Jump to content
PirateClub.hu

Ötletek A Fórumhoz


Thomas
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Én továbbra is csak azt tudom mondani, hogy egy DVD alfórum kellene leginkább a Movies-on belül, mint ahogy egyre több oldalon is így van. A kérések rovatban most is sok DVD filmet keresnek, nem kellene használni a keresőt sem annyit, egyszerűen csak megnézni a DVD fórumban. Nem beszélve arról, hogy sok letöltő csak kifejezzetten DVD minőséget keres és azt is tölt. De erről már írtam egyszer, akkor is azt a választ kaptam, hogy nem bontjuk meg a movies fórumot......úgyhogy szerintem tök feleslegesen irtam ide most is. :)

Link to comment
Share on other sites

mirrianna: kb. eddig ezerszer volt felvetve ez az ötlet és ugyanannyiszor lett elvetve. Benne van a szabályzatban, hogy az egyszavas köszik offnak számítanak és törlésre kerülnek. Nem lesz köszi gomb, nagyon leterheli az adatbázist.
Link to comment
Share on other sites

ez nem ötlet erre sztem nagyon nagy szükség van a köszönöm gomb!! mert figy. jár az egyzsava hsz.ért..:s

 

1, Elnézést, nem akarok senkit sem megbántani, de sok "okostojás" presztízskérdést csinálna a köszik számából, amire semmi szükség nincs.

 

2, Kérdezném tőled... Fájna nem egyszavas hsz-t írni, hanem mondjuk egy szép mondatot?

Amúgy megjegyezném, annyira konkrét az egyszavas hozzászólásért járó figyelmeztetés, hogy a kétszavasért már nem is kapsz érte semmit...

 

Valamint, ha az az egy szó részedről a "köszi", és mindenképp szeretnéd megköszönni a feltöltőnek a cuccot, de ezért figyelmeztetést kapsz, több dolgot is tehetsz:

- Nem azt írod, hogy "köszi", hanem pl. "nagyon szépen köszönöm"... Szebben hangzik, illedelmesebb, és nem jár érte büntetés. És csak 1,5 másodperccel tartott tovább leírni.

- Vagy küldesz a feltöltőnek egy privát üzenetet, amiben megköszönöd neki a munkáját.

 

De ez már lehet, hogy csak értelmiségi szőrszálhasogatás részemről... :P

 

És ahogy az elöttem szóló megfogalmazta, mi nem NetBohóckodunk... :) Ezvan...

 

A Movies-on belül a Dvd, Hd és egyéb dolgokról. Közel 16000 téma van ott (a sorozatokat nem is számolva). Gyakorlatilag lehetetlen átnézni, kiválogatni, aztán egyesével áthelyezgetni őket. Még közösségi segítséggel is, hiszen attól még a két moderátornak kellene áthelyezni mindet a megfelelő helyre.

Egyedül akkor lenne megvalósítható, ha minden feltöltő magától áthelyezné a saját témáid a megfelelő helyre. Dehát... Maradjunk annyiban, hogy kivitelezhetetlen...

Link to comment
Share on other sites

érdekes arra hivatkozni hogy nincs aki megcsinálná, ha nem akarjuk nem is lesz megoldva... az meg mellékes hogy miért kellene egyik napról a másikra kivitelezni vmit, minek? meg miért. Az tény hogy tényleg sok idő meg munka de ha meg se próbál a vezetés ezen elgondolkodni sose lesz megvalósitva. Ebben a rendszerezésbe ne is reménykedjetek

Link to comment
Share on other sites

Ne felejtsd el, hogy ez nem egy pistikewarez, amit kisgyerekek tartanak fent. Komoly, felnőtt emberek munkálkodnak azon, hogy működjenek a dolgok. Emellett eljárnak dolgozni, teljesítenek otthon a családban.

Ezek mind-mind fontosabbak, mint egy warezfórum.

Úgyhogy ne te oszd be mások idejét, ne mondd meg nekik mit csináljanak, ne te döntsd el, mire van idejük, mire nincs, mit akarnak megcsinálni, és mit nem.

 

Továbbá, hogy a te szavaiddal éljek, "érdekes arra hivatkozni hogy nincs aki megcsinálná", valóban érdekes, mert ilyet sehol senki nem mondott...

 

Olvass vissza, mindenki képes normálisan, megfelelő módon, mindenféle kritika nélkül javaslatot tenni... De te jobb lett volna, ha maradsz 4 hsz-es user...

Link to comment
Share on other sites

Nézd, úgy gondolom normális hangnemben írtam le azt amit gondolok. Arról szó sem volt, meg nem is említtetem pistikewarez és hasonló! Tudom mivel jár a Warez, 3 fórumot vezetek, és több tucat oldalon moderálok. Arról nem tehetek hogy az egészséges kritikát nem lehet elfogadni, és ezt megfelelő hangnemben tudatni a másikkal. És hogy mások szavaival éljek:

 

"Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!" ---> aki akarja az levonja a következtetést

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Vegyük át a szituációt most a 0 hozzászólással rendelkező felhasználó nézetéből (avagy miért rossz az ötlet):

- Találtam egy jó fórumot, haverok szerint egy csomó mindent le lehet tölteni. Regisztrálok, aztán meglássuk.

- Bejelentkezek. Hú de sok minden van, mostantól innen fogok tölteni. És még olvashatok is érdekes dolgokat a letöltések mellett.

 

...Pár hónap múlva:

- Mi ez? Wattafák?! Mi az, hogy nincs jogom megnézni a fórumot?! Mégis miért bannoltak ki vagy most mi van???

Link to comment
Share on other sites

morze...

Minden 0 hozzászólású usernek menne a felszólító üzenet privátban, hogy pl. amennyiben nem szól hozzá valamelyik témához 2 héten belül, bannoljuk.

Tehát nem azonnal váratlanul kitenni őket..... csak ráébreszteni az embereket, hogy nem harapunk. Értiii? :)

Link to comment
Share on other sites

Azért tényleg vannak akik nem törik magukat hogy hozzászóljanak dolgokhoz, na és ha csak letölteni jár a fórumba, alap dolog hogy megköszönjük a feltöltést. Ha ezt megtenné nem lenne 0 hsz-e( ez is azt bizonyítja hogy sokan nem tudják értékelni, megköszönni a segítséget ) :)

 

Másrészt lehet hogy aktív felhasználó csak lehet hogy például a Gumiszobát látogatja rendszeresen és mint tudjuk ott nem számolja a hozzászólásokat ;) és pont ezért nem lehet törölni, mert lehet hogy naponta ír 20-25 hozzászólás csak ott nem számolja :)

Link to comment
Share on other sites

Helló!

 

Én ezt egy más oldalon láttam, de nagyon jó ötlet!

 

 

A feltöltések végére odatenni egy ,,Megköszönöm" gombot, és mellette lenne egy számláló, hogy hányszor köszönték meg, és mellette meg ,,lista" hogy kik köszönték meg, ami csak akkor látszódik ha rákattintunk, és ha még egyszer rákattintunk akkor meg eltűnik :lol:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ahogy zsepi is említette, ez már letárgyalt téma. Az ötlet egyáltalán nem rossz, de amíg az oldal sebességgondokkal küszködik és a stabilitása a terhelés miatt egyik percről a másikra kérdésessé válhat, addig nem szeretnénk a fórummotort ilyen kiegészítőkkel is terhelni.

Link to comment
Share on other sites

Kicsit visszaolvasgattam itt.

 

Néhány dologhoz hozzáfűznék egy és más dolgot.

 

01Petya: Szerintem oltári hülyeség amit mondasz! Miért kéne törölni a 0 hsz-s, nem aktív tagokat? Lehet, hogy pár hónap múlva aktív feltöltő lesz, vagy kiemelt tag! Ezt sosem lehet tudni!

Sokan csak letölteni járnak ide, nem csevegni, meg gumiszobázni, hanem feljönnek, bemásolják a linkeket egy txt fájlba, letöltésvezérlőbe vagy bárhová és ennyit foglalkoznak a fórummal! Nekik ez nem fontos dolog, hogy a közösség tagjává váljanak (mint ahogy pölö én sem azért vagyok itt, hogy barátokat szerezzek, csevegjek, hanem, hogy le-feltöltsek, egyes témákhoz, ami érdekel vagy van véleményem róla hozzászólok, segítek a kérésekben, ha tudok és kb. ennyi). Mindenki másképp gondolja a dolgokat, de a sok túl aktív nagy közösségi emberkék közül sokan lenézik, nem szeretik az ilyen 0 hozzászólásos, inaktív tagokat!

 

Mert:

 

1, Nem illeszkednek be, nem csevegnek

2, Nem köszönik meg a feltöltést

3, Nem segítik elő a fórum munkáját feltöltéssel, segítséggel, vagy bármi más építő jellegű dologgal

 

Az elsőt én sem tartom be egyáltalán, a másodikat is csak nagyon ritkán! Ezért engem is ki kellene tiltani ??

Szerintem attól még ugyanolyan ember, mint egy Elite, Uploader, Donator, Moderator vagy bármi más. Hisz mindannyian emberek vagyunk, csak mindenkit más vonz, más érdekel, mással foglalkozik, másra szán időt.

És ezeknek az ún. inaktív tagoknak lehet más fontosabb mint a fórum ...

 

Ennyit szerettem volna.

Link to comment
Share on other sites

Ahogy zsepi is említette, ez már letárgyalt téma. Az ötlet egyáltalán nem rossz, de amíg az oldal sebességgondokkal küszködik és a stabilitása a terhelés miatt egyik percről a másikra kérdésessé válhat, addig nem szeretnénk a fórummotort ilyen kiegészítőkkel is terhelni.

 

 

Akkor vegyük úgy, hogy meglesz valósítva? :)

Link to comment
Share on other sites

Roated:én ebből a szövegből azt veszem ki hogy mivel nagyon terhelt az oldal, pont emiatt NEM lesz megvalósítva egy ideig...

A felhasználót törléségez:én 2006. júli 23.án regisztráltam de akkor még netem sem volt nagyon de irtam 1,5 év alatt 2 azaz 2 hsz.-t de amióta van netem (január 5. óta) azóta meg már a 400. hsz.nél tartok és részt veszek a fórumban, szoktam reportolni, eddig feltöltöttem már 170 mb-t(nem nagy cucc, megtehetném hogy 0 de ha egyszer kapok akkor adjak is már valamit,és meg tudom mutatni hogy azért töltöttek is le belőle(data.hu-kiirja) és mindezt marha lassu nettel...

Link to comment
Share on other sites

Roated: vmit te nagyon félrenéztél. Milliószor lett már a köszigomb ötlete felemlegetve és ugyanannyiszor elvetve. Látod, a képfeltöltést is kilőtték, mert annyira leterheli az oldalt, majd akkor lesz valami előrehaladás, ha sikerül új szervert beüzemelni, de az oldal adminisztrátorainak is van ezer más dolga/gondja emellett, nem ez most az elsődleges.

Plusz nem értem sokaknak miért okoz nehézséget a köszönetek topiban vagy épp a feltöltött dolog topicjában 2-3 szóval megköszönni a feltöltő munkáját.

Link to comment
Share on other sites

Roated, nem, nem lesz megvalósítva. A fent említett dolgok miatt, valamint azért, mert a dolog nem annyiból áll hogy duplakatt egy exe fájlra. Ez nem pistikewarez, ahol ha elrontok egy php fájlt, újratelepítem és kész. A köszi gomb hátterében php fájlok módosítása és adminisztrációs felületen való lényeges változtatásokra van szükség. Elég egy }-t lehagyni, onnantól halott az egész dolog.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...