Jump to content
PirateClub.hu

Ötletek A Fórumhoz


Thomas
 Share

Recommended Posts

Sziasztok! Köszönöm a hozzászólásaitokat!

Úgy tűnik sokan igényelnék, hogy legyen valami szabályozás/kategória definiálás (velem együtt), hogy mi is az a nagy-felbontású, vagy HD-film.

Én nem tudok sajnos erre egy tuti jó ötletet adni, de amit az eddigi hozzászólók írtak, az mind pozitív és előrelépő gondolat volt. Ha ezen a fórumon sikerülne valami észszerű szabályozásban megegyezni, az akár példaértékűvé is válhatna.

Szerintem is fontos lenne a felbontás és a videó-sebesség kombinációjára odafigyelni. És persze egyetértek lacylla-val, hogy a méret is fontos, mert a legtöbb embernek gazdálkodni kell a tárhelyével. A személyes tapasztalatom az, hogy kb. 1,5-2,0 Mbps videó-sebességre legalább szükség van ahhoz, hogy egy 1080p, vagy 720p felbontású film HD-élményt tudjon biztosítani.

4,0-5,0 Mbps-nél nagyobb bitsebesség már nem annyira fokozza az említett "HD-élményt", viszont a fájlméret erősen megnő - ami ugye általában nem igazán kell - kivéve néhány nagyon menő filmnél (ami persze megint szubjektív megítélésű).

Remélem, sikerül valamilyen pontosabban behatárolt kategóriákat kialakítani, de ha nem, az sem tragikus, és ez a fórum akkor is egy nagyon jó fórum, amit igazán kedvelek.

Végezetül lacylla-át kérem, hogy ne érezze rosszul magát eredeti bejegyzésem miatt! Tudd, hogy ez nem ellened volt, és nem is kritika volt, csak figyelemfelkeltési szándék egy általános problémára. (Bármely más feltöltőnek van olyan  feltöltött filmje, amire meg lehetett volna ugyanezt jegyezni.) Sok jó filmet töltöttél már fel, kedvelem a munkáidat, és ezúton még egyszer kinyilvánítom igaz köszönetemet értük!

Mindenkinek szép vasárnapot kívánok! :)

Link to comment
Share on other sites

Nagy felbontáson nem csak a formátumból eleve adódó képpontszám értendő!

 

A képpontokhoz tartozó elegendő információtartalom is szükséges.

A példák mindig sántítanak, de pl. egy pizza nem attól jó, hogy 32 centiméteres a mérete, elegendő szószt és feltétet is kell tartalmaznia.

 

+++

 

Hová kellene tenni?

 

Lehetne pl. egy „Kedvenc filmjeim” kategória, ahol nem a méret és a bitráta, hanem a film tartalma és a szereplők számítanak.

 

+++

 

Véleményem szerint HD esetén az 1,5-2 Mbit kevés, ez az adatsebesség az SD anyagoknál szűken elegendő.

A HD kép durván 4x több pontot tartalmaz, amit el kell látni elegendő információval. 6-8 Mbit körül már elfogadható képet kapunk.

Irányadónak a 25+ német szabadon fogható HD műholdas közszolgálati csatornát tekintem, ahol az adatsebesség 12,5-15 Mbit körül van.

 

Erősen cáfolom, hogy a nagyobb bitráta nem jelent többlet élményt.

Az egyik kedvenc szórakozásom az, hogy a régi jó filmeket újranézem igen magas (25 Mbit feletti) adatsebességgel.

 

Általában a bitrátát nem nézegetem és nem is számolgatom.

Ránézésre is meglehet állapítani, hogy egy két órásnál hosszabb 2 GB méretű film 49”-os képernyőn nem lesz nagyon szép.

Persze a tartalom és a szereplők ezt könnyen elfeledtethetik.

Link to comment
Share on other sites

Szia,

el nem tudom mondani, mennyire örülök, hogy ennyi kulturált, jóindulatú és jó modorú emberrel lehetek egy helyen!

Továbbra is borotvaélen való táncolásnak érzem a hasonló tulajdonságú anyagok feltöltését a vitát kiváltó okok miatt, de sebaj.

Nehéz lesz minden igényt kielégíteni. Van min gondolkodni egy darabig! Valami igazságos-gerilla-mód kéne ide, amíg a kategóriák nincsenek disztingváltabb módra váltva... Így is nehezemre esik eligazodni, hát még ezután.

Köszönöm a mérlegeléseket, ötleteket - (ki nem érdemelt) dicsérő szavakat!

Megtiszteltetésnek veszem, hogy rajtam csattanhat az ostor.

üdv,

lacylla

Sziasztok! Köszönöm a hozzászólásaitokat!

Úgy tűnik sokan igényelnék, hogy legyen valami szabályozás/kategória definiálás (velem együtt), hogy mi is az a nagy-felbontású, vagy HD-film.

Én nem tudok sajnos erre egy tuti jó ötletet adni, de amit az eddigi hozzászólók írtak, az mind pozitív és előrelépő gondolat volt. Ha ezen a fórumon sikerülne valami észszerű szabályozásban megegyezni, az akár példaértékűvé is válhatna.

Szerintem is fontos lenne a felbontás és a videó-sebesség kombinációjára odafigyelni. És persze egyetértek lacylla-val, hogy a méret is fontos, mert a legtöbb embernek gazdálkodni kell a tárhelyével. A személyes tapasztalatom az, hogy kb. 1,5-2,0 Mbps videó-sebességre legalább szükség van ahhoz, hogy egy 1080p, vagy 720p felbontású film HD-élményt tudjon biztosítani.

4,0-5,0 Mbps-nél nagyobb bitsebesség már nem annyira fokozza az említett "HD-élményt", viszont a fájlméret erősen megnő - ami ugye általában nem igazán kell - kivéve néhány nagyon menő filmnél (ami persze megint szubjektív megítélésű).

Remélem, sikerül valamilyen pontosabban behatárolt kategóriákat kialakítani, de ha nem, az sem tragikus, és ez a fórum akkor is egy nagyon jó fórum, amit igazán kedvelek.

Végezetül lacylla-át kérem, hogy ne érezze rosszul magát eredeti bejegyzésem miatt! Tudd, hogy ez nem ellened volt, és nem is kritika volt, csak figyelemfelkeltési szándék egy általános problémára. (Bármely más feltöltőnek van olyan  feltöltött filmje, amire meg lehetett volna ugyanezt jegyezni.) Sok jó filmet töltöttél már fel, kedvelem a munkáidat, és ezúton még egyszer kinyilvánítom igaz köszönetemet értük!

Mindenkinek szép vasárnapot kívánok! :)

Link to comment
Share on other sites

@ t17t

 

„Előreláthatóan az m-1080p, 720p lesz a minimum”

 

Pontosan ezt a módszert kifogásolta valamennyi írásunk!

 

Ha csak a 1080p formátum a feltétel, feltölthetek egy 3 órás 1 GB méretű anyagot is.
Elsősorban nem a formátum (1080p, 720p) számít, hanem a belső tartalma.
A német műholdas HD tévé 720p, és az megy 12,5-15 Mbittel.

 

Itt egy egyszerű képlet, ami biztosítja, hogy a HD anyag legalább 6-8 Mbit legyen, ami már nézhető nagyobb képernyőn is:

 

A fájl mérete legyen percenként legalább 50 MB.

 

90 perc = 4,5 GB

120 perc =  6 GB

 

(Sok feltöltő kb. ezt az arányt használja most is.)

 

Amit valóban nagy felbontásúnak (12-16 Mbit) neveznék, annál a fájl mérete legyen percenként legalább 100 MB.
 

90 perc = 9 GB

120 perc = 12 GB

Link to comment
Share on other sites

Egyelőre az alfórum alcímét vesszük irányadónak!

Rendben,

akkor azt szűröm le, hogy a Filmek (DL)

általános helyre placírozhatom lelkiismeretfurdalás és lincshangulat ébresztgetés nélkül a hasonló paraméteres anyagokat akkor is, ha azok állítólag 1080p-ben vannak, de a hozzáértők szerint nem lehetnek 1008p.

Link to comment
Share on other sites

@ lacylla

 

Szeretném, ha megértenéd a problémánkat:

 

1080p / 120 perc / 2 GB esetén kb. minden 5. vagy 6. képpont kap majdnem elegendő információt a megjelenítéshez. A valóságban 5-6 pont osztozik egy pont szűkös információtartalmával. A lejátszónak és a tévének kellene kitalálni, hogy mit tegyen velük, ami a legjobbaknak se megy rendesen.

 

Már tudom, hogy az anyagok jelenleg csak így vannak meg.

 

Arra kérlek, ha ilyen csodákhoz jutsz nagyobb adatsebességgel, a hatékonyabb tárolás kedvéért ne csökkentsd le.

 

Baráti üdvözlettel a filmeket megköszönve:

 

Kvardekdu

Link to comment
Share on other sites

A 1080p formátum technikai feltételeinek a teljesülése önmagában nem jelent nézhetőséget.

Ha csak a 1080p formátum a feltétel, feltölthető egy 10 órás 1 GB méretű anyag is, ami nézhetetlen.

 

CAM és DVD adott.

 

(A 9 GB-os DVD-ket nem kellene 4,5-re lebutítani, mert ma már senki se írja ki DVD-re.)

 

HD = megfelelés a formátum technikai feltételeinek + percenként minimum 50 (75/100) MB a fájl mérete

 

(Sok feltöltő kb. az 50 MB/perc arányt használja most is.)

 

4K = megfelelés a formátum technikai feltételeinek + percenként minimum 100 (150/200) MB a fájl mérete

 

HD percenként 50 MB esetén is csak minden 2. képpont jut majdnem elegendő információhoz.

A duplája lenne az ideális.

A lejátszó és a tévé képtelen kitalálni a hiányzó képpontokat.

Helyette odaraknak valamit.

A nézőre hárul a kép összerakása, ami időnként elég fárasztó lehet.

Ezért sokkal nagyobb élmény a magasabb adatsebességű részletgazdag kép nézése.

 

... és akkor a hangsávokról még nem is beszéltünk.

Link to comment
Share on other sites

Amint az admin felé is jeleztem, a jövőben csak a "kóser" anyagot fogom ezentúl odasorolni. Mint Te is felismerted ilyen formában értem csak el - és ami a legtávolabb áll tőlem, az a szándékos minőségcsökkentés!

Gyűjteményemet folyamatosan frissítem, állandóan rákeresek a meglévőkre is, és amint megtalálok valamit akár valamivel is jobb minőségben, azonnal lecserélem azt. Esetünkben ezek a "hibridek", ezek a 1080p-vagy-mégse valamik léptek gyűjteményemben a még gyengébb minőségűek helyére, mert nem találtam ennél jobbat. De eszembe nem jutna silányítani, akármennyire szorongat a tárhelyhiány. Sajnálom, hogy a technikai adottságok lerontják az élményt - egyik kedvenc filmem a "Jön a medve" például nagyon gyenge minőségben lelhető csak fel, mégsem zavar annak tudatában, hogy most ez a legjobb, ami van...

 

Örülök, ha továbbra is megoszthatom élményeim forrását.

 

Üdvözlettel,

lacylla

@ lacylla

 

Szeretném, ha megértenéd a problémánkat:

 

1080p / 120 perc / 2 GB esetén kb. minden 5. vagy 6. képpont kap majdnem elegendő információt a megjelenítéshez. A valóságban 5-6 pont osztozik egy pont szűkös információtartalmával. A lejátszónak és a tévének kellene kitalálni, hogy mit tegyen velük, ami a legjobbaknak se megy rendesen.

 

Már tudom, hogy az anyagok jelenleg csak így vannak meg.

 

Arra kérlek, ha ilyen csodákhoz jutsz nagyobb adatsebességgel, a hatékonyabb tárolás kedvéért ne csökkentsd le.

 

Baráti üdvözlettel a filmeket megköszönve:

 

Kvardekdu

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jó lenne, ha a kis fájlokat (pl. könyveket), egy csokorba töltenének fel. Két ember csinálja ezt, a többiektől inkább nem is töltök le. Ráadásul olyan szájtra teszik, hogy az embernek megáll az esze, mire leszedi.

Ez a Feltöltő döntése. A Tiéd meg, hogy így vagy letöltöd vagy nem. Ezután feltöltő meg vagy változtat vagy nem...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 3 years later...
6 órával ezelőtt, _WoLfMaN_ said:

Hali!

Szerintem az XX kategóriában a külőn "XxX Prémium (DL)" kategóriára semmi szükség, át kellen üket tenni a többi közzé ahol szintén található csak preémiumként letölthető dolog.

igen,minden  más tárhelyen lévő XXX prémiumos link,

inkább átkéne keresztelni XxX DATA Prémium dl filmekre :)

Link to comment
Share on other sites

Kérnénk,hogy az alapértelmezett chk szerkesztő legyen az volt alap funkciókkal,

MERT, szerintem a lista beszúrás,igazitás felesleges,a szöveg háttérszin állitás is felesleges,

ELLENBEN,  kép beillesztés bbkód nagyon hiányzik,az idézetnél ne az egészet illessze be,elég lenne szerintem,hogy kitől idéz,és az idézetbe 2-3 sor mert ugyis az elején van a lényeg.

Kiegészitő cimkézésnél a háttér és a cimke szin közel egyszinü,csak a kiemelt jelenik meg helyesen.

( mód-ként alig van HSZ formázáshoz 5 bbkód,igy képtelenség normális válaszokat irni a sok pm-be a sok kérdésre :( )

Köszönettel,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...