Jump to content
PirateClub.hu

Horror filmek


KKevin
 Share

Recommended Posts

szerintem egyértelmű, hogy mik a jó horror filmek...Hitchcock filmek..pl madarak, 39 lépcsőfok...stb ezeknek a hangulata iszonyatosan jó. Az újabbakban olyan igazán félelmetessel nem találkoztam...:S és ami kiverte a biztosítékot. A Köd című "horrorfilm remake"... az iszonyatosan sz*r lett:S

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

A Cannibal Holocaustot anyám egy ismerősétől kaptam, mert hallotta, hogy odáig vagyok a horrorokért, és ezt ajánlotta, hogy ezen összeszarom majd magam... nos fél óra múlva a WC-n kötöttem ki, nemhogy nem féltem, hányingerem támadt attól!! Nálam a Fűrész filmek, az Azonosság, Holló 3 és amit a hétvégén néztem a barátommal, A rettegés háza, az már valóban ütős, a barátom is ugrott olyanokat ijedtében... :D pedig a Rontás című japán horrort végig röhögte...:D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Én (is) a Rémálom az Elm utcában sorozattal kezdtem, még régen. Először a 7. részét néztem meg, mivel azt találtam a neten. Ezután nagy keresésbe kezdtem, majd megnéztem az összeset sorba. Nagyon tetszett Freddy, mint horroralak. És igen, kisebb korában az embernek ez egy ijesztős film.

A fűrész részeket ugye felesleges megemlítenem, hiszen mindenki tudja miről van szó. Nagy alkotások.

A legnagyobb kedvencem a Hellraiser sorozat. Számomra nagyon tetszetős, 'démonos' film. Ez valahogy kitűnik a többi horrorfilm közül. Ha valaki rászánja magát, hogy meglesi a filmet, az mindenképp az első résszel kezdje. Ha az tetszik, garantáltan végignézi a másik 7-et is.

Az őrület torkában c. film is tetszett. Szeretem azokat a filmeket, ahol a valóság és a fikció 'keveredik', ahol nehéz eldönteni, hogy most melyiket is játjuk. Mint horror nem nagy alkotás, de az előző szempont szerint nálam mindenképp nyerő.

Továbbá felsorolásszerűen még néhány film: Visszatérés a Kísértet-hegyre, Ezt éld túl, Fogorvos, Végső állomás 1-3, Kórház a pokolban (Sublime), Pihenő a pokolban (Rest stop), Sziklák szeme 1-2, The Hitcher, Menekülj! (See no evil), stb stb stb stb. Ezek közt vannak nagyon jó filmek.

Nekem a péntek 13 és a halloween sorozatok nem jöttek be. Igaz a Myers-ből csak egyet láttam, a 2. részt, de nem volt kedvem a többit is megnézni ezután. A péntek 13-ból több részt is láttam, hát volt olyan, ami nézhető volt, meg olyan is, ahol majdnem bealudtam...

 

És a végére... Olvasván a topicot, egyeseknek nem jönnek be az "undorító" horrorok, mint pl. a fűrész, a motel. Pedig az illető szereti a horrorfilmeket, csak az ijesztőseket. Nos ezt egyénje válogatja, hogy ki milyen filmet szeret, a horroron/thrilleren/pszichon belül. Csak annyi, hogy azok nem undorító filmek, hanem nagy alkotások. Legalábbis a fűrész. A motel egyszer nézhető szerintem, vannak nála jobbak is. Tehát csak annyi, hogy pl. a fűrész kiváló thriller/pszicho/horrorfilm, vagy amit akarsz. Bár inkább pszichothriller igen, ahogy valamelyik felhasználó írta. Horrorhoz nem igazán sorolnám. És nem undorító, csak annyi, hogy nem szereted a horrorfilmeket (kivételesen most soroljuk ide), mert ez is beletartozik. Az "ijesztős", "félős" dolgok csak egy alkategória, ez alapján nem lehet elmondani, hogy szereted a horrort, mert abba beletartozik a vér, a gyilkolászás. Bár mostanában én is az ijedezősökhöz hajlok, régebben a minél több vér volt a nyerő. Persze a legjobb az, ha van benne félelemkeltés, vér, és normális történet. Csak az a gond, hogy nehezen ilyedek meg, nem lehet egy horrorfilmmel félelmet kelteni bennem, legalábbis nem nagyon. Bár ez nem jellemző régebbre, mert anno néhány filmtől én is ledermedtem 1 óráig.

Link to comment
Share on other sites

Szeretem a horrorokat,bár nem vagyok horrormániás,akkor inkább thrillerek

 

Kedvencek: Fűrész( inkább pszichothrillernek tartom) 1-2-3,Stephen Kinges horrorok.

A többi is jó film,de nem kedvencek( Sikoly,Péntek 13,Freddy Kruegerek stb.)

 

Általánosságba mondhatom hogy a Fűrészt mindenki szereti :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Én személy szerint nem szeretem a horror filmeket...

Igazából azért nem mert olyan tipusú vagyok aki negyon beleéli magát a filmekbe...(rettentően tudok nevetni egy apró poénon is, de mocskosul félek és megijedek a rémisztő dolgoknál)

 

Pluszban azért megjegyezném, hogy a horrorokon felnőtt barátnőimmel ellentétben egyáltalán nem félek a sötét utcákon...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Sok horror van amit szeretek.Klasszikusok közül:Texasi láncfűrészes mészárlás,Halloween, Cannibal Holocaust(nem csak a mészárlást kéne észre venni benne hanem a mondanivalót is...mellesleg valóban megdöbbentő és gusztustalan is).Apropó vérengzés.mostaniak közül a már sokat említett Fűrész sorozat jó,vagy aki vért akar annak ajánlom a Magasfeszültséget.Kedvelem az ázsiai horrorokat is, igaz egy kaptafára épülnek de én bírom őket.Szóval erről lehetne még eszmecserét folytatni.

Link to comment
Share on other sites

Leatherface22 ha durva filmet akarsz nézd meg az Impresszumot.Még 2 éve hozta egy haverom és azt kell mondjam ,hogy ütött.Vagy ott van a Halál 1000 arca aminek a 70% igazi archív felvétel, számomra az is tanulságos de egyben brutális volt.Az első része jó, a többi hatásvadász maszlag...

Link to comment
Share on other sites

Igazából én sem tudnék nagy kedvencet mondani...esetleg a 28 nappal később!Nem túl parás, nem túl véres, de a hangulat überelhetetlen!De rengeteg van amit még meg lehetne említeni!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Rám kiskoromban a kedvencek temetője 1 és a Stephen King:Az (It) volt nagy hatással.... leginkább hihetetlen sok villanykapcsolással hihetetlen időpontokban is :D Az a bohóc... áhhh... :D Aztán ami még nagyon megfogott az az Alfred Hitchcock: Szédülés (vertigo). Ahhoz képest mikori szerintem még mindig ütős. :) aztán a cannibal holocaustot még ki kell emelnem bár nem feltétlenül azért mert annyira jó film :D talán még az öngyilkosok klubja volt nálam hasonló film (nem azt jelenti hogy jó :D). Fűrészből csakis az 1... Hetedik... Bár ezek akkor nem horrorok... :D aztán ami még nagyon nagyon bejött az a haláli hullák hajnala, bár ez horror paródia. Most pedig majd Inside, Martyrs, Ils, Frontier(s)... Úgy hallottam mostanában a francia horrorok ütnek... Lássuk! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Sziasztok!!!...

Először is kezdeném azzal hogy ha igazán jó horror fílmet akartok nézni akkor az a választás a 70-90-es évek közöttire essen!

Hogy miért?:Mert ezekben az időkben forgatták a legvérfagyasztóbb horrorokat,a maiak már esti mesék!

De volt egy Igazi kőkemény betojatós Spanyol horror film aminek ez volt a címe:VAK RÉMÜLET.

Hááát én mondom nektek ha valaki meg tudja szerezni az ne hagyja ki mert egy igazi nagy középkori kolostorról és a benne élő középkori lovagokról szól akik időközönként feltámadnak és olyankor kezdődik a vérengzés!Ha megtudjátok szerkálni légyszi tegye fel valaki mert sajna nekem nincs meg ami megvolt az is vhs-es volt de évekkel ezelőtt egy haverom elkérte de azóta is leshetek utána!

De tényleg ezt a filmet ne hagyjátok ki "garantálom megfogjátok gondolni mikor maradtok még egyszer éjszaka egy elhagyatott vidéken távol mindentől"!!!...

Ha megszerzitek Jó szórakozást a filmhez és gondoljatok rám is csáó!!!...

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Amitől eléggé készvoltam...az a Magasfeszültség volt amit az edzőtáborban láttam...

De ami inkább thiller és valós sztori...az a Hivatlanok...sajnos én az ilyen sztoriktól aminek van valóság alapja vagy mondjuk egy házban történik vagy hasonló na attól igazán befosok :D

 

Ki említette a viasztesteket...az egy szar..fuj...Paris Hilton Filmes karriere itt kezdődhetett és itt is írta alá a maga módján.. :o:P

 

ÉS kérdezném a nagy horrorfanoktól...a Texasi lánfűrészes gyilkos vége...az eredeti?...nagyon kiváncsi lennék:D

Link to comment
Share on other sites

Legjobb ázsiai horrorok: Ringu, Ju-On (avagy átok eredetije), The Eye (nem az amcsi), Hansel and Gretel (koreai horror), Tale of two sisters, The red shoes, The House (hong-kongi horror)

 

Jó amerikai horrorok: Madarak, Sikoly, Omen (a régi).

 

A Kör, Átok és Szem amcsi remakején szarrá röhögtem magam. XDDD

 

Amúgy nem szeretem a véres horrort, de a Péntek13 és a Halloween kivételek. ÉN azt szeretem, ha feszültség van, de vér nagyon nincs.

Link to comment
Share on other sites

Egyetértek!Az ázsiai műveket én is favorizálom, elsősorban Japánból, de Koreából is nagyon jók jönnek.Nekem bejön még az említetteken kívül:Rinne,The eye 2,Premonition,Arang.

Az amcsik között is van jó, és persze a klasszikusok.

A feszültség a lényeg nem a belezések!!Persze ha nem viszik túlzásba tud varázsolni hangulatot! :P

Link to comment
Share on other sites

Nekem még a Kasen (Fertőzés) jött be. A Yogan (Előérzet) sem rossz, bár gyengébb. Na meg a Dark Water eredetije is kiváló. Az Arang listán van, leírás alapján kötelezővé tettem magamnak.

 

Amit még szeretek és amerikai az a Bújócska, bár nem tudom, az mennyire horror.

Link to comment
Share on other sites

Van pár jó horrorr film, pl ezek:

Texasi láncfűrészes

Lake Dead

Fűrész 1-5

Halloween

Motel 1-2

Kaszás

Az 1000 halott háza

Halálos kitérő 1-2

Végzetes kitérő

Sziklák szeme 1-2

See no evil

Viasztestek

Ezt éld túl

Nha kb hirtelen ennyi jutott eszembe...ez mind egész jó film! :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Hozzászólás a témához...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Jelenleg olvassa   0 members

    • No registered users viewing this page.



×
×
  • Create New...