Jump to content
PirateClub.hu

Ötletek A Fórumhoz


Thomas
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Üdv.

Lenne egy olyan kérdésem hogy ugye vannak a program letöltéseken belül "A Nagy programneve Téma - összes linket ide" témák, na most ha bemegyek egy ilyen témába akkor előfordul hogy több oldalt is kell lapoznom mire a nekem kellő verziót megtalálom, mert adott esetben a köszönömök és egyéb problémák megvitatása is ott zajlik.

- Nem-e lenne jobb úgy hogy nem egyesítititek a témákat, hanem amikor valaki beírja a keresőbe mondjuk hogy Winamp, akkor kiadja az összes témát ami jelenleg fenn van, így nem kell lapozgatni a kellő verzióért vagy hogy akár egy működő linket találjunk.

- A másik kérdésem hogy ha az előző hülyeség, mi lenne hogyha akkor az összes program úgy kerülne fel, hogy a topic címe a program nevét tartalmazza (FlashFXP 5.3.4 Pro helyett csak simán FlashFXP - most csak példának mondom ezt a progit...) és akkor minden programnak lenne egy külön témája és az összes verzió és link oda kerülne?

:unsure:

Link to comment
Share on other sites

Szerintem rendszerezni kellene a Letöltési fórumokban a letöltéseket. pl:GAMEZ----akció vagy ISO,RIP ilyeneket!

ez csak egy ötlet,amivel egyszerübben lehetne vezetni a dolgokat.

Ez nagyon jó ötlet lenne. Letöltési fórumokon belül a játékoknál. TPS, FPS, MMORPG, SPORT, RPG, ADVENTURE ... stb, a filmnél Thriller, Horror, Drama ... stb, a zenénél is rock, rap, trance, classical ... stb :)

Link to comment
Share on other sites

szerintem is jó ötlet lenne a további kategorizálás, mert sokkal felhasználóbarátabb lenne, ha mondjuk a musicban külön lenne a rock, rep, és elektronikus zene, vagy a filmeknél, akció, vígjáték, horror, thriller, dráma, mert már olyan nagy a kinálat a piraten pl ikor egy koncertfelvételt szeretnék letölteni, és éppen monydjuk feltettek egy csomo diszkós izét akkor kuatathatok :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

a "vajon mi lesz?" (ha a számláló lejár) témába írtam nemrég egy ötletet.

 

nem feltétlenül kötelezően, de legalább opcióként olyan lehetőséget adni a letöltős témanyitáskor (illetve olyan hozzászólásnál, amikor letölthető tartalmat kínál valaki), ami egy egységes(ítő) sablon lenne.

 

konkrétabban: meg lenne (vagy már meg is van) határozva, hogy milyen adatokat kell megadni egy feltöltött cucchoz, pl zenénél: előadó, cím, album e vagy válogatás vagy maxi vagy akármi, megjelenés éve, esetleg borító képe, tracklista, link(ek), jelszó, esetleg stílus kategória...

 

gombnyomásra, vagy alapértelmezés szerint megjelenne egy ezeket tartalmazó form az új témánál, egyszerűen ki lehetne tölteni, aztán ezek elmentődnének egy külön adatbázisban.

 

és lenne egy nagyon egyszerű különálló oldal, egy kereső lenne csak rajta, ami ezen az adatbázison keres, a találatok pedig csak (példánál maradva) az előadót és a címet (plusz ami még fontos) adja ki, ez viszont csak az adott topicra mutató link lenne...

 

mivel ez egy nagy könnyítés lenne a találatok pontosításához, ez a kereső opció pl csak a power user szint flött lehetne elérhető (tehát lenne valami ösztönzés)... de nem feltétlenül...

 

és igen, tudom hogy a régieket is át kéne alakítani, és az nagyon sok munka lenne, de egy ilyen megoldás lenne a legcélravezetőbb. megoldaná a kategorizálás kérdését is (ja igen, a témák címe is egységes lenne, ha a "sablon" kívánt részeiből állna össze automatikusan), a keresések is pontosabbak lennének, stb...

 

biztosan lenne sok-sok jelentkező, aki néhány tíz-száz témát megreformálna, így lehet egy hét alatt a legrégebbiek is "új rendszerűek" lehetnének...

 

a "sablonosíthatatlan" tartalmak pedig bekerülnének egy turkáló alfórumba. ilyen lenne pl az "év/hónap. - minden single számot ide" (vagy ilyesmi) nevű ömlesztett téma (de akár ezek is megoldhatók...)

 

továbbá: "köszönöm gomb" és csak a letöltéshez kapcsolódó kérdések lehetnének a témában (tehát nem olyanok, hogy "ti ilyen sz*rt hallgattok?", estébé...). lenne inkább a zeneletöltő témák mindegyikének alján egy link a társalgó zenés fórumához, így amikor hozzá akar szólni más témában, észrevenné, hogy ezt nem jó helyen akarja megtenni, és kattintana...

 

remélem érthetően írtam le... és azt is, hogy elgondolkoztok rajta :)

Link to comment
Share on other sites

Hello all!

Nekem egy eccerű kis ötletem lenne:

A -MUSICZ- ban sztem a videoz mellett lehetne

->single számok alfórum

->albumok alfórum

(ismerem a szabályzatot miszerint a musicz ba csak egész albumot lehet tenni különben a single számok részbe)

Csak annyi a bajom a mostanivan hogy mindig keresni kell a single számok részt...(igaz nem nagy feladat csak még könnyebb lehetne :rolleyes: )

Csak azért vetettem ezt fel, mert a requestz is szét lett bontva elég jól(könnyebb benne eligazodni), remélem teccik az ötlet! :)

 

(bocs ha már volt igazából nem olvastam végig az összes javaslatot, de ha volt akkor már nem csak én gondolom igy, és ez még egy voks ;) )

Köszi a figyelmet! :blush:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Az én ötletem képfeltöltéssel kapcsolatos. Van a képfeltöltés szabályzatában hogy csak a PirateClub-hoz használjuk. Van aki azonban más oldalhoz (is) használja annyira tetszik neki. Az ötletem az, hogy egy kis pirateclub logót a kép egyik sarkában helyezni el, ezzel is jelezve azt, hogy ez a fórum tulajdona. Most nem nagy batár myviplogó méretűre gondolok elsősorban, hanem egy olyan 30x30 px-es kis logóra.

gyorfypeti

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Úgy gondolom, hogy az általános fótumtémák közzé lehetne egy "kultúra" elnevezésű fórumot kialakítani. Itt lehetne a csevegőből átirányított Kedvenc versrészletek, idézetek, a Könyvajánló, a Latin idézetek, a Kedvenc író, költő, stb. Lehetne itt egy kultúra híreivel foglalkozó rész, TV, színház, egyéb programajánló stb. Lehetne egy vitafórum - Beszéljük meg kultúráltan címmel. Kérdés mennyire van rá igény a többség részéről?

A tudománnyal, történelemmel foglalkozó fórum létrehozását magam is jó ötletnek tartom.

Link to comment
Share on other sites

Én warn csökkentés terén gondolkoztam el. PL mondjuk valaki be ir egy meghatározott mennyiségű SMSWEB kódot, annak eggyel csökkentik. Mindenz azért mert nem mindenkinek van olyan nete amellyel gyorsan feltölt, mondjuk egy filmet.A tudománnyal és történelemmel foglalkozó témát én is támogatom! ;) Illetve lehetne versenyeket szervezni(gondolok itt a multiplayer játékokra, vagy más interneten fellelhetőre, vagy akár csak logikai feladatok megoldására) ezzel is emelnénk a hangulatot, és ez is egy jó irány lenne warn csökkentés szempontjábol...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Üdv! Arra gondoltam,h látom a különböző topikokban mennyien köszönik meg a feltöltést.Sztem sokkal gyorsabb,igényesebb,praktikusabb lenne, ha lenne egy KÖSZÖNÖM GOMB amelyre rákattintva megjelenne a linkek alatt ,h kik köszönték meg.Sztem az oldal szempontjából is erőforrástakarékosabb lenne,illetve gyorsabb is lenne az oldal.Egyébként király az oldal!

Link to comment
Share on other sites

Szerintem a 'köszönöm' gombos megoldás egy tré forma.Azért nevezik ezt az egységet fórumnak,mert közösségformáló hatása van,gomb nyomogatáshoz nem ismerxik meg senki senkivel itt a site-on.Ha annyira kellett volna,akkor tibiole már a rendszer részévé tette volna ezt a módszert 3 év alatt.

Link to comment
Share on other sites

Az egyszavas "thx, téháiksz" meg hasonló üzenetek törlésre kerülnek, mert értelmetlenek. Az a minimum hogyha megköszönök valamit akkor azt magyarul teszem és "köszönöm szépen" vagy hasonló formában. Ráadásul ott van a Köszönetek fórum direkt erre a célra.

A véleményeket pedig nem a letöltésekhez kell beírni, mert tényleg nem odavaló. Mi köze van az adott letöltési linkekhez annak hogy te mit gondolsz egy filmről/játékról stb? Ott vannak rá az Általános fórumok, ott nyugodtan meg lehet ezt beszélni. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Az én javaslatom az lenne, hogy be lehetne(kellene) vezetni a "meghívó rendszert". Szerintem sokan vannak akik csak lámulni (úgy értem írogatni értelmetlenségeket, terhelik hülyeségeikkel a szervert, és CSAK letöltenek, nincs hasznuk a közösségben) járnak fel. A meghívószerzés úgy mehetne végbe, mondjuk 50 feltöltés után, vagy 500 hozzászólás, stb...

Vélemény?

Link to comment
Share on other sites

Vélemény:

1. Ha bevezetnénk a meghívókat, attól még a "haszontalan" tagok akik terhelik a hülyeségeikkel a szervert ugyanúgy benn maradnának.

2. A meghívó rendszerrel kizárnánk azokat az embereket az oldalról, akik okos és értelmes dolgokkal terhelnék a szervert, de még nem találtak rá az oldalra, és a meghívórendszer miatt nem is tudnának bejutni.

3. Egyébként meg ha jól olvastam a szabályzatot, nincs benne hogy "letölteni tilos" nem értem miért akarjátok ennyire kitiltani a letöltőket. A letöltők az "ügyfeleink" ha nem töltenék le a felrakott cuccaimat akkor nem gyűlne rapidon a pont, törölnék a fájljaimat inaktivitás miatt, majd tölthetném fel újra annak aki kéri, letöltené az az egyetlen ember és megint törölnék inaktivitás miatt és még sorolhatnám :D

 

Ja és nem te vagy az első aki ezt felvetette ;):)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...