests ==- fórumban a Music alfórumban lehetne nyitni egy kiemelt Zeneszámok kérése topic-ot, ugyanis sok a "Egy szám kellene, 1 zenét kérek, stb" topic. Oké, bevallom Én is nyitottam ilyen topic-ot, nem is egyet, de a sok ilyen téma zavaró tud lenni. Rendezettség szempontjából is előnyös lenne. Csak olyan kérések mehetnének a topic-ba, amik tartalmazzák a zeneszám előadóját és a szám címét.

 

Vélemény az ötletről?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...