Jump to content
PirateClub.hu

Robogó és gyorsasági tuningolása!


motorka
 Share

Recommended Posts

  • Replies 694
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dehogy kerekezek vele...nem is áll kerék, hisz teljesen gyári gép...meg nem akarom szétkúrni, vagy eldobni..ha nagyobb gépem lenne tolnám :D

 

Laci ne költs robogóra, ha endúró is szóba jöhet :D sokkal jobban megéri...pláne, hogy peugeot a robesz...

 

na vettem bukót, nagyon faja cucc, minden kira rajta, nagyon megérte :);)

itt egy kép róla:

 

zf_9_planet_mc1.jpg

 

 

warnboy, runner blokk? ammeg minek neked? :D

Link to comment
Share on other sites

mert ez régi álmom volt, és ennyire futotta. endurót jót meg alig találni, igaz nekem a supermotok jönnek be nagyon. azok meg rohadt ritka példányok...legyen jó, fiatal, ne legyen össze...... kívül-bellül, legyen márkája, menjen is, ja és megtudjam fizetni...nehéz lett volna ilyet találni. no meg az Aerox régi álmom, nagyon ragaszkodok hozzá...

 

a bukó 28 volt postaköltésggel eggyütt...

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Az ütős hangszer lessz :D:D:D

Egy malaguti 50-es vázba a 180-as blokk XD

Most komolyan mondom, hogy ha ezt megcsinálod, akkor le a kalappal előtted barátom! :)

a harmadik gyorsulás után más formája lesz az egész váznak :D

A simsonomon, a 70-es henger, elnyírta az első és hátsófogaskerekeket,

megtekerte a hátsó villát, és a láncban hetente kellett újraütni a szemeket, hogy ne essenek széjjel :D

 

Hát akkor képzeldd el a 180-as blokkot abba a pálcikavázban!

De te tudod! ilyen kis poénnak jó lenne megcsinálni ;)

 

Nem tántorítalak el tőle! Sőt, próba szerencse!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Én már láttam yamaha bws be belepasziroztak egy runner 180 as blokkját, és nagyon faja volt, ez volt a leggyorsabb bws :D

Csak nagyon hamar tönkre tette a vázakat, elsőnek teleszkop tőrések, majd váztörés, utána meg darabokra hullott a motor, mehetett a váz a kukába pfffff

Amugy egy kis gázadásra nagy baromi hangja volt, meg könnyen egykerékre állt még 80 nál is !!!

A blokk nagyon megvolt erősitve és annak semmi baja se lett, de a váznak igen xDxDxDxD

Link to comment
Share on other sites

nekem ilyen motorom van

 

Üdv itt SzÖcSkE!

Nahh ilyen stílusú motorost még nem láttam itt :)

Jól néz ki a motorod! Majd rakhatnál több képeket róla, lámpa hátsókerék blokk ilyenek!

Sok sikert a 70-es hengerhez ;)

 

Hát azt a bukót még faterom vette vagy 5éve 10ezerért.

Azt,hogy értetted hogy mien formátumu? :D

A formátummal arra gondolt,

hogy szkafander, tolyáshély :D (kiskőrösi), fület védő áll nélküli, vagy csak ilyen tökfödő :P

 

Leo mi van a matricázásoddal? lemondtál róla? vagy mi???

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Vazeeg kellene ilyen fordulatszámszabályozó a mociba, mert mikor driftelek, mindig fullon pörgetem :S

és az nem használ nagyon! murvában meg nem kell full-ra mennie ;)

Esett az eső olyat nyomattunk spar-parkolóban mint az állat :D

Link to comment
Share on other sites

nekem ilyen motorom van, Aprilia RS50, nem sok tuning van benne, 70-es Athena henger, LeoVinci kipufogó rendszer, és így mentem vele, 105km/h-t :D na, de majd kap egy nagyobb karbit, akkor már jobban fog menni ;)

 

Elég jól néz ki Szöcske! Mennyi idős gép? És mien kipud van? Télleg dobhatnál még képet :)

 

 

---

Hát azt a bukót még faterom vette vagy 5éve 10ezerért.

Azt,hogy értetted hogy mien formátumu? :D

 

Hát hogy zárt, nyitott, felnyitható, kutyatálXD :D:lol: , vagy cross...de akkor már látom, szkafis....

 

---

belemegy a blokk láttam már olaszba is ..csak most barmoljam szét a vázam ? ! egykismarhaság miatt..áhh... jó lesz ez:D úgylátszik bevált a henger.. kocsióraszerint ez megy 115öt , és még nincs felreszelve se.. erősebb mint az airsalom volt..

 

Így is jó a malád warnboy, nem kell elrontani holmi runnerrel :P:D

 

---

Leo mi van a matricázásoddal? lemondtál róla? vagy mi???

 

Hali Pjotr! :)

még mindig érdekel a dolog, de seholsem találok visszaverős matricát :(

 

---

Hát akkor szkafander van!Ma elromlott a viznek a hőmérsékletét mérő vacakja vami gomba vagy mi :P.Az hol van a motorkasztniába?És emnnyibe kerül egy?

 

Hát úgy érzem Laci, ez megint felesleges kérdés volt...1. 6500 Ft-ba kerül, ergo gondolom nem veszed meg; 2. A Nitro-k tipikus problémája, hogy elhagyja magát ez a jeladó. véleményem szerint nem érdemes kicserélni, egy idő multán úgy is megint behány...

 

Link to comment
Share on other sites

A linkett kösz!

De ma este észrevettem mikor leállítottam a motort bugyborékolt vmi és villogot az index közbe és vmi füstölt vagy gőzöl a kormánynál.Most akkkor a víz főtt fel vagy vmi más baja van?De a jeladó is roszlehet mert mikor reggel ráadom a gyujtást 110-fokot mutat a kijelző!

 

Link to comment
Share on other sites

Laci!

ne haragudj, de mostmár teljesen világossá vált előttem, miért is 80 rugó volt a géped...hallod, ha "valami" gőzölög a motorod elejében, akkor az kérem a hűtővízed lesz. és ha keményen gőzöl a cucc, akkor valószínűsíthető egy aranyos hengerfej-tömítés is...Sőt!!! vízpumpa,termosztát, esetleg víztartály, merthogy előfordulhat az is, hogy a tartály kupaklya nem zár rendesen, így nincs zárva a rendszer. és az gáz! szóval szerintem míg utána nem jársz, mi is van pontosan, tartsd szépen garázsban....én ezt tenném....

ha 110°C-t mutat a kijelző, akkor ott már gond van!! ha akkor írja ki ezt, amikor ráhúzod a gyújtást, és a motor még hideg, és nem jár, akkor jeladó hiba.

Link to comment
Share on other sites

Hát csak este látszott a gőz!És mikor Reggel ráadom a gyujtást akkor is 110-fokot mutat!Ez a jelenség 2 napja jött elő mikor apám 100-al ment vele.Mondta,hogy haza fele egyszer leált alatta.És azóta alap járatom se nagyon van.Ma délután kb 20-dik rugásra ha beindult.

Honnan tudsz te ennyit a motorokrol mikor neked is csak egy alap roxod van?

Link to comment
Share on other sites

attól függetlenül, hogy egy alap motorja van tudhat egyet s mást ;)

Amúgy csak óvatosan akkor azzal a motorral, ha a vízhűtés sz@raxik ...

Nehogy besüljön, mert akkor tényleg fogsz vagy 100-120.000,- nál tartani :)

azt akkor egyből nem 80.000,- a moci!

Én is azt mondom, mint leo, egyszerű a dolog, ne hajtsad a kicsikét ;)

Szerintem lehet vele menni, csak ne 2 óra erőteljes terheléssel ;)

 

Meg nézdd meg, hogy meddig van vízzel majd!

mert 2 dl az nem hűt sokat :D

 

leo majd valahogy megoldjuk ám a fényvisszaverős matricát ;)

Ha elég egy a4-es méret, akkor elküldöm postán ;)

Csak nem tudom, hogy hajtsam félbe vagy negyedbe...

De van mondjuk a4-es boríték is asszem...

 

 

Ez most jutott eszembe:

12v-os rendszerekről beszélünk manapság ugye? (robogó)

nekem turbo-s nincs gondom a vízzel, de ha más nem ,

akkor lehetne ilyen kis 12cm-es ventit venni 2 db-ot a hűtő elé ;)

Számítógépboltba kb 1200,-ból megvan, felfogatni, kapcsoló neki, azt késsz :D

 

Vélemények?

Link to comment
Share on other sites

Ma vagy holnap szétszedjük és kimossuk a hűtőt mert valszeg nincs cirkuláció.Mert a hűtő hideg a vízpumpánál meg meleg.

Pjotr666!

Az nem rosz ötlet.Mondjuk csak annak lenne szükséges aki városban lakik,de annak se feltétlenül.

 

Megnéztük a hűtőt hát melegszik de a vizet nyomja kifelé mikor teli van a tartály a minimumnál pedig csak butyborékol.Szal lehet a kupak lehet a baja mert nem zár le teljesen.De még nem szereltem vissza az elejét mert még kicsit tesztelgetni kell. :(

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

/1.

attól függetlenül, hogy egy alap motorja van tudhat egyet s mást ;)

Amúgy csak óvatosan akkor azzal a motorral, ha a vízhűtés sz@raxik ...

Nehogy besüljön, mert akkor tényleg fogsz vagy 100-120.000,- nál tartani :)

azt akkor egyből nem 80.000,- a moci!

Én is azt mondom, mint leo, egyszerű a dolog, ne hajtsad a kicsikét ;)

Szerintem lehet vele menni, csak ne 2 óra erőteljes terheléssel ;)

 

Meg nézdd meg, hogy meddig van vízzel majd!

mert 2 dl az nem hűt sokat :D

 

 

-->Egyetértek! :)Egyetértek! :)

 

/2.

leo majd valahogy megoldjuk ám a fényvisszaverős matricát ;)

Ha elég egy a4-es méret, akkor elküldöm postán ;)

Csak nem tudom, hogy hajtsam félbe vagy negyedbe...

De van mondjuk a4-es boríték is asszem...

 

 

-->Köszönöm, valamelyik nap átnézek a szomszéd város dekorboltjába, aztán meglássuk :)

 

/3.

Ez most jutott eszembe:

12v-os rendszerekről beszélünk manapság ugye? (robogó)

nekem turbo-s nincs gondom a vízzel, de ha más nem ,

akkor lehetne ilyen kis 12cm-es ventit venni 2 db-ot a hűtő elé ;)

Számítógépboltba kb 1200,-ból megvan, felfogatni, kapcsoló neki, azt késsz :D

 

Vélemények?

 

 

-->Ez jó ötltet :) egyik ismerősöm 1000es SV-jén is van kettő ilyen, igaz az biztosan gyári cucc...viszont elgondolkodtató, már én is fontolgattam egy ien felszerelését :)

Baró lehet, mert ha hajtod mondjuk egy órát, leállítod, és szegény ott helyben még főzi magát 2 órán át, míg le nem hűl...viszont egy ventivel lehűtené 10 perc alatt...nem rossz, nem rossz! Tedd csak fel, aztán írd le tapasztalataid ;):D

 

Laci, akkor lehetséges, hogy lyukas vhol a tartály...vagy, elvan repedve a kupakja. én a helyetekbe benéznék ahhoz a hengerhez, mert amit leírtál, nem túl aranyos...én még mindig azt mondom, hogy ien állapotban ne használd...befog sülni. mennyi víz van a tartályban? ezenkívül lehet vízpumpa gondja is!

 

Hogy hogyan értek a motorokhoz? mondjuk úgy, hogy akinek motorja van, az értsen hozzá...legyen az aerox, malaguti, akármilyen supermoto, gyorsasági...gyakran bütykölgetem, meg az évek alatt ragadt rám egy s más. De nem muszáj hinni nekem, nyugodtan lehet vinni szervízbe, ott majd kiokosítanak...csak a zsebed legyen vastag...

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...