Jump to content
PirateClub.hu

Robogó és gyorsasági tuningolása!


motorka
 Share

Recommended Posts

  • Replies 694
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hehe :D

majdnem minden varrással foglalkozó helyen...

pl:

varroda(nahát :lol: )

cipész-ek....

bőrdíszműves-ek...

vagy neten :P

 

nekem van :P

milyen kell?

70/50ccm???

50-es van tiptop, de lehet nem adom el...

mennyit ér neked?

 

meg van egy 70-es is, az van a mocin :)

de ha lecserélem az 50-esre, akkor biznisztéma a 70-es is...

Link to comment
Share on other sites

Akkor szokott csörögni hogyha már kotyog a hajtókar vagy a dugattyú a hengerben, ilyenkor megoldás ha veszel túlméretes dugót és ahhoz felfúratod. Vagy olyanra is mondják hogy csörömpöl, amikor a gyújtás rosszul van beállítva és túl hamar ad szikrát, mert olyankor nem a felső holtpontról löki vissza a dugót, hanem még amikor jön felfelé.

Tudtommal automataszivatót külön nem lehet csak így berakni, de lehet hogy tévedek...

Link to comment
Share on other sites

csöröghet picit még vario miatt is...

meg talán kuplung is csöröghet de nem bizt...

főtengelycsapágy...

de legjobb ha szerelő megnézi, azt ha normális nem akar mindent cserélni benne :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Sziasztok papák! :rolleyes:

Nekem lenne pár kérdésem.Szal van egy Kymco agility 50 -em (50ccm) és 55-60-at megy, de úgy h elvileg ki van véve belőle a folytás.(Azért mégegyszer visszaviszem szervízbe,ne sztem a variátorszíjat nem cserélték kisebbre,csak fuvókát cseréltek).És az lenne a kérdésem, hogy ha egy gyári 70ccm-es szettet rakok bele(kb 30 ropi) akk mennyit fog menni, illetve mennyivel fog kb megnőni a fogyasztása? Sztetek megéri 30 ropiért? Előre is köszi!

 

Ne felejtsétek: Száguldunk és Félünk (Magyar Yard powaa ;) )

Link to comment
Share on other sites

cső! szal ha veszel egy 70es cuccot akkor a fogyasztás kb 1/3 szorosára fog nőni, de a végsebesség is nő; olyan 75- jobb esetben 80ra. hát én nemtom 30 papírt sokallok érte, de ez 1 robogó, én simsont magam fúrok fel ha kell te tudod, de én akkor sport légszűrőt meg kipufogót vennék inkább az lenne 40be és megfutraatnám vmi hawerral 70esre tetod a fogyi az nő a végsebesség is szal ez a lényeg 90et már biztos h nem fogja vinni esetleg lejtőn lefele, de akkkor meg már túlhajtod:S

Link to comment
Share on other sites

helló

én nem válaszolok mert meg tették már helyettem

de azért mégis : D:D sztem 1 leo zx sport kipszi meg 1 malossi levegő szűrű esetleg 17,5 dellortó karbi és ha szépen be van állitva 100 körül kéne mennie, nekem a mostani malaguti jó ideig gyári volt most megy 105öt a karbi normálisan beállitva , folytás gyárilag nincs a kipájba de már olyan mind1 h. van e benne vagy sincs :D , levegő szűrő megpiszkálva, kisebb varióók..most kap új főtengelyt meg 1 Top Trophy hengert kb 9-11 lóerőő aztán uccu neki , a megyét már bejártam vele. megbizok benne .

a Régim a Fekete a kerekezős annak állandóan volt vmi baja.. ált a teleszkóppal mert szét kerekeztem :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

a gép:

 

http://kepfeltoltes.pirateclub.hu/pics/IMG_0023.jpg

 

http://kepfeltoltes.pirateclub.hu/pics/20070924192409moci.jpg

 

50-es a picike. van rajt egy sportkipuff és még jön hozzá egy malossi tuning varriátor szett. és egy kis optikai tuning

 

70-esre nem akarom megcsinálni mert ez igy jó nekem. meg ha meg akarnám csinálni akkor mindent midrace-race tuningra cserélném ami minimum 200 rugó... arra meg nincs keret...

Link to comment
Share on other sites

sziasztok!

de rég volta, erre...

 

aerox001 jól néz ki a mocid :)

tetszik a sport kipuf rajta :)

 

 

itt a jog-om nekem is :

(de még nincs késsz)

http://kepfeltoltes.hu/view/070928/Image_270__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/070928/Image_265__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/070928/Image_163__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/070928/Image_160__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/070928/Image_152__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/070928/Image_099__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

törötten vettem, az elején volt lezuzva, kijavítottam, azt jött a teljes festés(elemek+blokk+tükrök+felni+csomagtartó+órában a mutatók :D ), rácsozás, alu lépő,

oldalindexek,krómberugókar,szőrme bukótartó, ledes indexvisszajelzés az óra mellett,

felnifestés, a matricákat most csinálom hozzá,egyedi sárhányó ami még a képeken nincs rajta asszem,

egyedi csomagtartó. 70-es alu henger sport kuplung, kevlár szíj.....

nyár elején vettem 3honap munkája :)

 

érdekel a véleményetek,mert sok hasznos ötletet kaptam már a mocihoz :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

toltottkaposzta!

először is balu1977-nek igaza van! amíg nem konyítasz semmit a motorokhoz addig ne vegyél motort! ugyanis eléggé szeretik átbvágni a kereskedők az embereket! Először is mit akarsz? robogót, váltós motort,nagy motort???? mert feltettél 1 költői kérdést:mennyibe kerül 1 jó motor? na erre ember legyen a talpán aki válaszol erre! írj a fórumra és meglátom segíthetek-e

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja igaza van motoros tapasztalataim hogy sokan átszeretnek csapni olyan embereket akik nem igazán értenek vagy semmit se tudnak a motrok állapotáról!Csakhogy az a illető megnézzi megtetszik neki jól megy meg minden megveszi!!Ne igy tegye senki, átkell vizsgálni az egész motrot meg utána kell érdeklődni mennyiért lehet olyat kapni és ha jó motorikusan, optikailag és az összege is reális ár akkor nyugodtan vedt meg!!

 

Amugy nekem lesz egy Suzuki Sepia meg egy SIMSON S51N tipusú motorok mivel kocsi jogsira megyek és ezeket nem használjuk ott a többi!!!

Link to comment
Share on other sites

Én most vettem meg kábé 1 hónapja a motorom. 50-es Aerox, Rossi Replica sportkipuffal, nagyon szép hangja van, és ahhoz képest hogy gyári tudja a 80-at(menne többet is csak ugye a légellenállás:) ) Gyönyörű gyári állapotban vettem meg, pár apró karc van rajta, de ez engem nem érdekel. 4000 km-rel vettem elég jó áron. Az egyszer biztos: TÉLEN KELL MOTORT VENNI!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Hát én mindig cserélgettem a robogókat, most jelenleg egy suzuki katana van elég gyenge még meg majd hamarosan adom is el, meg van egy simson csak olyan kroszra :D ja meg van egy jó kis öreg robogó suzuki sepia

Ja tényleg valaki az utobbira nem tud szerezni első helyzetjelző világitást mert pár darab hiányzik róla, és boltokba már nem árulnak hozzá olyan őreg (98-as)!!!Aki tud vagy van neki annak jelképes összeget adok érte!!

Link to comment
Share on other sites

A szinyó menő gép! a tesómnak volt egy (sárga 4 sebességes) de abba akkora kompresszió volt h. lazán elszálhattál tőle. én amikor először mentem vele véletlen eltoltam a kuplungot, és kugrott alólam:) igaz balfék voltam még akkor. aztán a simsont sikerült a báttyámnak eladnia 80 ezer forintért! tavaly szeptemberben aztán vett egy aeroxot:D, most már full 70es a gép, igaz a varióban a görgők elvannak kopva rendesen, és így nincs benne akkora erő, de így is nagyon húz. naggyon faja gép!!!

Link to comment
Share on other sites

Vegyél bele görgöt csak 2500 ft malossi :D

Amugy az Aeroxról tegyél már fel képeket (nem azért mert nem tom hogy nézz ki xD) mert most énis azon gondolkozok hogy veszek őrőkre egy aeroxot amit fullra feltuningolok és nem adom el!!De lehet SR lesz belőle a 2007 es nagyon tetszik :D

Link to comment
Share on other sites

jaja! az lesz. csak előtte leméreti a görgőit vmi ismerősével, mert nem tudja h mekkorák voltakk benne.

naa itt van két kép az enyémről(bocs h. így linkeltem be de valamiért ha képként akarom beszúrni a HSZ-be akkor azt írja ki h a kép nem található):

Aerox_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nokia6230003_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

ez pedig a báttyámé

soma01_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

 

itt kicsit meg volt kopasztva szegény, mert hengert kellett cserélnie, mert elszállt(ki tudja miért) a tűgörgőlye, és beleszabadult a hengerbe, ahol mindent szépen rendbe rakott. de most már megcsinálta:

Soma02_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

am ful 70re akarsz feltolni egy aeroxot?

 

Nahh, mégis jók a képek...:) ennek örülök

és te mien aeroxot akarsz venni???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...