Jump to content
PirateClub.hu

Ötletek A Fórumhoz


Thomas
 Share

Recommended Posts

Ha lenne sok időm, vagy legalább egy nagyon kicsi, akkor megajándékoznám a fórumot egy linkchecker modullal... bár még nem néztem az IPB kódját, de nem hiszem, hogy túlságosan megerőltető lenne:)

Link to comment
Share on other sites

Pedig az. :) Az IPB-t nem amatőrök írták, különben meg van hozzá linkchecker modul. De mi van akkor, ha egy tárhelyszolgáltató lehal mondjuk fél napra? A linkellenőrző bot sorban törölgetné kifele a témákat, ami nem túl előnyös egy ekkora oldal számára, úgy hiszem erre már rávilágított valaki, de ebben nem vagyok biztos. :)

Link to comment
Share on other sites

Most néztem át - mondjuk csak kutyafuttában - a felépítését, logikáját, kicsit hülye módon van template -ezve, de amúgy átlátható...

 

Viszont mi lenne ha... a magában a post -ban a linkek mellé dobnánk egy-egy kis piros/zöld pöttyöt attól függően halott -e a letöltés link? Így pl a modoknak is könnyebb dolguk lenne...

 

Ha a tárhely szolgáltató lehal, akkor gondolom az oldal sem elérhető, a script meg úgy működne alapjában véve, hogy szolgáltatónként egy bizonyos üzenetet figyel (pl rapidshare -en "The file could not be found. Please check the download link. ")

 

Ez persze magával hozná azt is persze, hogy ha változtatják az üzenetet akkor frissíteni kell a scriptet is.

 

Ezt a verziót akár egy 50 soros php -val is meg lehetne oldani, plusz kb 20 sor JS... tudom, terhelés lekérdezgetni minden megjelenítésnél a linkek állapotát, de rá lehet dobni mondjuk 1 órás cache -t:)

 

Nade nem firtatom tovább a dolgot, csak 1 5let volt:)

Link to comment
Share on other sites

Mostanában divat lett a linkek törlése rapidshare -on és data.hu -n.Igazándiból ez nagy méretű játékoknál gázos mert ha egy zenét letörölnek azt könnyedén tudjuk pótolni mivel az nincs 4 gigabájt...

Ha jól tudom akkor fájlnév alapján döntik el a tárhely üzemeltetői, hogy töröljenek-e egy fájlt vagy nem...

 

A fájl név - bár data -s tapasztalatom nincs - rapidon nem sokat vet a lattba... 1 éve vannak fent olyan feltöltéseim ahol ki van írva a full release neve... a fontos, hogy winrar -ban adj jelszót csomagoláskor, és pipáld be, hogy titkosítsa a fájlneveket.

 

A másik amiért törölhetik a fájljaidat, ha kikerül egy nyitott fórumra, blogra, akárhova és arra rátalálnak olyan emberek akik ezt jelentik a szolgáltató felé, aki ez után már köteles törölni. Ez utóbbira lehet némileg megoldás az aláírásomban szereplő DLC fájlok használata:)

 

Link to comment
Share on other sites

Ne értsd félre, én nagyon jó ötletnek tartom, anno én is felvetettem mikor rátaláltam erre a modulra, csak az általam leírt dolgok miatt lett sajnos elvetve. :) Amit pedig írtál legutoljára, konkrétan nem lenne probléma, mivel a fórumon minden tartalom eléréséhez regisztráció szükséges, tehát nem nyitott. A linkek sem visszavezethetőek ugyebár a code tag miatt, ez is kilőve. :) Még annyit a linkcheckerhez, hogy akkor már ne jelezzen semmit, hanem rejtse el a témát, vagy nyomjon egy reportot. Inkább legyen 100 levelem, mint hasonló mennyiségű témaveszteségem. Mert ha azt vesszük figyelembe, akkor ugyanúgy be kell nézni a topikba, ha csak megjelöli a linket. Tudom-tudom, ez a moderátor feladata, csak én nagyon elkényelmesedtem már az utóbbi időben. :D Mindenesetre ha el tudod készíteni, én vállalom a kipróbálását a saját teszt fórumomon, a többit PM-ben, ha valóban érdekel. ;)

Link to comment
Share on other sites

Van egy nagy probléma a "Nagy Windows téma topikkal".

Az lenne az ötletem, hogy különböző nem hivatalos Vista ill. XP változatoknak egy külön topikot kellene létrehozni.

Nem hivatalos változat pl.: Byte XP/Vista Gamer Edition,Windows XP Black Exdition,Vista Lite mix,Last Xp,Daytona Xp stb...

Meggyőződésem az, hogy a felhasználók 80%-a a hivatalos Windows verziókat szedi le.Ezért kellene a módosított ill. a gyári Windowsoknak egy külön topik, hogy ne legyen ekkora kavarodás.Ezek a utólag módosított változatok nem annyira stabilak mint a gyári verziók ill. sok drivert nem lehet normálisan telepíteni.Nekem volt szerencsém Byte XP-hez és nagyon nem jött be.Most is egy eredeti Xp Professionalt keresek amibe a legújabb Service Pack van integrálva de nem nagyon találok megfelelő verziót.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Szerintem itt a fórumon bekéne tiltani a data.hu-t mert megbízhatatlan és teljesen fölösleges!

Ha valaki azzal jön, hogy a data az fix IP-seknek előnyös akkor annak ez a válaszom:

Data helyett ott a sendspace! Igaz, hogy lassú, de erre csak azt tudom mondani amit a moderátorok a feltöltéssel kapcs. hogy lehet feltölteni csak türelem kell kozzá < Lehet letölteni csak türelem kell hozzá :)

Link to comment
Share on other sites

Mindenki aki feltölt, eldönti hogy hova akar feltölteni. Annyi kijár annak, aki dolgozott vele, hogy eldöntse, mit és hova tesz.

100 userből legalább 50 örül a data-nak, hidd el.

 

Furcsa módon nekem a DataGet nevű programmal, folyton 300-400-al tölt a data.

Link to comment
Share on other sites

Nyilván be lehetne tiltani a datát mert Te, vagy még néhány(száz) fórumozó nem szereti, de akkor tiltsuk be a többit is, mert van ami nekem sem tetszik. Szerintem teljesen fölösleges, van aki ebben "leli örömét", van akinek a data hozta a megváltást még akkor is, ha igen sokszor van downtime, remélem érted amire rá akarok világítani. :)

Link to comment
Share on other sites

Hail!

 

Egy másik /meg nem nevezett / forumon, a segítségkérö topikban pontozzák a segítöket, vagyis az kap 50 pontot, aki tanácsa/segítsége kielégítö és sikeres volt.Ez megvalósítható itt ?Vagyis hasonló ?

Csak kérdezem,ha volt már "napirenden" a kérdés akkor bocs, ha megvalósítható az ötlet akkor lehet tovább finomítani...

A pontok "ott" semmire nem válthatók be,csak hát na... :) büszkeség... :)

Ez lenne kérdésem.

Link to comment
Share on other sites

20090115101427a.png

 

Mit szólnátok egy Oktatás topichoz? Szerintem praktikus lenne, mert sok olyan dolog lehet az e-books és Scripts & Templates topicban, amit át lehetne helyezni (márha ez lehetséges). Ha lehetséges, akkor szívesen megcsinálnám a moderátoroknak a topicok kiszelektálását linkestül. Amennyiben nem lehetséges, akkor ezentúl ide lehetne helyezni az oktatási segédanyagokat, elemzéseket, kötelező olvasmányokat, leírásokat. Amennyiben lenne igény erre szívesen megírnám ezen topic szabályzatát is :)

Link to comment
Share on other sites

Végleg bezárt az Mp3portál és valószínű, hogy a sok droid át fog ide jönni akik nagyon szeretnek másokat megalázni és káromkodni.Ezért megkérlek titeket, hogy jobban ügyeljetek a biztonságra mert ezek mindent szét fognak offolni.

Előre köszi!

 

Most olvastam az Mp3poral blogon. (A helyesírása példamutató! :D )

Link to comment
Share on other sites

Erre van a kereső! :)

Beírod hogy "rajzfilm" vagy "animációs" vagy "mese" vagy "mesefilm"... :)

Hozzávetőlegesen 10ezer téma van nyitva a filmek között. Már lehetetlen lenne szelektálni bármilyen formában is.

Mert ha van mesefilm, akkor jön az, hogy legyen külön vígjáték, katasztrófa, stb., stb...

Remélem megérted, hogy ilyen méretű adatbázissal ez már nem kivitelezhető. Nincs ember aki meg bírná csinálni... :)

Link to comment
Share on other sites

és a legtöbben nem akarnák a beépített chatet bambulni, sok olyan írással, ami őt nem érinti! valamint lassító tényező is, ami ilyen nagy fórumozó számnál nagyon nem mindegy...

Link to comment
Share on other sites

Szerintem lehetne egy olyat hogy ha mondjuk a Moviesen belül csak rámegyek az egérrel egy filmre nem kell hogy belelépjek mondjuk az egyik horror filmre hanem mielőtt belelépek egy kis buborékban kihozza a filmhez tartozó képet :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...