Jump to content
PirateClub.hu

Ötletek A Fórumhoz


Thomas
 Share

Recommended Posts

Nem ártana egy " Téma előrehozó gomb " idegesítő hogy felrakok valamit és mire egy pár óra múlva visszanézek már elkerül jó hátra és kevesen szedik le. Nem azonnali előrehejezésre gondoltam csak mondjuk 1-2 hetente egyszer.

Módosította ica
Nem!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sziasztok! Nálam van csak a gond, vagy tényleg "szellősebbre" sikerült venni az egyes témák közötti távolságot? Most már olyan ritka lett a fórum, hogy átfúj rajta a szél. Vissza lehetne állítani az eredeti méreteket? (Vagy nálam van a hiba?) Köszi előre is a választ :)

 

 

Bocs, asszem ez rossz helyre ment, a Hibák, észrevételekhez akartam írni :(

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

A filmes témákhoz egy "új téma" gomb jól jönne így megspórolhatnák egy visszalépést, ami gyorsítana és folyamatosabbá tenne a feltöltést.Így több film feltöltésénél oda vissza klikkelgetünk, főoldal, ki a film, visszalép, új téma....

 

üdv error504

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Halott Linkek


 


Sziasztok


 


szoval a minap volt hogy aktiv volt a halott linkek forum, tök jo lenne bevezetni hogy 1-2 hetente vagy havonta 1-2 napra megnyitni, hogy azok a feltöltök akiknél halott linkek vannak esélyük legyen azt törölni, vagy potoli, javitani kinek hogy tetszene a dolog. Remélem nem vetettem fel hülyeséget, mivel én a minap már éltem a lehetöséggel tök véletlen vettem észre és volt amit kijavitottam és volt amit töröltem.


 


További szépet.


 


Zoli


 


Link to comment
Share on other sites

Megpróbáltuk kb 1 hétig volt elérhető, és senki nem élt a lehetőséggel!

 

Visszaállítottam ideiglenesen!

 

-de ahhoz hogy 1 téma visszakerüljön a helyére, jelentést kell küldened fórum megjelöléssel.

Módosította ica
Link to comment
Share on other sites

anno amikor volt nyitva akkor én spec használtam, ezért is kérdeztem utána a moderátoroknál hogy hol találom meg a halott linkek forumot mert nem látom, mos ti Ica ahogy visszatetted és spec már használtam is Halott link(jeim) letudva. Köszönöm a lehetöséget

 

ZOli

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Megújulni? Nos akkor először állítsátok vissza annak a sok száz, de lehet hogy annál is sokkal több kizárt tagnak a fiókját, akiket oly szorgalmasan kizártatok innen az elmúlt évtizedben. Egyébként,....tök felesleges úgy csinálni, mint aki komolyan akar tenni valamit, nincs már ember aki itt elhisz még bármit is.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Szia!

 

Nyílván észrevettétek, hogy a feltöltő linkek elég gyorsan halottá válnak. A feltöltök téma moderációs munkájának megkönnyítéséhez lenne egy kérdésem. Nem lehetne megoldani azt, hogy egy adott téma törlése után ne a fórum első témájához dobjon vissza a rendszer, hanem maradjon ott, ahol töröltem? A mostani állapotban csak több kattintással lehet visszatalálni oda, ahol voltam. Pl: Profil - Saját tartalom - az a lap ahova szeretnék menni. Ha a 3. utánira, az még több kattintás. A lényeg, hogy nem lehetne egyszerúsíteni, gyorsítani ezt a folyamatot?

 

Üdv.: metalmaster

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Egyetértek - szabályozni kéne a határokat, hogy mit minek lehet nevezni. Mentségemre szolgáljon, hogy nem én konvertáltam ( a kis méret előnyére) ilyenre. Úgy látszik, valaki nagyon ügyesnek képzelte magát. Sajnálom, hogy nem tartozol a célközönségükbe, de biztosan találsz az elvárásaidnak megfelelőbbet, vélhetően tízszer ekkora méretben. Gondolom a tárhelyhiánnyal küszködő "igényteleneknek" készülnek ezek a "silány" kiadások. De ez nem kéne befolyásolja a filmről való véleményedet, a mondanivalója - ha van, nem a bitráták számában rejlik.

Mindazonáltal köszönöm, hogy felhívtad a figyelmemet erre a nem mellékes (technikai) részletre, a jövőben jobban odafigyelek (csak halkan jegyzem meg, hogy a technikai leírásban sincs elhallgatva, tehát WYSIWYG, de bizonyára nem ezt kifogásoltad(?)).

Üdv,

lacylla

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Tuli_Pan felvetése jogos. A címben 1080p van írva. Ami annyit tesz hogy 1080p az 1,920x1,080 -as nagyképernyős felbontás. Úgy mint az 1080i . Nem vagyok szakértő ezen a téren de ez szerintem re-encoded HD Rip, magyarul nem tudom van-e speciális neve bocsánat. Talán lehet még mHD? De semmiképpen sem 1080p minőség. Sok feltöltő írja oda a témái főcímében hogy a film 1080p holott a film nem 1,920x1,080 febontású. Ezt sürgősen orvosolni kellene itt a fórumon, mert rengeteg ilyen és hasonlú jellegű komment lett eltávolítva az elmúlt 1 évben pont emiatt.

 

Szóval ez egy lebutított változat szerintem aminek a Filmek (DL)-be kellene kerülnie? Csak felvetésként írom. Nem felróvásként Lacylla. És a főcímben sem lenne helye az 1080p -nek.

Link to comment
Share on other sites

Csatlakozom az előttem szólókhoz.

 

Nem a képpontok mennyisége a lényeges, hanem a bitráta, pontosabban mindkettő, de inkább az adatsebesség és a képpontok ésszerű aránya számít.

Sok képpont kevés bitrátával, csak egy HD/4K technológiával készült anyag.

(Az Agora átlagos videó adatsebessége 1,829 Mbit.)

 

Kettő javaslatom van:

 

1. Pontosabb (valós) címadás:

 

A címben a felhasznált forrás adatai helyett a feltöltött anyag három fontos jellemzőjét kellene megadni:

 

- játékidő
- méret
- adatsebesség

 

Pl.: 1:55:14 / 12.3 GB / 15.3 (13.0) Mbit

 

Az első a teljes bitráta, zárójelben a kép adatsebessége.

 

A három adat ismeretében mindenki eldönthetné, hogy szüksége van-e az adott anyagra.

 

Az összes többi információ lényegtelen: BR/4K/UHD/BD/1080p/1080i/720p ...

Nem számít, hogy mi volt a forrás, csak a feltöltött anyag minősége a fontos.
Nem feltételezem, hogy valaki tréfából 1 Mbit-es SD anyagot 30 Mbit-es 4K-ra konvertál.

 

2. Átnevezés és új minőségi feltétel:

 

Nagy felbontású helyett nagy adatsebességű filmek legyen, ahol a bitráta pl. minimum 7,5 Mbit.

Természetesen SD anyag is lehet, ha az adatsebessége eléri a meghatározott értéket.

 

4K-nak sincs értelme 2 Mbit-es adatsebességgel, ott minimum 15 Mbit lehetne a határ.

 

SD/HD/4K helyett:

 

A. 15 Mbit vagy nagyobb

B. 7,5 Mbit vagy nagyobb, de 15 Mbit alatt

C. 7,5 Mbit alatt

 

A 7,5/15 Mbit csak javaslat, lehet 10/20 esetleg 5/10 is.

 

El kellene kerülni, hogy egy 2 Mbit alatti videó adatsebességű anyagot HD-nek vagy 4K-nak nevezzenek.

 

+++

 

Hangsúlyozom, hogy nem a feltöltőt vagy az anyagát kifogásolom.

Az Agora az egyik kedvenc filmem.

Sajnos csak DVD-n van meg.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Tuli_Pan felvetése jogos. A címben 1080p van írva. Ami annyit tesz hogy 1080p az 1,920x1,080 -as nagyképernyős felbontás. Úgy mint az 1080i . Nem vagyok szakértő ezen a téren de ez szerintem re-encoded HD Rip, magyarul nem tudom van-e speciális neve bocsánat. Talán lehet még mHD? De semmiképpen sem 1080p minőség. Sok feltöltő írja oda a témái főcímében hogy a film 1080p holott a film nem 1,920x1,080 febontású. Ezt sürgősen orvosolni kellene itt a fórumon, mert rengeteg ilyen és hasonlú jellegű komment lett eltávolítva az elmúlt 1 évben pont emiatt.

 

Szóval ez egy lebutított változat szerintem aminek a Filmek (DL)-be kellene kerülnie? Csak felvetésként írom. Nem felróvásként Lacylla. És a főcímben sem lenne helye az 1080p -nek.

Szia,

érveiddel vitatkozni nem tudok, mindössze annyit jegyeznék itt meg, hogy valahol olvastam olyasmit, hogy különböző  felbontás mellett is lehet 1080p - esetemben ugye az 1920 adott, a 814 -től 1080-ig hiányzó részek pedig feketében csodálhatóak meg (gondolom a képernyő alsó és felső felét elfoglaló feketeséggel pótolták, de nem szeretnék hülyeségeket beszélni)... Nem akarom elviccelni, nem is értek hozzá, nem is hamisítottam meg semmit. A Médiainfó szolgáltatja az adatokat, azokat legfeljebb a fájlméret pontatlansága esetén módosítom.

Megértem a csalódottságotokat, de ismétlem, a Médiainfó adatait nem vonom kétségbe (kivéve a fájlméretre vonatkozóakat, de más hibája eddig nem tűnt fel). Szerinte (a Médiainfó szerint) a "Nagy felbontású filmek"-hez tartozik. Tévedne a MédiaInfó?

Kicsit úgy érzem magam, mint aki tudtán kívül hamis pénzzel fizetett és "rajtakapták".

 A főcímből szívesen elhagyhatom a 1080p, de attól még akkora - ha mint látjuk, a bitráta hátrányára is.

Köszönöm, hogy ennyire érdeklődtök,

üdv,

lacylla

Link to comment
Share on other sites

Csatlakozom az előttem szólókhoz.

 

Nem a képpontok mennyisége a lényeges, hanem a bitráta, pontosabban mindkettő, de inkább az adatsebesség és a képpontok ésszerű aránya számít.

Sok képpont kevés bitrátával, csak egy HD/4K technológiával készült anyag.

(Az Agora átlagos videó adatsebessége 1,829 Mbit.)

 

Kettő javaslatom van:

 

1. Pontosabb (valós) címadás:

 

A címben a felhasznált forrás adatai helyett a feltöltött anyag három fontos jellemzőjét kellene megadni:

 

- játékidő

- méret

- adatsebesség

 

Pl.: 1:55:14 / 12.3 GB / 15.3 (13.0) Mbit

 

Az első a teljes bitráta, zárójelben a kép adatsebessége.

 

A három adat ismeretében mindenki eldönthetné, hogy szüksége van-e az adott anyagra.

 

Az összes többi információ lényegtelen: BR/4K/UHD/BD/1080p/1080i/720p ...

Nem számít, hogy mi volt a forrás, csak a feltöltött anyag minősége a fontos.

Nem feltételezem, hogy valaki tréfából 1 Mbit-es SD anyagot 30 Mbit-es 4K-ra konvertál.

 

2. Átnevezés és új minőségi feltétel:

 

Nagy felbontású helyett nagy adatsebességű filmek legyen, ahol a bitráta pl. minimum 7,5 Mbit.

Természetesen SD anyag is lehet, ha az adatsebessége eléri a meghatározott értéket.

 

4K-nak sincs értelme 2 Mbit-es adatsebességgel, ott minimum 15 Mbit lehetne a határ.

 

SD/HD/4K helyett:

 

A. 15 Mbit vagy nagyobb

B. 7,5 Mbit vagy nagyobb, de 15 Mbit alatt

C. 7,5 Mbit alatt

 

A 7,5/15 Mbit csak javaslat, lehet 10/20 esetleg 5/10 is.

 

El kellene kerülni, hogy egy 2 Mbit alatti videó adatsebességű anyagot HD-nek vagy 4K-nak nevezzenek.

 

+++

 

Hangsúlyozom, hogy nem a feltöltőt vagy az anyagát kifogásolom.

Az Agora az egyik kedvenc filmem.

Sajnos csak DVD-n van meg.

Szia,

az egyes pont és az utolsó mondat közötti részt a vezetőség felé kéne felvetni, valami tárgyalást kezdeményezni a kívánt minőségi megkülönböztetés előmozdítása érdekében. Ki tudja, változó idők változásokat kívánnak...

De mint Bessas kollégának is jeleztem, én a címben a valós (értsd a Médiainfó adta adatokat tüntettem fel), hogy az 1. pontodra reagáljak. Még annyit, hogy a címbe kívánt három adat pont egy klikkel beljebb, a technikai infóban elérhető - ezek alapján a tanult letöltő eldönti, hogy kell - nem kell. Nincs itt semmi zsákbamacska. 

Az utolsó mondatodra pedig, miszerint el kéne kerülni, hogy bizonyos bitráta alatti anyagot hd-nak nevezzenek elindult a fantáziám, de csak addig jutottam, hogy valószínűleg nem vagyok egyedül azzal, hogy szégyellem, de nem tudom, hol ebben a határ? (abban se vagyok biztos, hogy jól olvastam-e a "nagyfelbontású filmekek"-et, vagy tényleg szó szerint vegyem-e? Persze hogy a Médiainfó adatai szerint ide töltöm fel, és eszembe se jut egyéb kritériumot, mint az ott megadott felbontást mérlegelni. Még azt is megkockáztatnám, hogy kár a szóért - amíg ez van. Na most, ha a feltöltőrendszer maszkja olyan lenne, hogy az általad kívánt adatokat meg kéne egyenként adni, akkor valószínűleg közelebb kerülnél a boldogsághoz - de addig is ez van.

Javaslataidban látok rációt, drukkolok, hogy célba érjenek - hátha elolvassák az illetékesek - de biztosabb lenne, ha (amennyiben ráérsz) megkeresnéd a megfelelő embereket.

Köszönöm a rám szánt időt,

üdv,

lacylla

Link to comment
Share on other sites

Szia,

pörög az agyazatom, de nem találok sem a kommentedben belinkelt Szabályzatban, sem az oldalon fellelhető egyéb szabályzatban iránymutatást arra, hogy a hasonlóan "satnya" "lebutított" kedvenceimet hová tehetem a jövőben anélkül, hogy kedvesen meglincselnének azok, akikkel megosztani szándékozom azokat?

Ha nem nagy kérés, rámutatnál az inkriminált pontosításokra?

Nem találtam, veszettül kerestem pedig!

(Sürgősen tudnom kéne pedig, mert a legtöbb kedvencem hasonló formában van meg, ami nekem nem okozott gondot, de így nem oszthatom meg, hogy nem tudom, minek nevezhetőek, minek nem...)

 

Előre is köszönöm szépen az eligazítást!

 

üdv,

lacylla

Sziasztok!

 

Mindenkinek igaza van! :) :) :)

 

Az alapelgondolás (még anno!) természetesen a témában megtalálható, a témából letölthető anyag, fájl megadására vonatkozott ugyebár. Ez félreértelmezhető volt, ezek szerint...

 

A lényeg, kicsit pontosítottam a szabályzatot, s így egyértelműbbé vált az előző mondatom - remélhetően...

 

Egy kicsit fent hagyhatjuk a fentieket, aztán pár nap múlva töröljük!

 

Köszi mindenkinek az észrevételeket!

 

További jó fórumozást! ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...