Jump to content
PirateClub.hu

Ötletek A Fórumhoz


Thomas
 Share

Recommended Posts

IQQRIQ, ha tudnád, hogy a staff már hány százezer hsz-t törölt életében, hány tízezer témát törölt a pályafutása alatt, akkor nem írnál ilyeneket... :) Kb negyedévente teljes mindenre kiterjedő fórum ellenőrzés van, s akár hiszed akár nem olyankor egyesével szépen végigmennek a témákon a stafftagok, s törlik a felesleget, a halott linkeket... Embert próbáló munka, volt hozzá szerencsém jó párszor... :D

 

Egyszerűen csak ilyen nagy keretek között gyorsabban jönnek az újabb halott-linkek, hsz-dömpingek, mint máshol kisebb helyeken. De a staff, amit tud, azt megteszi. Tény, h. a staff száma kb 30-60ezer fő mellett is hasonló volt, ami kicsit elgondolkodtató... Égető szükség lenne újabb staff-tagokra, de vagy kevés azoknak a száma, akik alkalmasak rá, vagy csak egész egyszerűen, ha vannak is ilyenek - az állandó elfoglaltságaik mellett - nem vállalják.

 

Egyébként én is azért utaltam az inaktívak törlése - sebesség logikus arányosságára, mert mérlegeltem, h. lennének fontosabb kérdések is.

 

Más: a fórummotor agyon modolgatása is kérdés, h. mennyire lenne hasznos, vagy mennyire hátrány. Többen azért nem látják értelmét, mert következetlenül lassíthatná tovább a működést... ha meg már minden áron modolgatni akarunk, akkor egy olyan kiegészítésnek/botnak lenne értelme csak, ami a halott linkeket tartalmazó témákat pakolná át a hulladékfeldolgozóba... de ennél is felmerül a kérdés, h. mi van akkor, ha csak éppen az adott tárhely kínlódik pl... Data-nál pl. nem egyszer, nem kétszer van olyan, h. kiírja, h. törölték, holott később meg tökéletesen működik.

Link to comment
Share on other sites

Inaktív userek törlését én akkor is ellenzem, ha 1 éve nem lépett be. Akkor fogadnám el, ha regisztráció nélkül is megtekinthető lenne a fórum tartalma read-only módban. Így egyrészt nem fognak feleslegesen regisztrálni azok, akik tudják előre hogy semmilyen hozzászólást nem fognak majd írni, másrészt így már lenne értelme az inaktív userek törlésének (de szerintem még így is csak azt kellene törölni, aki több, mint 10-12 hónapja nem lépett be és pl. 10-15 hozzászólásnál kevesebb hasznos hozzászólást írt. Azaz pl. a 15 hozzászólása nem köszönömökből áll).

Link to comment
Share on other sites

Nagyon leállt a topik.Szeretném ha nyilatkoznának a fórum házigazdái, hogy mit tartanak jó ötletnek és mit nem.Meg a megvalósíthatóság is fontos lenne.Nem tudom, hogy milyen funkciókat lehet beletenni a fórummotorba.A főnökök válaszoljanak már! :)

 

-Ötleteimet módosítottam illetve kiegészítettem egy kicsit mert nem volt pár helyen szalonképes.

Link to comment
Share on other sites

Tudom és látom Niet a moddok munkáját se minősíteni se bírálni nem akarom csak észrevételkép jegyeztem meg.

Az inaktív userekhez pl még annyit hogy anno nekem is 3 reg kellett hogy betudjak lépni.

Gondolom ez ekkora fórumon akár több tízezer felhasználó is lehet / ennyit nem szívesen veszít el senki/

A fórummotor modolgatása logikus annál gyorsabb minnél kevesebb modifikáció terheli .

Kr@sstheon1y az a jó ötlet amit a fórum gazdái annak tartanak ....lesd vissza a hsz-ket nagyon kevés bármilyen házigazda reakció/vannak de nem igazán a hsz-k arányában/.

+ Véleményem szerint egyenlőre kár újjítgatni pl a rapid miatt válltozni fog a warez világ

A tárhelyek kezdenek áthárítani mindent a feltöltőkre /mind anyagi mind jogi oldaról/

Sajnos a jogvédők egyre aktívabbak szerintem a rapid ezzel részükről kipipálva ,ezután gondolom jön az úgymond fizetős tárhelyek

csesztetése....ugye itt más a jogi megközelítés is mert itt eleve a haszonszerzés a cél..

S ez kicsit elbizonytalanít sok embert s ha nem lesz mit letölteni nem kell warez fórum se

Tudom kicsit elkanyarodtam bocsánat..

 

Egyvalamit viszont fontosnak éreznék mivel magyar fórum bődületesen sok a helyesírási hiba az értelmetlen google fordítós hsz + a kultúra hiánya .Tudom ez nem egyszerű feladat ..

 

Üdv Hama®

Ui: egyszer talán azt is megérem hogy a nickem átírja valaki

Link to comment
Share on other sites

Vettem a fáradtságot és megszámoltam: a Movies részlegben összesen 127-szer (!!) van feltöltve az Avatar.

Kérdésem: szükség van ennyi feltöltésre? Persze, hogy nincs! Ugyanis ezekben a topikokban egy idő után szépen elkezdenek halottá válni a linkek, majd az összes link halála után az egész topik szemét lesz, ami direktbe lassítja az egész fórum működését. Az oldal lassulását (szerintem) inkább ezek a topikok okozzák, mint a fórumozók száma.

 

Éppen ezért mind a Movies, mind a Music topikban be kellene vezetni, hogy mind filmet, mind zenét csak meghatározott számban lehessen feltölteni, (ne százhuszonhétszer), így átláthatóbb is lenne az adott részleg, és az oldal is gyorsulna némiképp.

-----

Másik javaslatom: a programok részlegben folyamatosan látom, hogy ingyenes programokat (példa erre a CCleaner) feltöltenek tárhelyre teljesen fölöslegesen. Nem tudom, hogy van-e erre szabály, de az ilyen embereket azonnal büntetni kéne, mert teljesen értelmetlenség, amit csinálnak. Rossz nézni is.

Link to comment
Share on other sites

Nekem annyi lenne a javaslatom (nem tom, hogy mondta-e már valaki), hogy a Moviesban ha egy filmből kijön egy jobb minőség (pl. cam, aztán ts vagy r5), akkor a rosszabb minőségűt azonnal törölni kéne, így pl. aki annyira nem ismeri ezeket a jelzéseket (vagy néha egyesek direkt lehagyják), azok is mindig az aktuális legjobb minőségűt tudják letölteni.

Link to comment
Share on other sites

Tisztába 'kell jönni' vele... Ha valaki veszi pl. a fáradtságot, h. rohadt kicsi nettel feltöltse sok óra munkájával, akkor alapvető szerintem h. megtiszteljük azzal, h. lehet nem csak pár percig van kint a témája... S a rengeteg féle minőség között sokszor csak a szubjektív-látásmód dönt az egyik, ill. a másik mellett.

Link to comment
Share on other sites

Logikus gondolkodásra vall ha már fenn van és létezik DVD minőség a kicsi nettel feltölti és sok óra munkájának gyümölcsét megosztja másokkal és a cam, aztán ts vagy r5 minőséget töltik ezerrel.

S ezek mind külön témakörben 5-10 hsz-l tuti gyors fórum....

Akárhogy nézem a mennyiség számít akkor

S valahol balunak igaza van..

Link to comment
Share on other sites

Most már kénytelen vagyok szólni, hogy ne felesleges dolgokon törjétek a fejeteket... :)

 

A filmes letöltési témában mozis minőségű film csak addig maradhat, míg meg nem jelenik a dvd-rip-es verzió...onnantól az összes dvd-rip-nél gyengébb minőségű képpel rendelkező film, téma törlésre kerül. Nem ideiglenesen, - tehát nem valamelyik másik admin témába áthelyezve - hanem véglegesen.

A fentebb említett Avatar-ból sincs mozis verzió a fórumon...

Ha találtok olyan kamerás filmet, amiből már van jobb minőség, kérlek jelezzétek, ne szaporítsa a témák számát feleslegesen...

Köszönöm előre is...

Link to comment
Share on other sites

Mondjuk egy IPB.Southbox abban is az Inferno chat, hogy ne külsős chat legyen és a tagok tudjanak beszélni oldalon.

 

Skinek:

 

Tudom, hogy mindenkinek saját favorit skine van de kéne egy szavazást csinálni, hogy melyik skint nem használják a legtöbben és azt törölni, mert sokat foglal a szerveren vagyis a gyorsaságban fog.

 

Én ennyit csinálnék vele vagyis ez az 5letem. :)

Link to comment
Share on other sites

Ezt Te sem gondoltad komolyan... :) Oldalak zengenek arról, hogy milyen problémákkal küszködik a fórummotor és hiába folynak a háttérmunkálatok, gyakorlatilag nem sokat érnek, Te meg jössz a Shoutbox-szal vagy a beágyazott chat-tel.. Van az oldalnak hivatalos csatornája, színvonalasabban működik, mintha itt lenne a fórummotorban. Másodsorban egy skin körülbelül 5Mb helyet foglal a szerveren, gyorsaságban pedig igen csekély mértékben fog, mondhatni érezni nem lehet.

Link to comment
Share on other sites

Ide perpillanat nem ötletekre van szükség, mindinkább támogatókra. Az ötleteket átgondoljuk, és ami ezekből szóba jöhet a fórum tematikájának érdekében azt megvalósítjuk! Még egyszer hangsúlyozom, most inkább támogatókra van szükség. Támogatók nélkül csak tili-toli a fórumon végzett munka!

http://www.pirateclub.hu/index.php?showtopic=6137323

Link to comment
Share on other sites

1./Na végre, egy ilyen választ szerettem volna.

A támogatás meg nem tudom,hogy hogyan működik.Valaki küldje el pü-ben ennek a menetét.

 

2./A chatről meg annyit, hogy az itteni csevegő csatorna kemény 21 regisztrált tagot számlál.De nem biztos, hogy jól számoltam.Lehet,hogy 22 ez a szám. :D

Ezért megéri üzemeltetni?Ahányszor beléptem senki nem volt fent.Azért ez így nem okés.Szerintem...

Link to comment
Share on other sites

http://www.pirateclub.hu/index.php?showtopic=6035521

http://www.pirateclub.hu/index.php?showtopic=5986765

 

http://www.pirateclub.hu/index.php?showtopic=6103077

 

A holdfény című sorozatot "csak" hárman töltötték fel,tehát a sorozat feltöltését kérő topicot lehetne törölni.

A másik pedig az,hogy olyan topicokat,ahol kért valaki valamit mondjuk 2 vagy 3 éve,és még senki nem válaszolt rá,valószínű,hogy senki nem is fog,tehát az ilyen topikokat is lehetne törölni.

Meg nem csak az Avatar című filmnek van nyitva nagyon sok topic, hanem több filmnek is.

Olyannal is találkozok nagyon sokszor,hogy egy felhasználó ugyanannak a filmek amit feltöltött, két témát is nyitott. Lásd: Hibák,észrevételek bejelentése topicba írt hozzászólásom.

(A két topicban lévő film adatai semmiben sem különböznek)

Ha ezen topicok számát legalább felére csökkentenénk,már az is jó lenne több szempontból is.

Nem lenne olyan sok halott link,mert a felhasználók rákényszerülnének hogy abból a topicból töltsenek le,ahonnal már több százan töltöttek és így kevesebb lenne a halott linkek száma is.

Link to comment
Share on other sites

Az általad kifogásolt témák ügyében a témanyitó ma 13:08-kor az alábbi levelet írta:

 

üdv

 

a mielőtt szerettél című film felkerült 30szor egymás után szerverhiba miatt!

Lészi ne bannolj miatta, nem tudtam hogy az adatbázishiba közbe is bepostolja a rendszer

Én nemtudom kitörölni őket, légyszi tedd meg!

 

Köszönöm

 

Mongi

 

A témák természetesen törlésre kerültek...

 

A konkrét témákban csak a 'Jelent' gombot kell nyomnod és az általad jelzett hibák máris orvoslásra kerülnek, minden nap!!...tehát amennyi problémás linket jelzel, én annyit javítok még aznap...

Pontosan meg tudom mondani, Te mennyi hibás témát jelentettél...utoljára május 20-án 21:38-kor - másfél hónapja - egy halott linkes témát. Előtte egy hónapig szintén semmi...régebbre nem mentem vissza, ha nem haragszol...

 

Veled ellentétben vannak, akik napi! több tucat halott linkes vagy egyéb problémás témát jeleznek - csak a legtöbbet dolgozók... Bessas, Szergej77, tankcsapda8913, Tomikaa19...

 

Tehát én csak azt kérem Tőletek, ha bármilyen témával, akármilyen gondotok van, csak a 'Jelent' gombot nyomjátok meg és akkor biztos a tudomásomra kerül a gond és rögtön javítani is tudom, mindig, még aznap!!...egyszerűbb és gyorsabb, mint más fórumrészekbe írogatni...

Előre is köszönöm...

Link to comment
Share on other sites

A filmes letöltési témában mozis minőségű film csak addig maradhat, míg meg nem jelenik a dvd-rip-es verzió...onnantól az összes dvd-rip-nél gyengébb minőségű képpel rendelkező film, téma törlésre kerül. Nem ideiglenesen, - tehát nem valamelyik másik admin témába áthelyezve - hanem véglegesen.

 

Ugyanmár, ugyanmár....

Ne áltassunk itt senkit...

Írd már be légyszives a keresőbe hogy : Derült égből fasírt

Nem egy olyan topicot találsz majd, ami kamerás verzió, holott a DVD minőség már rég kijött.

Vagy ha nem kamerás, akkor mozis a hang.

Most én kérem hogy ne bannolj ezért a hozzászólásomért. :(

 

 

Link to comment
Share on other sites

Most ki áltat kit??

44 témából találtál egyet, ami kamerás...látod ez nagyszerű, ezt kértem, ha már beszélsz v.miről, akkor tegyél is v.mit.

Ha meg értetted is volna amit olvastál, meg amit idéztél is...

".onnantól az összes dvd-rip-nél gyengébb minőségű képpel rendelkező film, téma törlésre kerül."

...akkor láthatnád, érthetnéd, hggy a mozis hangú dvd-rip-ek maradnak...mivel értelemszerűen azok jelennek meg először jó minőségben...

Persze ha jelented ezentúl ezeket, természetesen azonnal törölni fogom őket is...adott a feladat, most már részt vehetsz a fórum jobbá tételében és nem mondhatja Rád senki ezentúl, - én sem - hogy csak a szádat jártatod, de nem csinálsz semmit... ::)

Link to comment
Share on other sites

Nekem is hozzá kell szólnom mert kezd pár dologból elegem lenni.Már küldtem az adminnak is egy levelet ami nem épp pozitív hangvételű.De ismertek már, ami a szívemen az a számon.

 

Az, hogy vannak napok amikor nem elérhető az oldal az oké mert tudjuk, hogy a szerver már nem új darab.De az, hogy mi felhasználók a kimaradás okairól sem facebookon sem twitteren nem tudunk meg semmit se az már kicsit gáz.Épp most töltöttem fel valamit amit ki akartam tenni de nem lehetett a driver error miatt.Írjátok meg konkrétan, hogy pl.: "Az oldal reggel 8-tól este 8-ig nem lesz jó." Csak ennyi.

Ezt a hiányosságot pótoljátok mert ez nem lesz így jó!

 

Üdv.: Krass

Link to comment
Share on other sites

Én hiányolom a szervergép támogatások átlátható vezetését. Elméletileg ugyebár van erre egy téma (az itt linkelt szerverbővítések topic is erősen hivatkozik rá), de ez 2009 májusa óta egyetlen egyetlen új összeget nem látott... Emlékszek a régi szép időkre, amikor a pirateclub eltűnt (mindenhonnan kitették a szűrét azt hiszem a túl nagy látogatottság miatt), a fórum csökkentett móddal működött, de mégis egyként mozdult meg mindenki a szeretett fórumért (jóval kevesebben voltunk pedig még akkoriban) s a befizetéseknek köszönhetően 'pillanatok alatt' helyreállt a rend, s beindult az új szerver... Régi szép idők, nosztalgia? Valahogy, valamiképp, valamiért bizonyos tendenciák megváltoztak. Ezt őszintén sajnálom. Pedig sokan szállnak ki a 'partiból' - a legaktívabb fórumozókat, feltöltőket, hasznos tagokat érinti ez elsőképp - használhatatlan sebesség miatt, ami szomorú. Így lehet sajnálni, h. nem élnek a csevegő topicok, halódik' a közösségi élet a fórumon - de szerintem ennek oka is legfőképp a sebességben keresendő... szemléltetés végett: Addig amég 2 évvel ezelőtt 40-60 sokaknak elérhetetlen anyagot tartalmazó válogatott témát létrehoztam (keresésekkel együtt, hogy feltette-e már valaki), ma ugyanezen időtartalom alatt még annak is örülök, ha pár témát egyáltalán meg tudok nyitni.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...