Jump to content
PirateClub.hu

Ötletek A Fórumhoz


Thomas
 Share

Recommended Posts

A the1st-ön bevezettek egy adventi naptárat, ami bónuszokat ad. Itt is lehetne csak az a baj, hogy itt nincs olyan bónusz amit el lehetne érni (talán a feléért 20% warn csökkentés, a következő feléért még 20%, ha pedig mindet kibontotta a felhasználó még -20%. Ez azért lehet jó, mert ez kedvez az AKTÍV felhasználóknak)

Link to comment
Share on other sites

Az, hogy a the1st-ön mit vezettek be az teljesen mindegy.Minket nem érint és kicsit sem érdekel.

Szerintem kevésbé kedvez az aktív felhasználóknak.Mi tisztában vagyunk a szabályokkal.

 

Sz@rért, húgyért meg felesleges csökkentéseket osztogatni.Most azért mert valaki kitölt egy értelmetlen, virtuális adventi naptárat, az semmit sem jelent.

Semmi érdemi dolgot nem tett a fórum színvonalának érdekében.

Aki csökkenteni akarja figyelmeztetéseinek számát dolgozzon meg érte.

Link to comment
Share on other sites

Nagyon simán átláthatóvá lehetne tenni a letöltéseket. Nem kell még jogot sem változtatni hozzá csak egy köszönöm gomb kell(5 perc alatt fel lehet rakni).

A moderátorok ugyebár elméletileg átnéznek minden témát,tehát utánna le is tudnák zárni. Ezután kapnánk egy a szabályoknak megfelelő témát amit egy kattintással meg lehet köszönni és egy másik kattal jelezni a módiknak ha valami nem jó.

Link to comment
Share on other sites

A lap teteje gomb felesleges, mert ha lenyomod a görgőt és felviszed az egeret a képernyő tetejére, akkor márisfent vagy. Kedvenc skin pedig jó ötlet, mert ott van pl a pcdome, ahol több skin közül lehet választani.

Szavazást kéne nyitni.

A skinre pályázatot lehetne írni. (első öt egyéni elbírálású lesz, vagy hasonló)

Módosította bakfan
Az oldal alján balra a legördülő menüben nálunk is 8 skin-ből lehet válogatni...
Link to comment
Share on other sites

Nagyon simán átláthatóvá lehetne tenni a letöltéseket. Nem kell még jogot sem változtatni hozzá csak egy köszönöm gomb kell(5 perc alatt fel lehet rakni).

A moderátorok ugyebár elméletileg átnéznek minden témát,tehát utánna le is tudnák zárni. Ezután kapnánk egy a szabályoknak megfelelő témát amit egy kattintással meg lehet köszönni és egy másik kattal jelezni a módiknak ha valami nem jó.

 

Igen ez jó ötlet, de én kiegészíteném azzal, hogy tilos lenne köszönöm tagbe rakni a letöltési linkeket. Ennek oka nagyon egyszerű: nem akarok minden letöltést úgy megköszönni, hogy nem látom hány részben van feltöltve, milyen tárhelyre (márpedig ha köszönöm tagbe rakják a letöltési linkeket, akkor csak a gomb megnyomása után lesznek ezek láthatóak). A másik indokom az, hogy ha kiderül egy hibás/rossz minőségű verzió van feltöltve, akkor gyakorlatilag feleslegesen megköszöntem, ezzel becsapva másokat (mások látják, hogy sokan megköszönték, így azt gondolhatja ez egy jó minőségű verzió).

Link to comment
Share on other sites

Egy köszönöm gomb és megköszönték mellé nem jönne rosszul, főleg a DL meg a Segítség részekben

Egyszerűen megírjátok, hogy a köszönömök helyett elég megnyomni a gombot :) Az meg ott alatta írja, hogy hányan köszönték meg. Nem túl eredeti, de beláthatjátok, hogy nagyon jól jönne :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Nem vagyok sűrün itt, csak néha nézek be egy egy filmért.

 

A "problémám" a következő. Keresek mondjuk egy filmet, kidob 3x találatot a kereső. A címekből azonban nem látszik általában, hogy milyen minőségben van fenn a kép és a hang, ezért gyakran fél órát is "keresgetni" kell, mire megtalálom amire szükségem lenne.

 

Lehetséges, hogy naív, kérdésem, kérésem:

 

Nem lehetne "kötelezővé" tenni, hogy a címben látszon legalább a "kimenet" kép és hangminősége? Ez szerintem (nekem) sokkal fontosabb információ, mint az, hogy honnan lehet letölteni...

Link to comment
Share on other sites

Íme a moviez szabályzat:

 

A frissített szabályzat megjelenésekor azonnal hatályba lép, így annak betartása mindenkire nézve kötelező!

/A már meglévő témákra nem vonatkozik, azokat nem kötelező átszerkeszteni!/

 

Filmek

 

A film eredeti release nevét illik megtartani vagy feltüntetni!

 

- (I) "A téma címe:" sorban adjuk meg a címet, ha tudjuk, magyarul és angolul (eredeti nyelven - amennyiben több film kerül a témába, akkor elég az egyik) is, valamint a gyártási évet és a minőséget (forrást): pl.: A múmia - The Mummy (2004) DVDRIP XviD-PUKKA

- (II) "A téma leírása, alcíme:" sorban tüntessük fel a nyelvet és a tárhelyet: HUNSUB, Sendspace… (Itt lehet még megadni egyéb információkat is - főszereplő neve, akció/vígjáték stb...; Figyelni kell arra, hogy csak meghatározott számú, 70 karakter fér el...)

A címben se használjunk csupa nagybetűt!

- (III) majd ezután adjuk meg a film részletes adatait középen

* film címe

* borító/poszter - ha van

* stáblista (rendező, szereplők…)

* néhány mondatos magyar nyelvű leírás/tartalom

* képek, sample (képek és/vagy rövid részlet a filmből) (CODE TAG!) - Ezek nem kötelezőek DVDRIP és ennél "jobb" minőség (pl.: HD és DVDR...) formátumok esetében!

* technikai infók - fájlméret, kép- és hangtulajdonságok (pl.: 1 CD 706 MB R5 - XviD | 640×270 - 1377.590 kbit/s | MP3 - 122kbit/s, 100 minutes) - Az adatok kinyeréséhez itt a PirateClub MediaInfo program - Az adatokat lehet rövidíteni az itteni példához hasonlóan!

* letöltési linkek (CODE TAG!)

* jelszó, ha kell

nem kötelező, de jól jön: filminformációs oldal a filmről (pl.: iMDB, Port.hu), a film honlapja, trailer, kritika - Ezen linkek esetében lehet használni direkt linket, de nem az elérési linket megadva, hanem szöveg vagy képre kattintással nyíljon az meg!

 

Sorozatok

 

A sorozat eredeti release nevét illik megtartani vagy feltüntetni!

 

- (I) "A téma címe:" sorban adjuk meg a címet, ha tudjuk, magyarul és angolul (eredeti nyelven) is és utaljunk az évadra, epizódra, valamint a gyártási évre és a minőségre (forrásra): pl.: Hősök - Heroes 2. évad (2007) HDTV 1-10. rész

- (II) "A téma leírása, alcíme:" sorban tüntessük fel a nyelvet és a tárhelyet: HunDub, Rapid… (Itt lehet még megadni egyéb információkat is - főszereplő neve, akció/vígjáték stb...; Figyelni kell arra, hogy csak meghatározott számú, 70 karakter fér el...)

A címben se használjunk csupa nagybetűt!

- (III) majd ezután adjuk meg a sorozat részletes adatait középen

* sorozat címe

* borító/poszter - ha van

* stáblista (rendező, szereplők…)

* néhány mondatos magyar nyelvű leírás/tartalom

* képek, sample (képek és/vagy rövid részlet a filmből) (CODE TAG!) - Ezek nem kötelezőek DVDRIP és ennél "jobb" minőség (pl.: HD és DVDR...) formátumok esetében!

* technikai infók - fájlméret, kép- és hangtulajdonságok (pl.: 1 CD 350 MB HDTV - XviD | 640×270 - 1377.590 kbit/s | MP3 - 122kbit/s, 44 minutes) - Az adatok kinyeréséhez itt a PirateClub MediaInfo program - Az adatokat lehet rövidíteni az itteni példához hasonlóan!

* letöltési linkek (CODE TAG!)

* jelszó, ha kell

nem kötelező, de jól jön: filminformációs oldal a sorozatról (pl.: iMDB, Port.hu), a sorozat honlapja, trailer, kritika - Ezen linkek esetében lehet használni direkt linket, de nem az elérési linket megadva, hanem szöveget vagy képet használva!

 

Egy jól nyitott téma:

http://kepfeltoltes.pirateclub.hu/pics/200...34912cincin.jpg

 

A felbontásrólmeg annyit, hogy améretről lehet rákövetkeztetni ;)

Link to comment
Share on other sites

Hát akkor szép délelőttöt, és kellemes ünnepeket mindenkinek!

 

Nekem csak egy apró ötletem van.. van nekünk egy "Programozás" témánk pár kattintással odébb. Megtalálható benne a Pascal, C/C++, Delphi... téma.

Szerintem jól elférne ott egy Basic/Qbasic téma is, mondjuk ez nem az én döntésem, csak javaslat. Most találtam meg régebbi dolgaimat, ezen (QB) nyelven írva; s ki tudja, némi magyarázattal akár oktató célúak is lehetnének :)

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a választ!

 

Én azt gondoltam, hogy itt tényleg hasznos ötleteket vártok, de úgy látom nem. A szabályzatot olvastam, pont annak kiegészítése miatt írtam. Mibe kerülne a címbe belevenni a kimeneti elbontást, és ne adj isten a hangot?

 

Semmibe.

 

Persze a méretből lehet rá következtetni ez igaz, de szerintem ez sokunknak ezerszer fontosabb információ, mint hogy hány tárhelyről lehet letölteni. Mert például ugye 1,5 Giga fáljméret azlehet 6xx X 2xx video, és stereo hang, és lehet 7xx X 3xx pixel, és 5,1. Vajon Neked mindegy?????

 

Még egyszer.

Ha a keresés után bejövö "ezer" találat címében már látnám ezt, akkor nem kéne esetleg félórákig azzal foglalkozni, hogy megtaláljam a nekem megfelelőt, mert néha 10-15-t is meg kell nyissak emiatt.

 

De ha nem hát nem, ez minden létező világok legjobbika, és legjobb szabályzata.....

Link to comment
Share on other sites

Mutass 1-2 példát mi is a problémád, mert ha belenézek a filmes topicba, csupa olyan címeket látok amikben benne van, hogy: DVDrip, DVDR, CAM, Avi, Mkv, BRrip stb., ami nekem elég, hogy tudjam, hogy nem fogok feleslegesen tölteni. Plusz még a méret is ott van.

Ezeket meg még több egyéb dolgot kötelező megadni a feltöltőknek. Ha ennyiből nem tudod eldönteni, hogy mi az ami kell neked, akkor töltsd le a sample-t. Viszont ezt nem kötelező belinkelni.

Link to comment
Share on other sites

Szia!

 

Egyszerű júzer vagyok, többféle minőséget töltök.

Példa: Ha mondjuk egyszer akarok megnézni egy filmet, akkor is igyekszem mondjuk a 7xx X 3xx verziót letölteni 5.1 hanggal, ( és nem az 5xx X 2xx pixeleset stereóban) ha már van házimozim.

Faroudja chip konvertál full HD-ra, 60 inchre, de azért ha tudok segítek neki:-DDDDDD

 

A népszerűbb filmekből kijön mondjuk 2x ilyen találat, és a méretük, és pláne a hang sincs gyakran benne a címben, hiszen EGYIK SEM KÖTELEZŐ. A jelenleg az első oldalon levő filmek kb 80 %-n méret sincs, és ez igaz a kereséseknél feljövő találatokra is. Általában 1x találatot meg kell nyitnom, mondjuk 20 perc alatt mert lassú a fórum, mire megtalálom ami nekem ideális.

 

Ha archiválni akarom, akkor nyilván a BR eredetire "hajtok" ha az nincs mkv1080i- re vagy mkv720p -re ha jobb nincs. Vagyis ha csak annyi van a címben, hogy BRrip akkor is meg kell nyitnom az összes ilyen találatot, hiszen nyilván ebből is az az 1080it-t keresem

 

Semmibe sem kerülne, ha szabályzat szinten belekerülne a kimeneti formátum, és a kimeneti hang a címbe.... Pl: KÉP: Ha ripp: akkor: xxx X xxx pixel, ha dvd, akkor elég lenne annyi: ISO, ha nagyfelbontás: akkor mkv720P, vagy mkv1080i, ha BR, akkor nyilván elég lenne: BR... stb Hang: stereó/5.1

Pár éve még egyszerű volt a "zélet" volt ugye az eredeti dvd, meg a tömörítései...

 

Ennyi lenne az egész...

De ha ez ekkora probléma akkor tényleg vegyétek úgy, hogy fel sem vetettem.

 

Ps.:

 

Még egy gondolat.

 

A mai terratáras, 20-30 mega interneteléréses, digitális nagy lapostévés "világban", szerintem már kevéssé érdekes, hogy egy film "mekkora", és honnan hány klikkel, és honna lehet letölteni, és pont ezek a már (nekem legalábbis) tök fölösleges információk vannak a címekben.

 

Ezzel persze nem azt mondom, hogy ne legyen benne, akit ez érdekel kereshessen ez alapján.

 

Ps.2.

 

Konkrét példa: Expendables. A kereső hoz kb 100 !!! találatot... Melyik a "legjobb minőségű" DVDripp közülük??? Nagy többségük címében még az sincs, hogy "mekkora" !!!!!!!

 

Hányat kell megnyitni a kb 6x ból hogy kiderüljün???? Valszeg mindet, mert nem lehetsz biztos benne, hogy a kihagyottak között esetleg nincs jobb....

 

Vagy ugyanitt melyik a "legjobb" nagyfelbontás? Hányat kell megnyitni hogy megtaláld????

Link to comment
Share on other sites

Szerintem meg igenis lényeges infó az hogy melyik tárhelyről hány darabban lehet leszedni az adott cuccot, a felhasználók többsége (szvsz több, mint 70-80%) azt nézi meg először, aztán a minőséget. Ha ki van írva hogy dvdrip vagy akármi (márpedig ki vannak írva) akkor már nagyjából sejted a minőséget.

Link to comment
Share on other sites

Kedves Gyuszi!

 

Nekem sokadrangú a tárhely infó, mert letöltésvezérlőt használok, benn az összes link, küszködjön vele amíg nem végez. Annyira nem vagyok önszopató, hogy linkenként másolgassam a böngészőbe....

 

De nem is azt mondtam, hogy a tárhely ne legyen benne, csak azt hogy még mi lenne jó ha benne lenne. Én azt is elhiszem, hogy egészen pontos statisztikád van arról, hogy felhasználók hány százaléka mit néz meg először, de ha a törpe minoritásnak is jól esne valami, ami gyakorlatilag nem kerül semmibe talán azért az sem akkora nagy bűntett a többség ellen. Mint ahogy írtam nekem pl egyáltalán nem mindegy, hogy mondjuk az a dvdripp 5xx vagy 7xx bontású, és az sem, hogy a hang az 5.1 vagy csak stereó.

 

Más, de kapcsolódik:

Maximális respect a feltöltőknek, én sajna nem értek a videórippeléshez és tömörítéshez, de azért annak a motivációját fel nem bírom fogni aki az 58. (számold meg, lehet csak 55) Expendables DVDrippet feltölti........... Minek?

Link to comment
Share on other sites

Az ilyen méreteket és egyebeket amúgy meg KELL találni (mármint biztosan benne van) a sample alatt. (szabályzat)

Nekem Maxthon böngészőm van,és azzal nem megnyitás új lapoton-ra kell kattintgatni, hogy külön-külön megnézegesd, hanem hosszan rákattintassz és arrébb húzod az egeret. Van amelyik változatban csak megnyitja külön lapon te meg még böngészhetsz az eredetin, van amelyikben egyből áttesz rá.

Javaslom próbáld ki, oldapps-on fent van. Olyan verziót szedj le, ami még a nagy fejlesztés előtt volt (másfél évig nem adtak ki új verziót, még azelőttit keress)

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a javaslatot, de nem élnék vele. Nem a böngészőm lassú, hanem a bármilyen megnyitogató procedura felesleges a plusz információért, ami a címben is lehetne mindössze 1x plusz karakterben.

Egy oldalnyi találatot így kb 10 s alatt át lehetne tekinteni, bármilyen megnyitogatással percek....

 

De tényleg hagyjuk, ha ez ekkora nagy gond, akkor vegyétek úgy, hogy nem szóltam.

 

Szerintem a fórum üzemeltetőinek célja a nagyobb látogatottság, és ezzel ez nőne, hiszen ha egyszerűbb a keresés, akkor több a júzer....

 

De ha nem hát nem, ez minden világok legjobbika, és minden szabályzatoké is.......

 

Részemről a téma off.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

top gomb nekem sincs a skinben, de az részemről annyira nem baj.

 

nem tudom, mennyire tudtok belenyúlni az IPB motorba, és megoldható-e, de az jó lenne, hogy ha ráviszed a kurzort egy filmes topikra, akkor egy buborékban kidobjon 1-2 sample képet, amit új ablakban nyitna meg, hogy lásd, mit is szedsz.

 

A másik, a kereső. A gyorskereső túl egyszerú, a kiterjesztett pedig kissé bonyolult. A gyorskeresőt kiegészíteném egy "téma címében", és "pontos kifejezés" pipával, így rövidülne kissé a keresési idő.

 

Továbbá, a filmek... sokan írták, hogy ugyanannak a filmnek van 28 ezer feltöltött változata is, és elmegy egy csomó időd arra, hogy kiválaszd, melyiket szedd le. Szerintem "zsűrizni" kéne, hogy az adott feltöltések közül melyik a legjobb minőségű, melyik van a legjobb tárhelyen, stb... hagyni egy 700 megás DVDRip-et belőle, amelyiket minőség/tárhely alapján a legjobbnak szavaztak, meg egy BRip-et, amit ugyanezen szempontból megszavaztak, és kézcsók. Vagy a hasonló minőségűeket egy topikba összeszedni, külön-külön, hogy ki töltötte fel őket. Van, akinek néha belassul a nete (mint pl én is), és megértem, hogy az IPB motor nem használ keretes rendszert, és az összes képet, stb-t minden alkalommal külön-külön betölti, de akkor már legyen gördülékenyebb a keresés.

 

jelenleg kb ennyi jutott eszembe. Egy része biztos hülyeség, nem vagyok webfejlesztő, de gondoljátok át..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...