Jump to content
PirateClub.hu

Ötletek A Fórumhoz


Thomas
 Share

Recommended Posts

Mivel bármikor töröltethetik a fórumon levő letöltési linkeket , ezért valami megoldás kellene a hozzáféréshez . Talán hírlevél formájában tudna akkor tovább üzemelni . Persze a téma létrehozóza láthatná csak a létrehozott lapokat és kérni kellene egy űrlapon , hogy kinek küldje el .

Természetesen a virtuális e-mail szerver logikailag és fizikailag lehetne teljesen máshol.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nem beszólni szeretnék, de már egy unásig rágott témáról osztjátok az észt srácok... Az elméleti számolgatásoktól nem lesz gyorsabb se a szerver, se az oldal. Akinek evvel ilyen mértékű problémája van... Hát most nem tudunk vele mit csinálni... Az meg, hogy Tibiole milyen magánéleti dolgok miatt van távol, nem tartozik se rám, se rátok, se senkire, úgyhogy marad a türelmes várakozás.

Link to comment
Share on other sites

Javasolni szeretném, hogy a Filmek szekcióban a mozis és egyéb, nem tökéletes anyagok külön részben szerepeljenek, hogy áttekinthetőbbé váljanak a feltöltések!

Módosította bakfan
A mozis filmek törlésre kerülnek, amint megjelenik a jobb minőségű verzió...ezért nem nyitunk külön fórumrészt!
Link to comment
Share on other sites

Lenne egy javaslatom, kérésem. Az utóbbi hónapokban sajnos többször sikerült olyan filmet letöltenem aminek a minősége nem felelt meg a feltöltő által megadottakkal! Például a DVDRip-nek jelölt nem DVDRip, a szinkronosnak jelzett feliratos, vagy nem volt feltűntetve, hogy mozis a hang, de volt olyanra is példa, hogy DVDRip-ként VHSRip volt, stb.

A javaslatom az lenne, hogy minden filmhez kötelező legyen a sample, minőségtől függetlenül! És ne kép , hanem rövid részlet formájában! A feltöltőnek ez nem lenne nagy plusz munka, viszont így mindenki eldöntheti, hogy megfelel-e neki a minőség.

 

Link to comment
Share on other sites

A szabályzat világosan leírja mikor kell sample vagy screenshot egy témához. Ezen ezután sem változtatunk!

Természetesen a hamis infókért azonnali warn, ismétlés esetén pedig kizárás 'jár'. Mindkettőre több példa is volt már a közelmúltban is.

Csak annyit kell tennetek, hogy az adott téma bal alsó részén elhelyezkedő 'Jelent' gombot megnyomjátok és a felugró ablakba leírjátok a Nektek nem tetsző akármit... A jelentett témát és a témanyitó összes témáját átnézem még aznap, így ha indokolt, még azon frissiben tudom szankcionálni a szabálytalan témanyitást, így a hamis infók megadását is!

Ha csak ide írtok konkrétum nélkül, akkor nem tudok mit csinálni, tehát csak ajánlani tudom - újra és újra - a 'Jelent' gombot!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kedves bakfan! Ismerem a szabályzatot, és értem amit írsz, de csak részben.

Az az igazság, hogy a „Jelent” gomb a fent leírt problémámra (illetve gondolom még sokak problémája ez) nem nyújt megoldást! Le is írom, hogy miért. Tudni illik, csak akkor tudom meg, hogy az adott film nem megfelelő minőségű, ha már letöltöttem. És ha már letöltöttem rajtam a „jelent” gomb ugye nem segít! Jelen esetben nálam, mivel sajnos elég lassú a net, több órát vesz igénybe egy film letöltése (gondolom vannak még páran így ezzel), és ha én este szeretnék megnézni egy filmet akkor azt kora délután el kell kezdenem tölteni, hogy estére lent legyen. Viszont ha sikerül letöltenem pl egy nem szinkronos filmet, mivel a feltöltő rossz infót adott meg, akkor már hiába jelentgetek az rajtam már nem fog segíteni, és a tervezett film helyett nézhetem a barátok közt-öt , ami nagyon nincs ínyemre!

 

Nem tudom mennyire érzed át, hogy mi is gondom, de mivel véleményem szerint az általam javasolt dolog nem ró különösebb terhet a feltöltőre akár be is lehetne vezetni. Azt gondolom ez csak javítana a fórum színvonalán és érdemes lenne megfontolni.

 

Link to comment
Share on other sites

A feltöltőkre - szerintük :) - már az is nagy terhet ró, hogy a téma főcímében jelöljék a minőséget és a nyelvet, a helyesírásról már nem is beszélve. Nagy-nagy tisztelet azért a kivételeknek, akik szerencsére sokan vannak... :)

A véleményem változatlanul az, hogy a hamis infót megadók viszonylag kis száma miatt - nem vitatva természetesen, hogy ez mennyi bosszúságot tud okozni - elég lenne ezek jelzése és szankcionálása, így legalább a többiek nem találkoznának a hibás témákkal.

A konkrét esetnél maradva:

Két hsz.-t írtál anélkül, hogy az inkriminált témát, -kat/témanyitót, -kat megnevezted volna, így aztán több ezer felhasználó változatlanul a hamis infók alapján dönt a fájlok letöltéséről...

Egy másik felvetésedre - és a sok reklamálásra tekintettel - ezután, aki nem jelzi a téma főcímében a mozis, mikrofonos hangminőséget, annak a témája automatikusan, most már figyelmeztetés nélkül törlésre kerül, ismétlés esetén warn jár érte.

Megjegyzem, a szabályzat szerint eddig is kötelező volt ennek a jelzése...

 

Nem győzöm hangsúlyozni az alábbi bűvös gomb használatát:

Magical_Snap_-_2010.08.15_05.07_-_001_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Share on other sites

a helyesírásról már nem is beszélve

 

"Magyar fórum" kicsit komolyabban netalán nagyobb hangsújt kellene helyezni rá .

Némely " feltöltő" úgymond xarik rá ... pedig egy értelmesen hangsúlyosan leírt téma kedvcsinálónak se rossz.

Pl-nak említhetném "doktor"-t értelmetlenek az egész témái, mégha van is találni magyarnyelvű leírást akkor is a webfordításhoz ragaszkodik..

:blink: de lehet csak Ő az egyetlen külföldi a fórumon

 

+ már említve lett az úgymond Freeware szoftverek kérdése itt is eléggé megvannak a felhasználók vezetve

/ tudom csak a pont a pénz számít / :D

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

A javaslatom az lenne, hogy minden filmhez kötelező legyen a sample, minőségtől függetlenül! És ne kép , hanem rövid részlet formájában! A feltöltőnek ez nem lenne nagy plusz munka, viszont így mindenki eldöntheti, hogy megfelel-e neki a minőség.

 

Felesleges külön sample fájlok feltöltésével szórakozni , hisz minden feltöltésben ott van a "beépített" sample. :)

 

Akár darabolva(első darab), akár egyben van a film feltöltés megteheted, hogy letöltesz belőle kb. 20mb-ot.

Kicsomagolod winrarral úgy, hogy a sérült fájlok megtartása ópciót kipipálod. A kapott sérült avit pl. a VLCplayer gond nélkül lejátssza, és így máris ellenőrizheted a feltöltés minőségét a pár perces videón.

Link to comment
Share on other sites

Két hsz.-t írtál anélkül, hogy az inkriminált témát, -kat/témanyitót, -kat megnevezted volna, így aztán több ezer felhasználó változatlanul a hamis infók alapján dönt a fájlok letöltéséről...

 

Azért nem tettem mert a szabályzat szerint warn jár annak aki fikázza a feltöltő munkáját! És bizony kaptam én itt már büntit olyanért amit még ma sem értek, így inkább meg sem "szólalok".

Módosította bakfan
Hát lássuk be, ez elég gyenge érv volt, de még ha elfogadnám is, azt végképp nem értem, hogy a jelent gombot miért nem nyomtad meg most...vagy akkor mire volt ez a nagy reklamálás, csak a Te kényelmed számít? Így persze mindjárt más... :-))
Link to comment
Share on other sites

"Magyar fórum" kicsit komolyabban netalán nagyobb hangsújt kellene helyezni rá .

Némely " feltöltő" úgymond xarik rá ... pedig egy értelmesen hangsúlyosan leírt téma kedvcsinálónak se rossz.

Pl-nak említhetném "doktor"-t értelmetlenek az egész témái, mégha van is találni magyarnyelvű leírást akkor is a webfordításhoz ragaszkodik..

:blink: de lehet csak Ő az egyetlen külföldi a fórumon

 

+ már említve lett az úgymond Freeware szoftverek kérdése itt is eléggé megvannak a felhasználók vezetve

/ tudom csak a pont a pénz számít / :D

 

Nem értem, hogy doktort miért kell cseszegetni.Világosan leírja adatlapjában, hogy:

 

"Kedves magyar virtuális tagtársajim én szlovákiában élo czech álampolgár vagyok no és pontosan e végett mint már észre is vettétek totál katasztrofális az írásom de annak ellenére igazán nagyon igyekszem minel heljeseben írni - koszonom a megértéseteket - !!!"

 

Ennyi.

Az meg nem az én bajom aki ezt képtelen felfogni.

Link to comment
Share on other sites

gerolka: figya... Jópár post óta reklamálsz (részben jogosan), de azóta se írtad be ide, konkrétan melyik filmmel van problémád. Egy. Kettő, akarva-akaratlanul rábukkanhat az ember ilyenre, mint te, de most abba gondolj bele: te ingyen letöltötted azt a filmet. És a legfőbb problémád az, hogy nem nézhetted meg akkor este. Ez már teljesen kényelmi kérdés, arról nem mi, nem a fórum tehet, hogy neked (nektek) lassú internetre telik vagy csak az érhető el a lakhelyeden. Legyünk őszinték, azért egy film meg-nem-nézése nem okozhat akkora törést senki életében, ami miatt így ki kéne akadni. Van nap holnap is, a megtévesztő felhasználó megkapja a méltó büntetését a REPORT által, te keresel egy neked megfelelő minőséget a kívánt filmből, megnézed egy nappal később és itt véget ér a történet.

Ötletelni mindig lehet, nem az a probléma, csak az ötletelés milyensége a nem mindegy.

Link to comment
Share on other sites

Kedves zsepi, ha már megszólítottál válaszolok.

Ha elolvasod amit írtam, Te magad is láthatod, hogy az elmúlt hónapok során tapasztaltakat írtam le, és lehet hiba, de nem jegyeztem meg melyek voltak azok a filmek és hogy kinek a feltöltése, egyébként megírnám.

Túlzás azt állítani, hogy csak az én kényelmemről van itt szó, hisz egy adott filmet akár több tucat ember töltheti le rövid időn belül, és le is tölti, így mondhatjuk az összes fórumtaggal kiszúrás hisz bárki belenyúlhat!

Ne haragudj, de abban sincs igazad, hogy esetleg túllihegném a dolgot! Tudod amikor az ember este leül a tv elé egy kemény nap után, és nem vágyik másra csak, hogy megnézhessen kikapcsolódásként egy jó filmet, és azzal kell szembesülnie, hogy bizony kiszúrtak vele, akkor az a pumpa felmegy ha akarod ha nem!

Bár lehet, hogy Te szerencsés vagy, mert összejött az élet és több is jut annál, mint, hogy az a napod legjobb része, ha megnézel egy filmet, de hidd el sajnos sokan vannak így ezzel.

 

Ötletelni mindig lehet, nem az a probléma, csak az ötletelés milyensége a nem mindegy.

 

Mi volt a baj a ?milyenségével??

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Külön altopikokat kellene létrehozni, mert pl. a filmek topik lassan átláthatatlan számomra. A filmeket pl. évszámok szerint, könyveket témák szerint lehetne csoportosítani. De amit előttem ice írt, az általános topikból is lehetne törölni a régieket.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ha valakinek kell valami, azt úgyis megfogja találni a keresés által - végtére is ezért is van ez a funkció, hogy ne kelljen annyi ideig kikukáznod magadnak a dolgokat. ;)

Link to comment
Share on other sites

Én még mindig úgy gondolom, h az olyan témákat amihez 2-3-4 éve senki sem szólt hozzá, azt lazán lehetne törölni. Csak azt nem tudom, h ez hsz statisztika szempontjából hogy alakulna. Tehát ha valaki írt egy hsz-t 3 évvel ezelőtt, mivel a téma törölve lenne a, akkor a hsz is törlődne-e. Pl van 100 hsz-e valakinek, törölve lenne egy régi téma és ezzel a hsz is, akkor 99 lenne. De ha nem, akkor sztem lazán lehetne törölgetni az ilyen régi témákat.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Én még mindig úgy gondolom, h az olyan témákat amihez 2-3-4 éve senki sem szólt hozzá, azt lazán lehetne törölni. Csak azt nem tudom, h ez hsz statisztika szempontjából hogy alakulna. Tehát ha valaki írt egy hsz-t 3 évvel ezelőtt, mivel a téma törölve lenne a, akkor a hsz is törlődne-e. Pl van 100 hsz-e valakinek, törölve lenne egy régi téma és ezzel a hsz is, akkor 99 lenne. De ha nem, akkor sztem lazán lehetne törölgetni az ilyen régi témákat.

 

És miért lenne baj, hogy kevesebb a hsz-od? :D Én pl nem azért vok az oldalon, hogy hszeket gyűjtsek.

 

Nem tudom te hogy vagy vele :D

Link to comment
Share on other sites

Olyant szeretnék kérdezni, hogy nem lehet lezárni a hozzászólást? Mert szerintem Neked Jaire + Nightlife sokkal könnyebb munkátok lenne és akkor már csak a reportokat kéne nézni mert a sok új ember nem tudja el olvasni a szabályzatot sajna és sok efféle kommentet olvasgatok, hogy "Köszi..Köszi...halott link" stb... vagy 1ből lezárni az adott topicot, hogy ne tudják megköszöni csak belesni? és csak a jelent gomb lenne aktív?biggrin.gif

Link to comment
Share on other sites

És miért lenne baj, hogy kevesebb a hsz-od? :D Én pl nem azért vok az oldalon, hogy hszeket gyűjtsek.

 

Nem tudom te hogy vagy vele :D

 

 

Én se a hsz gyűjtés miatt vagyok itt, de nem véletlenül van hsz számláló és lehet, h valakinek számít(vagy aktívitást is lehet nézni rajta, gondolok itt azokra akik 1-2 éve be vannak regizve és 1 hsz-ük nem volt). Én csak felvettetem ezt, ha törlik akkor ez van, de lehet, h másnak nem esne jól. Ha pl 60 hsz-ét törölnék. Mert egy 2 éves topciba írt 60 hsz-t és az csak úgy eltűnne.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem a Letöltési Fórumokat le kellene zárni hogy ne lehessen hozzászólni!Mert vannak emberke aki még mindig ott köszönik meg a feltöltést!

Ha meg valami gond van a feltöltéssel akkor ír privátot a feltöltőnek!És warnokat se kell osztogatni ezért!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...